Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Depakine sirupas 150ml

Informacinis lapelis: informacija vartotojui
DEPAKINE 57,64 mg/ml sirupas
Natrio valproatas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra DEPAKINE sirupas ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant DEPAKINE sirupą
3. Kaip vartoti DEPAKINE sirupą
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti DEPAKINE sirupą
6. Kita informacija

1. kas yra depakine sirupas ir nuo ko jis vartojamas
DEPAKINE sirupas yra medikamentų, vartojamų nuo epilepsijos, grupės preparatas. Juo gydomos įvairios suaugusių žmonių, vaikų bei paauglių epilepsijos formos:
- epilepsija, pasireiškianti išplitusiais (generalizuotais) priepuoliais: didžiaisiais (raumenų susitraukinėjimo priepuoliais, susijusiais su raumenų įtempimu), mažaisiais (smegenų veiklos sutrikimo sukeltu tam tikros formos trumpalaikiu sąmonės netekimu), staigiais raumenų susitraukimais (mioklonusu), raumenų suglebimu (atoniniais priepuoliais) ar vadinamu Lennox-Gastaut sindromu;
- epilepsija, pasireiškianti židininiais (daliniais) priepuoliais.
Galima gydyti vien šiuo vaistu arba kartu vartoti kitokių preparatų nuo epilepsijos. Be to, vaisto vartojama karščiavimo sukeltiems vaikų ir paauglių traukuliams slopinti.

2. kas žinotina prieš vartojant depakine sirupą
DEPAKINE vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natrio valproatui arba bet kuriai pagalbinei DEPAKINE medžiagai;
- jeigu sergate aktyviu kepenų uždegimu ar kita aktyvia kepenų liga;
- jeigu Jūs arba artimi Jūsų giminaičiai anksčiau sirgo sunkiu kepenų uždegimu, ypač susijusiu su vaistų vartojimu;
- jeigu segate kepenų porfirija (labai retu medžiagų apykaitos sutrikimu).

Jeigu manote, kad Jums yra kuris nors iš minėtų sutrikimų, arba dėl ko nors abejojate, prieš pradėdami vartoti DEPAKINE, pasitarkite su gydytoju.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums arba Jūsų vaikui staiga sutrinka sveikata (ypač per pirmuosius šešis gydymo mėnesius): ypač kartojasi vėmimas, juntamas labai didelis nuovargis, skauda pilvą, vargina mieguistumas, silpnumas, apetito stoka, skauda viršutinę pilvo dalį, pykina, išryškėja gelta (odos bei akių baltymų pageltimas), patinsta kojos, pasunkėja epilepsija ar pablogėja bendra savijauta, nedelsdami pasakykite gydytojui. DEPAKINE labai nedidelei daliai pacientų kartais sukelia kepenų, bei dar mažesnei — kasos funkcijos sutrikimą;
- jeigu Jūsų vaikui mažiau kaip 3 metai ir jis kartu su DEPAKINE gydomas kitais vaistiniais preparatais nuo epilepsijos, serga kita nervų sistemos ar medžiagų apykaitos liga arba jo epilepsija sunkios formos;
- jeigu Jūsų vaikui mažiau kaip 3 metai, DEPAKINE draudžiama vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu);
- jeigu sergate reta liga sistemine raudonąja vilklige;
- jeigu Jums nustatytas koks nors medžiagų apykaitos sutrikimas, ypač įgimtas nepakankamumas fermentų, pavyzdžiui, dalyvaujančių karbamido cikle, kadangi kraujyje gali padidėti amoniako koncentracija;
- jeigu sutrikusi inkstų funkcija. Gydytojas gali tirti valproato koncentraciją Jūsų kraujyje ar keisti dozę;
- jeigu turite antsvorio, nes gali padidėti apetitas.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kurie vaistiniai preparatai, taip pat ir toliau išvardyti, gali keisti DEPAKINE veiksmingumą arba atvirkščiai.
- Neuroleptikai (vaistai nuo psichikos sutrikimų).
- Medikamentai nuo depresijos.
- Benzodiazepinai (jie vartojami kaip migdomieji arba nuo nerimo).
- Kiti vaistiniai preparatai nuo epilepsijos, įskaitant fenobarbitalį, fenitoiną, primidoną, lamotriginą, karbamazepiną.
- Zidovudinas (vaistas nuo ŽIV infekcijos bei AIDS).
- Meflokvinas (vartojamas maliarijos profilaktikai).
- Salicilatai (aspirinas); apie jų vartojimą gydant vaikus informacijos yra ir kitose šio skyriaus vietose.
- Antikoaguliantai (vaistai nuo kraujo krešulių susidarymo).
- Cimetidinas (vaistas nuo opaligės).
- Antibiotikai eritromicinas, panipenemas ir meropenemas.

Jei vartojama kartu, DEPAKINE gali keisti šių bei kitų vaistinių preparatų poveikį, arba pakisti paties DEPAKINE poveikis. Gali tekti keisti vartojamo preparato dozę arba pradėti vartoti kitą medikamentą. Kaip elgtis Jums patars gydytojas arba vaistininkas.
Gydytojas arba vaistininkas Jums suteiks daugiau informacijos apie vaistus, kuriuos reikia vartoti atsargiai ir kurių vengti, jei gydomasi DEPAKINE.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Informacija vaisingo amžiaus moterims
Moterims, vartojančioms vaistinių preparatų nuo epilepsijos, reikia saugotis neplanuoto nėštumo. Reikia naudotis veiksmingu kontracepcijos metodu, o nusprendus pastoti būtinai pasitarti su gydytoju. DEPAKINE geriamųjų kontraceptinių preparatų veiksmingumo nekeičia.
Žinoma, kad epilepsija sergančių moterų vaikams gresia kiek didesnis apsigimimų pavojus nei sveikų. Apsigimimų pavojus didėja ir tada, jeigu vienu metu vartojami keli vaistiniai preparatai nuo epilepsijos. Jeigu per pirmuosius tris nėštumo mėnesius vartojama DEPAKINE, pavojus, kad naujagimis turės apsigimimų, pavyzdžiui, įskilą stuburą (netaisyklingai susiformavę stuburo kaulai), yra didesnis.
Paprastai per pirmą nėštumo trečdalį įprastais tyrimais galima nustatyti gimdoje augančiam vaisiui atsirandančius sutrikimus. Jeigu planuojate pastoti, labai svarbu gydymą aptarti su gydytoju, o jei jau pastojote, kuo skubiau jam apie tai pasakyti. Gydytojas gali pakeisti gydymą ir (arba) skirti maisto papildų folatų. Jeigu gydytojas nenusprendžia kitaip, DEPAKINE vartojimo nenutraukite, nes nekontroliuojama epilepsija gali kelti didelį pavojų Jums ir augančiam vaisiui. Naujagimiams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu vartojo DEPAKINE, gali būti kraujo krešėjimo sutrikimų. Jeigu pastojote, kuo skubiau pasakykite gydytojui.

Informacija moterims, kurios planuoja pastoti (taip pat žr. poskyrį „Informacija vaisingo amžiaus moterims“)
Moterims, vartojančioms vaistinių preparatų nuo epilepsijos, reikia saugotis neplanuoto nėštumo. Jeigu nusprendėte pastoti, prieš tai pasitarkite su gydytoju: jis duos reikiamų patarimų ir galės pakeisti gydymą bei (arba) dozę ir tinkamai Jus stebėti nėštumo laikotarpiu.

Kai tik paaiškėja, kad pastojote, kuo skubiau pasakykite gydytojui.

Informacija moterims, kurios pastojo, vartodamos DEPAKINE (taip pat žr. poskyrį „Informacija vaisingo amžiaus moterims“)
Jeigu, vartodama DEPAKINE, pastojote, nedelsdama pasakykite gydytojui.

Žindymo laikotarpis Į motinos pieną patenka tik labai nedidelis išgerto DEPAKINE kiekis, paprastai jokio pavojaus vaikui nekyla ir žindymo nutraukti nereikia. Vis dėlto, jeigu žindote, būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas DEPAKINE kai kuriems žmonėms gali sukelti galvos svaigimą ar alpulį, ypač gydymo pradžioje, taip pat vartojant kelis vaistinius preparatus nuo traukulių arba benzodiazepinų. Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus, turite būti tikri, kad preparatas tokio poveikio Jums nedaro, nes galvos svaigimas ar alpulys gali kelti pavojų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DEPAKINE medžiagas Preparato sudėtyje yra sorbitolio ir sacharozės, todėl jo draudžiama vartoti, jei yra fruktozės netoleravimas, gliukozės-galaktozės rezorbcijos sutrikimo sindromas ar sacharazės-izomaltazės trūkumas (retas medžiagų apykaitos sutrikimas).

3. kaip vartoti depakine sirupą
DEPAKINE sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozę kiekvienam pacientui nustato gydytojas. Jos būtina tiksliai laikytis.
Medikamento būtina vartoti reguliariai. Be gydytojo žinios keisti arba staiga nutraukti gydymą negalima.
Medikamentą reikia gerti.
Pakuotėje yra butelis ir matavimo švirkštas su padalomis bei jo antgalio jungiklis.
Žinotina. Švirkšto negalima vartoti jokiems kitokiems medikamentams dozuoti, kadangi jis yra skirtas šiam preparatui.

Kai vaisto iš butelio pradedama vartoti:
- reikia ištraukti kamštį;
- reikia įstatyti matavimo švirkšto su padalomis antgalio jungiklį į butelio angą ir spaudžiant jungiklį į ją visiškai įstumti;
- antgalio jungiklis turėtų likti įstatytas į butelį visą vaisto vartojimo laiką.
Po kiekvieno vartojimo butelį būtina vėl užkimšti.

Kaip naudoti švirkštą:
- švirkštą įstatykite į jungiklio antgalį;
- butelį, prie kurio prijungtas švirkštas, apverskite dugnu į viršų;
- stūmoklį traukite žemyn tol, kol įsiurbsite į švirkštą reikiamą dozę. Ją gali rodyti ant stūmoklio esančios žymės;
- butelį, prie kurio prijungtas švirkštas, pastatykite į įprastinę padėtį;
- švirkštą atjunkite nuo jungiklio antgalio;
- užkimškite butelį kamšteliu;
- po sirupo vartojimo švirkštą išvalykite, t. y panardinus 2 arba 3 kartus įsiurbkite ir išstumkite iš jo vandenį.

Paros dozę geriau vartoti valgio metu. Paprastai jaunesniems kai 1 metų pacientams ją reikia gerti per du, vyresniems – per 3 kartus.

Prieš nutraukiant gydymą būtina pasitarti su gydytoju.
Pavartojus per didelę DEPAKINE sirupo dozę DEPAKINE perdozavimas gali būti pavojingas, todėl tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubiosios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti DEPAKINE sirupo Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau gerkite vaistą taip, kaip nurodė gydytojas.
Jeigu neišgėrėte kelių dozių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nustojus vartoti DEPAKINE sirupą Nenutraukite DEPAKINE vartojimo bei nekeiskite jo dozės be gydytojo žinios. Jeigu be gydytojo nurodymo nutrauksite DEPAKINE vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

4. galimas šalutinis poveikis
DEPAKINE sirupas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Paprastai jis būna grįžtamas. Kai kuriuos nepageidaujamus sutrikimus gali tekti gydyti. Gali pasireikšti:
- pykinimas ar pilvo skausmas bei viduriavimas (ypač gydymo pradžioje);
- drebulys (tremoras), apsnūdimas;
- odos reakcija, pavyzdžiui, išbėrimas;
- laikinas plaukų nuslinkimas;
- mėnesinių sutrikimas;
- klausos sutrikimas;
- alerginė reakcija;
- pėdų bei kojų patinimas (edema);
- svorio padidėjimas;
- inkstų sutrikimas.

Jeigu pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsdami pasakykite gydytojui. Jums gali prireikti neatidėliotinos medicininės pagalbos.
- Keistas elgesys kartu su dažnesniais ar sunkesniais traukulių priepuoliais arba be jų, iniciatyvos praradimas, ypač tais atvejais, jei kartu vartojamas fenobarbitalis arba staiga padidinama DEPAKINE dozė.
- Kartotinis vėmimas, labai stiprus nuovargis, pilvo skausmas, apsnūdimas, silpnumas, apetito praradimas, stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas, gelta (odos bei akių baltymų pageltimas), kojų patinimas, epilepsijos pablogėjimas ar bloga bendroji savijauta.
- Kraujo krešėjimo sutrikimai.
- Savaime atsirandančios mėlynės ar kraujavimas.
- Pūslės su apsilupusia oda.

Vartojant DEPAKINE gali pakisti kraujo sudėtis, o tai sukelia karščiavimą ar dusulį.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti depakine sirupą
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Pirmą kartą butelį atsukus, sirupo, laikomo ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, tinkamumo laikas – 28 dienos.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
DEPAKINE sirupo sudėtyje yra

- Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. 1 ml sirupo yra 57,64 mg natrio valproato.
- Pagalbinės medžiagos yra metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, sacharozė, skystasis sorbitolis (galintis kristalizuotis), glicerolis, vyšnių skonio medžiaga bei išgrynintas vanduo.

Kaip atrodo DEPAKINE sirupas ir jo pakuotės turinys
Depakine yra skaidrus, šiek tiek gelsvas vyšnių kvapo sirupas.
Rudo stiklo butelis, kuriame yra 150 ml sirupo. Kartono dėžutė, kurioje yra butelis ir matavimo švirkštas geriamajam sirupui dozuoti.

Registravimo liudijimo turėtojas:
Uab „sanofi-aventis lietuva“
A. Juozapavičiaus str. 6/2
LT-09310 Vilnius
Lietuva

Gamintojai:
Sanofi Winthrop Industrie
1-3 allee de la Neste
Z.I. d’en Signal
31770 Colomiers
Prancūzija

arba

CHINOIN Pharmaceutical and Chemical Works Private Co. Ltd.
Harbor Park
Campona u. 1
1222 Budapest
Vengrija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai