Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Dumplūnės – bulvinių (Solanaceae) šeimos daugiametės, rečiau vienmetės žolės. Žiedai trumpakočiai, lapų pažastyse po vieną. Taurelės išauga, smarkiai išsipučia ir visiškai apgaubia uogas. Gentyje yra apie 110 rūšių, nors Lietuvoje auginamos tik kelios. Dumplūnės nereiklios, auga ir atviroje vietoje ir šešėlyje, lengvoje ir sunkesnėje apydrėgnėje ir apysausėje dirvose. Paprastoji dumplūnė greitai plinta šakniastiebiais ir sudaro retus, bet didoką plotą užimančius sąžalynus. Gali augti tarp kitų gėlių.
Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 22 - „Daugiamečių gėlių enciklopedija, 4 dalis“ .
 
Susijęs straispnis:
„Dumplūnė – pamiršta pomidoro sesuo“.
Daugiau apie dumplūnę galite rasti „Augalų katalogo“ skiltyje daržovės.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Dumplūnių vaisiai – uogos – auga pasislėpusios taurėlapių dėžutėje. Todėl jos nėra tokios puošnios ir patrauklios. Žemuoginės dumplūnės – ilgos vegetacijos augalai, todėl jas sėti reikia kovą–balandį ir vėliau daigus sodinti šiltnamiuose. Gali augti ir lauke, šiltoje užuovėjoje. Genėti ir rišti prie kuolelių nereikia. Dumplūnės auginamos kaip pomidorai, bet vaisių sulaukti galima tik rugpjūtį. Visiškai nunokę vaisiai būna vyšnios dydžio, saldūs, laiku nenuskinti krinta. Galima valgyti šviežius, tinka virti uogienę, džemą.
 
Apie dumplūnę galite rasti „Augalų katalogo“ skiltuje „Gėlės daugiametės“ arba žurnale „Daugiamečių gėlių enciklopedija“ IV dalis (nuo I iki P) Nr. 22.
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai