Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Magnerot 500mg tabletės N50

MagnerotMineralinių medžiagų grupės preparatas.
Veiklioji medžiaga: vienoje tabletėje yra 500 mg magnio orotato dihidrato (atitinka 32,8 mg magnio, arba 1,35 mmol, arba 2,7 mekv)
Indikacijos. Kaip apsauginė priemonė sergant širdies infarktu, miokardo nekroze, taip pat esant mėšlungiui, krūtinės anginai, stenokardijai, arterijų sklerozei, riebalų apykaitos sutrikimui, jei tokios indikacijos atsirado dėl magnio trūkumo.
Kontraindikacijos. Tablečių magnerot vartoti negalima, jei inkstų veikla sutrikusi ir organizme gali dažniau atsirasti akmenų, sudarytų iš kalcio, magnio ir amonio fosfatų.
Nepageidaujamas poveikis. Nuo didesnių dozių kai kada suminkštėja išmatos, prasideda viduriavimas, tačiau jis yra nepavojingas. Jeigu vartojant vaisto atsiranda kitoks negu informaciniame lapelyje nurodytas nepageidaujamas poveikis, reikia pranešti gydytojui ar vaistininkui. Jei prasideda viduriavimas, reikia sumažinti dienos dozę ar laikinai nutraukti vaisto vartojimą.
Sąveika su kitais vaistais. Magnio preparatų negalima vartoti kartu su tetraciklinais ir natrio fluoridu, kadangi minėti junginiai sutrikto vieni kitų rezorbciją. Jei kartu vartojama geležies preparatų, magnis gali sutrikdyti geležies pasisavinimą. Tokiu atveju geležies preparato reikia gerti ne anksčiau, kaip praėjus 2 – 3 val. po magnio junginių vartojimo (arba atvirkščiai). Prašom įsidėmėti, kad šie nurodymai neseniai vartotiems vaistams taip pat tinka. Alkoholis skatina magnio šalinimą ir slopina rezorbciją organizme, todėl tablečių magnerot vartojantiems žmonėms jo reikėtų negerti.
Vartojimas. Jei vartojama vidutinė dienos dozė, patariama laikytis toliau nurodyto dozavimo. Magnio atsargoms papildyti pirmąją savaitę reikia gerti 3 kartus per dieną po dvi tabletes, vėliau per dieną užtenka išgerti 2 – 3 tabletes. Tabletes galima nuryti nekramtytas arba sukramtytas prieš valgį ar jo metu ir užsigerti nedideliu kiekiu skysčio. Preparato reikia vartoti mažiausiai 6 savaites. Tabletės magnerot gali būti vartojamos ir ilgai.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis. Magnio junginių nėštumo ir žindymo laikotarpiu gerti galima be jokių abejonių.
Pakuotė. 50 tablečių.

Informacija mūsų pacientams.
Tablečių magnerot sudėtyje yra magnio ir oroto rūgšties. Pastarosios rūgšties yra piene, ypač daug avių ir ožkų krekenose. Šios rūgšties reikia ląstelių augimui skatinti, be to ji yra svarbi medžiagų apykaitai. Oroto rūgštis yra seniai žinoma medžiaga, kurios žmogaus organizmas nesintetina (ji dar vadinama vitaminu B13).
Magnis žmogaus organizmui yra labai svarbus elementas. Jis nepakeičiamas tokioms gyvybei būtinoms reakcijoms, kaip angliavandenių, baltymų, riebalų ir nukleorūgščių apykaita, ląstelių membranų stabilizavimas, taip pat visiems energiniams procesams.
Magnis yra ypač reikalingas širdies ir kraujagyslių veiklai. Be to, magnis labai reikalingas streso metu. Stresinės situacijos metu, kai pavojus širdžiai ypač didelis, šis mineralas apsaugo širdį nuo ne dėl organinės priežasties gresiančio pažeidimo. Magnio trūkumas mažina nuo šio elemento priklausomą širdies ir kraujagyslių atsarumą pažeidimui.
Dėl kokių priežaščių gali atsirasti magnio trūkumas? Magnio gali trūkti, jei jo organizmas gauna nepakankamai, pvz., jei nesubalansuota dieta (daug riebalų ir baltymų, per mažai maisto produktų, kuriuose yra magnio), neracionalus badavimas. Dažnai magnio trūksta dėl padidėjusio jo šalinimo iš organizmo, pvz., daug geriant alkoholio, vartojant vidurių laisvinamųjų vaistų, diuretikų, sergant žarnų liga arba vartojant kai kurių vaistų, pvz., preparatų nuo širdies ritmo sutrikimo. Magnio poreikis labai padidėja nėštumo ir žindymo laikotarpiu.
Gamintojo pastaba. Tablečių magnerot kietumas ir skonio stiprumas gali skirtis, tačiau tokie skirtumai vaisto veiksmingumui ir kokybei jokios įtakos neturi.
Šaltinis: Worwag atstovybė.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai