Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ketonal retard 150mg tabletės N20

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Ketoprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ketonal ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ketonal
3. Kaip vartoti Ketonal
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ketonal
6. Kita informacija

1. kas yra ketonal ir kam jis vartojamas
Ketonal tabletės vartojamos toliau išvardytais atvejais:
· Reumatinėms ligoms gydyti (reumatoidiniam artritui, seronegatyviajam spondiloartritui, pvz., ankilozuojančiam spondiloartritui, psoriaziniam bei reaktyviajam artritui, podagrai, pseudopodagrai, osteoartritui ir nesąnarinėms reumatinėms ligoms, pvz., tendinitui, bursitui bei peties kapsulės uždegimui).
· Skausmui malšinti (po traumos, po operacijų arba dėl metastazių kauluose pasireiškusiam skausmui, menstruaciniam skausmui).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Ketonal

Ketonal vartoti draudžiama:
· Jei yra padidėjęs jautrumas ketoprofenui ir preparato sudėtyje esančioms medžiagoms, salicilatams bei kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.
· Jei sergate skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige.
· Jei sirgote skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige arba jums kraujavo iš virškinimo trakto.
· Jeigu jums nuolat pasireiškia dispepsija (viršutinės pilvo dalies skausmas arba nemalonūs pojūčiai šioje srityje).
· Jei sergate sunkiu inkstų arba kepenų nepakankamumu.
· Jei yra kraujavimo pavojus.
· Jei sergate bronchų astma arba rinitu.
· Jei yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis;
· Jei esate jaunesni nei 15 metų.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia:
· Jei esate sirgęs virškinimo ligomis.
· Jei nustatyta krešėjimo sutrikimų.
· Jei vartojate vaistus, mažinančius kraujo krešėjimą (antikoaguliantus).
· Jei sergate inkstų arba kepenų nepakankamumu.
· Jei sergate hipertenzija (jūsų arterinis kraujospūdis yra padidėjęs) arba širdies nepakankamumu ir jums atsiranda pabrinkimų.
· Jei sergate infekcine liga.
· Jei piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais arba rūkote.
· Jei esate senyvo amžiaus arba jūsų sveikata silpna.
Informuokite gydytoją, jeigu jūs sergate anksčiau išvardytomis ligomis.
Prieš didesnes chirurgines procedūras ketoprofeno vartojimą būtina nutraukti.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ketoprofeno nerekomenduojama vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ir salicilatais, pvz., acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu).
Ketoprofenas silpnina vaistų nuo hipertenzijos ir šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) poveikį.
Vaistų nuo epilepsijos ir cukrinio diabeto poveikis sustiprėja kartu su jais vartojant ketoprofeną.
Ketoprofeną vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir diuretikais, didėja inkstų pažeidimo pavojus.
Ketoprofeną vartojant kartu su vaistais, mažinančiais krešėjimą (antikoaguliantais) ir gliukokortikoidais, didėja kraujavimo pavojus.
Ketonal vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, ličiu, ciklosporinu arba metotreksatu, didėja išvardytų preparatų toksiškumas, nes blogėja jų pasišalinimas iš organizmo.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo susilpnina mifepristono poveikį, todėl, nutraukus pastarojo vartojimą, 8-12 dienų vartoti ketoprofeną nerekomenduojama.

Ketonal vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Ketonal tabletes, gerti alkoholinius gėrimus nerekomenduojama.

Nėštumas
Prieš pradėdami vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vartojant ketoprofeno, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.
Paskutinius tris nėštumo mėnesius preparatą vartoti nerekomenduojama, nes nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sutrikdyti gimdymą ir naujagimiams sukelti priešlaikinį Botalo latako užsidarymą bei plautinę hipertenziją. Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Ketonal galima vartoti tik tuo atveju, kai vaisto gydomasis poveikis yra svarbesnis už galimą šalutinį poveikį.

Žindymo laikotarpis
Prieš pradėdamos vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Moterims, vartojančioms ketoprofeną, nerekomenduojama žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Labai jautriems pacientams nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti apkvaišimą, galvos svaigimą ir mieguistumą. Pasireiškus bet kuriam iš šių poveikių, vairuoti ir valdyti mechanizmus nerekomenduojama.

3. kaip vartoti ketonal
Ketonal visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė yra viena pailginto atpalaidavimo150 mg tabletė (150 mg) kartą per parą arba daugiausia du kartus per parą (po vieną tabletę kas 12 valandų).
Galima kartu vartoti Ketonal tabletes ir žvakutes, pvz., rytą išgerti vieną Ketonal tabletę (150 mg), o vakare vartoti vieną žvakutę (100 mg).
Didžiausia ketoprofeno paros dozė – 200 mg.
Ketonal tabletę reikia užgerti 100 ml vandens arba pieno. Vaistas vartojamas valgant. Kartu galima gerti ir antacidinius vaistus - taip gali būti sumažintas Ketonal sukeliamas virškinimo trakto pažeidimo pavojus.
Ketonal tablečių negalima laužyti ir kramtyti.
Nepamirškite išgerti vaistų.
Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.
Jei jums atrodo, jog vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Ketonal dozę
Jei jus išgėrėte per daug Ketonal tablečių, nedelsdami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavus Ketonal, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, pilvo viršutinės dalies skausmas, vėmimas su kraujo priemaiša, pajuosti išmatos, sutrikti sąmonė, atsirasti traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, pablogėti inkstų funkcija ir pasireikšti jų nepakankamumas.

Pamiršus pavartoti Ketonal
Užmiršus išgerti Ketonal, prisiminus apie tai, vaistą reikia išgerti nedelsiant, nebent greitai reikės gerti kitą dozę. Jei greitai reikės gerti kitą dozę, palaukite ir vartokite vaistus taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima.

4. galimas šalutinis poveikis
Ketonal, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Ketoprofenas dažniausiai sukelia dispepsiją (virškinimo veiklos sutrikimą) Jis pasireiškia 11 % pacientų - tai sotumo pojūtis, pilvo pūtimas ir raugėjimas pavalgius, pykinimas, dujų kaupimasis žarnyne, viršutinės pilvo dalies deginimas.
Dažnai (3-9 % pacientų) pasireiškia pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, gausus dujų išsiskyrimas, pilvo skausmas, silpnumas, apkvaišimas ir galvos svaigimas.
1-3 % pacientų (tai yra dažnai) pablogėja apetitas, prasideda vėmimas, pasireiškia burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), spengimas ausyse, depresija, padidėjęs nervingumas, košmarai, mieguistumas, regos sutrikimas, odos bėrimas arba paburkimas (2 % ligonių).
Retkarčiais (mažiau kaip 1 % pacientų) pakinta kraujo sudėtis, suyra raudonieji kraujo kūneliai (hemolizė), pasireiškia anemija, taškinis hemoraginis bėrimas, psichikos sutrikimas su vaizdo ir klausos haliucinacijomis, orientacijos ir klausos sutrikimu, dusulys, gerklės ir nosies gleivinės uždegimas, gerklų paburkimas (padidėjusio jautrumo reakcija), kvėpavimo takų obstrukcija, dermatitas, kurio metu lupasi oda, atsiranda egzema, prakaitavimas, dilgėlinė, galvos skausmas, padidėja arterinis kraujospūdis, pasunkėja širdies nepakankamumas, atkosima kraujo, iškrinta plaukai, moterims prasideda kraujavimas (ne per mėnesines).
Aprašyta kolito, žarnų prakiurimo (divertikuliozės arba polipo komplikacija), opinio kolito ir Krono ligos pasunkėjimo; plonųjų žarnų veiklos sutrikimo su nestipriu kraujavimu, baltymo netekimu, išopėjimu, obstrukcija ir prakiurimu; kepenų ligos su gelta; inkstų pažeidimo ir nepakankamumo; stipraus odos pažeidimo atvejų. Be to, gali pasunkėti bronchų astma.

Jei pastebėjote toliau išvardytą nepageidaujamą poveikį, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į artimiausią ligoninę.
· Sutino rankos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna ir gerklė (gali būti sunku ryti arba pasireiškia dusulys).
· Išbėrė odą, pasireiškė dilgėlinė.
· Nualpote.
· Pasireiškė gelta (pagelto oda ir akys).
Tai yra laibai sunkaus, bet reto nepageidaujamo poveikio požymiai. Tokių simptomų atsiradimas rodo, kad pasireiškė sunki padidėjusio jautrumo reakcija ir jums reikia skubios medicinos pagalbos.
Jei pastebėjote juodas išmatas, pajutote viršutinės pilvo dalies skausmą po valgio, ėmėte vemti, vemiant pasirodė kraujo, pasunkėjo bronchų astma, kiek galima greičiau pasitarkite su gydytoju arba nuvykite į artimiausią ligoninę, nes tai sunkūs ir reti nepageidaujami vaisto poveikiai, kuriuos reikia skubiai gydyti.
Jeigu pasireiškia šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI KetonaL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. kita informacija
Ketonal sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas.
- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė E464.

Ketonal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra dvidešimt pailginto atpalaidavimo150 mg ketoprofeno tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana,
Slovėnija

Gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57
1526 Ljubljana
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškiu g. 3A,
Vilnius, LT09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-06

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai