Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Meloxistad 7.5mg tabletės N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
MELOXISTAD 7,5 mg tabletės
MELOXISTAD 15 mg tabletės
Meloksikamas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra MELOXISTAD ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant MELOXISTAD
3. Kaip vartoti MELOXISTAD
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti MELOXISTAD
6. Kita informacija

1. kas yra meloxistad ir kam jis vartojamas
MELOXISTAD yra skausmą malšinantis ir uždegimą slopinantis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupės vaistas, kuriais slopinamas sąnarių ir raumenų uždegimas bei malšinamas sąnarių ir raumenų skausmas.

MELOXISTAD vartojimo indikacijos:
- trumpalaikis simptominis osteoartrito (degeneracinė sąnarių liga) pasunkėjimo gydymas;
- ilgalaikis simptominis reumatoidinio artrito gydymas ar ankilozinio spondilito (lėtinis sąnarių uždegimas, sutrikdantis judrumą) gydymas.

2. kas žinotina prieš vartojant meloxistad
MELOXISTAD vartoti negalima, jei:
- esate nėščia, ketinate pastoti arba žindote kūdikį (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);
- yra alergija (padidėjęs jautrumas) meloksikamui, panašiai veikiančioms medžiagoms (pvz.: NVNU, aspirinui) arba bet kuriai pagalbinei MELOXISTAD medžiagai. Meloksikamo negalima vartoti pacientams, kuriems pavartojus acetilsalicilo rūgšties (pvz.: aspirino) ar kitų NVNU, atsirado astmos požymių (kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis dusuliu), nosies polipų (nosies gleivinės paburkimas), audinių patinimas ar dilgėlinė;
- Jūs sergate aktyvia virškinimo trakto opa (peptine opa, skrandžio ir žarnų uždegimu bei opa) arba yra kraujabimas iš skrandžio ar žarnų (tuštinatės juodomis išmatomis).
- Jums buvo pasikartojančių virškinimo trakto opų ar kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (buvo du ar daugiau patvirtinti atskiri išopėjimo ar kraujavimo atvejai).
- Jums yra kraujavimo sutrikimai ar yra buvęs kraujavimas į smegenis;
- Jums yra buvęs kraujavimas iš skrandžio ar žarnų ar šių organų prakiurimas, susijęs su ankstesniu gydymu nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU);
- Jūs sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;
- Jūs sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir Jums neatliekamos dializės;
- Jūs sergate sunkiu staziniu širdies funkcijos nepakankamumu (sutrikusi širdies veikla).

Specialių atsargumo priemonių, vartojant MELOXISTAD, reikia
Jeigu sirgote stemplės (ezofagitu) ar skrandžio (gastritu) uždegimu ir (arba) pepsine opa, prieš pradėdami gydytis meloksikamu, turite kreiptis į gydytoją, kad nustatytų, ar visiškai pasveikote.

Kraujavimas iš skrandžio ar žarnų /išopėjimas ar perforacijos(prakiurimas)
Jeigu Jums yra buvusi virškinimo trakto liga (opinis storosios žarnos uždegimas, Krono liga), jūsų gydytojo paskirtą MELOXISTAD vartoti reikia atsargiai, kadangi Jūsų liga gali paūmėti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Meloksikamas ir kiti tai pačiai grupei priklausantys vaistai (NVNU) gali sukelti kraujavimą iš virškinimo trakto, jo išopėjimą ar prakiurimą, kartais - mirtinus. Šie reiškiniai gali pasireikšti bet kuriuo gydymo metu, tiek pacientams, kuriems yra buvę sunkių virškinimo trakto reiškinių praeityje, tiek pacientams be jų.

Jeigu Jums buvo virškinimo trakto sutrikimų simptomų (skrandžio ir žarnyno sutrikimų simptomų) arba sirgote virškinimo trakto liga (pvz.: opiniu kolitu, Krono liga (lėtinis žarnų uždegimas, pasikartojančios žarnų ligos)), gydytojas stebės, ar neatsiranda virškinimo sutrikimų, ypač, ar nekraujuojate iš virškinimo trakto (kraujavimas iš skrandžio ar žarnų, dėl kurio būna juodos išmatos).

Kraujavimo iš skrandžio ar žarnų, išopėjimų ar perforacijų (prakiurimų) pavojus yra didesnis pacientams, vartojantiems dideles NVNU dozes, turėjusiems skrandžio opą, ypač senyviems kai yra kraujavimas ar perforacijos (žr. 2 skyrių ”MELOXISTAD vartoti negalima”).

Šie pacientai turi pradėti gydymą mažiausia galima doze. Gydytojas gali nuspręsti dėl gydymo derinimo šiems pacientams su apsaugančiais vaistais (vaistais kurie apsaugo skrandį). Tai reikia nuspręsti ir tais atvejais, kai pacientai vartoja mažas aspirino arba kitų vaistų, didinančių virškinimo trakto pažeidimo pavojų, dozes. Pasikonsultuokite su gydytoju.

Jei Jums yra buvę skrandžio ar žarnų pažeidimų, ypač jei Jūs esate senyvas pacientas, turite pranešti apie neįprastus virškinimo trakto simptomus (būtent apie kraujavimą ar juodas išmatas ar kraują vėmaluose) ypač vaisto vartojimo pradžioje.

Patartina vartoti atsargiai, jei jūs kartu vartojate vaistus , kurie didina opų (prakiurimų) ar kraujavimo riziką:
- geriamus kortikosteroidus (vaistus uždegimui, kaip reumatizmui, gydyti);
- antikoaguliantus, tokius kaip varfarinas (skystinančius kraują vaistus);
- selektyvius serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorius (vaistus taip pat vartojamus depresijai gydyti);
- antitrombocitinius vaistus, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis (krešulių susidarymą slopinantys vaistai);
(taip pat žr. 2 skyrių “Kitų vaistų vartojimas”).

Jei vartojant MELOXISTAD kraujuoja iš skrandžio ar žarnų (todėl išmatose yra kraujo arba jos yra juodos spalvos arba jūsų vėmaluose yra kraujo), nedelsiant pasakykite gydytojui ir nutraukite šio vaisto vartojimą.
Reikia vengti vartoti MELOXISTAD kartu su kitais vaistais, priklausančiais nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, įskaitant COX-2-inhibitorius (ciklooksigenazės-2 inhibitorius; uždegimą gydančius vaistus).

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Tokie vaistai, kaip MELOXISTAD, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Jei jums yra buvę hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas) ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne), jūsų gydytojas atidžiai Jus seks.

Sunkios odos reakcijos/ padidėjusio jautrumo reakcijos
Buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas (įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę; žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“), kartais gyvybei pavojingas, susijusias su NVNU vartojimu.
Pasireiškus odos bėrimui, gleivinės pažeidimui, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams (pasunkėja kvėpavimas; užtinsta gerklė; lūpų, liežuvio ar veido patinimas; ar dilgėlinė) MELOXISTAD vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Kiti patarimai

Meloksikamo poveikis pasireiškia ne iš karto. Pasikonsultuokite su gydytoju jei MELOXISTAD poveikis yra per silpnas arba jums reikia greito nuskausminimo.

Meloksikamas gali pakeisti laboratorinių tyrimų rodmenis. Šie sutrikimai dažniausiai yra nežymūs ir praeinantys. Jei bet kos žymus ar pastovus tyrimų sutrikimas atsiras, jūsų daktaras nutrauks šio vaisto vartojimą ir atliks reikiamus tyrimus.

Gydymo pradžioje ar padidinus dozę, atidžiai matuoti išsiskyrusio šlapimo kiekį ir stebėti inkstų funkciją rekomenduojama:
- senyviems pacientams;
- jeigu kartu vartojate kitų vaistų, tokių kaip AKF inhibitorių, angiotenzino II antagonistų, sartanų, diuretikų (vaistų aukštam kraujo spaudimui gydyti);
- jeigu sumažėjęs kraujo tūris;
- jeigu sergate staziniu širdies funkcijos nepakankamumu;
- jeigu sergate inkstų liga (inkstų funkcijos nepakankamumu, nefroziniu sindromu, inkstų pažeidimu, sergant sistemine raudonąja vilklige);
- jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Reikia reguliariai nustatinėti kalio koncentraciją ligoniams, sergantiems diabetu ir pacientams, kurie vartoja kalio koncentraciją didinančių vaistų.

Meloksikamas gali paslėpti užkrečiamųjų ligų simptomus.

Meloksikamas gali apsunkinti pastojimą. Jūs turite informuoti Jūsų gydytoją, jei planuojate pastoti ar turite problemų pastojant.

Retais atvejais NVNU gali sukelti:
- inkstų uždegimą (intersticinį nefritą, glomerulonefritą);
- inkstų audinio nekrozę (inkstų pažeidimą, kuris gali lemti inkstų funkcijos nepakankamumą);
- nefrozinį sindromą (sutrikimas, kuriam esant pažeidžiami inkstai ir gali pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas).

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Rekomeduojama maksimali dienos dozė neturi būti viršyta esant nepakankamam terapiniam poveikiui, taip pat negalima papildomai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Nesant pagerėjimo po keleto dienų Jūs turite kreiptis į savo gydytoją!

Senyvi pacientai
Didesnė rizika nepageidaujamų reakcijų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacijos), kurios gali būti gyvybiškai pavojingos senyviems pacientams. Kraujavimas iš virškinimo trakto arba išopėjimai ir(ar) perforacijos paprastai turi sunkesnes pasekmes senyvo amžiaus pacientams. Todėl, juos gydytojas turi atidžiai stebėti.

Jūsų gydytojas atidžiai jus stebės, ypač jei jums yra inkstų funkcijos nepakankamums, susilpnėjusi kepenų funkcija ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne).

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Sekantys vaistai gali padidinti riziką nepageidaujamų reakcijų susijusių su skrandžiu ir žarnomis:
- Kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) (pvz., ibuprofenas).
- ciklooksigenazės-2 inhibitoriai (vaistai uždegimui gydyti)
- kortikosteroidai (vaistai uždegimui arba alergijai gydyti).
- Antitrombocitiniai vaistai (kurie tirpina kraujo krešulius arba slopina krešulių susidarymą), tokie kaip acetilsalicilo rūgštis.
- Tam tikri vaistai depresijai gydyti (selektyvius serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitoriai; SSASI).

Sąveika taip pat gali pasireikšti su šiais vaistais:
- geriamaisiais kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais (antikoaguliantais). NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų poveikį (pvz.,varfarino)NVNU, tokių kaip meloksikamas, vartoti kartu su geriamaisiais antikoaguliantais nerekomenduojama. Jeigu geriate antikoaguliantų, kreipkitės į gydytoją!
- Vaistai, kurie silpnina organizmo imuninį atsaką arba slopina apsaugines reakcijas po organų persodinimo (ciklosporinas). Vartojant juos kartu su meloksikamu, gali sustiprėti šalutinis poveikis inkstams (nefrotoksinis poveikis).
- Kraujospūdį mažinantys vaistai (pvz.: šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, AKF inhibitoriai, angiotenzino II antagonistai, beta-adrenoreceptorių blokatoriai). Meloksikamas gali susilpninti kraujospūdį mažinantį šių vaistų poveikį.
- Gimdos spiralės (į gimdą įkišamas mažas, lankstus, iš metalo ir (arba) plastiko pagamintas įtaisas, padedantis išvengti nėštumo). Meloksikamas gali susilpninti jų poveikį.
- Tam tikrų vaistų nuo psichikos sutrikimų ir depresijos (ličio preparatų);
- Kai kurių vaistų nuo reumatinių ligų ir auglių (metotreksato). Meloksikamas gali padidinti šio vaisto koncentraciją kraujyje.
- Cholesterolio koncentraciją mažinantys vaistai (kolestiraminas). Jie mažina meloksikamo koncentraciją kraujyje, taigi ir silpnina jo veikimą.

MELOXISTAD vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletes reikia išgerti vieną kartą per parą valgant, užgeriant vandeniu ar kitu skysčiu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Nėštumo metu MELOXISTAD vartoti negalima.

Pasitarkite su gydytoju jeigu Jūs vartojate MELOXISTAD ir manote arba žinote, kad pastojote.

Meloksikamas gali pasunkinti pastojimą (žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”)

Žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu MELOXISTAD vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Meloksikamas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Visgi, geriant meloksikamą, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų (pvz., regos sutrikimai, mieguistumas, galvos sukimasis, miglotas matymas ar kitų simptomų). Jeigu jaučiate tokį poveikį, rekomenduojama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines MELOXISTAD medžiagas
Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti meloxistad
MELOXISTAD visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė paros dozė yra:

7,5 mg tabletės

osteoartrito paūmėjimui gydyti
1 tabletė per parą (7,5 mg meloksikamo).
Jeigu būtina, nesant pagerėjimo, dozę galima padidinti iki 2 tablečių per parą (15 mg meloksikamo).

reumatoidiniam artritui ar ankiloziniam spondilitui gydyti
2 tabletės per parą (15 mg meloksikamo) (žr. poskyrį ,,Specialių grupių pacientai“).

Atsižvelgiant į organizmo atsaką, gydytojas dozę gali sumažinti ir skirti vartoti po 1 tabletę per parą (7,5 mg meloksikamo).

15 mg tabletės

osteoartrito paūmėjimui gydyti
1/2 tabletės per parą (7,5 mg meloksikamo).
Jeigu būtina, nesant pagerėjimo dozę galima padidinti ir vartoti po 1 tabletę per parą (15 mg meloksikamo).

reumatoidiniam artritui ar ankiloziniam spondilitui gydyti
1 tabletę per parą (15 mg meloksikamo) (žr. poskyrį ,,Specialių grupių pacientai“).
Atsižvelgiant į organizmo reakciją, gydytojas dozę gali sumažinti ir skirti vartoti 1/2 tabletės per parą (7,5 mg meloksikamo).

Vartoti daugiau kaip 2 MELOXISTAD 7,5 mg tabletes arba 1 MELOXISTAD 15 mg tabletę (15 mg meloksikamo dozę) per parą draudžiama.

Vartojimo būdas
Tabletes reikia gerti.

Tabletę (tabletes) reikia gerti vieną kartą per parą valgant, užgeriant pakankamu skysčio kiekiu (pvz. 1 stikline vandens).

Didinant dozę ir ilginant gydymo meloksikamu trukmę, didėja rizika, todėl gydytojas parinks trumpiausią įmanomą vartojimo laiką ir mažiausią veiksmingą paros dozę.Taigi turite reguliariai lankytis pas gydytoją.

Specialių grupių pacientai

Senyvi ir pacientai, kuriems yra padidėjusi šalutinių reakcijų rizika
Rekomenduojama dozė ilgalaikiam senyvų pacientų gydymui – viena MELOXISTAD 7,5 mg tabletė, arba 1/2 MELOXISTAD 15 mg tabletės (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientams, kuriems yra padidėjusi šalutinių reakcijų rizika, gydymo pradžioje reikia vartoti po vieną MELOXISTAD 7,5 mg tabletę arba 1/2 MELOXISTAD 15 mg tabletės (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientai, kurie serga inkstų funkcijos sutrikimu
Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir atliekamos hemodializės, negalima vartoti daugiau kaip 1 MELOXISTAD 7,5 mg tabletės arba 1/2 MELOXISTAD 15 mg tabletės (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir hemodializės neatliekamos, meloksikamo vartoti negalima (žr. poskyrį ,,MELOXISTAD vartoti negalima“).

Pacientai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu
Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu dozės keisti nereikia. Pacientams, kurie serga sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu, meloksikamo vartoti negalima (žr. poskyrį ,,MELOXISTAD vartoti negalima“).

Vaikai ir paaugliai (< 15 metų)
Šio vaisto vartoti jaunesniems kaip 15 metų vaikams ir paaugliams, negalima. Jaunesni kaip 15 metų vaikai ir paaugliai turi būti gydomi mažesnio stiprumo ar kita MELOXISTAD farmacine forma.

Pavartojus per didelę MELOXISTAD dozę
Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Meloksikamo perdozavimo simptomai yra šie:
- pykinimas,
- vėmimas,
- mieguistumas,
- letargija,
- viršutinės pilvo dalies skausmas (epigastrinis skausmas), kuris išnyksta taikant palaikomąjį gydymą,
- kraujavimas iš skrandžio ir (arba) žarnų.

Sunkaus apsinuodijimo atveju gali pasireikšti
- didelis kraujospūdis,
- ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas,
- kepenų funkcijos sutrikimas,
- sunkus kvėpavimo sutrikimas,
- traukuliai,
- kolapsas (buvimas be sąmonės).

Vartojant NVNU, buvo nustatyta sunkių alerginių (anafilaktoidinių) reakcijų, kurių gali atsirasti perdozavus vaisto.

Pamiršus pavartoti MELOXISTAD
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vaistą toliau reikia vartoti pagal gydytojo nurodytą schemą.

Nustojus vartoti MELOXISTAD
Gydymo pertraukti ar nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
MELOXISTAD, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė šis poveikis:
- kraujingos, juodos ar į degutą panašios išmatos;
- vėmimas krauju;
- patinimas ar greitas svorio didėjimas (skysčių susilaikymas);
- pastovus nuovargis ar silpnumas;
- gelsvas odos ar akių atspalvis;
- labai stiprus niežulys;
- į gripo panašūs simptomai;
- pilvo skausmas ar jautrumas.
Šie simptomai gali rodytu sunkų šalutinį poveikį (pvz., pepsines opas, prakiurimą ar kraujavimą iš skrandžio ar žarnų). Kartas šis poveikis gali būti sunkus, ypač senyviems asmenims. Toks poveikis gali pasireikšti nepriklausomai nuo gydymo laikotarpio; tiek pacientams, kuriems buvo perspėjamųjų simptomų ar sunkių virškinamojo trakto reiškinių praeityje, tiek pacientams be jų. Senyviems žmonėms pasekmės būna sunkesnės.

Jeigu pasireiškė toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nutraukite meloksikamo vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją:
- alerginė reakcija (kvėpavimo pasunkėjimas, gerklės nepraeinamumas, lūpų, liežuvio ar veido patinimas, dilgėlinė);
- raumenų mėšlungis, tirpulys ar dilgčiojimas;
- burnos opos (atviros žaizdos);
- traukuliai
- klausos susilpnėjimas ar skambėjimas ausyse;
- pilvo diegliai, rėmuo, virškinimo sutrikimas.

Gali pasireikšti ir kitas, rečiau atsirandantis sunkus šalutinis poveikis. Kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia:
- galvos svaigimas ar galvos skausmas;
- pykinimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;
- depresija;
- nuovargis ar silpnumas;
- burnos džiūvimas;
- nereguliarios mėnesinės.

Šalutinis poveikis išvardytas naudojant tokius dažnumo apibūdinimus (žr. dažnumo apibūdinimą lentelėje toliau):

Labai dažni: pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 vartotojų. Dažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100 . Nedažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000. Reti: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000. Labai reti: pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 000 vartotojų. Nežionomas: dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Dažniausiai pasitaiko nepageidaujamos reakcijos susiję su skrandžiu ir žarnomis. Gali pasireikšti virškinimo trakto opos (peptinės opos), perforacijos (prakiurimai) ar kraujavimas, kartais gyvybei pavojingi, ypač senyviems pacientams (žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”).

Labai dažni:
- virškinimo trakto sutrikimai tokie kaip
- virškinimo sutrikimas (dispepsija),
- pykinimas (šleikštulys) ir vėmimas,
- pilvo skausmas,
- vidurių užkietėjimas,
- vidurių pūtimas (dujų susikaupimas žarnyne),
- viduriavimas
- nežymus kraujo netekimas virškinimo trakte, kuris labai retais atvejais gali sukelti raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimą (anemiją).

Dažni
- anemija (mažakraujystė, mažas eritrocitų kiekis kraujyje);
- apsvaigimas;
- galvos skausmas;
- niežulys;
- išbėrimas;
- skysčių susikaupimas (edema), pasireiškiantis kojų patinimu.

Nedažni:
- kraujo sutrikimas (kraujo ląstelių kiekio sutrikimai, tokie kaip leukocitopenija, trombocitopenija, agranuliocitozė);
- galvos svaigimas;
- spengimas ausyse (skambėjimas ar švilpesys ausyse);
- mieguistumas;
- jaučiamas širdies plakimas (palpitacija);
- kraujospūdžio padidėjimas;
- paraudimas;
- kraujavimas iš skrandžio ar žarnų ir virškinimo trakto opos (išmatos tampa tamsios spalvos arba vėmaluose gali būti kraujo);
- stemplės uždegimas (ezofagitas);
- burnos skausmingumas (burnos gleivinės uždegimas, stomatitas);
- dilgėlinė;
- natrio ir vandens susikaupimas;
- kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas (hiperkalemija);
- trumpalaikiai kepenų ir inkstų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai.
- širdies ir kraujagyslių arba galvos smegenų kraujagyslių tromboembolija (kraujagyslėse susidaro krešulys arba trombas, kuris sukelia tam tikrą širdies ligą ar paveikia smegenis).

Reti:
- anafilaksinės reakcijos (ūminės alerginės reakcijos), įskaitant šiuos simptomus: odos uždegimą ar pūslių atsiradimą, lūpų ar liežuvio patinimą, kvėpavimo pasunkėjimą, kraujospūdžio sumažėjimą, apalpimą. Jeigu pasireiškė tokių simptomų, nedelsdami kreikitės į gydytoją.
- nuotaikos sutrikimai;
- nemiga ir košmariški sapnai;
- sumišimas;
- regos sutrikimai, įskaitant miglotą matymą;
- kai kuriems asmenims, kurie alergiški acetilsalicilo rūgščiai (pvz., aspirinui) arba NVNU, gali pasidėti astmos priepuolis;
- virškinimo trakto prakiurimas (skrandžio ar žarnos sienelės prakiurimas). Dėl to gali kilti pilvo uždegimas (peritonitas) ir prireikti skubios operacijos;
- skrandžio uždegimas (gastritas);
- žarnų uždegimas (kolitas);
- kepenų uždegimas (hepatitas);
- pūslinė, sunki odos reakcija su paraudimais ir pūslelėmis (pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė(Lyell sndromas));
- angioedema (odos ir gleivinės patinimas);
- odos reakcijos, pavyzdžiui, daugiaformė raudonė (erythema multiforme.)
- padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos;
- ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas pacientams, kuriems yra rizikos veiksnių.

Nežinomi:
- virškinimo trakto ligos pasunkėjimas (kolitas ir Krono liga; žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”);
- hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas);
- širdies nepakankamumas;
- venų trombozė (venose susiformuoja krešulys ar trombas, trukdantis kraujui tekėti kraujagyslėmis);
- plaučių eozinofilija (plaučių uždegimas galimas dėl alerginės reakcijos).

Tokie vaistai, kaip MELOXISTAD, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti meloxistad
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MELOXISTAD vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
MELOXISTAD sudėtis

- Veiklioji medžiaga – meloksikamas.
Vienoje MELOXISTAD 7,5 mg tabletėje yra 7,5 mg meloksikamo.
Vienoje MELOXISTAD 15 mg tabletėje yra 15 mg meloksikamo.

- Pagalbinės medžiagos:
Mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kukurūzų krakmolas, natrio citratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, laktozės monohidratas.

MELOXISTAD išvaizda ir kiekis pakuotėje
Šviesiai geltonos, plokščios, nuožulniais kraštais tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje, kita tablečių pusė lygi.

Tiekiamos 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 100, 140, 280, 300, 500 ar 1000 tablečių PVC/PVDC/Aliuminio lizdinės plokštelės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2 – 18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Gamintojai
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2 – 18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Chanelle Medical
Loughrea, Co. Galway
Airija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“
Goštauto 40A,
LT-01112 Vilnius,
Lietuva
ofisas@stada.lt

Šis vaistas registruotas valstybėse ES narėse tokiais pavadinimais:

Airija: Meloxicam 7.5/15 mg tablets
Belgija: Meloxicam EG 7,5/15 mg tabletten
Čekija: MELOXISTAD 7,5/15
Danija: Meloxicam STADA
Estija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletid
Ispanija: Meloxicam STADA 7.5/15 mg comprimidos EFG
Italija: Meloxicam EG 7,5/15 mg Compresse
Jungtinė karalystė: Meloxicam 7.5/15 mg Tablets
Latvija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletes
Lenkija: Meloxistad
Liuksemburgas: Meloxicam EG 7,5/15 mg comprimés
Portugalija: Meloxicam Ciclum 7,5/15 mg comprimidos
Slovakija: MELOXISTAD 7,5/15
Suomija: Meloxicam STADA 7.5/15 mg tabletti
Vengrija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletta
Vokietija: Meloxicam AL 7,5/15 mg Tabletten

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-27
Šaltinis: STADA-Nizhpharm-Baltija

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai