Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Humulin N Pen 100 IU/ml inj.susp.3ml N5

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Humulin N Pen 100 TV/ml injekcinė suspensija
Žmogaus insulinas (dvifazio izofano insulino suspensija)

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Lapelio turinys
1. Kas yra Humulin N Pen ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Humulin N Pen
3. Kaip vartoti Humulin N Pen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Humulin N Pen
6. Kita informacija

1. KAS YRA Humulin N Pen IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Jūsų vaisto pavadinamas – Humulin N Pen, injekcinė suspensija užpildytoje švirkštimo priemonėje. Tai žmogaus insulino prekinis pavadinimas. Jo stiprumas - 100 tarptautinių vienetų mililitre (100 TV/ml). Kiekvienoje švirkštimo priemonėje yra 3 mililitrai (300 tarptautinių vienetų) insulino. Toks pat Humulin insulinas išleidžiamas užtaisuose. Užpildytoje švirkštimo priemonėje yra iš anksto įmontuotas užtaisas. Kai švirkštimo priemonė ištuštėja, jos daugiau naudoti negalima.

Humulin N - tai sterili baltų izofano žmogaus insulino kristalų suspensija izotoniniame fosfatų tirpale, kurio pH 6,9-7,5.

Vartokite tą Humulin, kurį paskyrė gydytojas. Patys nekeiskite insulino, nebent tai padaryti patartų gydytojas, o ir tada būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies švirkštimo priemonė turi pavadinimą, kuris rodo, koks insulinas yra jos viduje. Pavyzdžiui, Humulin N Pen švirkštimo priemonėje yra Humulin N insulinas.

Kad būtų lengviau atskirti, kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir švirkštimo priemonė pažymėti skirtinga spalva ir simboliu.

Įsigiję insuliną vaistinėje, visada patikrinkite ant pakuotės ir švirkštimo priemonės etiketės nurodytus insulino pavadinimą ir rūšį. Įsitikinkite, kad įsigijote tą insuliną, kurį paskyrė gydytojas.

Žmogaus insulinas - tai natūralus kasos gaminamas hormonas. Humulin pagamintas laboratorijoje rekombinacinės DNR technologijos būdu ir yra tokios pat struktūros kaip ir natūralus hormonas. Jis skiriasi nuo gyvulinio insulino.

Kodėl turiu vartoti Humulin?

Diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin yra Jūsų insulino pakaitalas.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Humulin N Pen
Įsitikinkite, ar Jums saugu vartoti Humulin.

· Jei manote, kad Jums prasideda hipoglikemija (per mažai gliukozės kraujyje), insulino nešvirkškite. Nevairuokite. Dėl hipoglikemijos Jūsų gebėjimas susikaupti ar reaguoti gali susilpnėti. Tai prisiminkite visada, kai gali kilti pavojus savo ar kitų saugumui (pvz., vairuojant automobilį arba valdant įrenginius). Klauskite gydytojo patarimo apie vairavimą, jei:
· Jus dažnai ištinka hipoglikemija,
· ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų nėra arba jie neryškūs.

Toliau bus rašoma, ką daryti, kai ištinka nesunki hipoglikemija.

· Jei Jums kada nors, vartojant Humulin, buvo alerginė reakcija (žr. D dalį), praneškite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui.
· Jei diabetu sergate daugiau negu vienerius ar dvejus metus, ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų galite ir nepajusti (žr. A dalį). Turite atidžiai pagalvoti, kada valgyti, kada ir kiek mankštintis. Taip pat turite dažnai tikrinti gliukozės kiekį kraujyje.
· Keletas gyvulinį insuliną vartojusių ligonių, patyrusių hipoglikemiją po to, kai pradėjo vartoti žmogaus insuliną, pastebėjo, kad ankstyvieji hipoglikemijos simptomai buvo mažiau ryškūs arba kitokie. Jei Jus dažnai ištinka hipoglikemija arba sunku atpažinti pirmuosius jos simptomus, pasitarkite su gydytoju.

Jei atsakote TAIP į kurį nors iš šių klausimų, pasakykite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui.
· Ar neseniai susirgote?
· Ar vartojate kitus vaistus? Insulino poreikis gali pakisti, jei vartojate kontracepcinius vaistus, steroidus, pakaitinę skydliaukės hormonų terapiją, danazolį, geriamuosius hipoglikeminius vaistus, aspiriną, sulfonamidus, b adrenoblokatorius, oktreotidą, kaptoprilį, enalaprilį, b2 adrenomimetikus (pvz., ritodriną, salbutamolį ar terbutaliną), kai kuriuos antidepresantus, pvz., monoaminooksidazės inhibitorius (MAOI).
· Ar sukelia rūpesčių inkstų, kepenų, antinksčių, hipofizės, skydliaukės veikla?
· Ar sportuojate daugiau negu įprasta?
· Ar esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote kūdikį? Paprastai insulino poreikis pirmuosius tris nėštumo mėnesius sumažėja, o kitus - padidėja. Jei žindote kūdikį, Jums gali tekti pakeisti vartojamo insulino dozę ar dietą. Jei planuojate išvykti į užsienį, apie tai taip pat pasakykite gydytojui, vaistininkui arba diabeto slaugos specialistui. Dėl šalių laiko skirtumo gali tekti keisti injekcijų ir valgymo laiką.

3. KAIP VARTOTI Humulin N Pen
Dozavimas

· Gydytojas nurodė, kokį insuliną ir kiek jo vartoti, kada ir kaip dažnai jį švirkšti. Tai skirta tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės diabeto klinikoje.
· Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (gyvulinį insuliną į žmogaus), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės negu anksčiau. Galima keisti iš karto pirmąją dozę arba laipsniškai tai padaryti per kelias savaites.
· Humulin švirkškite į poodį. Į raumenis galima švirkšti tik tada, jei taip nurodė gydytojas.. Humulin N dažniausiai švirkščiama 1-2 kartus per parą,

Insulino paruošimas
· Visas švirkštimo priemonėse esančias Humulin rūšis kiekvieną kartą prieš vartojant reikia sumaišyti. Tam reikia 10 kartų švirkštimo priemonę paridenti tarp delnų, tada 10 kartų pavartyti aukštyn žemyn. Tai reikia daryti lėtai, kad stiklinis rutuliukas nuriedėtų per visą užtaisą. Patikrinkite, kaip atrodo insulinas. Sumaišytas Humulin N turi būti tolygiai drumstas ir panašus į pieną. Jei taip nėra, maišykite dar kartą.
· Insulino nevartokite, jei sumaišius užtaiso dugne lieka balta medžiaga. Jo taip pat nevartokite, jei sumaišius insulinas yra sulipęs į gabalus arba kietos baltos dalelės prilipusios prie užtaiso dugno bei šonų ir jis atrodo kaip apšalęs.

Švirkštimo priemonės paruošimas
· Nusiplaukite rankas.
· Perskaitykite instrukcijoje esančius nurodymus, kaip naudoti užpildytą insulino švirkštimo priemonę. Rūpestingai jų laikykitės.
· Išleiskite iš švirkštimo priemonės oro burbuliukus taip, kaip nurodyta švirkštimo priemonės naudojimo instrukcijoje. Švirkštimo priemonėje gali likti smulkių oro burbuliukų, jie nekenkia, bet didesni burbuliukai gali pakeisti insulino dozę.

Insulino švirkštimas

· Prieš švirkšdami nuvalykite odą spiritu. Švirkškite į poodį, taip kaip Jus mokė. Negalima švirkšti į veną. Sušvirkštę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad įsitikintumėte, jog sušvirkštėte visą dozę. Ploto, į kurį švirkštėte, netrinkite. Įsitikinkite, kad sušvirkštėte bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir keičiate injekcijos vietas taip, kaip Jus mokė.

Po švirkštimo

· Sušvirkštę, uždėkite išorinį adatos dangtelį ir nusukite švirkštimo priemonės adatą. Taip insulinas bus sterilus ir netekės, taip pat į švirkštimo priemonę nepateks oro ir adata neužsikimš. Savo adatų neduokite kitiems. Uždėkite švirkštimo priemonės dangtelį.

Tolesnės injekcijos

· Kiekvieną kartą, naudodami švirkštimo priemonę, insuliną sumaišykite ir imkite naują adatą. Prieš kiekvieną injekciją išleiskite iš švirkštimo priemonės oro burbuliukus (kaip nurodyta anksčiau). Kiek liko insulino, galite pamatyti, laikydami švirkštimo priemonę nukreipę adata žemyn. Insulino užtaiso skalė rodo, kiek apytiksliai liko insulino vienetų.

Kito insulino švirkštimo priemonėje maišyti negalima. Ištuštėjusios švirkštimo priemonės kartotinai nenaudokite.

Pavojingos būklės ir perdozavimas

Jei gliukozės kraujyje yra per mažai, suvalgykite gliukozės tabletę ar cukraus, tada vaisių ar sausainių ir pailsėkite. Tai padės, jei hipoglikemija nesunki ar perdozuota nedaug insulino. Jei Jūsų būklė blogėja, kvėpavimas tampa paviršutiniškas, oda pabąla, nedelsdami praneškite gydytojui. Gliukagono injekcija išgydys vidutinio sunkumo hipoglikemiją. Po šios injekcijos suvalgykite gliukozės ar cukraus. Jei gliukagonas nepadeda, Jus reikia gydyti ligoninėje. Paprašykite gydytojo papasakoti apie gliukagoną.

Negydyta hipoglikemija ar hiperglikemija (žr. A ir B) gali būti labai sunki ir sukelti pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

· Visada su savimi turėkite atsarginį Humulin N Pen arba atsarginę švirkštimo priemonę ir Humulin užtaisą, jei kartais švirkštimo priemonę pamestumėte arba jis sugestų.
· Visada su savimi būtina nešiotis dokumentą, kuriame nurodyta, kad sergate cukriniu diabetu.
· Visada su savimi turėkite cukraus.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Dažnos su diabetu susijusios problemos

A. Hipoglikemija

Hipoglikemija („hipo” - mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad kraujyje gliukozės yra nepakankamai. Ji gali būti dėl to, kad:
· susišvirkštėte per daug insulino,
· nevalgėte arba valgėte per vėlai arba pakeitėte dietą,
· prieš valgymą sunkiai mankštinotės ar dirbote,
· sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ir vemiate),
· pasikeitė organizmo insulino poreikis,
· sergate antinksčių, hipofizės, skydliaukės, inkstų ar kepenų ligomis ir šios ligos pablogėjo.

Alkoholis ir kai kurie vaistai gali paveikti gliukozės kiekį kraujyje.

Pirmieji nepakankamo gliukozės kiekio kraujyje simptomai išryškėja greitai. Tai:
· nuovargis
· nervingumas ar drebulys,
· galvos skausmas,
· greitas širdies plakimas,
· pykinimas,
· šaltas prakaitas.

B. Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija („hiper” - gliukozės kraujyje per daug) reiškia, kad insulino kraujyje nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti dėl to, kad:
· nesusišvirkštėte insulino,
· susišvirkštėte mažiau insulino negu gydytojas Jums paskyrė,
· valgote gerokai daugiau ir nesilaikote dietos,
· karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

Hiperglikemija gali būti diabetinės ketoacidozės priežastis. Pirmieji simptomai išryškėja pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai:
· mieguistumas,
· paraudęs veidas,
· troškulys,
· išnykęs apetitas,
· salsvas iškvepiamo oro kvapas,
· pykinimas ar vėmimas.

Pasunkėjęs kvėpavimas ir greitas pulsas - tai sunkios būklės simptomai.
Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

C. Liga

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Tikrinkite gliukozės kiekį šlapime ar kraujyje, laikykitės nurodymų, kaip elgtis susirgus, nedelsdami praneškite gydytojui.

D. Alergija insulinui

Vietinė alergija. Kai kuriems žmonėms injekcijos vieta parausta, patinsta ir niežti. Tai dažniausiai praeina savaime per kelias dienas ar savaites. Jei taip atsitiktų, kreipkitės į gydytoją.

Sisteminė alergija. Ši alergija insulinui pasitaiko retai. Jos simptomai:

· viso kūno bėrimas,
· pasunkėjęs kvėpavimas,
· švokštimas,
· sumažėjęs kraujospūdis (būdingas svaigulys ar alpimas),
· dažnesnis širdies plakimas,
· prakaitavimas.

Jei manote, kad Jums atsirado tokia alergija insulinui, nedelsdami praneškite gydytojui.

E. Lipodistrofija

Jei injekcijos vietoje oda sustorėja arba įdumba, kreipkitės į gydytoją.

Jei Jums atsirado šių ar kitų nepageidaujamų reakcijų, pasakykite apie tai gydytojui.

5. Humulin N Pen LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Nepradėtą naudoti užpildytą švirkštimo priemonę laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti. Užpildytą švirkštimo priemonę laikyti išorinėje dėžutėje.
Ant etiketės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Pradėtą naudoti švirkštimo priemonę laikykite ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje 28 paras. Švirkštimo priemonę laikykite uždarytą dangteliu. Naudojamo užtaiso šaldytuve nelaikykite. Laikykite gamintojo pakuotėje atokiau nuo šilumos šaltinio ir saugokite nuo tiesioginės saulės.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Humulin N Pen sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra žmogaus insulinas. Viename mililitre suspensijos yra 100 TV (3,5 mg) žmogaus insulino.
- Pagalbinės medžiagos yra metakrezolis, fenolis, protamino sulfatas, glicerolis, cinko oksidas, dinatrio fosfatas heptahidratas ir injekcinis vanduo. Sudėtyje gali būti vandenilio chlorido rūgštis ir (arba) natrio hidroksidas tinkamam rūgštingumui palaikyti.

Humulin N Pen išvaizda ir kiekis pakuotėje

Humulin N yra sterili balta kristalinių dalelių suspensija.
Tiekiama užpildytose švirkštimo priemonėse, kuriose yra 3 ml suspensijos. Kartoninėje dėžutėje supakuotos 5 užpildytos švirkštimo priemonės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Eli Lilly Holdings Limited, Priestley Road, Basingstoke, Hampshire, RG24 9NL, Jungtinė Karalystė

Gamintojai

Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija
Eli Lilly Italia S.p.A., Via A. Gramsci 731-733, 50019 Sesto Fiorentino, Florence, Italija
.
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Eli Lilly Holdings Limited atstovybė Lietuvoje Gynėjų 16 01109 Vilnius, Tel. + 370 2649600

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-01-23

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai