Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Femoden dengtos tabletės N21

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Femoden 75/30 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenas/Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Femoden ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Femoden
3. Kaip vartoti Femoden
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Femoden
6. Kita informacija

1. kas yra femoden ir kam jis vartojamas
Femoden yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Femoden sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Femoden?
Femoden vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. kas žinotina prieš vartojant femoden
Femoden vartoti draudžiama: Sudėtinių kontracepcinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Femoden, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Femoden, yra šios:

· Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas, ypač kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
· Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
· Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
· Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
· Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
· Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
· Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
· Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų).
· Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
· Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
· Esamas ar galimas nėštumas.
· Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Femoden sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontracepcines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Kas žinotina prieš vartojant Femoden?

· Bendrosios pastabos

Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontracepcines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontracepcinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.
Femoden, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

· Prieš pradedant vartoti Femoden

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontracepcines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Femoden pasakykite gydytojui, jei:

· rūkote,
· sergate diabetu,
· turite antsvorį,
· padidėjęs jūsų kraujospūdis,
· sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
· sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
· yra išsiplėtusių venų mazgų,
· kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
· sergate migrena,
· sergate epilepsija,
· jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
· kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
· sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
· sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
· sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
· sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
· sergate pjautuvine mažakraujyste,
· yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
· yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
· sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontracepcines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

Venų trombozė gali pasireikšti ir nėštumo metu. Geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims jos galimybė yra didesnė negu nevartojančioms, bet ne tokia didelė kaip nėštumo metu.
ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.
Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Kontraceptinės tabletės ir nėštumas
Nėščioms ir manančioms, jog yra pastojusios, moterims Femoden vartoti draudžiama. Jeigu preparato vartojimo metu įtariate, kad pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Femoden. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kitų vaistų vartojimas Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., nevirapinas, ritonaviras), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Femoden. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?

Reguliarus sveikatos tikrinimas Jei vartojate kontracepcines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei: · pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (taip pat žr. „Femoden vartoti draudžiama” ir „Kas žinotina prieš vartojant Femoden?”; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų); · apčiuopėte krūtų gumbų; · ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai”); · planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to); · neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties; · pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių; · labai viduriuojate; · du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima). Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų: · neįprastą kosulį; · stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką; · dusulį; · neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį; · dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse; · kalbos sutrikimą; · staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį; · galvos svaigimą ar alpimą; · kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą; · stiprų pilvo skausmą; · stiprų kojų skausmą arba tinimą. Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.
3. kaip vartoti femoden
Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

· Kada ir kaip vartoti tabletes?

Femoden pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2‑3 dieną po paskutinės Femoden tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

· Pradedant pirmąją Femoden pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Femoden pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Femoden tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Femoden galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Femoden kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Femoden galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Femoden geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Femoden pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Femoden pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Femoden, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Femoden, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Femoden dozę Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Femoden tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Femoden tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Femoden
Galite liautis vartoti Femoden bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI … … užmiršote išgerti tablečių

· Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku. · Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontracepcinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).Praleista daugiau negu viena tabletė Klauskite gydytojo patarimo.Viena tabletė praleista pirmąją savaitę Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Viena tabletė praleista antrąją savaitę Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.Viena tabletė praleista trečiąją savaitę Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių. 1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti. 2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai. · Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, gali būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti toliau nurodytais atvejais
- Jeigu sutriko virškinimo trakto veikla (pvz., pasireiškė vėmimas, sunkus viduriavimas)

Jeigu išgėrusi tabletę Jūs pradėsite 3 - 4 valandų laikotarpiu vemti, gali rezorbuotis ne visa veikliųjų medžiagų dozė. Tai yra maždaug tas pats, kaip tabletės neišgėrimas įprastiniu laiku. Tokiu atveju reikia elgtis taip, kaip nurodyta skyriuje “ Pamiršus kontraceptiko išgerti”. Jeigu prasideda sunkus viduriavimas, reikia kreiptis į gydytoją.

- Jeigu norite pavėlinti mėnesines

Mėnesines pavėlinti įmanoma. Tokiu atveju kitos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti be 7 dienų pertraukos ir vartoti iki norimos mėnesinių dienos (galima suvartoti ir visas pakuotėje esančias tabletes). Kraujavimas prasideda tuoj pat, kai tik kontraceptiko vartojimas nutraukiamas. Kitos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti po 7 dienų pertraukos. Jų vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų arba kraujo.

- Jeigu norite pakeisti pirmą mėnesinių dieną

Vartojant tabletes tinkamai, mėnesinės kas 4 savaitės prasideda maždaug tokią pačią dieną. Norint ją pakeisti, galima sutrumpinti 7 dienų pertrauką (ilginti jos niekada negalima). Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės paprastai prasideda penktadienį, o norite, kad jos prasidėtų antradienį, t. y. tris dienas anksčiau, kitos pakuotės tabletes pradėkite gerti irgi 3 dienas anksčiau. Jeigu padaroma labai trumpa, pvz., 3 dienų arba dar trumpesnė, pertrauka, tai suvartojus visas pakuotėje esančias tabletes, mėnesinių gali nebūti. Tokiu atveju kitos pakuotės tablečių vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų arba kraujo.

- Jeigu prasideda neįprastas kraujavimas

Geriant bet kokių kontraceptikų, pirmus mėnesius galimas nereguliarus kraujavimas (t. y. atsiranda tepių išskyrų arba kraujo) iš makšties tarp mėnesinių. Tokiu atveju būtina naudotis higieninėmis priemonėmis, bet kontraceptiką reikia vartoti įprastine tvarka. Paprastai nereguliarus kraujavimas išnyksta, kai organizmas prisitaiko prie preparato (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu jis neišnyksta, sustiprėja arba atsinaujina, reikia kreiptis į gydytoją.

- Jeigu suvartojus visas pakuotėje esančias tabletes mėnesinių nebūna

Jeigu Jūs tinkamai išgėrėte visas pakuotėje esančias tabletes ir ciklo metu nevėmėte, stipriai neviduriavote ir nevartojote kitų medikamentų, tačiau mėnesinės neprasidėjo, neturėtumėte būti pastojusi, todėl kitos Femoden pakuotės tabletes galima vartoti įprastine tvarka.

Jeigu mėnesinių nebūna du ciklus iš eilės, Jūs galite būti pastojusi. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kitos pakuotės tablečių negalima pradėti gerti tol, kol gydytojas ištirs, ar nėra nėštumo.

4. galimas šalutinis poveikis
Femoden, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontracepcinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis

Sunkaus šalutinio poveikio, susijusio su kontraceptiko vartojimu, simptomai išvardyti skyriuose “Kontraceptinės tabletės ir trombozė” bei “Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kitoks šalutinis poveikis

Šalutinis poveikis, pasireiškęs Femoden vartojančioms moterims, nurodytas toliau, tačiau jį galėjo sukelti ir ne šis preparatas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės Pašaliniai reiškiniai Dažni(³ 1/100) Nedažni (³ 1/1000, < 1/100) Reti (<1/1 000) Akies sutrikimai Kontaktinių lęšių netoleravimas. Virškinimo trakto sutrikimai Šleikštulys, pilvo skausmas. Vėmimas, viduriavimas. Imuninės sistemos sutrikimai Padidėjęs jautrumas. Tyrimai Padidėjęs svoris. Sumažėjęs svoris. Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Skysčių susilaikymas. Nervų sistemos sutrikimai Galvos skausmas. Migrena. Psichikos sutrikimai Depresija, nuotaikos pokyčiai. Sumažėjęs lytinis potraukis. Padidėjęs lytinis potraukis. Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Krūtų jautrumas, krūtų skausmas. Krūtų hipertrofija. Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų. Odos ir poodinio audinio sutrikimai Išbėrimas, dilgėlinė. Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.

Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos rekcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
- venų tromboemboliniai sutrikimai;
- arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
- aukštas kraujospūdis;
- kepenų navikai;
- naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
- rudmė;
- ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Femoden”).

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti femoden
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. kita informacija
Femoden sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra etinilestradiolis (30 mikrogramų) ir gestodenas (75 mikrogramai).
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

Femoden išvaizda ir kiekis pakuotėje

Femoden tiekiamas lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 21 tabletė.

Lizdinės plokštelės pagamintos iš permatomos polivinilchlorido ir blizgančios aliuminio folijos (pagrindas užsandarintas karščiu).

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

Rinkodaros teisės turėtojas

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-07-30
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.25 15:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


flint
flint
Naujokas
Veiksmingas? kiek vaistinese kainuoja?

-----------------------------
Gimdos kaklelio, makšties ir tarpvietės plyšimai gimdant
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai