Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Jau nieko nebestebina puikiai Lietuvoje žiemojančios žalialapės pluoštinės jukos (Yucca filamentosa). Tačiau dar mažai žinomos jos margalapės veislės ‘Brihgt Edge’, ‘Golden Sword’ ir ‘Color Guard’. Jukos sodinamos saulėtoje vietoje, derlingoje laidžioje dirvoje. Nemėgsta skersvėjų. Žiemoja lengvai pridengtos, nors ‘Bright Edge’ per žiemą gerai išsilaiko ir visiškai nepridengta.
 
Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 31 - „Margalapės daugiametės gėlės“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Nuo nedidelės, panašios į agavą ar ananasą, juka gali užaugti iki didelės, su storu stiebu ir lapų kuokštu viršuje - panašios į palmę. Ji priklauso agavinių šeimai. Kilusi iš Meksikos, Šiaurės ir Vidurio Amerikos.Namuose, oranžerijose dažniausiai auginamos 3 jukų rūšys, nors dėl nereiklumo ir gražių žiedų vertinamos ir kitos. Gentyje yra apie 40 rūšių.Dramblinė juka (Y. elephantipes) – tai 4-8 m aukščio šakoti medžiai storais stiebais. Lapų daug, 60-100 cm ilgio ir 5-8 cm pločio.Alavijinė juka (Y. aloifolia) užauga 4-6 m aukščio. Lapai - 30-45 cm ilgio ir 2,3-3 cm pločio.Pluoštinės jukos (Y. filamentosa) lapai yra 2-2,5 cm pločio ir 30-50 cm ilgio. PriežiūraJukos gerai auga labai šviesioje ir saulėtoje vietoje. Vasarą mėgsta šilumą, saulėkaitą, galima išnešti į lauką, atvirą vietą. Žiemoja vėsioje patalpoje (8-12? C), nors prisitaiko ir prie kambario temperatūros. Vasarą laistykite gausiai, ypač laikomas lauke, žiemą – saikingai. Kuo vėsiau žiemoja augalas, tuo mažiau drėgmės jam reikia. Tręšiamos kas 2-3 savaitės nuo kovo iki rugpjūčio.Jaunus augalus persodinkite kasmet, senesnius – rečiau, kasmet pakeisdami viršutinį žemės sluoksnį vazone.
Jei augalas užaugo per aukštas, galite nupjauti jo viršūnę. Kitas būdas - iš 2/3 kamieno apskritimo išpjaukite 0,5 cm žievės juostelę. Pažeistą vietą apvyniokite drėgnais kiminais ir polietileno plėvele. Kai išaugs šaknys, viršūnę nupjaukite ir pasodinkite į kitą vazonėlį. Senoji kamieno dalis išleis atžalas. Jukas dauginti galima ir šaknų gabaliukais. Visų jukų lapai aštriais galais, todėl būkite atsargūs – nesusižeiskite!
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2019.10.11 14:50 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Monika429
Monika429
Naujokas
Įsigijau dirbtinę juką , jokio vargo, kad ir minusinėje temperatūroje nebenuvys jeigu kažką domina dirbtinė žolė ir augalai, galite rasti čia neblogai atrodančių: dirbtinė žolė
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai