Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Mycophenolate mofetil Accord 500mg pl.d.tab.N50

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Mycophenolate Mofetil Accord 500mg plėvele dengtos tabletės
Mikofenolato mofetilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą

· Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
· Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
· Šis vaistas skirtas Jums todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
· Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mycophenolate Mofetil Accord ir kam jos vartojamos
2. Kas žinotina prieš vartojant Mycophenolate Mofetil Accord
3. Kaip vartoti vartojant Mycophenolate Mofetil Accord
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti vartojant Mycophenolate Mofetil Accord
6. Kita informacija

1. Kas yra Mycophenolate Mofetil Accord ir kam jis vartojamas

Imuninę sistemą slopinantis vaistas (imunosupresantas).

Mycophenolate Mofetil Accord yra vartojamos, kad Jūsų organizmas neatmestų transplantuoto inksto, širdies ar kepenų. Mycophenolate Mofetil Accord yra vartojamos kartu su kitais vaistais, vadinamais ciklosporinu ir kortikosteroidais.

2. Kas žinotina prieš vartojant Mycophenolate Mofetil Accord
Mycophenolate Mofetil Accord vartoti negalima
· Jei yra padidėjęs jautrumas (alergija) mikofenolato mofetiliui, mikofenolinei rūgščiai arba kitoms Mycophenolate Mofetil Accord tablečių sudėtinėms dalims.
· Jei maitinate krūtimi.

Specialios atsargumo priemonės, vartojant Mycophenolate Mofetil Accord

Privalote nedelsiant pranešti gydytojui
· Jei patiriate bet kokius infekcijos požymius (pvz., karščiavimą ar gerklės skausmą), netikėtas mėlynes ir (arba) kraujavimą.
· Jei turite arba kada nors turėjote virškinimo sistemos problemą, pvz., skrandžio opą.

Mycophenolate Mofetil Accord susilpnina Jūsų organizmo gynybos sistemą. Todėl padidėja odos vėžio pavojus. Todėl Jūs turite apriboti buvimą saulėje ir kontaktą su ultravioletiniais spinduliais, dėvėdami atitinkamus apsauginius drabužius ir naudodami apsauginį kremą nuo saulės su dideliu apsaugos indeksu.

Kitų vaistų vartojimas:

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kiti vaistai:

· Azatioprinas ar kitos imunosupresinės medžiagos (kurios kartais duodamos pacientams po transplantavimo operacijos).
· Kolestiraminas (naudojamas gydyti pacientams, kurių aukštas cholesterolio kiekis).
· Rifampicinas (antibiotikas), antacidiniai vaistai (rūgštingumą mažinantys preparatai), fosfatų surišėjai (naudojami pacientams, sergantiems lėtiniu inkstų nepakankamumu, kad būtų sumažinta fosfatų absorbcija) arba bet kokie kiti vaistai (net ir tie, kuriuos galite įsigyti be recepto) apie kuriuos nežino Jūsų gydytojas.

Vakcinos:

· Jei Jums reikia vakcinuotis (gyvomis vakcinomis), gydytojas turės Jums patarti dėl paskirtų preparatų.

Mycophenolate Mofetil Accord vartojimas su maistu ir gėrimais:

Maisto ir gėrimų naudojimas neturi reikšmės gydymui mikofenolato mofetilio tabletėmis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis:

· Jei maitinate krūtimi, Mycophenolate Mofetil Accord vartoti negalima.
· Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.
· Mycophenolate Mofetil Accord vartoti nėštumo metu negalima, nebent kitaip būtų nurodęs gydytojas. Jūsų gydytojas turi patarti Jums apie kontraceptinių priemonių vartojimą, prieš pradedant vartoti Mycophenolate Mofetil Accord ir šešias savaites po to, kai nustojote naudoti Mycophenolate Mofetil Accord. Taip yra dėl to, kad Mycophenolate Mofetil Accord gali sukelti savaiminį abortą arba pažeidimus negimusiam kūdikiui, įskaitant ausų vystymosi pažeidimus.
· Nedelsiant praneškite gydytojui, jei Jūs esate nėščia, maitinate krūtimi, pastojate arba artimiausiu metu planuojate pastoti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas:

Nebuvo pastebėta, kad Mycophenolate Mofetil Accord kenktų gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus.

3. Kaip vartoti Mycophenolate Mofetil Accord

Mycophenolate Mofetil Accord visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastas Mycophenolate Mofetil Accord naudojimo būdas yra toks:

Inkstų transplantatas:

Suaugusiems:
Pirmoji dozė 72 val. po transplantavimo operacijos. Rekomenduojama paros dozė - 4 tabletės (2 g veikliosios medžiagos) vartojama kaip 2 atskiros dozės. Tai reiškia naudoti 2 tabletes ryte ir paskui 2 tabletes vakare.

Vaikai (nuo 2 iki 18 metų):
Vartojama dozė priklauso nuo vaiko dydžio. Gydytojas nuspręs dėl tinkamiausios dozės, remiantis kūno paviršiaus plotu (ūgiu ir svoriu). Rekomenduojama dozė – 600 mg/m2 du kartus per parą.

Širdies transplantatas:

Suaugusiems:
Pirmoji dozė vartojama per 5 paras po transplantavimo operacijos. Rekomenduojama paros dozė – 6 tabletės (3 g veikliosios medžiagos) vartojama kaip 2 atskiros dozės. Tai reiškia naudoti 3 tabletes ryte ir paskui 3 tabletes vakare.

Vaikai:
Nėra duomenų, leidžiančių rekomenduoti Mycophenolate Mofetil Accord vartojimą vaikams, kuriems buvo transplantuota širdis.

Kepenų transplantatas:

Suaugusiems:
Pirmoji Mycophenolate Mofetil Accord dozė vartojama praėjus ne mažiau 4 parų po transplantavimo operacijos, kai Jūs galėsite vartoti geriamus vaistus. Rekomenduojama paros dozė – 6 tabletės (3 g veikliosios medžiagos) vartojama kaip 2 atskiros dozės. Tai reiškia naudoti 3 tabletes ryte ir paskui 3 tabletes vakare.

Vaikai:
Nėra duomenų, leidžiančių rekomenduoti Mycophenolate Mofetil Accord vartojimą vaikams, kuriems buvo transplantuotos kepenys.

Vartojimo metodas ir būdas:

Tabletes nurykite visas, užsigerdami stikline vandens. Nesmulkinkite ir netrupinkite jų.

Gydymas tęsis tol, kol Jums bus reikalinga imunosupresija, kad Jūsų organizmas neatmestų transplantuoto organo.

Pavartojus per didelę Mycophenolate Mofetil Accord dozę

Jei suvartojate daugiau Mycophenolate Mofetil Accord, nei Jums buvo nurodyta, arba jei kas nors kitas atsitiktinai išgeria Mycophenolate Mofetil Accord, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba tuojau pat vykite į ligoninę.

Pamiršus pavartoti Mycophenolate Mofetil Accord

Jei pamiršite pavartoti vaistus, pavartokite juos kai tik prisiminsite, paskui tęskite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Mycophenolate Mofetil Accord

Nustojus vartoti Mycophenolate Mofetil Accord, gali padidėti tikimybė, kad Jūsų organizmas atmes transplantuotą organą. Nenustokite vartoti vaisto, kol Jums nenurodys gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Mycophenolate Mofetil Accord, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kurios dažniau pasitaikančios problemos – viduriavimas, sumažėjęs baltųjų ir (arba) raudonųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje, infekcija ir vėmimas. Gydytojas atliks reguliarias Jūsų kraujo analizes, stebėdamas kraujo kūnelių kiekių pakeitimus bei medžiagų, esančių kraujyje – pavyzdžiui, cukraus, riebalų, cholesterolio – kiekio pasikeitimus.
Vaikams šalutinio poveikio tikimybė didesnė, tokio kaip viduriavimas, infekcijos, sumažėjęs baltųjų ir raudonųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje.

Mikofenolato mofetilis silpnina Jūsų organizmo gynybos mechanizmus, kad organizmas neatmestų persodintų inkstų, širdies ar kepenų. Todėl Jūsų organizmas nebe taip sėkmingai kovos su infekcijomis. Todėl, jei vartojate mikofenolato mofetilį, Jūs galite dažniau, nei paprastai, susirgti infekcijomis, tokios kaip smegenų, odos, burnos, skrandžio ir žarnyno, plaučių bei inkstų ir šlapimo takų infekcijos. Kaip ir bet kuriems pacientams, vartojantiems šio tipo vaistus, labai nedidelis skaičius pacientų susirgo limfinių audinių ir odos vėžiu.

Bendrasis nepageidautinas poveikis visam Jūsų organizmui gali apimti padidintą jautrumą (anafilaksiją arba angioneurozinę edemą), karščiavimą, letargiją, miego sutrikimus, skausmus (pavyzdžiui, pilvo, krūtinės, sąnarių ir raumenų skausmą, skausmą šlapinantis), galvos skausmą, gripo simptomus ir tinimą.

Kitas nepageidautinas poveikis gali būti toks:

Odos susirgimai tokie kaip paprastieji spuogai, paprastoji ar juostinė pūslelinė, odos augliai, nuplikimas, išbėrimas ir niežėjimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai pavyzdžiui, inkstų problemos arba skubus noras šlapintis.

Virškinimo sistemos ar burnos susirgimai, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas, pykinimas, nevirškinimas, kasos uždegimas, žarnų sutrikimai, tarp jų ir kraujavimas, skrandžio uždegimas, kepenų problemos, gaubtinės žarnos uždegimas, apetito netekimas, vidurių pūtimas ir burnos ertmės opos.

Nervų ir jutimų sutrikimai, tokie kaip traukuliai, drebulys, svaigimas, depresija, mieguistumas, tirpimas, raumenų spazmai, nerimas, mąstymo ir nuotaikos pakitimai.

Medžiagų apykaitos, kraujo ir kraujotakos sistemos sutrikimai, tokie kaip svorio mažėjimas, podagra, aukštas cukraus kiekis kraujyje, kraujavimas, krešuliai ir mėlynės, kraujo spaudimo pakitimai, nenormalus širdies plakimas ir kraujagyslių išsiplėtimas.

Plaučių sutrikimai, tokie kaip plaučių uždegimas, bronchitas (bronchų uždegimas), dusulys, kosulys, skystis plaučiuose ar krūtinės ląstoje, ančių (sinusų) problemos.

Jeigu vartojant Mycophenolate Mofetil Accord pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tačiau nenutraukite vaistų vartojimo, iš pradžių nepasitarę su gydytoju.

5. Kaip laikyti Mycophenolate Mofetil Accord

· Laikyti ne aukštesnėje nei 25°C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikykite išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
· Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje
· Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Micophenolate Mofetil Accord vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
· Visuomet grąžinkite nepanaudotus vaistus Jūsų vaistininkui. Pasilikite juos tik tuomet, jei taip nurodo gydytojas..
· Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Kita informacija

Mycophenolate Mofetil Accord sudėtis yra:

Veiklioji medžiaga yra 500 mg mikofenolato mofetilio.
Pagalbinės medžiagos yra:
Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė (Avicel PH 102), povidonas (k-90), hidroksipropilo celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, talkas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: hipromeliozė 6 cps, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, raudonasis geležies oksidas (E172), indigo karminas (E132), juodasis geležies oksidas (E172).

Mycophenolate Mofetil Accord išvaizda ir kiekis pakuotėje:
Mycophenolate Mofetil Accord yra violetinės spalvos, kapsulės formos, išgaubtos iš abiejų pusių, plėvele degtos tabletės su įspaudu „AHI“ iš vienos pusės, ir „500“ iš kitos pusės.

Mycophenolate Mofetil Accord tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse, po 50 ir 150 tablečių įpakavime.
Gali būti tiekiamos ne visi pakuočių dydžiai.

Rinkodaros teisės turėtojas:
Accord Healthcare Limited, Sage House, 319 Pinner Road, North Harrow, HA1 4HF , Middlesex,
Jungtinė Karalystė

Gamintojas:
CEMELOG- BRS Ltd.
2040 Budaors, Vasut u.13.
Vengrija

Accord Healthcare Limited
Sage House,
319 Pinner Road,
North Harrow,
Middlesex, HA1 4HF, Jungtinė Karalystė

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-21
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai