Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tai vieni gražiausių varpinių augalų. Lietuvoje gerai auga ir žiemoja tik M. sachariflorus, kininis miskantas (M. sinensis) bei dauguma jo veislių.
M. sachariflorus retai auginamas, nes leidžia daug šakniastiebių ir sparčiai plinta į visas puses. Labiausiai tinka stambesnių vandens telkinių pakrantėms apželdinti, nes atsparesnis drėgmės pertekliui už kininį miskantą.
Kininis miskantas (M. sinensis) – laukinė rūšis. Po pirmųjų šalčių sudžiūvę lapai ir žiedynai dekoratyvūs išlieka iki pat pavasario.
 
Plačiau apie dekoratyviuosius siauralapius žolynus rasite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 20 – „Dekoratyvieji siauralapiai žolynai“.
Kaip džiovinti miskantus skaitykite žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 54 – „Augalai sausoms puokštėms“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tai vieni gražiausių varpinių augalų, gerai augančių ir žiemojančių Lietuvoje. Žinomos kelios rūšys: M. floridulus, M. oligostachyus, M. sachariflorus, M. sinensis, M. tinctoria, M. transmorisonensis ir M. yakushimensis. Lietuvoje gerai auga ir žiemoja tik M. sachariflorus, kininis miskantas (M. sinensis) bei dauguma jo veislių.M. sachariflorus užauga iki 1,8-2 m aukščio. Lapai svyrantys, su neryškiomis baltomis juostelėmis per vidurį. Varpos sidabrinės su rausvu atspalviu, skirtingų gamtinių formų spalvos intensyvumas varijuoja. Pražysta dažniausiai rugsėjo mėnesį. Retai auginamas, nes leidžia daug šakniastiebių ir sparčiai plinta į visas puses. Labiausiai tinka stambesnių vandens telkinių pakrantėms apželdinti, nes atsparesnis drėgmės pertekliui už kininį miskantą.Kininis miskantas (M. sinensis) - laukinė rūšis. Lapais ir šluotelėmis panaši į M. sachariflorus, tačiau sudaro kompaktišką kerą ir niekuomet neleidžia atžalų. Kero aukštis - iki 2 m. Pražysta rugsėjo mėnesį. Po pirmųjų šalčių sudžiūvę lapai ir žiedynai dekoratyvūs išlieka iki pat pavasario. Pastaruoju metu plinta kultūrinės veislės, todėl laukinė rūšis auginama vis rečiau. Dabar yra sukurtos 43 kininio miskanto veislės. Pagal tam tikrus bendrus požymius jos skirstomos į keletą grupių.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai