Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ketonal 100mg žvakutės N12

Ketonal 100 mg žvakutės
Ketoprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys 1. Kas yra Ketonal ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ketonal
3. Kaip vartoti Ketonal
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ketonal
6. Kita informacija

1. kas yra ketonal ir kam jis vartojamas
Ketoprofenas priskiriamas nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Ketonal malšina skausmą ir slopina uždegimą.
Ketonal žvakutės vartojamos lėtinių uždegiminių sąnarių ligų pvz., reumatoidinio sąnarių uždegimo, ankilozinio spondilito ar osteoartrito simptominiam gydymui.Be to vaistas tinka pirminės dismenorėjos (mėnesinių sutrikimo) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Ketonal
Ketonal žvakučių vartoti draudžiama, jei:
- yra padidėjęs jautrumas ketoprofenui ir preparato sudėtyje esančioms pagalbinėms medžiagoms, salicilatams bei kitiems nesteroidiniams antireumatiniams vaistams, pvz., ibuprofenui, indometacinui;
- ankstesnio gydymo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) kraujavo iš virškinimo trakto arba jis buvo prakiuręs;
- yra arba anksčiau kartojosi virškinimo sutrikimas, pepsinė opa ar kraujavimas iš virškinimo trakto (t. y. buvo du arba daugiau patvirtintų atskirų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
- labai sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
- yra sunkus širdies veiklos nepakankamumas;
- nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo buvo sukėlę bronchų astmą ir/ar slogą;
- yra polinkis į kraujavimą;
- yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis;
- ligonis jaunesnis negu 15 metų.
Nevartokite Ketonal žvakučių, jeigu sergate tiesiosios žarnos uždegimu.

Specialios atsargumo priemonės Ketonal žvakučių reikia atsargiai vartoti, jei: - Jei esate sirgęs virškinimo ligomis.
- Jei turite krešėjimo sutrikimų.
- Jei vartojate vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą (antikoaguliantų).
- Jei sergate inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu.
- Jei sergate hipertenzija (jūsų arterinis kraujospūdis yra padidėjęs) arba širdies funkcijos nepakankamumu ir jums atsiranda pabrinkimų.
- Jei sergate infekcine liga.
- Jei piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais arba rūkote.
- Jei esate senyvo amžiaus arba jūsų sveikata silpna.
Informuokite gydytoją, jeigu Jūs sergate anksčiau išvardytomis ligomis.
Prieš didesnes chirurgines procedūras būtina nutraukti ketoprofeno vartojimą.

Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Apie kitus jūsų vartojamus vaistus, taip pat ir tuos, kuriuos nusipirkote be recepto, informuokite gydytoją arba vaistininką.
Ketoprofeno draudžiama vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) ir salicilatais, pvz., acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu).
Ketoprofenas silpnina vaistų nuo hipertenzijos ir šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) poveikį.
Vaistų nuo epilepsijos ir cukrinio diabeto poveikis sustiprėja kartu su jais vartojant ketoprofeną.
Ketoprofeną vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir diuretikais, didėja inkstų pažeidimo pavojus.
Vaistą (kaip ir kitus NVNU) vartojant kartu su vaistais, mažinančiais krešėjimą (antikoaguliantais), gliukokortikoidais, klopidogreliu, tiklopidinu ar pentoksifilinu didėja kraujavimo pavojus.
Ketonal forte vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, ličiu, ciklosporinu arba metotreksatu, didėja išvardytų preparatų toksiškumas, nes blogėja jų pasišalinimas iš organizmo. Nefrotoksinio poveikio pavojus vartojant NVNU kartu su takrolimu didėja. NVNU gali sulėtinti baklofeno išsiskyrimą. Probenecidas ketoprofeno išsiskyrimą sulėtina.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo susilpnina mifepristono poveikį, todėl, nutraukus pastarojo vartojimą, 8-12 dienų nerekomenduojama vartoti ketoprofeno.
Ritonaviras gali padidinti NVNU koncentraciją. Vartojami kartu su chinolonais NVNU gali padidinti traukulių pavojų, o kartu su zidovudinu – toksinio poveikio kraujodarai pavojų.
Probenecidas ketoprofeno išsiskyrimą sulėtina.

Nėštumas
Prieš pradėdamos vartoti vaistų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vartojant ketoprofeno, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.
Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Ketonal žvakučių galima vartoti tik tuo atveju, jei gydymo nauda yra didesnė už pavojų vaisiui ir nėščiai moteriai. Paskutinius tris nėštumo mėnesius preparato vartoti draudžiama, nes nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sutrikdyti gimdymą ir naujagimiams sukelti priešlaikinį Botalo latako užsidarymą bei plautinę hipertenziją.

Žindymo laikotarpis
Prieš pradėdamos vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jei moteris žindo, Ketonal žvakučių vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Labai jautriems pacientams nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti sumišimą, galvos svaigimą ir mieguistumą. Pasireiškus tokiam poveikiui, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

3. kaip vartoti ketonal
Ketonal žvakučių visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu nepaskirta kitaip, suaugusiems žmonėms rekomenduojama vieną arba du kartus per parą kišti į tiesiąją žarną po vieną Ketonal žvakutę. Prireikus, gydytojo nurodymu, kartu su žvakutėmis galima vartoti geriamųjų Ketonal formų (tablečių arba kapsulių).
Mažesnio svorio ar išsekusiems pacientams iš pradžių gydytojas gali nurodyti vartoti kartą per parą vieną žvakutę. Gydytojo nurodymu trumpa per parą galima suvartoti 200 mg ketoprofeno.
Jeigu manote, kad Ketonal žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ketonal dozę
Jei Jūs suvartojote per daug Ketonal žvakučių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Perdozavus Ketonal, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, pilvo viršutinės dalies skausmas, vėmimas krauju, pajuosti išmatos, sutrikti sąmonė, atsirasti traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, pablogėti inkstų funkcija ir atsirasti jų nepakankamumas.
Pamiršus pavartoti Ketonal
Užmiršus suvartoti Ketonal žvakutę, prisiminus, būtina nedelsiant ją įsikišti į tiesiąją žarną, nebent greitai reikės vartoti kitą dozę. Dvigubos dozės vartoti negalima.

4. galimas šalutinis poveikis
Ketonal žvakutės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamą poveikį.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.
Vartojimo vietoje (tiesiojoje žarnoje) gali atsirasti dirginimas, deginimo pojūtis, niežulys, kraujosruvų arba uždegimas.
Ketonal žvakutės dažniausiai sukelia virškinimo veiklos sutrikimą. Jis pasireiškia 11 proc. pacientų - tai sotumo pojūtis, pilvo pūtimas ir raugėjimas pavalgius, pykinimas, vėmimas, dujų kaupimasis žarnyne, viršutinės pilvo dalies deginimas.
Dažnai (3-9 proc. pacientų) pasireiškia pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis, pilvo skausmas, silpnumas, apkvaišimas ir galvos svaigimas.
1-3 proc. pacientų (tai yra dažnai) pablogėja apetitas, pasireiškia vėmimas, burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), spengimas ausyse , depresija, padidėjęs nervingumas, košmarai, mieguistumas, regos sutrikimas, odos išbėrimas arba paburkimas (2 proc. ligonių).
Retkarčiais (mažiau kaip 1 proc. pacientų) pakinta kraujo sudėtis, suyra raudonieji kraujo kūneliai (hemolizė), pasireiškia anemija, taškinis hemoraginis bėrimas, psichikos sutrikimas su vaizdo ir klausos haliucinacijomis, orientacijos ir klausos sutrikimu, nemiga, dusulys, gerklės ir nosies gleivinės uždegimas, gerklų paburkimas (padidėjusio jautrumo reakcija), kvėpavimo takų obstrukcija, dermatitas, kurio metu lupasi oda, atsiranda egzema, prakaitavimas, dilgėlinė, galvos skausmas, padidėja arterinis kraujospūdis, pasunkėja širdies nepakankamumas, atkosima kraujo, iškrinta plaukai, moterims atsiranda per stiprus kraujavimas per mėnesines.
Aprašyta kolito, žarnų prakiurimo (divertikuliozės arba polipo komplikacija), opinio kolito ir Krono ligos pasunkėjimo; plonųjų žarnų veiklos sutrikimo su nestipriu kraujavimu, baltymo netekimu, išopėjimu, obstrukcija ir prakiurimu; kepenų veiklos sutrikimo su gelta; inkstų pažeidimo ir nepakankamumo; stipraus odos pažeidimo atvejų. Be to, gali pasunkėti bronchų astma.
Jei pastebėjote toliau išvardytą nepageidaujamą poveikį, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į artimiausią ligoninę.
· Sutino rankos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna ir gerklė (gali būti sunku ryti arba pasireiškia dusulys).
· Išbėrė odą, pasireiškė dilgėlinė.
· Apalpote.
· Pasireiškė gelta (pagelto oda ir akys).
Tai yra laibai sunkaus, bet retai pasireiškiančio šalutinio poveikio požymiai. Tokių simptomų atsiradimas rodo, kad pasireiškė sunki padidėjusio jautrumo reakcija ir jums reikia skubios medicinos pagalbos.
Jei pastebėjote juodas išmatas, pajutote viršutinės pilvo dalies skausmą po valgio, ėmėte vemti, vemiant pasirodė kraujo, pasunkėjo bronchų astma, kiek galima greičiau pasitarkite su gydytoju arba nuvykite į artimiausią ligoninę, nes tai sunkus ir retas šalutinis vaisto poveikis, kurį reikia skubiai gydyti.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti ketonal
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. kita informacija
Ketonal sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas.Vienoje žvakutėje jo yra 100 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra kietieji riebalai, vidutinės grandinės sotūs trigliceridai.

Ketonal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ketonal žvakutės yra baltos, homogeninės, lygios.
Ketonal žvakutės tiekiamos aliuminio folijos ir polietileno dvisluoksnėmis juostelėmis. Pakuotėje yra 12 žvakučių

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana,
Slovėnija

Gamintojas

Novartis Pharma S.A.S.
26 rue de la Chapelle
68330 Huningue
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškiu g. 3A,
Vilnius, LT09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-22

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai