Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Lercapin 10mg plėvele dengtos tabletės N28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Lercapin 10 mg plėvele dengtos tabletės
Lerkanidipino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Lercapin ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lercapin
3. Kaip vartoti Lercapin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Lercapin laikymo sąlygos
6. Kita informacija

1. kas yra lercapin ir kam jis vartojamas
Lerkanidipinas priklauso kalcio kanalų blokatorių grupei (dihidropiridinų grupė) ir vartojamas aukšto kraujospūdžio ligai gydyti.

Lercapin 10 mg gydytojas paskyrė vartoti padidėjusiam kraujospūdžiui, kuris vadinamas arterine hipertenzija, gydyti.

2. kas žinotina prieš vartojant lercapin
Lercapin 10 mg vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija), veikliajai medžiagai lerkanidipinui, bet kokiam kitam dihidropiridinui (pvz., amlodipinui, nikardipinui, felodipinui, izradipinui, nifedipinui arba lacidipinui) arba bet kuriai pagalbinei Lercapin 10 mg tablečių medžiagai (žr. aukščiau);
- jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį;
- jeigu esate vaisingo amžiaus, tačiau nenaudojate kontraceptinių priemonių (jeigu pastosite
vartodamos Lercapin, pasitarkite su gydytoju);
- jeigu yra kuris nors iš šių širdies sutrikimų: negydomas stazinis širdies nepakankamumas, kliūtis kraujui ištekėti iš širdies, nestabilioji krūtinės angina (krūtinės skausmas ramybės būklėje);
- jeigu nuo ištikusio miokardo infarkto pradžios nepraėjo 1 mėnuo;
- jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų veiklos sutrikimas;
- su ciklosporinu, geriamaisiais vaistais nuo grybelių sukeliamų ligų (ketokonazolu, itrakonazolu), makrolidų grupės antibiotikais (pvz., eritromicinu arba troleandomicinu), geriamaisiais vaistais nuo ŽIV ligos (pvz., ritonaviru) ar greipfrutų sultimis.

Be to, Lercapin 10 mg negalima vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams, kadangi tokio amžiaus pacientų gydymo šiuo medikamentu patirties nėra.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu yra sinusinio mazgo silpnumo sindromas (širdies ritmo sutrikimas), tačiau neimplantuotas širdies stimuliatorius;
- jeigu sutrikusi kairiojo širdies skilvelio veikla;
- jeigu sergate krūtinės angina;
- jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas arba esate gydomas dialize.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojat cimetidino (didesnę negu 800 mg paros dozę), digoksino ar reguliariai midazolamo, gydymo Lercapin 10 mg tabletėmis metu gali prireikti gydytojo stebėjimo. Jeigu vartojate bet kurį iš minėtų vaistų, pasakykite gydytojui.
Jeigu vartojote arba vartojate rifampicino, terfenadino, astemizolio, amjodarono ar chinidino, būtinas atsargumas. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš minėtų vaistų. Jis Jums nurodys kaip elgtis tokiais atvejais.
Atsargumas būtinas ir vartojant traukulius malšinančių preparatų: fenitoino arba karbamazepino.
Geriamieji preparatai nuo grybelio (ketokonazolas arba itrakonazolas), makrolidų grupės antibiotikai (pvz., eritromicinas arba troleandomicinas) arba virusus veikiantys vaistai, vartojami ŽIV ligai gydyti (pvz., ritonaviras), gali stiprinti Lercapin 10 mg poveikį, todėl kartu jų vartot reikia vengti.

Jeigu Lercapin 10 mg vartojamas kartu su preparatais, kuriuose yra ciklosporino, gali sustiprėti abiejų vaistų poveikis, todėl kartu jų vartoti negalima.

Beta adrenoblokatorių (kitų vaistų nuo didelio kraujospūdžio ar širdies ligos, pavyzdžiui, metoprololio) kartu su Lercapin 10 mg galima vartoti saugiai, tačiau gali prireikti keisti pastarojo preparato dozę.

Jeigu kartu su Lercapin 10 mg vartojate simvastatino (vaisto, mažinančio cholesterolio kiekį kraujyje), tai Lercapin reikia gerti ryte, o simvastatino vakare.

Alkoholis gali stiprinti antihipertenzinių preparatų poveikį, todėl Lercapin 10 mg vartojimo metu patariama jo visiškai negerti arba gėrimą griežtai riboti.

Lercapin 10 mg vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant vaisto, reikia vengti gerti greipfrutų sulčių ar alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį Lercapin vartoti negalima.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl atsiradusio šalutinio poveikio gali kisti reakcijos laikas ir dėl to sutrikti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus, ypač gydymo pradžioje, didinant dozę, preparatą keičiant kitais vaistais arba kartu išgėrus alkoholio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lercapin 10 mg tablečių medžiagas Vienoje tabletėje yra 60 mg laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti lercapin
Lercapin 10 mg visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, manote, kad Lercapin 10 mg veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dažniausiai geriama viena tabletė kartą per parą tuo pačiu laiku, geriausiai ryte 15 minučių prieš pusryčius, nes labai riebus maistas žymiai padidina vaisto koncentraciją kraujo plazmoje.
Dozę galima padidinti iki 20 mg, atsižvelgiant į paciento reakciją. Dozę reikia didinti palengva, nes didžiausias kraujospūdį mažinantis poveikis pasiekiamas po dviejų savaičių.
Patartina tabletę nuryti nesukramtytą ir užsigerti pakankamu vandens kiekiu.

Senyvi žmonės
Jiems dozės keisti nereikia. Gydymosi pradžioje reikia būti atidiems.

Pavartojus per didelę Lercapin 10 mg dozę
Jeigu išgersite didesnę dozę, negu skirta, t. y. vaisto perdozuosite, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir, jeigu įmanoma, pasiimkite kartu likusias tabletes ir (arba) jų pakuotę.
Išgėrus didesnę dozę, negu reikia, gali tapti per mažas kraujospūdis, pradėti nereguliariai arba dažnai plakti širdis. Dėl to galima netekti sąmonės.

Pamiršus pavartoti Lercapin 10 mg
Vaisto gerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą dieną jo vartokite įprastine tvarka.
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

4. galimas šalutinis poveikis
Lercapin 10 mg, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Šalutinio poveikio dažnis apubūdinamas taip:

Labai dažni (³ 10 %): Dažniau kaip 1 iš 10 gydomų pacientų Dažni (³ 1 ‑ < 10 %): Dažniau kaip 1 iš 100 gydomų pacientų Nedažni (³ 0,1 ‑ < 1 %): Dažniau kaip 1 iš 1000 gydomų pacientų Reti (³ 0,01 ‑ < 0,1 %): Dažniau kaip 1 iš 10000 gydomų pacientų Labai reti(< 0,01 %): 1 iš 10000 gydytų pacientų arba rečiau, įskaitant pavienius atvejus
Pasitaikęs šalutinis poveikis
Nedažnai: galvos skausmas, svaigimas, kulkšnių ir kojų patinimai, pulso padažnėjimas, pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas, veido paraudimas.
Retai: odos išbėrimas, raumenų skausmas, mieguistumas, pykinimas, nevirškinimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, vėmimas, krūtinės angina, padidėjęs šlapimo išsiskyrimas, silpnumas, nuovargis.

Labai retai: dantenų išvešėjimas, laikinas kepenų fermentų (transaminazių) kiekio padidėjimas kraujo serume, pernelyg mažas kraujospūdis, padažnėjęs šlapinimasis, skausmas krūtinėje.

Pastebėta, kad pacientams, sergantiems krūtinės angina, kai kurie dihidropiridinų grupės vaistiniai preparatai gali dažninti ilginti ir sunkinti krūtinės anginos priepuolius. Jei vartojant Lercapin 20 mg bet kuris iš minėtų simptomų atsirastų, nedelsdami pasakykite gydytojui.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pranešdami apie bet kokį šalutinį poveikį, neužmirškite pasakyti apie kitus vaistus, kurių Jūs vartojate, įskaitant ir tuos, kurių vartojate tik retkarčiais.

5. kaip laikyti lercapin
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA
Lercapin 10 mg sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra lerkanidipino hidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg lerkanidipino hidrochlorido, kuris atitinka 9,4 mg lerkanidipino.

- Pagalbinės medžiagos
Tabletės šerdis: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K30, magnio stearatas;
Tabletės plėvelė: hipromeliozė, talkas, titano dioksidas (E 171), makrogolis 6000, geležies oksidas (E 172).

Lercapin 10 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
Geltonos, apskritos abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje.

Aliuminio folijos ir PVC lizdinė plokštelė.
Kartono dėžutėje yra 7, 14, 28 tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas Menarini International Operations Luxembourg S.A. 1, Avenue de la Gare
L-1611 Luxembourg, Liuksemburgas

Gamintojas
Berlin-chemie ag
Glienicker Weg 125
D-12489 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“ Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112 Tel. +370 5 269 19 47
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-09-18
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai