Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Coxtral 100mg tabletės N10

Informacinis lapelis: informacija vartotojui
Coxtral 100 mg tabletės
Nimesulidas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Coxtral ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Coxtral
3. Kaip vartoti Coxtral
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Coxtral
6. Kita informacija

1. kas yra coxtral ir nuo ko jis vartojamas
Coxtral yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, malšinantis skausmą. Savo chemine sandara jis skiriasi nuo kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Coxtral vartojamas ūminiam skausmui, osteoartrito (degeneracinė sąnarių, pavyzdžiui, kelio ar klubo sąnario, liga) ar mėnesinių skausmui malšinti.

Šiuo vaistu gydomi suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų paaugliai.

2. kas žinotina prieš vartojant coxtral
Coxtral vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nimesulidui arba bet kuriai pagalbinei Coxtral medžiagai;
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (vaistai, kurie malšina skausmą ir slopina uždegimą);
- jeigu praeityje pavartojus nimesulido buvo nustatytas kepenų pažeidimas;
- kai yra skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kraujavimas iš virškinimo trakto, į smegenis arba kitoks kraujavimas, kai yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, jeigu sergate kepenų liga, sunkia kraujo krešėjimo liga, širdies nepakankamumu;
- jaunesniems kaip 12 metų vaikams;
- paskutinius tris nėštumo mėnesius;
- žindymo laikotarpiu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Toliau išvardytais atvejais būtina ne tik gerti gydytojo paskirtą vaisto dozę, bet ir reguliariai pasitikrinti. Tai aktualu šiems pacientams:

- jeigu pacientui yra skrandžio ir žarnyno sutrikimų arba jie buvo gydomi praeityje;
- jeigu pacientui yra širdies ir inkstų funkcijos sutrikimų;
- jeigu pacientas yra vyresnio amžiaus arba jei kūno masė sumažėjusi;
- jei pacientas vartoja diuretikų (vaistai, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą);
- jeigu paciento kraujotakoje trūksta skysčių (pvz., po didelės chirurginės operacijos);
- jeigu pacientas vartoja vaistų, veikiančių kraujo krešėjimą (varfariną arba acetilsalicilo rūgštį);
- jeigu pacientas vartoja ličio preparatų.

Tokie vaistai, kaip Coxtral gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio (miokardo infarkto) ar insulto rizikos padidėjimu. Bet kokia rizika labiau tikėtina vartojant vaisto ilgai ir didelėmis dozėmis yra didesnė. Nevartokite vaisto ilgiau ar didesnėmis dozėmis, nei nurodyta.
Jei turite širdies problemų, jei yra buvęs insultas arba manote, kad galite priklausyti padidintos rizikos grupei (pavyzdžiu, jei yra aukštas kraujo spaudimas, diabetas, padidėjęs cholesterolis, rūkymas), aptarkite gydymą su gydytoju ar vaistininku.

Retais atvejais su Coxtral vartojimu buvo susijęs sunkus kepenų pažeidimas. Jeigu gydantis Coxtral atsiranda simptomų, kuriuos galėjo sukelti kepenų pažeidimas (pvz.: gelta, anoreksija, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, nuovargis, šlapimo patamsėjimas), arba pakinta kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, vaisto vartojimą būtina nutraukti. Tokiems pacientams Coxtral pakartotinai vartoti draudžiama.

Gydantis Coxtral, vartoti kartu kitų hepatotoksinį poveikį (kepenų pažeidimą) sukeliančių vaistų bei gerti alkoholio negalima, nes gali padidėti kepenų pažeidimo rizika.

Gydantis Coxtral, kitų skausmą malšinančių vaistų vartoti negalima.

Coxtral gali paslėpti karščiavimą, susijusį su bakterijų sukeliama infekcine liga.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu su Coxtral vartojamo furozemido (vaistas, kuris skatina šlapimo išsiskyrimą) poveikis gali susilpnėti. Kartu vartojamų tolbutamido, metotreksato, ciklosporino, ličio ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo nepageidaujamas poveikis gali sustiprėti. Jeigu Coxtral vartojate kartu su vaistais, kurie veikia kraujo krešėjimą (varfarinu, acetilsalicilo rūgštimi), gydytojas reguliariai Jus tikrins.

Coxtral vartojimas su maistu ir gėrimais
Gydantis Coxtral alkoholio gerti negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Paskutinius tris nėštumo mėnesius ir žindymo laikotarpiu Coxtral vartoti draudžiama.

Pirmus šešis nėštumo mėnesius ir norinčioms pastoti moterims Coxtral rekomenduojama nevartoti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Coxtral gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Visgi, jeigu pavartojęs šio vaisto jaučiate galvos svaigimą arba nuovargį, vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsagiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Coxtral medžiagas
Vaiste yra laktozės. Jeigu gydytojas sakė, kad netoleruojate kai kurių rūšių cukraus, prieš pradedamas gerti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

3. kaip vartoti coxtral
Coxtral visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams reikia gerti po 1 tabletę du kartus po valgio (didžiausia paros dozė ‑ 2 tabletės). Gydyti reikia kiek galima trumpiau.
Ligoniams, kurie serga lengvu arba vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, ir senyviems pacientams dozės keisti nereikia.

Padidinus dozę ne tik sustiprėja poveikis, bet ir padidėja nepageidaujamo poveikio rizika.

Coxtral tabletę reikia nuryti, užsigeriant dideliu vandens kiekiu.

Pavartojus per didelę Coxtral dozę
Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę arba jeigu vaikas išgėrė Jūsų vaisto, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Iki šiol Coxtral perdozavimo atvejų nepastebėta. Visgi tikėtina, kad perdozavus šio vaisto, pasireikš simptomų, kurių būna apsinuodijus nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (vaistai, kurie malšina skausmą ir slopina uždegimą). Tai galvos sukimasis, galvos skausmas, dažnas kvėpavimas, sąmonės sutrikimas (vaikams gali būti traukulių), pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, kraujas išmatose, vėmimas krauju, o taip pat kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas.

Pamiršus pavartoti Coxtral
Užmiršus išgerti vieną dozę, ją reikia išgerti vos prisiminus. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Coxtral
Prieš nutraukdamas vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju net tokiu atveju, jeigu jaučiatės gerai.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Coxtral, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Didelė dalis išvardyto šalutinio poveikio pasireiškė labai retai arba tik pavieniais atvejais. Jis dažniausiai buvo lengvas, trumpalaikis ir sumažėjo per pirmąsias gydymo savaites.

Gydymo metu pasireiškė viduriavimas, pykinimas ir vėmimas. Nedažnai nustatytas vidurių užkietėjimas, nepastovūs viduriai arba skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas). Labai retais atvejais pasireiškė pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, burnos ertmės uždegimas (stomatitas), kraujas išmatose, kraujavimas iš skrandžio ir žarnų, kurie kartais buvo sunkūs, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos. Senyviems ligoniams kraujavimo iš skrandžio ir žarnyno arba žarnų gleivinės išopėjimo ir kraujavimo pasekmės būna sunkesnės. Tokių sutrikimų gali atsirasti bet kuriuo gydymo laikotarpiu, net be įspėjamųjų simptomų, nepriklausomai nuo to, ar tokių sutrikimų buvo praeityje. Jeigu atsiranda su gydymu susijusių skrandžio ir žarnyno opų arba prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant apie tai pranešti gydytojui.

Nustatytas toks šalutinis poveikis: galvos skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas, pavieniais atvejais sumišimas, regėjimo sutrikimas, dirglumas, nervingumas ir mieguistumas.

Retai pasireiškė išbėrimas, odos paraudimas, dilgėlinė, niežulys. Pavieniais atvejais odos išbėrimas buvo sunkus (pasireiškė odos lupimasis arba nekrozė).

Tokie vaistai, kaip Coxral, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Retai sutriko inkstų funkcija (intersticinis nefritas), patino galūnės, atsirado kraujo šlapime (hematurija), padidėjo kreatinino ir šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje (laboratorinių tyrimų rodmenų pakitimai, kurie rodo inkstų funkcijos sutrikimą).

Gali pasireikšti laikinas kepenų funkcijos tyrimų rodmenų padidėjimas ir (arba) kepenų funkcijos sutrikimo simptomų: apetito nebuvimas, diskomfortas skrandyje, vėmimas, pilvo skausmas, nuovargis, šlapimo patamsėjimas arba gelta. Tik pavieniais atvejais buvo sunkus kepenų pažeidimas, pavieniais atvejais lydimas tulžies sąstovio (cholestazė ‑ tulžies ištekėjimo iš kepenų susilaikymas) ir sunkus kepenų uždegimas. Tokiu atveju reikia nutraukti vaisto vartojimą.

Nedažnai sutriko kraujo ląstelių susidarymas, sumažėjo jų kiekis kraujyje (trombocitopenija, anemija, pancitopenija), dėl to dažniau atsirasdavo mėlynių, pasireiškė nuovargis ir išblyškimas.

Vartojant Coxtral, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pasireiškė alerginių reakcijų (net sunkių formų) ligoniams, kurie vaisto anksčiau nevartojo. Retais atvejais ligoniams, kuriems buvo padidėjusio jautrumo reakcija acetilsalicilo rūgščiai arba panašioms uždegimą veikiančioms medžiagoms (vadinamiesiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo), pasireiškė alerginė reakcija, pasireiškianti dusuliu ir astma.

Pavieniais atvejais pasitaikė veido arba bendras patinimas, padidėjusio jautrumo reakcijų (vadinamųjų anafilaksinių arba anafilaktoidinių sisteminių reakcijų), kurios progresavo, pasireiškiant šokui arba antgerklio edemai, buvo jaučiamas dažnas širdies plakimas, padažnėjo pulsas, padidėjo arba sumažėjo kraujospūdis, sutriko šlapinimasis.

Jeigu gydymo metu atsiranda skrandžio ir (arba) žarnyno funkcijos sutrikimų, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, pakrūtinio skausmas ir, ypač, patamsėja išmatos, pasireiškia astma (dusulys), odos išbėrimas, veido, kojų patinimas arba atsiranda neįprastų simptomų, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti coxtral
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Coxtral vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Coxtral sudėtis
- Veiklioji medžiaga – nimesulidas. Vienoje tabletėje yra 100 mg nimesulido.
- Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karbokismetilkrakmolo A natrio druska, hidroksipropilceliuliozė, dokuzato natrio druska, magnio stearatas.

Coxtral išvaizda ir kiekis pakuotėje
Coxtral yra šviesiai gelsvos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra reljefinis užrašas ,,CX“.

Pakuoteje yra 6, 10, 30 ir 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
ZENTIVA, a.s.,
U kabelovny 130,
102 37, Prague 10,
Dolní Měcholupy, Čekijos Respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą
Zentiva International a.s. atstovybė
P. Lukšio g. 32 / J. Kubiliaus 32,
LT-08222, Vilnius
Tel.: +370 5 2747011

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-09-18

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai