Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Metforal 850mg plėvele dengtos tabletės N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Metforal 850 mg plėvele dengtos tabletės
Metformino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Metforal ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Metforal
3. Kaip vartoti Metforal
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Metforal
6. Kita informacija

1. kas yra metforal ir kam jis vartojamas
Metforal priklauso grupei vaistų, kurie vartojami suaugusiųjų ir vyresnių nei 10 metų vaikų ir paauglių nuo insulino nepriklausomo cukrinio diabeto (II tipo cukrinio diabeto) gydymui.
Metforal yra vaistas, mažinantis padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje suaugusiesiems, sergantiems II tipo cukriniu diabetu, ypač pacientams turintiems antsvorio, kuriems tik dieta ir fiziniu aktyvumu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta.

Suaugusieji
Gydytojas gali paskirti vartoti vieną Metforal (monoterapija) ar kartu su kitais geriamaisiais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais arba insulinu.

Vaikai ir paaugliai
Vyresniems nei 10 metų vaikams ir paaugliams gydytojas gali paskirti vartoti vieną Metforal (monoterapija) ar kartu su insulinu.

Kai dietos taikymas pacientams, turintiems antsvorio ir sergantiems II tipo cukriniu diabetu yra nesėkmingas, atsirandančių komplikacijų dažnis sumažėja taikant gydymą pirmojo pasirinkimo medikamentu metforminu.

2. kas žinotina prieš vartojant metforal
Metforal vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metformino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Metforal medžiagai;
- jeigu yra padidėjęs kraujo rūgštingumas sergantiesiems diabetu (diabetinė ketoacidozė), pradinė komos stadija (prekoma);
- jeigu yra inkstų nepakankamumas ar sutrikusi inkstų funkcija (kai padidėja kreatinino koncentracija kraujyje);
- kai yra ūminės būklės, dėl kurių gali sutrikti inkstų funkcija, pavyzdžiui: skysčių netekimas dėl nuolatinio vėmimo ar sunkaus viduriavimo (dehidracija), sunki infekcija, kraujotakos sutrikimas (šokas);
- kai atliekami tyrimai, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos (prieš tyrimus, jų metu ir 48 val. po jų);
- kai yra ūminės ar lėtinės ligos, kurių metu audiniuose gali trūkti deguonies (audinių hipoksija):
širdies veiklos ar plaučių funkcijos sutrikimas (širdies ar kvėpavimo nepakankamumas), miokardo infarktas (neseniai buvęs), kraujotakos sutrikimas (šokas);
- kai yra sutrikusi kepenų funkcija, ūminis apsinuodijimas alkoholiu, lėtinis alkoholizmas;
- žindymo laikotarpiu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Paprastai nuo inkstų funkcijos priklauso nepageidaujamo pieno rūgšties kaupimosi kraujyje ir padidėjusio kraujo rūgštingumo rizika (laktatacidozė). Todėl svarbu patvirtinti, kad prieš gydymą Metforal būtų nustatyta, jog pacientų inkstų funkcija yra normali.
Jūsų inkstų funkciją, nustatant kreatinino koncentraciją kraujo serume, būtina tirti mažiausiai kartą per metus, o jei įmanoma, ir dažniau. Jeigu Jūsų kreatinino koncentracija yra ties viršutine normos riba, tyrimą reikia kartoti mažiausiai 2-4 kartus per metus. Prisimintina, kad vien tik kreatinino koncentracijos kraujo serume nustatymas ne visada suteikia pakankamos informacijos, ypač senyvo amžiaus pacientams, todėl, prieš pradedant gydyti metforminu, gali prireikti atlikti kitą inkstų funkciją įvertinantį tyrimą – nustatyti kreatinino klirensą.

Esant inkstų funkcijos sutrikimo tikimybei (pvz., pradedant gydyti kai kuriais padidėjusį kraujo spaudimą mažinančiais vaistais ar sergant reumatine liga), reikia laikytis ypatingo atsargumo.

Ypatingas atsargumas reikalingas ir esant kepenų funkcijos sutrikimui.

Atliekant tyrimus, kurių metu į kraujagysles švirkščiama kontrastinių medžiagų, kurių sudėtyje yra jodo, galimas ūmus inkstų funkcijos sutrikimas. Todėl Jums reikės nustoti vartoti Metforal prieš šį tyrimą ir galima vėl pradėti tik praėjus 2 dienoms po tyrimo ir jeigu naujai atliktas inkstų funkcijos tyrimas rodo, kad inkstų funkcija yra normali.

Jeigu Jums planuojama operacija, kurios metu bus taikoma bendroji nejautra, gydymą Metforal reikia nutraukti 2 dienas iki operacijos ir 2 dienas po operacijos; vėliau gydymą galima tęsti, jeigu inkstų funkcija yra normali.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu sergate bakterine ar virusine infekcine liga (pvz., gripu, kvėpavimo takų ar šlapimo takų infekcine liga).

Gydymosi Metforal metu laikykitės paskirtos dietos, ypač tolygiai vartokite angliavandenius dienos metu. Jeigu Jūsų svoris padidėjęs, antsvorį mažinančios dietos reikia ir toliau laikytis prižiūrint gydytojui.

Vartojant didelius kiekius alkoholio, padidėja hipoglikemijos ir acidozės dėl pieno rūgšties susikaupimo rizika, todėl, gydantis metforminu, alkoholio reikia vengti.
Vien tik Metforal niekada nesukelia gliukozės kiekio sumažėjimo (hipoglikemijos, kuri gali pasireikšti silpnumu, sąmyšiu, padidėjusiu prakaitavimu), tačiau reikia laikytis atsargumo, kai jis vartojamas kartu su kitais vaistais nuo diabeto (insulinu ir sulfonilkarbamido dariniais).

Vaikai ir paaugliai
Prieš Metforal paskyrimą vartoti vaikams ir paaugliams gydytojas turi patikrinti, ar tikrai nustatyta II tipo cukrinio diabeto diagnozė.

Vienerių metų trukmės kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu metformino poveikio augimui ir lytiniam brendimui nenustatyta, bet ilgalaikių stebėjimų šiuo požiūriu nėra.

Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu su 10-12 metų amžiaus vaikais ir paaugliais stebėta nedaug vaikų, todėl rekomenduojama laikytis ypatingo atsargumo kai metforminą vartoja šio amžiaus vaikai.

Senyvi pacientai
Kadangi senyviems pacientams dažnai būna sutrikusi inkstų funkcija, Metforal dozė turi atitikti inkstų funkciją. Todėl gydytojas jums nurodys reguliariai tirti inkstų funkciją.

Ypatingi įspėjimai
Esant nepageidaujamam vaisto kaupimuisi, metforminas gali sukelti ar paskatinti padidėjusį kraujo rūgštingumą (laktatacidozę), kuris, jeigu iš karto negydomas, gali komplikuotis gyvybei pavojinga būkle (pvz., koma). Kita priežastis, kuri gali sukelti padidėjusį kraujo rūgštingumą ir pieno rūgšties susikaupimą, yra esančių ar naujai atsiradusių kontraindikacijų ignoravimas. Reikia įsidėmėti vaisto vartojimo kontraindikacijas (žr. 2 skyrių „ Metforal vartoti negalima...“).
Prasidedančio padidėjusio kraujo rūgštingumo dėl pieno rūgšties susikaupimo (laktatacidozės) požymiai gali būti panašūs į šalutinio metformino poveikio virškinimo traktui požymius: pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmas. Visas laktatacidozės poveikis (raumenų skausmai ir spazmai, padažnėjęs kvėpavimas, sąmonės pritemimas iki komos) gali atsirasti per keletą valandų;
atsiradus šiems požymiams, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ilgai vartojusiems Metforal, tiek pradedant vartoti, tiek nutraukiant kitų vaistų vartojimą, gali sutrikti pastovi gliukozės koncentracija kraujyje.
Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate ar neseniai vartojote šiuos vaistus:
kortikosteroidus, tam tikrus padidėjusį kraujo spaudimą mažinančius vaistus (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorius), šlapimą varančius vaistus (diuretikus), kai kuriuos bronchinei astmai gydyti skirtus vaistus (beta simpatomimetikus), jodo kontrastines medžiagas ir vaistus, kuriuose yra alkoholio.

Metforal vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Metforal reikia vengti vartoti alkoholinių gėrimų ir maisto, kuriame yra alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Diabetu sergančių nėščiųjų, norinčių pastoti ar žindančių kūdikį moterų Metforal gydyti negalima.
Normalus gliukozės kiekis kraujyje turi būti pasiektas taikant gydymą insulinu. Pasakykite apie tai savo gydytojui, kad jis galėtų pakeisti vaistą insulinu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant vien tik Metforal 850 mg, gliukozės kiekio sumažėjimo kraujyje (hipoglikemijos) nebūna, todėl vaistas neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Kai kartu skiriama sulfonilkarbamido preparatų, insulino ar kitų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų, Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus ar darbas be saugaus atramos taško gali sutrikti dėl
sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) galimybės.

3. kaip vartoti metforal
Metforal visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją
arba vaistininką.
Metforal dozę gydytojas turi nustatyti kiekvienam pacientui atskirai pagal gliukozės kiekį kraujyje ir reguliariai tikrinti.

Priklausomai nuo nustatytos palaikomosios dozės, prireikus, galima vartoti ir plėvele dengtų tablečių, kuriose yra 1000 mg arba 500 mg veikliosios medžiagos metformino hidrochlorido.

Įprastinė vaisto dozė yra tokia.

Suaugusieji

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai