Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Indapamide Teva 1.5mg pailginto atpalaidav.tab.N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Indapamide Teva 1,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Indapamidas

- Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Indapamide Teva ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Indapamide Teva
3. Kaip vartoti Indapamide Teva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Indapamide Teva laikymo sąlygos
6. Kita informacija

1. KAS YRA INDAPAMIDE TEVA IR kam JIS VARTOJAMAS
Indapamide Teva priklauso vaistų, vadinamų diuretikais, grupei. Šie vaistai didina inkstuose gaminamo šlapimo kiekį.

Šis vaistinis preparatas vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT INDAPAMIDE TEVA
Indapamide Teva vartoti negalima, jeigu:
- esate alergiškas (pernelyg jautrus) indapamidui ar bet kuriai medžiagai, esančiai šio vaistinio preparato sudėtyje;
- esate alergiškas (pernelyg jautrus) kitiems tos pačios kaip indapamidas cheminės grupės vaistams (sulfonamidams), tokiems kaip trimetoprimas ar kotrimoksazolis;
- sergate sunkia kepenų liga ar jums nustatyta būklė, vadinama hepatine encefalopatija (smegenų ir nervų pažeidimas, kuris gali pasireikšti kaip kepenų problemų komplikacija);
- sergate sunkia inkstų liga;
- Jūsų gydytojas yra sakęs, jog Jūsų kraujyje yra per mažai kalio.

Specialios atsargumo priemonės vartojant Indapamide Teva
Prieš pradedant gydymą šiuo vaistu pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums yra ar yra buvę bet kurių iš šių sutrikimų:
- širdies liga, širdies nepakankamumas ar širdies ritmo problemų;
- Cukrinis diabetas (prašom reguliariai matuoti cukraus kiekį savo kraujyje);
- podagra;
- inkstų problemų;
- kepenų problemų.

Indapamidas veikia kalio ir natrio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas gali Jums liepti atlikti kraujo tyrimus, kad galėtų sekti kalio ir natrio kiekį Jūsų kraujyje prieš gydymą ir jo metu. Tai yra labai svarbu pacientams, kuriems yra didelė elektrolitų sutrikimo rizika (senyviems žmonėms, ligoniams, vartojantiems kai kurių kitų vaistų, ar prastai besimaitinantiems pacientams).

Indapamide Teva gali didinti Jūsų odos jautrumą saulės spinduliams. Jeigu taip atsitinka, turite pasakyti savo gydytojui, kadangi jis gali nuspręsti nutraukti gydymą. Gydytojui nusprendus atnaujinti ar tęsti gydymą, Jūs turite imtis priemonių savo odos apsaugai nuo saulės ir vengti švitinimo dirbtiniais ultravioletiniais spinduliais (pvz., soliariume).

Pasakykite savo gydytojui, jeigu bus atliekamas Jūsų prieskydinių liaukų veiklos tyrimas. Jūsų gydytojas gali patarti prieš tyrimą iš anksto nutraukti tablečių vartojimą.

Sportininkai turi žinoti, kad dėl Indapamide Teva vartojimo gali būti teigiama vaistų tyrimo reakcija.

Jei manote, kad kuri nors iš paminėtų būklių Jums tinka, arba turite klausimų ar abejonių dėl šio vaisto vartojimo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Gali pakisti Indapamide Teva poveikis ar pasireikšti jo šalutinis poveikis, jeigu kartu su minėtu preparatu vartojama toliau išvardytų vaistų. Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų:
- ličio (vartojamo depresijai gydyti): dėl ličio kiekio kraujyje padidėjimo rizikos Indapamide Teva Jūs turite nevartoti kartu su ličiu, nebent gydytojas manytų, jog minėtų vaistų vartoti kartu yra absoliučiai būtina;
- chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodarono, sotalolio, dofetilido ar ibutilido (vaistų sutrikusiam širdies ritmui gydyti);
- vaistų, vartojamų šizofrenijai gydyti, tokių kaip chlorpromazinas, tioridazinas, amisulpridas ar haloperidolis;
- metformino (vartojamo cukriniam diabetui gydyti);
- baklofeno (vartojamo raumenų spazmui mažinti);
- ciklosporino, takrolimuzo (vartojamų autoimuninėms ligoms gydyti ar imuninei sistemai slopinti po organo persodinimo);
- injekuojamojo eritromicino, pentamidino, sparfloksacino, moksifloksacino, injekuojamojo amfotericino B (vartojamų infekcinėms ligoms gydyti);
- mizolastino (vartojamo alergijai gydyti);
- bepridilio (vartojamo krūtinės anginai gydyti);
- cisaprido ir difemanilio (vartojamų virškinimo trakto sutrikimams gydyti);
- halofantrino (vartojamo maliarijai gydyti);
- injekuojamojo vinkamino (vartojamo smegenų kraujotakos sutrikimams gydyti)
- kortikosteroidų, pvz., prednizolono, hidrokortizono ar fludrokortizono), vartojamų įvairioms būklėms, įskaitant sunkią astmą ir reumatoidinį artritą, gydyti;
- stimuliuojančių vidurių laisvinamųjų vaistų, pvz., senos preparatų;
- nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (kartais vadinamų NVNU), vartojamų skausmui malšinti ir uždegimui slopinti (pvz., ibuprofeno, diklofenako ir indometacino) bei ciklooksigenazės-2 (COX-2) inhibitorių (tokių kaip celekoksibas ir etorikoksibas);
- didelę dozę (per parą 3 g ar daugiau) aspirino (acetilsalicilo rūgšties);
- angiotenziną konvertuojančių fermentų (AKF) inhibitorių (vartojamų didelio kraujospūdžio ligai ir širdies nepakankamumui gydyti (pvz., kaptoprilio, enalaprilio, perindoprilio);
- kai kurių vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui gydyti (pvz., digoksino, digitoksino);
- kai kurių kalį organizme sulaikančių diuretikų (šlapimą varančių tablečių), tokių kaip amiloridas, spironolaktonas, triamterenas;
- tam tikrų šlapimą varančių tablečių, kurios gali sumažinti kalio kiekį Jūsų kraujyje, tokių kaip bendroflumetiazidas, furozemidas, piretanidas, bumetanidas ir ksipamidas;
- kai kurių antidepresantų (pvz., imipramino) ir neuroleptikų (vartojamų psichikos sutrikimams gydyti);
- tetrakozaktido (vartojamo kai kurioms ligoms diagnozuoti ir virškinimo trakto sutrikimams gydyti);
- vaistų, kurių sudėtyje yra kalcio;

Indapamide Teva vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas ir gėrimai Jūsų vaisto veikimui įtakos nedaro. Jo galima gerti valgio metu, pavalgius ar kai skrandis yra tuščias.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu Jūs esate nėščia, žindyvė ar stengiatės pastoti, Indapamide Teva vartoti nerekomenduojama. Jeigu Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, pasitarkite su savo gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Indapamide Teva mažina kraujo spaudimą, todėl Jūs galite jausti apsvaigimą ir galvos sukimąsi, ypač gydymo pradžioje arba didelio kraujo spaudimo sumažinimui ar reguliavimui papildžius Jūsų gydymą kitu vaistu. Jeigu pasireiškia minėtas poveikis, atsisakykite vairuoti ar valdyti sunkiuosius mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Indapamide Teva medžiagas

Šio vaisto sudėtyje yra cukraus (laktozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti indapamide teva
Indapamide Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė paros dozė yra 1 tabletė, kurią geriau gerti ryte. Ją reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Netraiškykite ir nekramtykite tablečių.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientai, kurių inkstų funkcija labai sutrikusi, Indapamide Teva turi nevartoti (žr. 2 skyriaus poskyrį “Indapamide Teva vartoti negalima“)
Visiškas Indapamide Teva poveikis pasireiškia tik tada, jeigu inkstų funkcija yra normali arba tik šiek tiek sutrikusi. Jeigu abejojate, pasiklauskite savo gydytojo.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientai, kurių kepenų funkcija labai sutrikusi, Indapamide Teva turi nevartoti (žr. 2 skyriaus poskyrį “Indapamide Teva vartoti negalima“).

Senyvi žmonės
Senyvus žmones Indapamide Teva gydyti galima su sąlyga, jog jų inkstai yra sveiki ar veikia tik šiek tiek silpniau.

Vaikai ir paaugliai
Indapamide Teva nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, nes šios amžiaus grupės pacientų gydymo minėtu vaistu patirtis yra nedidelė.

Gydymo trukmė
Kiek laiko truks Jūsų gydymas, nuspręs Jūsų gydytojas. Jeigu manote, kad Indapamide Teva tinkamai neveikia, nekeiskite dozės. Tokiu atveju pasitarkite su savo gydytoju.

Pavartojus per didelę Indapamide Teva dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau negu reikia Indapamide Teva, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją patarimo. Perdozavimo simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, mažas kraujospūdis (dėl kurio gali pasireikšti apsvaigimas), mėšlungis, galvos sukimasis, mieguistumas, sumišimas, padidėjęs ar sumažėjęs išskiriamo šlapimo kiekis.

Pamiršus pavartoti Indapamide Teva

Jei pamiršote išgerti tabletę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Indapamide Teva

Didelio kraujospūdžio ligos gydymas paprastai trunka visą likusį gyvenimą. Nenutraukite savo vaisto vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Jeigu kiltų bet kokių kitų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Indapamide Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Galimi šie šalutinio poveikio atvejai:

Dažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų)
- Mažas kalio kiekis kraujyje, galintis sukelti raumenų silpnumą. Jūsų gydytojas gali sekti šį kiekį per kraujo tyrimus (žr. 2 skyriaus poskyrį „Specialios atsargumo priemonės vartojant Indapamide Teva“.
- Alerginės reakcijos (ypač žmonėms, kurie yra linkę į alergines reakcijas ir astmos priepuolius), sukeliančios odos išbėrimą dėmėmis (plokščiais, pakitusios spalvos plotais) ir papulėmis (nežymiai iškilusiais gumbais).

Nedažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų)
- Vėmimas.
- Alerginės reakcijos, (ypač žmonėms, kurie yra linkę į alergines reakcijas ir astmos priepuolius), sukeliančios odos išbėrimą raudonais taškeliais ar netaisyklingos formos dėmėmis.

Reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų)
- Galvos sukimasis.
- Nuovargis.
- Galvos skausmas.
- Dilgčiojimo pojūtis (parestezija)
- Pykinimas (šleikštulys).
- Vidurių užkietėjimas (reti žarnų judesiai, kietos, sausos išmatos).
- Burnos džiūvimas.

Labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10000 pacientų):
- Kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas, dėl kurio padidėja kraujavimo ar kraujosruvų atsiradimo rizika.
- Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (leukopenija), dėl kurio dažniau galima infekcinė liga ir kuris gali būti sunkus (agranulocitozė) ar kaulų čiulpų veiklos slopinimas (aplazinė anemija). Jeigu Jums dėl neaiškių priežasčių pasireiškia karščiavimas, gerklės skausmas ar atsiranda kitokių į gripą panašių simptomų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, kadangi tai gali rodyti, kad Jūsų kraujyje yra per mažai baltųjų kraujo ląstelių.
- Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (anemija), kuris gali sukelti silpnumą, blyškumą, dažną širdies plakimą ir dusulį.
- Kasos uždegimas, kuris gali sukelti sunkų pilvo ir nugaros skausmą (pankreatitas).
- Nereguliarus širdies plakimas.
- Mažas kraujospūdis, kuris gali sukelti apsvaigimą.
- Inkstų problemos.
- Kepenų problemos (aptinkamos kraujo tyrimais).
- Kalcio kiekio padidėjimas Jūsų kraujyje.
- Sunkios alerginės reakcijos (angioedema, ypač žmonėms, kurie yra linkę į alergines reakcijas ir astmos priepuolius) su veido, lūpų, liežuvio, gerklės ar kvėpavimo takų patinimu ir dilgėlinė. Gerklės ar kvėpavimo takų patinimas gali sukelti dusulį ar rijimo pasunkėjimą. Jeigu tai atsitinka, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.
- Sunki alerginė reakcija su į gripą panašiais simptomais, veido, burnos, akių ir lyties organų pūslėmis (toksinė epidermio nekrolizė ar Stivenso ir Džonsono sindromas). Jeigu tai atsitinka, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Be to, gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis, tačiau remiantis sukauptais duomenimis neįmanoma nurodyti, kaip dažnai jis pasireiškia.
- Indapamide Teva gali sukelti natrio kiekio sumažėjimą Jūsų kraujyje. Jūsų gydytojas gali sekti šį kiekį kraujo tyrimais (žr. 2 skyriaus „Kas žinotina prieš vartojant Indapamide Teva“ poskyrį „Specialios atsargumo priemonės vartojant Indapamide Teva“).
- Indapamide Teva gali sukelti Jūsų kraujo tūrio sumažėjimą (hipovolemiją) su vandens netekimu ir kraujospūdžio sumažėjimu atsistojus (ortostatine hipotenzija).
- Indapamide Teva gali sukelti chlorido, dėl kurio gali pasireikšti metabolinė alkalozė (mažas kraujo rūgštingumas).
- Indapamide Teva gali padidinti cukraus kiekį Jūsų kraujyje.
- Jeigu jau yra kepenų problemų, Indapamide Teva gali sukelti būklę, vadinamą hepatine encefalopatija (smegenų ir nervų pažeidimą, kuris gali pasireikšti kaip kepenų ligos komplikacija).
- Jeigu Jus vargina būklė, vadinamoji ūminė sisteminė raudonoji vilkligė (reta, daug vidaus organų pažeidžianti uždegiminė liga), Indapamide Teva vartojimas šia ligą gali pabloginti.
- Indapamide Teva vartojimas gali didinti Jūsų odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams (žr. 2 skyriaus „Kas žinotina prieš vartojant Indapamide Teva“ poskyrį „Specialios atsargumo priemonės vartojant Indapamide Teva“).
- Indapamide Teva gali sukelti šlapimo rūgšties padidėjimą Jūsų kraujyje, dėl kurio gali pasireikšti podagros priepuoliai (skausmingas sąnarių, dažniausiai didžiojo kojos piršto, patinimas ir paraudimas).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti indapamide teva
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Indapamide Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Indapamide Teva sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra indapamidas. kiekvienoje tabletėje yra 1,5 mg indapamido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, pregelifikuotas krakmolas, hipromeliozė, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, makrogolis 6000, titano dioksidas.
Indapamide Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos arba beveik baltos, apvalios, pailginto atpalaidavimo, plėvele dengtos tabletės.
Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 14, 15, 28, 30, 50, 60, 90 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
TEVA Pharma B.V.
Computerweg 10, 3542DR Utrecht
Nyderlandai

Gamintojai
IVAX Pharmaceuticals, s.r.o.
Ostravska 29/305, 747 70 Opava – Komarov
Čekijos Respublika

TEVA UK Ltd
Brampton Road, Hampden Park
Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG
Jungtinė Karalystė

Teva Santé SA
Rue Bellocier, 89107 Sens
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-03
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai