Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Liuteinas akims tab. N40

Liuteinas akims
Šiuolaikinis gyvenimo ritmas diktuoja savo sąlygas: skubame atlikti daugybę darbų ir įgyvendinti įvairiausius sumanymus, intensyviai mokomės ir dirbame. Vis daugiau žmonių kompiuterį naudoja ir darbui, ir laisvalaikiui. Darbas kompiuteriu, skaitymas, dirbtinis apšvietimas, televizija, automobilio vairavimas vargina akis, todėl labai svarbu jomis tinkamai pasirūpinti. Akis reikia saugoti ir nuo saulės spindulių, cheminių medžiagų. Regėjimą rekomenduojama stiprinti geriant vitaminus, lašinant dirbtines ašaras. Taip pat būtina sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, tinkamai sutvarkyti darbo vietą, pasirūpinti kokybišku jos apšvietimu, kompiuterio monitoriaus kokybe, nešioti tinkamus akinius, reguliariai tikrinti regėjimą pas akių ligų specialistą. Akis galima pastiprinti ir valgant šviežius vaisius bei daržoves, tinkamiausios – morkos, brokoliai, mėlynės. Pavargusioms akims gali padėti ir specialūs pratimai: pasirąžymas, kaklo ir galvos masažas, smilkinių ir ausų patrynimas, akių užmerkimas ir pavartymas, lengvas akių obuolių paspaudimas, pažiūrėjimas pro langą į tolį.
Moksliniai tyrimai rodo, kad kai kurie maisto papildai, kurių sudėtyje yra liuteino gali padėti vargstančioms akims. Liuteinas yra natūralus karotinoidas randamas daugiausia vaisiuose ir daržovėse. Didžiausias liuteino kiekis yra kaupiamas akių dugno geltonosios dėmės dalyje, atsakingoje už centrinį regėjimą. Čia yra matymo fotoreceptoriai – kolbelės ir lazdelės, kurių dėka matome spalvotą ir ryškų vaizdą. Centrinėje tinklainės dalyje surenkamas didžiausias į akį patenkančios šviesos kiekis.
Žmogaus suvartotas liuteinas koncentruojasi mažo ploto tinklainės centre. Tinklainės dalis, lemianti centrinį matymą, yra vadinama geltonąja dėme (macula lutea). Spalvą jai suteikia karotinoidai, todėl liuteinas dar vadinami makulos pigmentais. Manoma, kad jie apsaugo gyliau esančius fotoreceptorius, absorbuodami mėlynąją šviesos dalį bei sumažindami fotooksidacinį procesą, veikdami žalingus deguonies radikalus. Liuteino organizmas nesintetina, galime gauti tik su maistu. Daug šios medžiagos yra kiaušinio trynyje, grūduose, apelsinų sultyse, žalialapėse daržovėse.
Vitaminas A yra pagrindinis regėjimo procese dalyvaujantis vitaminas. Tinklainėje esančiuose receptoriuose jis virsta regėjimo pigmentais, padedančiais skirti daiktų formas ir spalvas. Gamtoje vitaminas A dažnai randamas betakaroteno pavidalu. Tai jis gelsvai oranžine spalva nudažo augalus ir jų vaisius.
Akių sveikatai taip pat svarbus mikroelementas selenas. Selenas, biologiškai aktyvus mikroelementas, įeinantis į daugelio hormonų ir fermentų sudėtį, priklauso svarbiausiems laisvųjų radikalų „tramdytojams". Pagrindinis seleno šaltinis yra grūdai ir mėsa. Tačiau seleno kiekis grūduose priklauso nuo dirvožemio - kuo jis daugiau tręšiamas, tuo jame yra mažiau seleno. Deja, Lietuvos dirvose, o taipogi ir gyvulių organizmuose, seleno trūksta. Taigi, ir žmonės su maisto produktais - mėsa, pienu, kiaušiniais, duonos gaminiais - seleno gauna tik apie 60-70 proc. reikalingo kiekio.
“Gamtos namų” LIUTEINAS AKIMS – kompleksinis maisto papildas akims. Liuteinas lemia tai, kad pasaulį matome spalvotai. Vitaminai A, E bei selenas yra antioksidantai, saugantys organizmą bei akių tinklainę nuo laisvųjų radikalų poveikio. LIUTEINAS AKIMS papildo mitybą organizmui būtinomis biologiškai aktyviomis medžiagomis.
Šį maisto papildą rekomenduojame vartoti ne tik pagyvenusiems žmonėms, jaučiantiems akių nuovargį, bet ir kaip profilaktinę priemonę jauniems, daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio ir televizoriaus, bei vairuojantiems, ypač tamsiuoju paros metu, asmenims.

Vartojimas: gerti po 1 tabletę per dieną.
Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Gamintojas: UAB „Biosola“, Molėtų g. 16A, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r.,
tel.(8 5) 246 9651. Kilmės šalis – Jungtinė Karalystė.

www.gamtosnamai.lt
www.vitaminai.lt

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai