Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Mesar 10mg plėvele dengtos tabletės N56

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Mesar 10 mg plėvele dengtos tabletės
Mesar 20 mg plėvele dengtos tabletės
Mesar 40 mg plėvele dengtos tabletės
Olmesartano medoksomilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį
- poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mesar ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Mesar
3. Kaip vartoti Mesar
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Mesar
6. Kita informacija

1. kas yra mesar ir kam jis vartojamas
Mesar priklauso angiotenzino II receptorių antagonistų grupei, kurie mažina kraujospūdį atpalaiduodami kraujagysles.

Mesar vartojamas padidėjusio kraujospūdžio gydymui. Padidėjęs kraujo spaudimas gali sukelti įvairių vidaus organų, pvz., širdies, inkstų, smegenų, akių kraujagyslių pažeidimus. Kartais tai gali sukelti infarktą, širdies arba inkstų nepakankamumą, insultą ar apakimą. Dažniausiai padidėjusio kraujospūdžio požymių nebūna, todėl, norint išvengti galimų pažeidimų, svarbu matuoti kraujo spaudimą.

Padidėjusį kraujo spaudimą galima gydyti ir reguliuoti tokiais vaistais kaip Mesar. Tikriausiai Jūsų gydytojas jau patarė pakeisti kai kuriuos gyvenimo būdo aspektus, kad būtų lengviau reguliuoti kraujospūdį (pvz., sumažinti antsvorį, nustoti rūkyti, vengti vartoti alkoholį, sumažinti druskos kiekį maiste). Jūsų gydytojas galbūt taip pat patarė užsiimti reguliaria fizine mankšta, pvz., vaikščiojimu, plaukimu. Labai svarbu laikytis šių gydytojo nurodymų.

2. kas žinotina prieš vartojant mesar
Mesar vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olmesartano medoksomiliui arba bet kuriai pagalbinei Mesar medžiagai;
- jeigu esate nėščia ilgiau kaip 4 mėnesius;
- jeigu žindote kūdikį;
- jeigu Jums nustatyta tulžies akmenligė arba gelta (odos pageltimas).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti Mesar, pasakykite gydytojui, jei Jums tinka kuri nors iš išvardintų sąlygų:
- jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla;
- jeigu sergate kepenų liga;
- jeigu Jums nustatytas širdies nepakankamumas arba širdies vožtuvų veiklos sutrikimai, širdies raumens pakitimai;
- jeigu sunkiai vemiate, viduriuojate arba jei vartojate didelę vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą (diuretikų), dozę, jei su maistu vartojate mažai druskos;
- jeigu Jūsų kraujyje yra padidėjęs kalio kiekis;
- jeigu Jums nustatyta antinksčių veiklos sutrikimų.

Pacientams, kuriems yra širdies ar smegenų kraujotakos sutrikimų, gydantis bet kokiais kraujospūdį mažinančiais vaistais, pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas gali sukelti miokardo infarktą arba insultą. Todėl būtina rūpestingai kontroliuoti kraujospūdį; tai atliks gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Šie nurodymai tinka, kai vartojate tokius vaistus:
- jei vartojate kalio papildų, druskų, kurių sudėtyje yra kalio, vaistų, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą (diuretikų) ar heparino (kraują skystinančio vaisto). Vartojant šiuos vaistus kartu su Mesar, Jūsų kraujyje gali padidėti kalio kiekis;
- ličio preparatus (vaistus, vartojamus esant nuotaikos svyravimui ar tam tikroms depresijos formoms gydyti), nes juos vartojant kartu su Mesar gali sustiprėti ličio toksinis poveikis. Jei vartojate ličio preparatus, gydytojas paskirs ištirti ličio koncentraciją kraujo serume;
- nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), vartojamus slopinti skausmui, patinimui ir kitiems uždegimo požymiams, tarp jų ir gydyti artritui, vartojant kartu su Mesar, gali padidėti inkstų nepakankamumo rizika. NVNU gali susilpninti Mesar poveikį;
- kitus kraujospūdį mažinančius vaistus, nes tuomet gali sustiprėti Mesar poveikis;
- kai kuriuos skrandžio rūgštingumą mažinančius vaistus (vaistus nuo rėmens ir virškinimo sutrikimų), nes gali nežymiai susilpnėti Mesar poveikis.
- Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Mesar vartojimas su maistu ir gėrimais
Mesar galima vartoti tiek valgant, tiek nevalgius.
Tabletes nurykite, užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Jei įmanoma, gerkite vaistą tuo pačiu paros metu, pvz., pusryčiaujant.

Vaikai ir paaugliai (jaunesni nei 18 metų)
Mesar nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams.

Senyvi pacientai
Jei Jūs esate vyresnis nei 65 metų, ir Jūsų gydytojas nuspręs padidinti olmesartano medoksomilio dozę iki 40 mg per parą, gydytojas būtinai turi reguliariai tikrinti Jūsų kraujospūdį, kad įsitikintų, jog jis nesumažėjo pernelyg stipriai.

Juodaodžiai pacientai
Kaip ir vartojant kitus panašius vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti, Mesar poveikis juodaodžiams yra šiek tiek silpnesnis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei esate nėščia, manote, kad pastojote ar planuojate pastoti, prieš vartodama Mesar, pasakykite gydytojui. Geriausia Mesar nevartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Nustačius nėštumą, Mesar vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Jums draudžiama vartoti Mesar nuo ketvirto nėštumo mėnesio (žr. sk. „Mesar vartoti negalima“).
Mesar draudžiama vartoti žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra tikėtina, kad Mesar paveiks Jūsų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Tačiau vartojant vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, kartais gali atsirasti mieguistumas ir galvos svaigimas. Jei pastebėjote tokį poveikį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šie simptomai išnyks. Prieš imdamiesi minėtos veiklos pasitarkite su gydytoju.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mesar medžiagas
Mesar sudėtyje yra laktozės (vienos iš cukraus rūšių). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti mesar
Mesar visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Mesar galima gerti tiek valgant, tiek nevalgius. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami nedideliu vandens kiekiu.
Jei įmanoma, paros dozę patartina gerti tokiu pačiu paros metu, pvz., pusryčiaujant.
Įprasta dozė vartojimo pradžioje yra 10 mg vieną kartą per parą. Tačiau jei Jūsų kraujospūdis lieka nenormalus, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 20 ar 40 mg vieną kartą per parą arba paskirti vartoti dar kitų vaistų.
Jei Jums nustatyta lengva arba vidutinio sunkumo inkstų liga, Jūsų dozė negali būti didesnė nei 20 mg vieną kartą per parą.

Pavartojus per didelę Mesar dozę
Jei iš karto išgėrėte daugiau Mesar tablečių negu reikia, arba jei vaisto atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Mesar
Pamiršus pavartoti Mesar, išgerkite įprastą dozę kitą dieną įprastu laiku.
Negalima vartoti papildomos tabletės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Mesar
Svarbu vartoti Mesar tol, kol gydytojas nenurodys nustoti vartoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Mesar, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei jis pasireiškia, dažniausiai būna silpnas ir dėl to vaisto vartojimo nutraukti neprireikia.

Nors pasitaiko tik nedaugeliui ligonių, du toliau paminėti šalutinio poveikio požymiai gali būti sunkūs.

Labai retai pasitaiko tokios alerginės reakcijos: gydymo Mesar metu gali atsirasti veido, burnos, liežuvio ir (arba) gerklų patinimas kartu su niežuliu ir išbėrimu. Jei taip nutiko, nutraukite Mesar vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Retai (bet šiek tiek dažniau senyviems pacientams) kai kuriems jautriems asmenims Mesar gali per daug sumažinti kraujospūdį. Tai gali sukelti stiprų galvos svaigimą arba alpimus. Jei taip atsitiko, nutraukite Mesar vartojimą, nedelsiant kvieskite gydytoją ir atsigulkite horizontaliai.

Kad būtų galima suprasti, kokiam skaičiui pacientų pasireiškia šalutinis poveikis, jie skirstomi į dažnus, nedažnus, retus ir labai retus. Jų apibūdinimas toks:

Dažni šalutinio poveikio požymiai
Galvos svaigimas, pykinimas, sutrikęs virškinimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, skrandžio ir žarnų uždegimas (gastroenteritas), nuovargis, gerklės skausmas, sloga, užsikimšusi nosis, bronchitas,
į gripą panašūs simptomai, kosulys, krūtinės, nugaros, kaulų arba sąnarių skausmas, šlapimo takų infekcija, kulkšnių, pėdų, kojų, rankų ar plaštakų patinimas, kraujas šlapime.

Pasitaiko tokių kraujo tyrimų pakitimų: riebalų kiekio kraujyje padidėjimas (hipertrigliceridemija), šlapalo kiekio padidėjimas (hiperurikemija), kepenų ir raumenų funkciją atspindinčių rodiklių padidėjimas.

Nedažni šalutinio poveikio požymiai
Galvos sukimasis, bėrimas, krūtinės angina (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje).

Reti šalutinio poveikio požymiai
Kalio kiekio padidėjimas kraujyje (hiperkalemija).

Labai reti šalutinio poveikio požymiai
Galvos skausmas, raumenų spazmai ir skausmas, inkstų veikos sutrikimas arba inkstų nepakankamumas, silpnumas, energijos stoka, bloga savijauta, vėmimas, niežulys, bėrimas.

Pasitaiko taip pat kai kurie kraujo tyrimų pakitimai: kraujyje padidėja su inkstų funkcija susijusių medžiagų kiekis, sumažėja kraujo ląstelių trombocitų skaičius (trombocitopenija).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti mesar
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po “Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po “EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mesar vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Mesar sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra olmesartano medoksomilis.
Vienoje tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg olmesartano medoksomilio.
- Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, hidroksipropilceliuliozė, nedaug pakeista hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), talkas, hipromeliozė.

Mesar išvaizda ir kiekis pakuotėje
Mesar 10 mg plėvele dengtos tabletės: baltos, apvalios plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas C13.
Mesar 20 mg plėvele dengtos tabletės: baltos, apvalios plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas C14.
Mesar 40 mg plėvele dengtos tabletės: baltos, ovalios plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas C15.

Pakuotėje yra 14, 28, 56 arba 98 tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Menarini International Operations Luxembourg S.A.
1, Avenue de la Gare, L-1611 Luxembourg,
Liuksemburgas

Gamintojai

Daiichi Sankyo Europe GmbH
Luitpoldstrasse 1, 85276 Pfaffenhofen, Vokietija

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“
Jasinskio g. 16a, 01112 Vilnius
Tel. + 370 5 269 19 47
El.paštas lt@berlin-chemie.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-12-11
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai