Tema sukurta: 2018.10.01 02:32
2018.10.01 02:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


paslaptele
paslaptele
Patyręs
Man iškilo toks klausimas: kuo skiriasi PVA klijai nuo lipalo? Man reikia klijų dekupažui ir, nors pati nematau skirtumo tarp PVA ir lipalo, bet parduotuvėse nurodomi skirtingi pavadinimai ir skirtingos to paties kiekio lipalo ir PVA klijų kainos man sukėlė įtarimą, jog tai gali būti skirtingi klijų variantai ir PVA klijai gali nelabai tikti darant dekupažo darbelius. Gal kas žinot kas ir kaip čia ir galit trumpai paaiškint, nes googlinant šituo klausimu ne kažin ką teradau?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.10.04 23:33 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


paslaptele
paslaptele
Patyręs
Na... Nepanašu, kad klijų sudėtis priklauso nuo to, kuriame skyriuje jie yra sudėti. Ir tiek klijai su užrašu PVA, tiek su užrašu LIPALAS kai kuriose parduotuvėse yra sudedami ūkinių ir statybinių prekių skyriuje šalia visų kitų klijų, plius ant abiejų variantų būna pažymima, kad klijai tinka tiek ūkio reikalams, tiek visokiems kanceliariniams (popierius, kartonas ir pan.) klijavimams. Neseniai žiūrėjau Senukuose klijų ir tame pačiame skyriuje radau PVA ir LIPALĄ tokiais pat kiekiais ir su tokia pat paskirtim (tiek ūkio darbams, tiek dailės ir darbelių klijavimams). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad skirtumo nėr. Bet iš kitos pusės... pavadinimas skiriasi, kainos - irgi. O tai privertė susimąstyti, kad vis dėlto gali būti reikšmingas skirtumas tarp PVA ir LIPALO.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.10.11 15:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


LaisvasPilietis
LaisvasPilietis
Didmeistris
PVA tai santrumpa polivinilacetatas, jis naudojamas ir Lipalui, ir Momentui (firminiai pavadinimai), skiriasi konsistensija ir gal kažkokių priedų esama. Taip pat polivinilacetatas naudojamas dažams, dar vadinamiems emulsiniais.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai