Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Firmos sąskaitų tvarkyba, leidžianti įvertinti firmos pelningumą be infliacijos poveikio. Didėjant kainoms, kai sumažėja perkamoji pinigų galia, pelnas apskaičiuojamas pagal pradines pagrindinio kapitalo ir fondų kainas ir dažniausiai susijęs su tikrojo pelno išpūtimu.
Yra žinoma įvairių metodų, kaip infliacija turėtų veikti prekybos, pelno, nuostolių balansus ir balansinę ataskaitą. Vienas gana paprastas metodas, kaip įvertinti infliacijos poveikį firmos rezultatams, yra esamosios perkamosios galios metodas. Šiuo metodu perskaičiuojamas prekybos ir pelno bei pelno ir nuostolių balansas ir gaunama tikroji vertė.
Išsamesnis metodas yra esamųjų išlaidų apskaitos metodas. Pagal jį papildomai galima sudaryti prekybos, pelno ir nuostolių balansus bei balansinę ataskaitą esamomis kainomis. Šiose esamųjų kainų sąskaitose atskaitymai iš įplaukų už parduotas prekes yra grindžiami parduotų prekių atsiskaitomąja verte; nuvertėjimas yra apskaičiuojamas pagal panaudoto pagrindinio kapitalo atnaujinimo išlaidas, o ne pagal pradines jo išlaidas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai