Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tai veikianti įmonė (juridinis asmuo), kuri turi akcinį kapitalą, priima indėlius bei kitų grąžintinas lėšas, teikia paskolas bei prisiima su tuo susijusią riziką ir atsakomybę, taip pat užsiima kita įstatymų nustatyta veikla (išduoda piniginius laidavimus, garantijas ir kitus laidavimo įsipareigojimus, išleidžia mokėjimo dokumentus (čekius, akredityvus, vekselius ir kt.) ir atlieka su jais operacijas, perka ir parduoda tauriuosius metalus, išleidžia ir tvarko kreditines pinigines priemones, teikia paslaugas ir konsultacijas bankų veiklos, finansų ir kliento investicijų tvarkymo klausimais, priima saugoti iš klientų vertybes ir nuomoja klientams banko saugykloje seifų kameras vertybėms ir dokumentams saugoti ir kt.), atlieka operacijas su vertybiniais popieriais (akcijomis, obligacijomis ir pan.) ir operacijas užsienio valiuta.
Komercinis bankas turi dvejopą tikslą – suteikti pinigų pagal pareikalavimą ir taip pat pelningai panaudoti turimus išteklius. Šie tikslai turi įtakos sudarant aktyvus: dalis laikomų išteklių likvidūs (atsarginio kapitalo norma) įskaitant grynuosius pinigus, centrinio banko indėlius, paskolas iki pareikalavimo diskonto rinkoje, įsakytinius ir iždo vekselius.
Turėdamas tokį kapitalą bankas gali patenkinti neatidėliotinus savo klientų grynųjų pinigų poreikius. Taip galima išlaikyti klientų pasitikėjimą banku kaip geru savo indėlių saugotoju. Likusi banko išteklių dalis panaudojama gauti pelnui iš valstybės vertybinių popierių paketo kartu su skolomis ir kredito viršijimu.
Banko indėliai paprastai yra pagrindinė visų turimų pinigų dalis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2021 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai