Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Estrimax 2mg plėvele dengtos tabletės N3x28

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas
gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie pat kaip
Jūsų.

Lapelio turinys 1. Kas yra Estrimax ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Estrimax
3. Kaip vartoti Estrimax
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Estrimax laikymo sąlygos 6. Kita informacija

Estrimax plėvele dengtos tabletės
Estradiolis

-Veiklioji medžiaga: vienoje pilkšvoje tabletėje yra 2 mg estradiolio (tai atitinka 2,07 mg estradiolio hemihidrato).
- Pagalbinės medžiagos:
Tablečių šerdis: koloidinis bevandenis silicio oksidas, magnio stearatas, bulvių krakmolas, povidonas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.
Tablečių plėvelė: koloidinis bevandenis silicio oksidas, titano dioksidas C.I. 77891, makrogolis 6000, sepifilmas 003 (t.y. hipromeliozė ir makrogolio stearatas), juodasis geležies oksidas C.I. 77499 E172.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:

GEDEON RICHTER Ltd.,
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapeštas X, Vengrija

1. kas yra estrimax ir nuo ko jis vartojamas
Estrimax plėvele dengtos tabletės yra vaistas, vartojamas hormonų pakeičiamajai terapijai (HPT). Jame esantis estradiolis yra tapatus natūraliam žmogaus estradioliui. Jis palengvina nemalonius menopauzės simptomus.
Menopauzė paprastai prasideda sulaukus 45–55 metų. Ji nustatoma tada, kai po paskutinės ovuliacijos mėnesinių nebeatsiranda vienerius metus. Menopauzė taip pat reiškia gyvenimo laikotarpį po paskutiniųjų mėnesinių. Šiuo laikotarpiu nebevyksta ciklinė kiaušidžių veikla. Todėl atsiranda hormonų stoka, daugeliui moterų sukelianti nemalonių simptomų - karščio pylimą, prakaitavimą, kraujospūdžio svyravimų, nemigą, nuotaikos pokyčių, odos paraudimą, makšties sienelės sausumą ir šlapinimosi sutrikimų.
Estrimax plėvele dengtos tabletės palaipsniui palengvins šiuos simptomus.

Estrimax daugiausia skiriama vartoti moterims, kurioms operacijos metu pašalinta gimda. Moterims, kurių gimda nepašalinta, reikia vartoti preparatų, kurių sudėtyje yra progestagenų.

Estrimax galima vartoti osteoporozės profilaktikai pomenopauzės laikotarpiu. Osteoporozė - tai kaulų masės sumažėjimas, dėl kurio kaulai tampa silpni ir gali lūžti. Šis procesas perimenopauzės laikotarpiu ir vėliau gali stiprėti dėl estrogenų kiekio sumažėjimo. Pakeičiamasis gydymas estrogenais menopauzės laikotarpiu lėtina mineralinių medžiagų mažėjimą kauluose, taip mažindamas jų lūžimo pavojų.
Jei Jums yra padidėjęs kaulų lūžimų dėl osteoporozės pavojus , Jūs galite vartoti HPT tik šiais atvejais: kai esate alergiška kitiems vaistams nuo osteoporozės ar jie nepakankamai veksmingi.

Preparatas nėra geriamasis kontraceptikas, be to, jo vartojant vaisingumas neatsinaujins!

Jo galima vartoti tik gydytojui paskyrus ir reguliariai prižiūrint.

2. kas žinotina prieš vartojant estrimax
Prieš pradedant vartoti šio vaisto, būtinas ginekologinis ištyrimas (taip pat ir mamografija) bei kraujospūdžio pamatavimas.
Prieš pradedant vartoti Estrimax, būtina įsitikinti, jog moteris nėra nėščia.
Kartu vartoti kitų vaistų galima tik gydytojui leidus.

Estrimax vartoti draudžiama:

- jeigu moteris nėščia arba įtariama, jog yra pastojusi, taip pat jei žindo kūdikį;
- jeigu moteris yra sirgusi, serga ar įtariama, jog serga krūties vėžiu;
- jeigu moteris yra sirgusi, serga ar įtariama, jog serga nuo hormonų priklausančiu, pvz., endometriumo (gimdos gleivinės) vėžiu;
- jeigu sergama ūmine ar lėtine kepenų liga ar buvo ja sirgta, ir kepenų veiklos rodikliai netapo normalūs;
- jeigu kraujo krešulių susidaro kojų venose ar kitur (sergama arba buvo sirgta tromboembolinėmis ligomis pvz., giliųjų venų tromboembolija); taip pat jeigu kraujo krešulys nukeliauja į plaučius (plaučių tromboembolija) arba į kurią nors kitą kūno dalį;
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei medžiagai (išvardytos žemiau).
- jeigu sergama ar buvo sirgta širdies liga (stenokardija), ūmiu miokardo infarktu ir smegenų insultu. - jeigu kraujuoja iš makšties kitaip, nei mėnesinių metu (nereguliarus kraujavimas iš makšties dėl neaiškios priežasties);
- jeigu yra negydoma gimdos gleivinės hiperplazija;
- jeigu sergama sunkia širdies ar inkstų liga;
- jeigu sergama porfirija.

Prieš pradėdamos vartoti šio preparato, pasakykite gydytojui, kokiomis ligomis sirgote ar sergate.
Nevartoti vaikams ir vyrams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Tam, kad gydymas būtų saugus, Jūsų gydytojas, prieš skirdamas estrimakso, atliks bendruosius ir ginekologinius tyrimus. Jis susipažins su Jūsų ir šeimos anamneze Jei sergate epilepsija, cukralige, bronchų astma ar širdies nepakankamumu, pasakykite gydytojui.
Gydant ilgai, aukščiau minėti tyrimai turi būti atliekami kasmet. Be to, kartą per vienerius ar dvejus metus būtina atlikti mamografiją.
Nustatyta, kad vartojant estrogenų, didėja endometriumo (gimdos gleivinės) vėžio pavojus. Vartojant estrogenų kartu su progestogenais šis pavojus sumažėja.
Gydymo metu gali padidėti gimdos gleivinės fibroma. Jei vartojant Estrimax pilvo srityje atsirastų koks nors patinimas, pasakykite gydytojui.
Moterims, kurioms hormonų pakeičiamoji terapija buvo taikoma ilgiau kaip 10 metų, šiek tiek padidėja krūties vėžio pavojus. Moterims, kurioms taikoma hormonų pakeičiamoji terapija, kartą per vienerius ar dvejus metus būtina atlikti mamografiją. Jei navikas nustatomas ankstyvoje formavimosi stadijoje, jį galima sėkmingai gydyti.
Yra žinoma, kad, hormonų pakeičiamosios terapijos metu kartais gali pasunkėti kai kurios ligos, taip gali atsitikti ir vartojant Estrimax. Jei sergate otoskleroze (kurtumas kartais susijęs su nėštumu), išsėtine skleroze, sistemine raudonaja vilklige, melanoma (odos vėžiu), epilepsija, bronchų astma, širdies ar inkstų liga, Jums reikalinga atidesnė ir dažnesnė gydytojo apžiūra. Jeigu sergate cukralige, pradėjus vartoti Estrimax, reikia dažniau nustatinėti gliukozės kiekį kraujyje. Jei esate gydoma vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio, vartojant HPT Jūsų kraujospūdis turi būti matuojamas dažniau.
Visoms moterims, nepriklausomai nuo to, ar joms taikoma HPT ar ne, yra nedidelė tromboembolijos (kraujo krešulių susidarymo kojų venose, plaučiuose ar kitur) tikimybė. Moterims, nevartojančioms HPT tokių preparatų kaip Estrimax, tokių krešulių susidarymo galimybė yra maždaug 1 atvejis 10 000 moterų kasmet. Moterims, vartojančioms HPT tokių preparatų kaip Estrimax, tokių krešulių susidarymo galimybė padidėja iki 3 atvejų 10 000 moterų kasmet. Nepriklausomai nuo to, ar Jums taikoma HPT, ar ne, Jums krešulių tikimybė yra didesnė, jeigu:
- turite daug viršsvorio;
- anksčiau yra buvę kraujo krešulių venose arba plaučiuose;
- kraujo krešulių yra buvę Jūsų giminaičiams;
- negalite judėti ilgą laiką;
- patyrėte sunkią traumą arba Jums atlikta didelės apimties operacija.
Jei Jums yra bet kuri aukščiau minėta būklė, pasitarkite su gydytoju, ar Jums vartoti Estrimax.
Jei Jums numatoma atlikti operaciją, po kurios Jūs kurį laiką negalėsite vaikščioti, pasitarkite su gydytoju, kadangi gali tekti nevartoti Estrimax maždaug vieną mėnesį iki operacijos.
HPT preparatuose esantys estrogenai gali didinti tulžies akmenų susidarymo pavojų.
Jei pastojote, nedelsdama nutraukite Estrimax vartojimą.

Nėštumas
Estrimax gali vartoti tik moterys, kurioms pašalinta gimda. Jei žinote arba įtariate, jog esate nėščia, Jums negalima vartoti Estrimax. Jei vartodama Estrimax pastojote, nedelsdama nutraukite vaisto vartojimą.

Žindymo laikotarpis Nepatartina Estrimax vartoti žindančioms moterims.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Estrimax gebėjimo vairuoti ir valdyti mechamizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pasitarkite su juo, kadangi vienoje Estrimax tabletėje yra 45,43 mg laktozės monohidrato.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Kai kurie vaistai turi įtakos hormonų pakeičiamosios terapijos veikliųjų medžiagų rezorbcijai ir įsisavinimui organizme. Tokiais atvejais gali atsirasti kraujavimas, rodantis, kad hormonai įsisavinami nepakankamai. Tokį poveikį gali sukelti vaistai nuo depresijos, epilepsijos ar tuberkuliozės. Jei vartojate šių vaistų, pasakykite apie tai gydytojui.
Estrimax poveikį gali sumažinti kartu vartojamas skystas parafinas.

3. kaip vartoti estrimax
Estrimax vartojama tokia doze, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip gydytojo skirta.

Įprastinė dozė yra viena tabletė per dieną, vartojama be pertraukų. Estrimax yra nepertraukiamos HPT preraratas. Tabletė nuryjama nekramtyta, užsigeriant vandeniu, geriausiai tuo pat metu kasdien.

Pavartojus per didelę Estrimax dozę

Perdozavimo atveju gali atsirasti pykinimas ir vėmimas, kuriuos reikia gydyti simptominiu būdu. Nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Estrimax

Jei pamiršote išgerti tabletę, pasistenkite ją išgerti per artimiausias 12 valandų. Jei praėjo daugiau kaip 12 valandų, pamirštos tabletės negerkite, bet sekančią tabletę išgerkite kitą dieną įprastu laiku. Pabaigusi vienos pakuotės tabletes, iš karto pradėkite vartoti sekančią pakuotę.

4. galimas šalutinis poveikis
Estrimax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Kelis pirmuosius gydymo mėnesius dažniausias šalutinis poveikis yra protarpinis kraujavimas ar tepios išskyros, praeinantis krūtų jautrumas ir skausmas. Estrimax sukelia tokį pat šalutinį poveikį, kaip ir kiti HPT preparatai. Gali atsirasti pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir spazmai, gelta, tulžies akmenligė, cholecistitas, nepiktybinis kepenų navikas, skausmingas kraujavimas iš makšties, panašus į priešmenstruacinį sindromas, makšties infekcijos, cistitas, gimdos kaklelio sekrecijos pokyčiai ir erozijos, krūtų jautrumas, jų padidėjimas, išskyros iš jų, odos bėrimas, odos pigmentacijos pokyčiai, kurie gali išlikti ir vaisto nebevartojant, galvos plaukų slinkimas, padidėjęs veido ir kūno plaukuotumas, regos sutrikimai, įskaitant kontaktinių lęšių netoleravimą, chorėja (nevalingas galūnių ir veido trūkčiojimas), galvos skausmas, migrena, svaigulys, depresija, kūno svorio pokyčiai, skysčių susilaikymas, lytinio potraukio pokyčiai, kojų mėšlungis.
Jeigu atsiranda bet koks šiame lapelyje minėtas arba neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

Kada turite nutraukti gydymą?

Gydymą būtina nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją, jeigu:
- pradeda labia skaudėti koją ar ji patinsta (tai gali būti trombozės požymis);
- padidėja kraujospūdis;
- atsiranda gelta ir niežėjimas;
- pirmą kartą prasideda į migrenos pobūdžio galvos skausmas arba neįprastai stirpiai ir dažnai skauda galvą;
- sutrinka rega arba jutimai;
- krūtinės skausmas ir spaudimas; pastojate.
- prasideda spazmai;
- reikia ilgai gulėti lovoje (po operacijos, traumos).

5. estrimax laikymo sąlygos
Specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Gedeon Richter Ltd. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas
2005-05-11
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai