Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Daili krūmų forma ir ilgas žydėjimas būdingi sidabrakrūmiams, arba krūminėms sidabražolėms (Potentilla fruticosa). Išvesta veislių įvairiausių spalvų ir atspalvių žiedais. Krūmų aukštis svyruoja nuo 60 cm iki 1,5 m.
*Sidabrakrūmiai nereiklūs. Juos sodinti ir persodinti galima ir pavasarį, ir rudenį. Tinka bet koks nesunkus, laidus dirvožemis, išskyrus skurdžius smėlynus. Geriausiai auga vidutinio drėgnumo žemėje, bet pakenčia ir trumpalaikes sausras. Gerai žiemoja, atsparūs ligoms, kenkėjams ir užterštam miestų orui. Lengvai dauginami auginiais, atlankomis ir sėklomis. Kad gyvatvorė būtų vienalytė, sodinkite vienos veislės sodinukus. Rinkitės statesniais, kompaktiškesniais krūmeliais augančias, o ne žemas, besidriekiančias veisles. Raudonais ir oranžiniais žiedeliais žydinčių dekoratyvinių formų žiedai saulėkaitoje nublanksta, pasidaro geltoni ar balkšvi. Jas geriau sodinti pusšešėlyje. Iš sidabrakrūmių galima formuoti tiek laisvai augančią, tiek mažai karpomą žemą gyvatvorę. Ji žydės nuo birželio iki šalnų. Sodinukai sodinami kas 0,5 m, o pačių stambiausių veislių – kas 1 m.
 
Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2022 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai