Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Valstybės rengiamų bei realizuojamų priemonių ir veiksmų visuma siekiant nustatyti pinigų pasiūlos dydį ir greitį, kas savo ruožtu daro įtaką pinigų palūkanų normai.
Monetarinė politika bendruoju aspektu yra pinigų cirkuliacijos vadyba šalies ekonomikoje.
Pagrindinės monetarinės politikos priemonės:

Pinigų kiekis - pinigų kiekis esantis rinkoje tiesiogiai įtakoja vartotojų išlaidų dydį šalyje, kas tuo pačiu įtakoja šalies kainų lygį ir pagamintų prekių kiekį.
Pinigų kaina - tai yra pinigų palūkanų norma. Padidinus pinigų palūkanų normą, pabrangsta paskolos ko pasekoje sumažėja vartotojų išlaidų dydis, sumažęja investicijos, krenta turto kainos, pritraukiamos užsienio investicijos, sukyla valiutos keitimo kursas.

Fiskalinė ir monetarinė politika yra pagrindiniai įrankiai, kuriais vyriausybė reguliuoja ekonomiką. Svarbiausias tikslas turi būti ne valstybinio biudžeto balansas, o gyventojų užimtumas ir stabilios kainos.
Monetarizmas yra ekonomikos teorijos srovė, kurios atstovai teigia, jog pinigų kiekis yra pagrindinis veiksnys, lemiantis ūkinio aktyvumo lygį, todėl pinigų kiekio reguliavimas yra veiksmingiausia priemonė veikti makroekonominius procesus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2022 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai