Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Lormed 7.5mg tabletės N50

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Lormed 7,5 mg tabletės
Lormed 15 mg tabletės
Meloksikamas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Lormed ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lormed
3. Kaip vartoti Lormed
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Lormed laikymo sąlygos
6. Kita informacija

1. KAS YRA Lormed IR KAM JIS VARTOJAMAS
Meloksikamas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, naudojamas skausmo malšinimui ir sąnarių-raumenų uždegimui slopinti.

Lormed tabletės vartojamos:
• trumpalaikiam simptominiam osteoartrozės (degeneracinės sąnarių ligos) paūmėjimų gydymui:
• ilgalaikiam reumatoidinio artrito simptomų slopinimui:
• ilgalaikiam simptominiam ankilozinio spondilito (stuburo uždegimo) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Lormed
Lormed vartoti negalima: - paskutinių trijų nėštumo mėnesių ir žindymo laikotarpiu;
- jei yra padidėjęs jautrumas (alergija) meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei Lormed medžiagai; -jeigu yra padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU);
- sergantiems ar sirgusiems pasikartojančia skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
- esant kraujavimui iš virškinamojo trakto, kraujavimui į smegenis ar kitokiems sutrikimams, kuriems būdingas kraujavimas;
- esant sunkiam kepenų veiklos nepakankamumui;
- esant sunkiam inkstų nepakankamumui ir Jums neatliekama dializė;
- esant sunkiam širdies nepakankamumui;

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs turėjote problemų su skrandžiu ar žarnynu;
- jeigu esate senyvo amžiaus;
- jeigu Jums neseniai buvo atlikta didelė operacija;
- jeigu turite kepenų, inkstų ar širdies problemų;
- jeigu Jūsų kalio kiekis kraujyje yra padidėjęs;
- jeigu Jūs sergate ar sirgote astma;
- jeigu Jums įdėta kontraceptinė gimdos spiralė;
- jeigu pastebėjote kraują išmatose;
- jeigu atsiranda kokių nors odos reakcijų;
- jeigu jums atliekami kraujo ar šlapimo tyrimai.Prašome visuomet informuoti, kad vartojate Lormed tabletes;
- jeigu ketinate pastoti ar Jums atliekami nevaisingumo tyrimai.Meloksikamas gali turėti įtakos vaisingumui;
- jeigu Jūs turėjote skrandžio ar žarnyno opų ar sirgote uždegiminėmis žarnyno ligomis;

Įspėjimai
Tokie vaistai, kaip Lormed, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Meloksikamas, kaip ir kiti nesteroidiniai p vaistai nuo uždegimo(NVNU) gali slėpti infekcinės ligos simptomus.

Kitų vaistų vartojimas Informuokite savo gydytoją jeigu Jūs vartojate:
- geriamųjų antikoaguliantų ( vaistų slopinančių kraujo krešėjimą) : varfarino, heparino, tiklopidino;
- kitųs nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), pvz.: aspirino;
- ličio preparatų (vartojamų psichikos ligų gydymui);
- metotreksato (vartojamo psoriazės ir kai kurių rūšių vėžio gydymui);
- trombolitinių vaistų (vartojamų kraujui skystinti, sergant širdies ligomis);
- kolestiramino (cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti);
- ciklosporino (slopinančio imuninę sistemą);
- diuretikų (skatinančių šlapimo išsiskyrimą);
- kraujo spaudimą mažinančių vaistų;
- kortikosteroidų (vartojamų astmos, uždegiminių ligų gydymui ar po organų transplantacijos).

Informuokite savo gydytoją ar vaistininką, jeigu Jūs vartojate ar neseniai vartojote bet kokius kitus vaistus, net ir tuos kuriuos įsigijote be recepto.

Lormed vartojimas sui maistu ir gėrimais
Lormed tabletes reikėtų vartoti valgio metu, nuryjant nekramtytas, užgeriant vandeniu.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Lormed vartoti nerekomenduojama, o paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius, dėl padidėjusios rizikos motinai ir vaikui, Lormed vartoti draudžiama. Jeigu žindote, Lormed vartoti draudžiama.
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lormed tabletės gali sukelti regėjimo sutrikimų, mieguistumą ar apsvaigimą, kurie gali turėti įtakos vairavimui ir mechanizmų valdymui. Jeigu pasireiškė kuris nors iš minėtų simptomų, rekomenduojama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lormed medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI LORMED Lormed visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Trumpalaikiam simptominiam osteoartrozės (degeneracinės sąnarių ligos) paūmėjimų gydymui vartojama po 7,5 mg per parą (viena 7,5 mg tabletė vieną kartą per parą arba pusė 15 mg tabletės vieną kartą per parą). Jeigu efektas nepakankamas, Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 15 mg per parą (t.y. iki dviejų 7,5 mg tablečių per parą arba vienos 15 mg tabletės per parą).

Ilgalaikiam reumatoidinio artrito bei ilgalaikiam ankilozinio spondilito (stuburo uždegimo) simptominiam gydymui vartojama po 15 mg per parą (dvi 7,5 mg tabletės arba viena 15 mg tabletė per parą). Priklausomai nuo atsako į gydymą, vaisto dozę galima mažinti iki 7,5 mg per parą (vienos 7,5 mg tabletės arba pusės 15 mg tabletės).

Neviršykite 15 mg paros dozės! Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, bei gydomiems hemodialize, draudžiama vartoti didesnę kaip 7,5 mg meloksikamo dozę.

Jeigu esate snyvo amžiaus žmogus, Jūsų gydytojas Jums gali rekomenduoti mažesnę dozę.
Vaikams ir paaugliams iki 15 metų amžiaus Lormed tablečių vartoti negalima.

Lormed tabletes reikėtų vartoti vieną kartą per parą, valgio metu, užgeriant vandeniu.

Gydymo tukmė:
Gydymo trukmę Jums nustatys gydytojas.

Pavartojus per didelę Lormed dozę Kreipkitės į gydytoją ar į greitąją medicininę pagalbą jeigu išgėrėte per daug Lormed tablečių. Su savimi paimkite šį informacinį lapelį ir likusias tabletes.
Pavartojus per didelę Lormed dozę gali pasireikšti nuovargis, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas, kraujavimas iš virškinimo trakto, aukštas kraujo spaudimas, inkstų nepakankamumas, kepenų sutrikimas, kvėpavimo sutrikimų, koma, traukuliai, širdies sutrikimas ir sunkių alerginių reakcijų.

Pamiršus pavartoti Lormed Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, suvartokite ją iš karto, kai tik prisimenate, nebent atėjo laikas vartoti kitą vaisto dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Lormed
Nustojus vartoti Lormed ankščiau negu paskyrė gydytojas, gali pablogėti ligos simptomai (padidėti skausmas ar uždegimas). Labai svarbu yra nenustoti vartoti vaisto prieš tai nepasitarus su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Lormed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Buvo pastebėti šie šalutiniai reiškiniai:

Dažni šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų): anemija (pasireiškia išblyškusia oda ir nenormaliu nuovargio pojūčiu), lengvas svaigulys, galvos skausmas, nevirškinimo pojūtis, silpnumo pojūtis, vėmimas, skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, viduriavimas, smarkus niežėjimas, bėrimas ir tinimas (ypač apatinių galūnių).

Nedažni šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų): kraujo sudėties pakitimai, svaigulys, skambėjimas ausyse, mieguistumas, smarkus širdies plakimas, širdies nepakankamumas, padidėjęs kaujo spaudimas, kraujo antplūdis į veidą, kraujas išmatose, skrandžio ir plonojo žarnyno opos, stemplės uždegimas (pasireiškia deginimu ir rijimo sunkumu), skausminga burna ar burnos opos, kepenų ar inkstų tyrimų rodmenų pakitimai, odos niežėjimas, pabrinkimas, natrio ir vandens susilaikymas organizme ir kalio kiekio kaujyje padidėjimas.

Reti šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų): sunkios aleginės reakcijos, nuotaikų kaita, miego sutrikimai, sumišimas, regėjimo sutrikimai (neaiškus matymas), astmos priepuolis, skausmas dėl skrandžio ar žarnyno sienelės prakiurimo, skrandžio ar gaubtinės žarnos uždegimas, hepatitas (kepenų sutrikimas), sunkios odos reakcijos (bėrimas, karščiavimas ar pūslių atsiradimas), odos jautrumas šviesai ir inkstų veiklos nepakankamumas. Nedelsiant informuokite savo gydytoją, jeigu pasireiškė anafilaktinių reakcijų simptomų (veido, lūpų tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas) ar sunkių odos reakcijų.

Meloksikamas gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje mažėjimą ir dėl to gali sumažėti organizmo atsparumas infekcijoms. Jeigu Jūs pajutote infekcijos požymius, tokius kaip karščiavimą ir stiprų bendros savijautos pablogėjimą, ar karščiavimą su vietinės infekcijos simptomais (gerklės,ryklės,burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai), nedelsiant informuokite savo gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas dėl galimo kraujo baltųjų ląstelių skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu yra informuoti gydytoją apie vartojamus vaistus.

Tokie vaistai, kaip Lormed, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Lormed LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant lizdinės plokštelės ar dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus,
Lormed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Lormed sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra meloksikamas. Vienoje 7,5 mg Lormed tabletėje yra 7,5 mg meloksikamo; Vienoje 15 mg Lormed tabletėje yra 15 mg meloksikamo
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio citratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

Lormed išvaizda ir kiekis pakuotėje:

Lormed tabletės yra šviesiai geltonos, apvalios su laužimo vagele vienoje pusėje.
Lormed 7,5 mg tabletės: vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Lormed 15 mg tabletės: tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Lormed tiekiamas PVC/PVdC ir kietos aluminio folijos lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 100, 140, 280, 300, 500, arba 1000 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
PRO.MED.CS Praha a.s.,
Telčská 1, 140 00 Praha 4,
Čekija

Gamintojas:
Chanelle Medical,
Loughrea, Co. Galway,
Airija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis vaistinis preparatas yra registruotas Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse šiais pavadinimais:

Airija Movox 7.5 mg Tablets
Airija Movox 15 mg Tablets
Čekijos Respublika Artrilom 7,5 mg
Čekijos Respublika Artrilom 15 mg
Danija Meloxicam Cipla Chanelle Generics Tabletter 7,5 mg
Danija Meloxicam Cipla Chanelle Generics Tabletter 15 mg
Estija Lormed 7,5 mg
Estija Lormed 15 mg
Ispanija Meloxicam Kern Pharma 15 mg Comprimidos
Jungtinė Karalystė Meloxicam 7.5 mg Tablets
Jungtinė Karalystė Meloxicam 15 mg Tablets
Latvija Lormed 7,5 mg Tablets
Latvija Lormed 15 mg Tablets
Lenkija Lormed 7,5
Lenkija Lormed 15
Lietuva Lormed 7,5 mg Tabletės
Lietuva Lormed 15 mg Tabletės
Portugalija Meloxicam Generis 7,5 mg Comprimidos
Portugalija Meloxicam Generis 15 mg Comprimidos
Slovakijos Respublika Lormed 7,5
Slovakijos Respublika Lormed 15
Slovėnija Lormed 7,5 mg Tablete
Slovėnija Lormed 15 mg Tablete
Suomija Meloxikam Teva 7.5 mg Tabletti
Suomija Meloxikam Teva 15 mg Tabletti
Vengrija Meloxicam PRO.MED 7,5 mg Tabletta
Vengrija Meloxicam PRO.MED 15 mg Tabletta

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-10-20

Šaltinis: Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai