Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Fokusin 0.4mg modif.atpalaid.kietos kaps.N30 (LI)

Informacinis lapelis: informacija vartotojui
Fokusin 0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės
Tamsulozino hidrochloridas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Fokusin ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Fokusin
3. Kaip vartoti Fokusin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Fokusin
6. Kita informacija

1. KAS YRA Fokusin IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Fokusin medžiaga yra alfa adrenoreceptorių antagonistas tamsulozinas. Jis mažina prostatos ir šlaplės raumenų tonusą, todėl lengvina šlapimo tekėjimą šlaple ir šlapinimąsi.

Fokusin kapsulėmis gydomi gerybinio prostatos padidėjimo (hiperplazijos) sukelti simptomai: šlapinimosi pasunkėjimas, šlapimo lašėjimas, staigus ir stiprus varymas šlapintis, dažnas šlapinimasis naktį bei dieną.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Fokusin

Fokusin vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozinui (Fokusin veikliajai medžiagai) arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai (žr. 6 sk.);
- jei yra buvusi vaistinių preparatų sukelta angioedema (tinimas dėl padidėjusio jautrumo reakcijos);
- jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;
- jeigu sėdantis arba stojantis iš gulimos padėties svaigsta galva.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Vartojant preparato ilgai, būtina, kad reguliariai ištirtų gydytojas. Nedažnai stebėta kraujo spaudimo kritimas, vartojant Fokusin. Tik pajutus, kad pradeda svaigti galva, reikia pasėdėti arba pagulėti tol, kol svaigimas praeis.
Jei yra sunkus inkstų nepakankamumas, vaisto vartoti atsargiai, nes nėra pakankamai klinikinių tyrimų duomenų apie pacientus, sergančius inkstų nepakankamumu.
Pranešti atvejai apie angioedemos atsiradimą (patinimai dėl padidėjusio jautrumo reakcijos) po tamsulozino (Fokusin veikliosios medžiagos) suvartojimo. Jeigu atsiranda angioedema, tuoj pat kreipkitės į medikus pagalbos ir nutraukite Fokusin vartojimą. Preparato daugiau nebevartokite.
Jei planuojate operuotis kataraktą, informuokite gydytoją, kad vartojate Fokusin.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Iki šiol apie Fokusin ir kitų kartu vartojamų medikamentų tarpusavio sąveiką nėra gauta duomenų.

Fokusin vartojimas su maistu ir gėrimais
Išgerti kapsulę po pusryčių arba po pirmojo dienos maitinimosi . Sėdėdami ar stovėdami nurykite visą kapsulę, užgerdami stikline vandens. Kapsulės neatidarykite, nesutrinkite ir nekramtykite.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Fokusin gydomi tik vyrai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gali atsirasti galvos svaigimas. Todėl šiuo medikamentu gydomiems žmonėms budrumo reikalaujantį darbą galima dirbti tik gydytojo leidimu.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fokusin medžiagas
Sudėtyje yra dažiklio azorubino (E122), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.

3. KAIP VARTOTI Fokusin

Fokusin būtina vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo liepta. Jeigu Jums atsirado abejonių, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.
Įprastinė paros dozė yra viena kapsulė. Ją reikia gerti po pusryčių arba pirmo pavalgymo. Reikia sėdint arba stovint nuryti visą kapsulę ir užsigerti stikline vandens. Kapsulių atidaryti, sutrinti arba kramtyti negalima.

Pavartojus per didelę Fokusin dozę
Pranešimų apie ūmius vaisto perdozavimo atvejus nebuvo.. Tačiau, teoriškai, perdozavus vaisto gali kristi kraujo spaudimas. Kraujo spaudimas ir širdies ritmas gali normalizuotis paguldžius pacientą.
Jeigu iš karto išgeriama daugiau kapsulių, negu reikia, arba per apsirikimą jų išgeria vaikas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją patarimo.

Pamiršus pavartoti Fokusin
Jeigu įprastiniu laiku preparato pavartoti pamirštama, jo reikia gerti bet kuriuo kitu tos pačios paros laiku. Tačiau tuo atveju, jeigu apie praleistą dozę prisimenama tik kitą parą, preparato reikia vartoti įprastine tvarka. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Fokusin
Nenustokite vartoti Jums paskirto vartoti vaisto nepasikonsultavę su savo gydytoju.

Jei Jums kiltų klausimų apie šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

4. galimas šalutinis poveikis
Fokusin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vartojant tamsulozino (Fokusin veikliosios medžiagos), galimi tokie žemiau išvardinti šalutiniai poveikiai (nurodoma pagal pasireiškimo dažnį).

Dažnas (pasireiškė 1‑10 iš 100 gydomų pacientų): galvos svaigimas (gali atsirasti staiga pakeitus padėtį, ypač staiga atsisėtus ar atsistojus iš gulimos padėties).

Nedažni (pasireiškė 1‑10 iš 1000 gydomų pacientų): galvos skausmas, palpitacija, su kūno padėties pokyčiu susijusi hipotenzija, rinitas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas,
išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, ejakuliacijos sutrikimas, astenija.

Reti (pasireiškė 1‑10 iš 10 000 gydomų pacientų): sinkopė (trumpalaikis sąmonės netekimas), angioneurozinė edema (odos ir paodžio patinimas po susidūrimo su alergenu).
Labai reti (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 gydomų pacientų):- priapizmas (skausminga ilgalaikė nepageidaujama erekcija, dėl kurios pacientą būtina nedelsiant gydyti).
Pavieniai atvejai (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): operacinis suglebusio rainelės sindromas (vienas iš mažo vyzdžio pasireiškimo atvejų) operuojant kataraktą pacientams, gydytiems ar gydomiems tamsulozinu).

Jei atsiranda galvos svaigimas ar silpnumas, būtina tuoj pat atsisėsti arba atsigulti, kol tai praeis.
Jei staiga prasidėjo dilgėlinė, patino apie akis, pasunkėjo kvėpavimas, tuoj pat nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Fokusin

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui (po Tinka iki) pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Fokusin sudėtyje yra
- Veiklioji medžiaga yra tamsulozino hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido (atitinka 0,367 mg tamsulozino).
- Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulių turinys: metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras, mikrokristalinė celiuliozė, dibutilo sebakatas, polisorbatas 80, koloidinis hidratuotas silicio dioksidas, talkas ir natrio laurilsulfatas. Kapsulių apvalkalas: azorubinas (E 122), Patent mėlynasis V (E 131) ir želatina.

Fokusin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Fokusin modifikuoto atpalaidavimo kapsulės yra tamsiai mėlynos, kietos, pripildytos baltų arba balkšvų grūdelių.
Vienoje pakuotėje yra 30 kapsulių.

Gamintojas
ZENTIVA k.s.,
U kabelovny 130, Dolní Měcholupy,
102 37, Praha 10, Čekijos Respublika

Lygiagretus importuotojas
Uab „east europe pharmacy group“
Goštauto g. 12A, Vilnius
Lietuva

Perpakavo
BĮ UAB “Norfachema”
Vytauto g. 6, Jonava
Lietuva

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-07-30
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai