Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ketanov 30mg/ml injekcinis tirpalas 1ml N10

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ketanov 30 mg/ml injekcinis tirpalas
Ketorolakas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ketanov ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ketanov
3. Kaip vartoti Ketanov
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ketanov
6. Kita informacija

1. kas yra ketanov ir kam jis vartojamas
Ketanov yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), slopinantis skausmą. Vaistas vartojamas vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti trumpą laiką.

2. kas žinotina prieš vartojant ketanov
Tokie vaistai, kaip Ketanov gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Ketanov vartoti negalima:
- Jeigu kada nors buvo išryškėję alerginių reakcijų (pvz.: išbėrimas, niežulys, lūpų, veido ar galūnių tinimas ir sunkesnis kvėpavimas) vartojant ketorolaką, kitus NVNU (pvz., aspiriną) ar nuo vaistų pagalbinių medžiagų.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu esate nėščia ar žindote;
- jei sergate inkstų arba kepenų liga;
- jei yra kokių nors kraujavimo sutrikimų;
- jeigu sergate astma;
- jei yra (buvo) pepsinė opa;
- jeigu kada nors buvo kraujavimas iš virškinimo trakto (patvirtintas ar įtartas);
- jeigu sergate (sirgote) insultu;
- jei nosyje yra polipų;
- jei kada nors buvo patinę veidas, lūpos, galūnės ir kartu pasunkėjęs kvėpavimas arba be kvėpavimo sutrikimo;
- jei neseniai viduriavote arba vėmėte;
- jeigu vartojate kitus vaistus, ypač ličio preparatus (psichikos ligoms gydyti), kitus NVNU, (pvz., aspiriną ar ibuprofeną), pentoksifiliną (galūnių ir smegenų kraųjotakai gerinti), probenicidą (podagrai gydyti), antikoaguliantus, pvz., varfariną (kraujo krešėjimui mažinti), steroidinius hormonų preparatus, kalio preparatus, acetaminofeno (arba paracetamolio nuo skausmo ir karščiavimo), hepariną ar trombolitinius vaistus (pvz., streptokinazės ar urokinazės), diuretikus (skysčiams iš organizmo šalinti), kitus preparatus nuo padidėjusio kraujospūdžio, antibiotikus (pvz.: cefamandolą, cefoperazoną ir cefotetaną), valproinę rūgštį (traukuliams slopinti), metotreksatą (antivėžinį, imunitetą slopinantį vaistą)
- jei sergate kokia nors širdies liga;
- jeigu sergate hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga);
- jei nuolat vartojate didelį kiekį alkoholio;
- jei rūkote;
- jei sergate infekcine plonųjų žarnų liga (kartojasi viduriuojamo priepuoliai su krauju ir gleivėmis arba be jų, skauda pilvą ir krenta svoris
- Vaikams iki 16 metų Ketanov vartoti nepatariama.

Kitų vaistų vartojimas
Alkoholis, kortikosteroidai, kalio preparatai, kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo
Vartojant jų kartu su Ketanov 10 mg plėvele dengtomis tabletėmis, gali padidėti nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui pavojus.

Acetaminofenas
Ilgai vartojamas kartu su Ketanov, jis gali padidinti nepageidaujamo poveikio inkstams pavojų.

Antikoaguliantai, heparinas, tromboliziniai preparatai
Šie vaistai, vartojami kartu su Ketanov, didina kraujavimo pavojų.

Antihipertenziniai preparatai, diuretikai
Šių medikamentų poveikis gali silpnėti, jeigu jų vartojama kartu su Ketanov, kadangi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo inkstuose blokuoja prostaglandinų sintezę, todėl organizme susilaiko natris ir skysčiai.

Cefamandolis, cefoperazonas, cefotetanas, valproinė rūgštis
Šie vaistai sukelia hipoprotrombinemiją, todėl vartojant jų su Ketanov gali padidėti kraujavimo pavojus.

Litis
Ketanov, vartojamas kartu su ličiu, didina jo koncentraciją serume.

Metotreksatas
Kadangi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali slopinti inkstų funkciją, gali sumažėti kartu su jais vartojamo metotreksato išsiskyrimas iš organizmo ir padidėti jo toksinis poveikis. 24 valandas po metotreksato infuzijos ketorolako rekomenduojama nevartoti.

Probenecidas
Sumažina Ketanov eliminaciją ir reikšmingai padidina jo koncentraciją plazmoje.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Ar saugu ir veiksminga Ketanov vartoti nėštumo bei žindymo laikotarpiu, nenustatyta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ketanov gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą, todėl pacientas, prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas.

3. kaip vartoti ketanov
Ketanov gali švirkšti tik gydytojas arba slaugytoja. Vaistas injekuojamas į didelį raumenį (pvz., sėdmens ar žasto). Paprastai suaugusiems žmonėms galima gerti po 10 mg vaisto 4-6 kartus per dieną.
Jei nerimaujate dėl vaisto dozės, kreipkitės į gydytoją.
Ketanovo gerti ir švirkšti negalima ilgiau nei 5 dienas. Jei sveriate daugiau kaip 50 kg ir Jums ne daugiau kaip 65 metai, o inkstų funkcija normali vartoti didesnės nei 90 mg paros dozės negalima. Pagyvenusiems ligoniams, kurių inkstų funkcija susilpnėjusi, rekomenduojama vartoti mažesnę dozę, pvz., jei sveriate mažiau kaip 50 kg ir Jums daugiau kaip 65 metai ar susilpnėjusi inkstų funkcija, reikia vartoti mažesnę nei 60 mg paros dozę.

4. galimas šalutinis poveikis
Ketanov, kaip ir kiti vaistai, kai kada gali sukelti nepageidaujamą poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).

Jei išryškėja alerginių reakcijų, pavyzdžiui, išberia (oda arba gleivinės parausta arba atsiranda dėmių), niežti, patinsta lūpos, veidas arba galūnės, pasunkėja kvėpavimas, reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Kartais gali prasidėti sunki alerginė reakcija, pvz., išopėja ir lupasi oda.

Tokie vaistai, kaip Ketanov, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Pasireiškus galvos skausmui, miego sutrikimui, pykinimui arba bendrojo pobūdžio negalavimams, virškinimo sutrikimui, viduriavimui, vidurių pūtimui į gydytoją kreiptis nereikia, nes šie reiškiniai laikini. Tačiau tada, jei toks nepageidaujamas poveikis nepraeina arba pasunkėja, reikia kreiptis į gydytoją. Jei atsirado haliucinacijų, traukulių, galvos svaigimas, skambėjimas ausyse, ligonis prarado klausą, arba jam sutino kojos, reikia nedelsiant kreiptis Į gydytoją.

Jei pradėjo kraujuoti iš operacijos vietos ar iš nosies nedelsdami kreipkitės į gydytoją, Pasunkėjus kvėpavimui, atsiradus dusuliui ar pakitus širdies plakimui nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame atsirado kraujo arba sutriko šlapinimasis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar polinkis kraujuoti, atsirasti silpnumas ir blyškumas. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, kreipkitės į gydytoją. Vartojant vaistą gali pakisti kepenų fermentų tyrimo rezultatai. Vartojantiesiems vaistą ilgai, ypač tuo atveju, jei rūkoma arba piktnaudžiaujama alkoholiu, skrandyje gali atsirasti opa, pradėti kraujuoti.

Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant kiek galima trumpiau mažiausią veiksmingai simptomus kontroliuojančią vaistinio preparato dozę.

Senyvi pacientai. Senyviems pacientams ketorolakas nepageidaujamų reakcijų, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimą, kurie gali būti mirtini, sukelia dažniau.
Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas, kurie kartais gali būti mirtini, pasireiškė vartojant visus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, bet kuriuo gydymo metu, su perspėjamaisiais simptomais ar be jų, nepriklausomai nuo to, anksčiau buvo sunkių virškinamojo trakto reiškinių ar ne.
Didinant ketorolako dozes pacientams, kuriems praeityje buvo opa, ypač tokia, kuri komplikavosi kraujavimu ar prakiurimu, ir senyviems pacientams kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ir prakiurimo rizika didesnė. Tokius ligonius pradėti gydyti reikia mažiausia turima vaistinio preparato doze. Tokiems pacientams ir pacientams, kurie kartu gydomi maža aspirino doze ar kitais vaistiniais preparatais, kurie didina kraujavimo iš virškinimo trakto riziką reikia apgalvotai skirti kartu vartoti apsauginių vaistinių preparatų (pvz., mizoprostolio ar protonų siurblio inhibitorių).

Jei pasireiškė šiame informaciniame lapelyje nepaminėtas nepageidaujamas poveikis, reikia kreiptis i gydytoją.

5. kaip laikyti ketanov
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. kita informacija
Ketanov sudėtis

Viename mililitre tirpalo yra 30 mg veikliosios medžiagos ketorolako trometamino.
Pagalbinės medžiagos: natrio chloridas, dinatrio edetatas, etanolis. natrio hidroksidas, vanduo injekcijoms.

Ketanov išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pakuotėje yra 10 Ketanov ampulių po 1 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Ranbaxy UK Ltd.,
20 Balderton Street,
London W1K 6TL,
Jungtinė Karalystė

Gamintojas
Terapia sa
Str. Fabricii nr. 124
400632 Cluj-Napoca, Jud. Cluj
Rumunija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-10
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai