Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Diclofenac retard-ratiopharm 100mg m.atp.kaps.20

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Diclofenac retard-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Diklofenakas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Diclofenac retard-ratiopharm ir nuo kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac retard-ratiopharm
3. Kaip vartoti Diclofenac retard-ratiopharm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Diclofenac retard-ratiopharm
6. Kita informacija

1. kas yra diclofenac retard-ratiopharm ir nuo kam jis vartojamas
Tinka skausmui malšinti ir uždegimui slopinti, kai esti:
- Ūmus sąnarių uždegimas (įskaitant artritą dėl podagros),
- lėtinis sąnarių uždegimas, reumatoidinis artritas (lėtinis poliartritas),
- ankilozinis spondilitas (Bechterevo liga) ir kitos reumatinės stuburo slankstelių ligos,
- dirginimas sergant degeneracinėmis sąnarių ir stuburo ligomis (artrozės ir spondiloartritai),
- minkštųjų audinių reumatas,
- pažeidimų sukeltas skausmingas patinimas ar uždegimas.
Iš pailginto atpalaidavimo kapsulių veiklioji medžiaga išsiskiria lėčiau, todėl vaisto veikimas prasideda ne iš karto. Todėl šių kapsulėmis netinka pradėti vartoti sergant ligomis, kai reikalingas greitas vaisto poveikis.

2. kas žinotina prieš vartojant diclofenac retard-ratiopharm
Diclofenac retard-ratiopharm vartoti negalima:
- nustatytas padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai diklofenakui arba kitoms sudedamosioms medžiagoms;
- yra neaiškios kilmės kraujodaros ir kraujo krešumo sutrikimų;
- nustatyta skrandžio arba žarnų opa;
- kraujuoja iš skrandžio ar žarnų (kraujavimas virškinamajame trakte), į smegenis ar kitus organus ;
- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius;
- vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams gydyti (pernelyg didelis veikliosios medžiagos kiekis).

Įspėjimai
Tokie vaistai, kaip Diclofenac retard-ratiopharm, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Specialių atsargumo priemonių reikia: Vartodami Diclofenac retard-ratiopharm būkite atsargūs (pvz., nustatydami ilgesnį vartojimo laiką) ir pasitarkite su gydytoju, kai:
- sergate kai kuriomis paveldimomis kraujo ligomis (esant porfirijos atsiradimo galimybėms),
- yra virškinamojo trakto funkcijos sutrikimų, anamnezės duomenų apie galimą skrandžio ar žarnų opaligę, storosios žarnos uždegimą (opinį kolitą, Krono ligą),
- padidėjęs kraujospūdis, širdies veiklos nepakankamumas,
- nustatyti inkstų pažeidimai,
- sunkiai sutrikusi kepenų funkcija,
- neseniai buvo atlikta operacija;
- sergate kai kuriomis autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige arba mišria jungiamojo audinio liga),
- pirmuosius 6 nėštumo mėnesius,
- jei žindote kūdikį.

Ką dar reikėtų žinoti vartojant vaistą
Jei skausmą malšinantys vaistai vartojami ilgai ir ne pagal gydytojo nurodymus, gali prasidėti galvos skausmas, kurio nenuramina netgi didelės vaistų dozės.
Kai nuolat vartojami skausmą malšinantys vaistai, ypač jei derinami keli skirtingai veikiantys, gali atsirasti ilgalaikis inkstų pažeidimas ir inkstų funkcijos sutrikimų pavojus (analgetikų sukeliama nefropatija).

Tik laikantis atsargumo ir prižiūrint gydytojui Diclofenac retard-ratiopharm gali vartoti pacientai, kurie serga alergine sloga, paburkusi jų nosies gleivinė (turi nosies polipų), serga lėtinėmis obstrukcinėmis kvėpavimo takų ligomis (pvz., astma), taip pat ligoniai, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas analgetikams ar nesteroidiniams uždegimą slopinantiems ir skausmą malšinantiems vaistams, kuriais gydomas reumatas. Jei minėti pacientai vartoja Diclofenac retard-ratiopharm kapsules , kyla ypatingas padidėjusio jautrumo (alerginių reakcijų) pavojus. Šios reakcijos gali reikštis astmos priepuoliu (vadinamoji astma analgetikams), odos ir gleivinių paburkimu (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėline (urtikarija).
Tokia priežiūra būtina ir tiems pacientams, kurių padidėjęs jautrumas (alergiški) kitoms medžiagoms, nes jiems vartojant Diclofenac retard-ratiopharm taip pat kyla didesnis alerginių reakcijų pavojus. Diklofenakas gali sukelti trumpalaikį trombocitų agregacijos slopinimą.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jei ilgai gydantis Diclofenac retard-ratiopharm pastojote, praneškite apie tai gydytojui. Tik pasitarus su gydytoju Diclofenac retard-ratiopharm galima vartoti pirmuosius 6 nėštumo mėnesius. Diclofenac retard-ratiopharm nereikėtų vartoti 3 paskutiniuosius nėštumo mėnesius, nes gimdymo metu gali padidėti komplikacijų pavojus motinai ir vaikui.
Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nedidelis kiekis veikliosios medžiagos (diklofenako) ir jo irimo produktų patenka į motinos pieną. Jei diklofenakas vartojamas trumpai, šalutinio poveikio kūdikiui nebūna, kūdikio žindymo nutraukti nereikia. Jei skiriamos didelės vaisto dozės vartoti ilgam, reikėtų kuo anksčiau nustoti žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kadangi vartojant Diclofenac retard-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietas kapsules gali atsirasti kai kurių šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai požymių (nuovargis, svaigulys), tai pavieniais atvejais gali trikdyti gebėjimą vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti nesaugiomis sąlygomis. Jūsų reakcija gali būti lėtesnė ir nelabai tiksli tuomet, kai įvyksta kas nors staigaus ir netikėto. Nevairuokite tokiais atvejais ir nedirbkite su mechanizmais! Nedirbkite nesaugiomis sąlygomis! Poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu su vaistu vartojama alkoholio.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant Diclofenac retard-ratiopharm kartu su digoksinu (širdį stiprinančiu vaistu), fenitoinu (vaistu traukuliams slopinti) arba ličiu (psichikos ligoms gydyti tinkančiais vaistais), gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujo plazmoje.
Diclofenac retard-ratiopharm gali susilpninti šlapimą varančių ir kraujospūdį mažinančių vaistų poveikį. Diclofenac retard-ratiopharm gali taip pat susilpninti AKF inhibitorių (vaistai širdies veiklos silpnumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti) poveikį. Jei šie preparatai vartojami kartu, padidėja inkstų pažeidimų pavojus. Vartojant su Diclofenac retard-ratiopharm šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus, kurie sulaiko organizme kalį, gali padidėti kalio kiekis kraujyje.
Vartojant Diclofenac retard-ratiopharm kartu su kitais panašiais uždegimą slopinančiais ir skausmą malšinančiais (nesteroidiniais uždegimą slopinančiais ir skausmą malšinančiais) vaistais arba gliukokortikoidais (kortizolio preparatais), padidėja šalutinio poveikio pavojus virškinamajam traktui. Jei Diclofenac retard-ratiopharm vartojamas 24 valandas prieš metotreksato vartojimą arba po jo, kraujyje gali padidėti metotreksato koncentracija ir sustiprėti jo šalutinis poveikis. Iki šiol atliktais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad sąveikos tarp diklofenako ir kraujo krešumą mažinančių vaistų nėra. Tačiau, kai gydoma abiem šiais preparatais, dėl saugumo reikėtų tirti krešumą.

Nesteroidiniai preparatai reumatui gydyti (kaip ir Diclofenac retard-ratiopharm) gali sustiprinti ciklosporino (vaisto, slopinančio imuninę sistemą, pvz., po organų transplantacijos) toksinį poveikį inkstams. Pasitaikė pavienių pranešimų apie gliukozės kiekio kraujyje pakitimus vartojant diklofenaką, kurie privertė keisti diabetui gydyti vartojamų vaistų dozę. Todėl, vartojant šiuos preparatus kartu ir norint išvengti komplikacijų, reikėtų kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diclofenac retard-ratiopharm medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti diclofenac retard-ratiopharm
Diclofenac retard-ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.
Suaugusiesiems ir vyresniems nei 15 metų paaugliams patariama vartoti nuo 50 mg iki 150 mg natrio diklofenako per dieną; paros dozė dalijama į 2-3 dalis.
Apie vaisto vartojimą vaikams, sergantiems reumatinėmis ligomis, duomenų nepakanka.
Suaugusiesiems skiriama vartoti vieną ilgesnio atpalaidavimo kapsulę per parą (tai atitinka 100 mg natrio diklofenako). Pailginto atpalaidavimo kietas kapsules reikia nuryti nesukramtytas, gausiai užsigerti skysčiu (pvz., stikline vandens), kai skrandis netuščias. Kai skrandis jautrus, Diclofenac-ratiopharm patariama vartoti valgymo metu.
Jeigu manote, kad Diclofenac retard-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Diclofenac retard-ratiopharm dozę Vartokite Diclofenac retard-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietas kapsules taip, kaip nurodė gydytojas arba tokia doze, kuri nurodyta informaciniame lapelyje. Jei skausmas visiškai nenurimsta, pasitarkite su gydytoju. Nedidinkite dozės savo nuožiūra. Perdozavus vaisto gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų: galvos skausmas, svaigulys, apstulbimo pojūtis, sąmonės pritemimas. Vaikams gali prasidėti miokloniniai traukuliai. Be to, skauda pilvą, pykina, vemiama. Tai pat pasitaikė kraujavimas iš virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas. Specifinio priešnuodžio diklofenakui nėra.
Atsiradus įtarimui dėl perdozavimo, pasitarkite su gydytoju, kuris, įvertinęs apsinuodijimo sunkumą, nuspręs, kokių gydomųjų priemonių reikėtų imtis.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Diclofenac retard-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Reikia prisiminti, kad žemiau išvardijami šalutinio poveikio požymiai ypač priklauso nuo vaisto dozės ir kiekvienam žmogui yra individualūs. Tai taikytina kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojui (skrandžio gleivinės uždegimas ir erozijos, opos), kuris priklauso nuo dozės dydžio ir vartojimo trukmės.

Virškinamojo trakto sutrikimai
Tokie virškinamojo trakto sutrikimai kaip pykinimas, vėmimas ir viduriavimas pasitaiko dažnai. Neintensyvus kraujavimas iš virškinamojo trakto taip pat neretas reiškinys ir gali sukelti mažakraujystę.
Retkarčiais sutrinka virškinimas skrandyje, žarnyne susikaupia dujų, atsiranda spazmų, sumažėja apetitas ir virškinamajame trakte atsiveria opų (kai kada jos kraujuoja ar prakiūra). Retai pasitaiko vėmimas su krauju, kraujo išmatose ar viduriavimas su kraujo priemaiša.
Pacientus reikėtų įspėti, kad, atsiradus šiems požymiams, reikia liautis vartoti vaisto ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pavieniais atvejais pasitaikė: burnos ir liežuvio gleivinės uždegimas, stemplės pažeidimas, vidurių užkietėjimas ir apatinės virškinamojo trakto dalies funkcijos sutrikimų (pvz., kolitas su kraujavimu, pablogėjo Krono ligos ar opinio kolito eiga), vidurių užkietėjimas (kai vaistas geriamas) ir žarnyno susiaurėjimas (kai susidaro į plėvę panašus susiaurėjimas).
Pasitaiko pavienių kasos uždegimo (pankreatito) atvejų.
Retkarčiais, gydantis žvakutėmis, gali būti vietinių dirginimo požymių, gleivėtų išskyrų su kraujo priemaiša, skausmas tuštinantis.

Nervų sistemos sutrikimai
Retkarčiais pasitaiko tokių centrinės nervų sistemos sutrikimų: karščiavimas, sujaudinimas, dirglumas, nuovargis, apdujimas, svaigulys.
Pavieniais atvejais atsirado jutimo sutrikimų – pakitęs skonis, regėjimas (dvejinimasis, neaiškus matymas), spengimas ausyse, laikinas klausos sutrikimas,
susilpnėjusi atmintis ir sutrikusi orientacija, traukuliai, baimės pojūtis, košmarai, drebulys, depresija ir kitų psichikos reakcijų.
Vartojant diklofenako, pavieniais atvejais pasitaikė sprando sustingimas (rigidiškumas), galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar netgi pritemusi sąmonė (aseptinio meningito požymiai). Sergantiesiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis) tai atsitiko dažniau.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Retkarčiais kyla padidėjusio jautrumo reakcijų: bėrimas, niežulys, rečiau – dilgėlinė ar židininis nuplikimas.
Pasitaikė pavienių pūslinio bėrimo, egzemos, eritemos, padidėjusio jautrumo šviesai, rožinio bėrimo (įskaitant alerginę purpurą) ir sunkių odos pažeidimų (Stevenso-Džonsono, Lajelio sindromo) atvejų.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Pavieniais atvejais pažeidžiamas inkstų audinys (intersticinis nefritas, papilių nekrozė), ir dėl to gali staiga sutrikti inkstų funkcija, šlapime atsirasti baltymo (proteinurija) ir/arba kraujo (hematurija).
Retai gali būti nefrozės sindromas (organizme susilaiko skysčiai {edema} ir su šlapimu išsiskiria daug baltymo).
Dėl to inkstų funkcija turi būti reguliariai tiriama.

Sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas, patinimai ir bendroji negalia gali būti inkstų ligos ar netgi inkstų nepakankamumo požymiai. Atsiradus šiems požymiams arba jiems blogėjant, reikia liautis vartoti Diclofenac retard-ratiopharm ir nedelsiant pasitarti su gydančiuoju gydytoju.
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Retkarčiais kraujo serume padaugėja kepenų fermentų (transaminazių).
Retais atvejais gali būti pažeistos kepenys (kepenų uždegimas su gelta ar be jos, pavieniais atvejais žaibinė jo eiga be jokių ligos pradžios požymių ar jam būdingų požymių). Todėl reikia reguliariai tirti ir kepenų funkciją.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Retais atvejais gali atsirasti kraujodaros sistemos sutrikimų (anemija, leukopenija, agranulocitozė, trombocitopenija). Pirmieji simptomai gali būti: karščiavimas, gerklės skausmas, odos pažeidimai, į gripą panašūs požymiai, išsekimas, kraujavimas iš nosies, kraujosruvos odoje. Tuomet reikia nedelsiant liautis vartoti vaistą ir pasitarti su gydytoju. Negalima be gydytojo nurodymų vartoti skausmą ir karščiavimą mažinančių vaistų. Jei vaistas vartojamas ilgai, būtina reguliariai tirti kraujo sudėtį.
Pavieniais atvejais pasitaiko hemolizinė anemija (anemija dėl pagreitėjusio raudonųjų kraujo ląstelių irimo).

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai
Pasitaiko pavienių pranešimų apie juntamą širdies plakimą, skausmą krūtinėje ar padidėjusį kraujospūdį.
Tokie vaistai, kaip Diclofenac retard-ratiopharm, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Gali būti sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų. Jos gali reikštis taip: pabrinksta veidas, liežuvis, gerklos, susiaurėja kvėpavimo takai, pasunkėja kvėpavimas, gali prasidėti netgi astmos priepuolis, tachikardija, sumažėti kraujospūdis ir ligai progresuojant ištikti gyvybei pavojingas šokas. Jei atsiranda bet koks iš šių požymių, kuris gali būti net pirmąjį kartą pavartojus vaisto, reikalinga skubi medicinos pagalba.
Esant padidėjusiam kraujospūdžiui ar sutrikusiai inkstų funkcijai, retais atvejais gali atsirasti patinimų (periferiniai patinimai).
Pavieniais atvejais pasitaikė kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) ar plaučių uždegimas.

Retai, tuomet kai kartu vartojami uždegimą slopinantys vaistai (sisteminiai nesteroidiniai preparatai, kurių grupei priklauso Diclofenac retard-ratiopharm), buvo pranešama apie uždegimo sustiprėjimą dėl prisimetusios infekcijos (pvz., atsiranda nekrozuojantis fascitas). Jei, vartojant Diclofenac retard-ratiopharm atsiranda infekcijos požymių (pvz., paraudimas, patinimas, karščiavimas, skausmas) ar jie sustiprėja, nedelsiant rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti diclofenac retard-ratiopharm
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Vaisto tinkamumo laikas nurodyta ant dėžutės ir žvakučių pirminės pakuotės (aliuminio folijos). Pasibaigus tinkamumo laikui, vaisto vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA
Diclofenac retard-ratiopharm sudėtis:
- Veiklioji medžiaga yra natrio diklofenakas; vienoje pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 100 mg natrio diklofenako.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karmeliozės natrio druska, glicerolio tritetradekanoatas, poli[etakrilat-ko-metilmetilakrilat-ko-(2-trimetilamonioetil)metakrilatchloridas] (1:2:0,1), trietilcitratas, želatina, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, titano dioksidas, trivalentės geležies oksidas, geležies oksido hidratas, išgrynintas vanduo.

Pakuotė
Gamintojo pakuotėje yra 20 kapsulių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Rinkodaros teisės turėtojas:
ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3, 89070 Ulm, Vokietija,
Telefonas 49 (0) 731 4 01 01
Faksas 49 (0) 731 4 02 73 30

Gamintojas Merckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, 89143 Blaubeuren, Vokietija
Telefonas 49 7 34 41 40; faksas 49 73 44 14 16 20

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ratiopharm International GmbH
Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,
Vilnius LT 11350
Tel.: +370 5 212 32 95
Fax.: +370 5 260 8737

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-05-09
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai