Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Durogesic 50mkg/val.transderminiai pleistrai N5

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys
1. Kas yra Durogesic ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Durogesic
3. Kaip vartoti Durogesic
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Durogesic laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Durogesic 12 mikrogramų/val. transderminiai pleistrai
Durogesic 25 mikrogramai/val. transderminiai pleistrai
Durogesic 50 mikrogramų/val. transderminiai pleistrai
Durogesic 75 mikrogramai/val. transderminiai pleistrai
Durogesic 100 mikrogramų/val. transderminiai pleistrai

Fentanilis

- Veiklioji medžiaga yra fentanilis.
- Viename 5,25 cm2 aktyvaus paviršiaus Durogesic 12 μg/val. transderminiame pleistre yra 2,1 mg fentanilio.
- Viename 10,5 cm2 aktyvaus paviršiaus Durogesic 25 μg/val. transderminiame pleistre yra 4,2 mg fentanilio.
- Viename 21 cm2 aktyvaus paviršiaus Durogesic 50 μg/val. transderminiame pleistre yra 8,4 mg fentanilio.
- Viename 31,5 cm2 aktyvaus paviršiaus Durogesic 75 μg/val. transderminiame pleistre yra 12,6 mg fentanilio.
- Viename 42 cm2 aktyvaus paviršiaus Durogesic 100 μg/val. transderminiame pleistre yra 16,8 mg fentanilio.

- Pagalbinės medžiagos yra poliakriliniai klijai, poliesterio / etileno vinilacetato plėvelė, raudonas / žalias / mėlynas / pilkas / oranžinis spausdinimo rašalas, silikonizuota poliesterio plėvelė.

Registravimo liudijimo turėtojas

UAB „Johnson & Johnson“, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva.

Gamintojas

Janssen Pharmaceutica N.V., Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Belgija.

1. kas yra durogesic ir nuo ko jis vartojamas
Durogesic yra stiprus analgetikas. Vaistas priklauso stipriems analgetikams, kurie dar vadinami narkotikais. Durogesic vartojamas stipriam ilgalaikiam skausmui malšinti tuo atveju, kai reikalingi stiprūs analgetikai.

2. kas žinotina prieš vartojant durogesic
Durogesic vartoti draudžiama:
Durogesic pleistru negalima gydytis, jeigu organizmo jautrumas bet kuriam jo komponentui yra padidėjęs.
Be gydytojo leidimo jo vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Šis preparatas netinka skausmui po operacijos malšinti.
Ir naudotus, ir nenaudotus Durogesic pleistrus būtina saugoti nuo vaikų.

Plaučių ligos, širdies ligos, smegenų pažeidimai, sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija
Jeigu sergama plaučių ar širdies liga, yra pažeistos smegenys, sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, būtina apie tai pasakyti gydytojui, kadangi gydantis Durogesic gali būti reikalinga atidi mediko priežiūra.
Vaikai
Durogesic gali būti skiriama tik gydymą opioidais toleruojantiems 2 metų ir vyresniems vaikams.
Karščiavimas arba karšta aplinka
Jeigu kūno temperatūra didelė, iš Durogesic pleistro gali atsipalaiduoti ir patekti į kraują didesnis veikliosios medžiagos kiekis. Karščiuojant visuomet reikia kreiptis į gydytoją, kuris, esant reikalui, gali pakoreguoti dozę. Daugiau veikliosios medžiagos gali atsipalaiduoti ir karštoje aplinkoje, todėl Durogesic gydomiems žmonėms reikėtų vengti naudotis šildymo pagalvėmis ar lempomis, elektrinėmis antklodėmis, šildomomis vandens lovomis, termoforais, kaitintis suomiškoje pirtyje, stiprioje saulėje ar sūkurinėje karšto mineralinio vandens vonioje.
Tolerancija
Jeigu Durogesic vartojama ilgai, organizmas prie jo gali priprasti. Tokiu atveju, gydytojas vaisto dozę didins, kad pasireikštų reikiamas terapinis poveikis.
Pažeistas Durogesic pleistras
Pleistro negalima nei dalyti, nei perkirpti. Jeigu jis pažeistas, klijuoti negalima.
Jeigu pleistras prilimpa prie kitų žmonių odos
Durogesic pleistru gydytis gali tik tas žmogus, kuriam skiria gydytojas. Buvo atvejų, kad jis atsitiktinai prilipo prie šeimos narių, gulinčių vienoje lovoje su ligoniu, odos. Jeigu taip atsitinka, pleistrą reikia nedelsiant nuplėšti ir kreiptis į gydytoją.
Pleistro naudojimo informacija

Durogesic pleistras klijuojamas ant nesudirgintos ir neapšvitintos, geriau neplaukuotos liemens ar žasto odos. Prireikus plaukus prieš pleistro klijavimą galima nukirpti (bet ne nuskusti). Jei reikia, priklijavimo vietą galima nuplauti švariu vandeniu, tačiau negalima plauti muilu, valyti aliejumi, losjonu ar kita priemone, kuri gali odą sudirginti ar pakeisti jos savybes. Pleistrą galima klijuoti tik prie visiškai sausos odos.
Durogesic pleistrą išėmus iš pakuotės, jį reikia klijuoti tuoj pat. Norėdami išimti pleistrą iš maišelio suraskite strėle pažymėtą įkarpą ties maišelio kraštu. Toliau sulenkite maišelį ties įkarpa ir pradėdami nuo strėle nurodytos įkarpos atsargiai nuplėškite maišelio kraštą. Vėliau atplėškite maišelį pagal abu kraštus ir atverskite kaip knygą. Pleistro apsauginis sluoksnis yra prarėžtas. Sulenkite pleistrą ties viduriu ir nulupkite kiekvieną apsauginio sluoksnio pusę atskirai. Stenkitės neliesti lipnaus pleistro paviršiaus. Priklijuokite pleistrą maždaug 30 sekundžių delnu lengvai prispausdami prie odos. Įsitikinkite, kad pleistro kraštai gerai prilipo Po to nusiplaukite rankas švariu vandeniu.
Priklijuotą pleistrą galima nešioti 72 valandas. Kitą pleistrą reikia klijuoti kitoje vietoje, pakartotinai toje pačioje vietoje galima klijuoti tik po kelių dienų.
Panaudotą pleistrą reikia sulenkti taip, kad suliptų lipnus paviršius. Vaistinio preparato likučius ir atliekas reikia naikinti laikantis vietinių reikalavimų. Nesunaudotus pleistrus reikėtų grąžinti ligoninei arba vaistininkui.
Po pleistro klijavimo ar nulupimo reikia nusiplauti rankas naudojant tik vandenį.

Skirtingų fentanilio transderminių pleistrų keitimas

Nėra įmanoma užtikrinti sklandaus skirtingų fentanilio transderminių pleistrų keitimo kiekvienam ligoniui. Tai verčia pabrėžti, kad ligoniams, kuriems jau buvo nustatyta efektyvi Durogesic transderminio pleistro dozė, gydymo keitimas į kitos rūšies fentanilio ar kitų stipraus poveikio narkotinių medžiagų turinčius transderminius pleistrus negali būti atliekamas be pakartotinio kitos rūšies transderminio pleistro efektyvios dozės nustatymo ir klinikinio ligonio būklės įvertinimo.

Durogesic vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydantis šiuo pleistru, alkoholio gerti negalima, kadangi galimas mieguistumas.

Nėštumas
Nėščioms arba planuojančioms pastoti moterims prieš Durogesic vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima.
Žindymo laikotarpis
Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Durogesic gydytis negalima, kadangi veikliosios medžiagos gali patekti į motinos pieną. Jeigu šio preparato vartoti reikia, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Durogesic gali sutrikdyti budrumą, todėl vairuoti arba dirbti su mechanizmais galima tik gydytojui leidus.
Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojama kitų medikamentų, būtina apie tai pasakyti gydytojui arba vaistininkui. Jie nurodys, kurių vaistų kartu su Durogesic vartoti negalima ir kokios atsargos priemonės (pvz., dozės koregavimas) yra būtinos.

Durogesic negali būti vartojama kartu su vaistais, kurie gali sutrikdyti pleistro veikliosios medžiagos fentanilio skilimą. Gydytojas turi būti informuotas apie kiekvieno iš tokių vaistų vartojimą. Vartojant kartu tokių vaistų ir Durogesic gali reikėti papildomos priežiūros ar vaisto dozės keitimo. Tokie vaistai yra:
- Kai kurie vaistai nuo AIDS, t.y. ŽIV proteazės inhibitoriai (pvz., ritonaviras ir nelfinaviras);
- Kai kurie antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti (pvz., klaritromicinas ir troleandomicinas);
- Kai kurie vaistai grybelių sukeltoms ligoms gydyti (pvz., ketokonazolas ir itrakonazolas);
- Kai kurie vaistai veikiantys širdį ir kraujagysles (kai kurie kalcio kanalų blokatoriai, pvz., verapamilis ir diltiazemas);
- Tam tikri vaistai aritmijoms gydyti (pvz., amiodaronas);
- Kai kurie vaistai depresijai gydyti (pvz., nefazodonas);
- Durogesic negalima vartoti su depresijai gydyti skirtais vaistais, vadinamais MAO inhibitoriais;
- Jeigu vartojama vaistų, kurie slopina reakciją (pvz., trankviliantų, migdomųjų preparatų ar kitų vaistų), būtina informuoti gydytoją. Jų kartu su Durogesic galima vartoti tik gydytojui skyrus, kadangi dėl bendro jų poveikio gali pasireikšti mieguistumas.

3. kaip vartoti durogesic
Durogesic visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Durogesic pleistras klijuojamas ant odos. Veiklioji medžiaga fentanilis atpalaiduojama palaipsniui ir per odą patenka į kraują.

Tiekiami 5 rūšių pleistrai. Jie yra skirtingų dozių ir dydžio. Kokia veikliosios medžiagos dozė atpalaiduojama per valandą, galima suprasti, pažiūrėjus į pleistro spalvą ir skaičių, užrašytą po pavadinimo. Pleistrai yra tokie:

- Durogesic 100 mg/val. (pilkas);
- Durogesic 75 mg/val. (mėlynas);
- Durogesic 50 mg/val. (žalias);
- Durogesic 25 mg/val. (rožinis);
- Durogesic 12 mg/val. (oranžinis).

Skaičiai po pavadinimo rodo, kiek mikrogramų (mikrogramas yra viena tūkstantoji miligramo dalis) fentanilio atsipalaiduoja iš pleistro per valandą. Durogesic 100 mg/val. pleistras atpalaiduoja didžiausią dozę, Durogesic 12 mg/val. pleistras - mažiausią.

Vartotina vaisto dozė priklauso nuo skausmo stiprumo, jį sukėlusios priežasties, bendrosios ligonio būklės ir jau pavartotų nuskausminančių vaistų. Kurį pleistrą (arba kelis iš jų) vartoti, turi nurodyti gydytojas.
Gydymo pradžia

- Priklijuotą pleistrą galima nešioti 3 paras (72 val.). Plaukioti, maudytis vonioje arba duše galima.
- Visuomet reikia užsirašyti pleistro klijavimo datą. Ant pakuotės yra langelis, skirtas užrašui. Tai padeda prisiminti, kada pleistrą reikia nuplėšti.

Pleistro keitimas
- Po trijų dienų pleistrą reikia nuplėšti.
- Naudotą pleistrą reikia tuoj pat sulenkti lipniu paviršiumi į vidų. Vaistinio preparato likučius ir atliekas reikia naikinti laikantis vietinių reikalavimų.
- Kitas pleistras klijuojamas tuoj pat, tačiau kitoje vietoje.
- Tai reikia daryti taip, kaip nurodyta skyriuje “Gydymo pradžia”.
Gydymo nutraukimas
- Ar gydymą Durogesic galima nutraukti, turi spręsti gydytojas, todėl be jo nurodymo to daryti negalima.

Naudinga informacija
- Durogesic pleistrą priklijavus pirmą kartą, skausmas mažėja ne iš karto, kadangi veiklioji medžiaga per odą rezorbuojama lėtai. Pilnavertis poveikis pasireiškia tik po 1 paros, todėl pirmą gydymo dieną gali prireikti ir kitų analgetikų.
- Jeigu vartojant Durogesic skausmas atsinaujina, būtina kreiptis į gydytoją, kadangi gali prireikti keisti dozę arba papildomai vartoti kitų analgetikų. Gydytojo nurodymu tuo pačiu metu gali tekti klijuoti kelis pleistrus.
- Skausmui sustiprėjus gydytojas gali skirti papildomai vartoti kitokių analgetikų.

Vartojant Durogesic, visuomet reikia tiksliai laikytis gydytojo nurodymų. Su juo būtina konsultuotis ir keičiant, ir nutraukiant gydymą.

Pavartojus per didelę Durogesic dozę

Svarbiausias Durogesic perdozavimo požymis yra kvėpavimo slopinimas. Jeigu jis per daug sulėtėja arba susilpnėja, pleistrą reikia nuplėšti ir nedelsiant kviesti gydytoją. Kol jis atvyksta, ligonį būtina kalbinti ir judinti, kad jis neprarastų budrumo.
Informacija gydytojui
Perdozavimo gydymas

Ligoniui reikia suleisti naloksono ir vežti į ligoninę.

4. galimas šalutinis poveikis
Durogesic, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

- Durogesic, kaip ir kiti panašaus poveikio analgetikai, gali lėtinti kvėpavimą. Jeigu jis per daug sulėtėja arba susilpnėja, reikia nedelsiant kviesti gydytoją. Kol jis atvyks, ligonį reikia kalbinti arba judinti, kad jis neprarastų budrumo.
- Vartojant Durogesic dažniausiai pasitaikė sekančios nepageidaujamos reakcijos: pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, mieguistumas, galvos skausmas, svaigimas, niežulys, prakaitavimas ir sumišimas. Taip pat gali pasireikšti širdies ritmo sulėtėjimas, haliucinacijos, nenatūraliai gera savijauta (euforija), pasunkėjęs šlapinimasis ir odos paraudimas pleistro priklijavimo vietoje.
Jeigu minėtų simptomų atsiranda, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų jų sunkumą ir paaiškintų, ką tokiu atveju daryti.

- Medikamentams, veikiantiems panašiai kaip Durogesic, gali pasireikšti potraukis, tačiau, jeigu šis vaistas vartojamas tinkamai, tokio nepageidaujamo poveikio neturėtų būti.
- Jeigu ilgalaikis Durogesic vartojimas nutraukiamas staigiai, gali atsirasti abstinencijos simptomų, pvz. pykinimas, vėmimas, viduriavimas, nerimas, drebulys. Dėl šios priežasties pačiam pacientui gydymo šiuo pleistru nutraukti negalima. Jeigu gydymą nutraukti liepia gydytojas, tai reikia daryti tiksliai taip, kaip jis nurodė. Panašus poveikis gali pasireikšti ir pradėjus Durogesic vartoti vietoj kitų opioidinių analgetikų. Jeigu jis pasireiškia, reikia informuoti gydytoją.
- Jeigu atsiranda kitokių nepageidaujamo poveikio simptomų, reikia nedvejojant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

5. durogesic laikymo sąlygos
Vidinę pakuotę laikyti sandarią. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB „Johnson & Johnson“, Geležinio Vilko g. 18A, LT-08104 Vilnius, Lietuva, tel.: +37052786888.

Kas žinotina apie vaistus

Vartojant vaistų, būtina apie tai informuoti gydytoją arba vaistininką, kadangi kai kurių medikamentų kartu vartoti negalima.

Žmonėms duodami tik kruopščiai patikrinti vaistai, todėl jie neturėtų pakenkti, jeigu vartojami tinkamai, t. y. laikantis šių nurodymų:
- vartojami gydyti tik tai ligai, kuriai skirti;
- vartojamos tik nurodytos dozės;
- vartojami tiek laiko, kiek buvo nurodyta gydytojo.

Medikamentus reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Negalima duoti savo preparato kitiems žmonėms arba vartoti kitiems žmonėms skirtų vaistų.

Vaistus reikia laikyti originalioje pakuotėje, sausoje vietoje (laikyti vonioje negalima).

Nesuvartotus arba pasenusius medikamentus reikėtų grąžinti vaistininkui.

Jeigu kuris nors žmogus apsinuodija vaistais, reikia pranešti gydytojui arba toksikologijos centrui (tel. +370 5 236 20 52).

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2007-04-04
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai