Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Copaxone 20mg/ml inj.tirp.užp.šv.1ml N28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
COPAXONE 20 mg/ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Glatiramerio acetatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti ( net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra COPAXONE 20 mg/ml ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant COPAXONE 20 mg/ml
3. Kaip vartoti COPAXONE 20 mg/ml
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti COPAXONE 20 mg/ml
6. Kita informacija

1. KAS YRA COPAXONE 20 mg/ml IR KAM JIS VARTOJAMAS

COPAXONE 20 mg/ml yra vaistas, kuris keičia organizmo imuninės sistemos darbą (jis priklauso vaistų, vadinamų imunomoduliatoriais, grupei). Manoma, kad išsėtinės sklerozės (IS) simptomus sukelia organizmo apsauginės imuninės sistemos sutrikimas, dėl kurio galvos bei nugaros smegenyse atsiranda uždegimo židinių.

COPAXONE 20 mg/ml vartojamas išsėtinės sklerozės (IS) priepuolių pasikartojimams retinti. Vaistas nepadės, jei sergate tokia išsėtinės sklerozės forma, kuriai nebūdingas priepuolių pasikartojimas, ir priepuolių nepasunkins. COPAXONE 20 mg/ml nedaro jokios įtakos IS priepuolio trukmei ar ligonio savijautai jo metu.

Vaistas vartojamas pacientų, kurie gali vaikščioti be aplinkinių pagalbos, gydymui.

COPAXONE taip pat gali būti vartojamas pacientams, pirmą kartą patyrusiems simptomus, kurie rodo didelę riziką susirgti išsėtine skleroze. Prieš pradėdamas gydymą, Jūsų gydytojas išsiaiškins visas kitas priežastis, dėl kurių gali atsirasti šie simptomai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT COPAXONE 20 mg/ml

COPAXONE 20 mg/ml vartoti negalima:
- jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai madžiagai glatiramerio acetatui arba bet kurioms kitoms COPAXONE 20 mg/ml sudėtyje esančioms medžiagoms;
- jeigu esate nėščia.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums yra sutrikusi inkstų ar širdies veikla, kadangi gali tekti reguliariai atlikti tam tikrus tyrimus ar medicininius patikrinimus.
Vaikai: Jaunesniems kaip 12 metų vaikams COPAXONE vartoti negalima.
Senyvi pacientai: COPAXONE poveikis senyviems pacientams netirtas. Kreipkitės patarimo į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
COPAXONE 20 mg/ml nėštumo metu vartoti negalima. Pasakykite savo gydytojui, jei pastojote vartodama šį vaistą arba planuojate pastoti.
COPAXONE vartojimo metu reikia naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones (pvz., tabletes arba prezervatyvus), kad išvengtumėte pastojimo.

Jeigu Jūs pageidaujate krūtimi maitinti kūdikį COPAXONE vartojimo metu, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
COPAXONE 20 mg/ml poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus neatlikta.

3. kaip vartoti copaxone
COPAXONE 20 mg/ml visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paros dozė suaugusiems žmonėms ir paaugliams nuo 12 metų ir vyresniems yra vienas užpildytas švirkštas (20 mg glatiramerio acetato). Vaistas leidžiamas po oda.

Labai svarbu suleisti COPAXONE 20 mg/ml tinkamai:
Suleisti tik į audinius po oda (poodinius audinius), žr.“Vartojimo instrukciją“ žemiau. Suleisti tik gydytojo nurodytą ir paskirtą dozę. Nevartoti to paties švirkšto daugiau kaip vieną kartą. Nepanaudotą produktą ir atliekas būtina sunaikinti. Nemaišyti ir nevartoti COPAXONE 20 mg/ml užpildyto švirkšto turinio su jokiu kitu vaistu. Nevartoti tirpalo, jei jame atsidaro dalelių. Tokiu atveju vartoti naują švirkštą.
Suleisti tik gydytojo nurodytą ir paskirtą dozę. Nevartoti to paties švirkšto daugiau kaip vieną kartą. Nepanaudotą produktą ir atliekas būtina sunaikinti. Nemaišyti ir nevartoti COPAXONE 20 mg/ml užpildyto švirkšto turinio su jokiu kitu vaistu. Nevartoti tirpalo, jei jame atsidaro dalelių. Tokiu atveju vartoti naują švirkštą.
Nevartoti to paties švirkšto daugiau kaip vieną kartą. Nepanaudotą produktą ir atliekas būtina sunaikinti. Nemaišyti ir nevartoti COPAXONE 20 mg/ml užpildyto švirkšto turinio su jokiu kitu vaistu. Nevartoti tirpalo, jei jame atsidaro dalelių. Tokiu atveju vartoti naują švirkštą.
Nemaišyti ir nevartoti COPAXONE 20 mg/ml užpildyto švirkšto turinio su jokiu kitu vaistu. Nevartoti tirpalo, jei jame atsidaro dalelių. Tokiu atveju vartoti naują švirkštą.
Nevartoti tirpalo, jei jame atsidaro dalelių. Tokiu atveju vartoti naują švirkštą.

Prieš pirmąją COPAXONE 20 mg/ml injekciją gydytojas arba slaugytojas pamokys, kaip tinkamai jį susileisti, ir Jus prižiūrės. Kad būtų tikras, jog nekyla jokių problemų, medikas bus šalia Jūsų pirmosios injekcijos sau metu ir pusę valandos po jos.

Vartojimo instrukcija
Prieš vartodami COPAXONE 20 mg/ml, atidžiai perskaitykite šią instrukciją.

Prieš atlikdami injekciją įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia:
· Vieną COPAXONE 20 mg/ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte lizdinę plokštelę.
· Atliekų talpyklę panaudotoms adatoms bei švirkštams išmesti.
Kiekvienai injekcijai iš dėžutės išimkite tik vieną lizdinę plokštelę su užpildytu švirkštu. Likusius švirkštus laikykite dėžutėje.
· Jei švirkštas buvo laikomas šaldytuve, išimkite vieną švirkštą lizdinėje plokštelėje 20 minučių iki injekcijos, kad jis sušiltų iki kambario temperatūros.

Kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu.

Pasirinkite injekcijos vietą, naudodami 1 paveikslėlyje esančią diagramą.
Jūsų kūne yra septynios injekcijai tinkančios sritys: rankos, šlaunys, klubai ir pilvas. Kiekvienoje injekcijos srityje yra keletas injekcijos vietų. Kiekvieną dieną injekcijai pasirinkite kitą vietą. Tai leis sumažinti galimą injekcijos vietos sudirginimą ir skausmą. Keiskite injekcijos vietą injekcijos srityje. Neleiskite vaisto į tą pačią vietą kiekvieną kartą.

Atkreipkite dėmesį: Neleiskite vaistų į skausmingą arba spalvą pakeitusią vietą arba ten, kur jaučiate kietus gumbus arba patinimus.
Rekomenduojama susidaryti injekcijos vietos keitimo tvarkaraštį ir pasižymėti jį užrašų knygutėje. Kai kurios kūno vietos yra sunkiai pasiekiamos injekuoti patiems (pavyzdžiui, užpakalinė jūsų rankos pusė), todėl jums gali reikėti pagalbos.

1 paveiksėlis

Kaip injekuoti:
Nuplėškite popierinę lizdinės plokštelės etiketę ir išimkite švirkštą iš apsauginės lizdinės plokštelės. Nuimkite adatos dangtelį. Laisvos rankos smiliumi ir nykščiu švelniai suimkite odą (žr. 2 paveikslėlį). Įsmeikite adatą į odą, kaip parodyta 3 paveikslėlyje. Injekuokite vaistą, tolygiai stumdami stūmoklį, kol švirkštas liks tuščias. Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Nuimkite adatos dangtelį. Laisvos rankos smiliumi ir nykščiu švelniai suimkite odą (žr. 2 paveikslėlį). Įsmeikite adatą į odą, kaip parodyta 3 paveikslėlyje. Injekuokite vaistą, tolygiai stumdami stūmoklį, kol švirkštas liks tuščias. Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Laisvos rankos smiliumi ir nykščiu švelniai suimkite odą (žr. 2 paveikslėlį). Įsmeikite adatą į odą, kaip parodyta 3 paveikslėlyje. Injekuokite vaistą, tolygiai stumdami stūmoklį, kol švirkštas liks tuščias. Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Įsmeikite adatą į odą, kaip parodyta 3 paveikslėlyje. Injekuokite vaistą, tolygiai stumdami stūmoklį, kol švirkštas liks tuščias. Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Injekuokite vaistą, tolygiai stumdami stūmoklį, kol švirkštas liks tuščias. Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Tiesiai laikydami, ištraukite švirkštą su adata. Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.
Išmeskite švirkštą į saugią atliekų talpyklę. Nemeskite panaudotų švirkštų į buitines atliekas, bet sudėkite juos į dūriams atsparią talpyklę, kaip rekomendavo gydytojas ar slaugytoja.

2 paveikslėlis 3 paveikslėlis

Jeigu manote, kad COPAXONE 20 mg/ml veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per didelę COPAXONE 20 mg/ml dozę
Jeigu per parą pavartojote daugiau negu vieną COPAXONE 20 mg/ml švirkštą, nedelsdami praneškite gydytojui.

Pamiršus pavartoti COPAXONE 20 mg/ml
Jeigu pamiršote pavartoti COPAXONE 20 mg/ml, pavartokite iš karto, kai tik prisiminsite, bet nevartokite dvigubos dozės norėdami kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę vartokite po 24 valandų.

Nustojus vartoti COPAXONE 20 mg/ml
Nenutraukite COPAXONE 20 mg/ml vartojimo, nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

COPAXONE 20 mg/ml, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Alerginės reakcijos (padidėjęs jautrumas)
Retai gali pasireikšti sunki alerginė reakcija į šį vaistą.
Nutraukite COPAXONE 20 mg/ml vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu pastebėjote bet kurį iš šių šalutinių poveikių:
bėrimą (raudonus taškelius arba dilgėlinį bėrimą); akių vokų, veido ar lūpų patinimą; staigų dusulį; konvulsijas (traukulius); nualpimą.
akių vokų, veido ar lūpų patinimą; staigų dusulį; konvulsijas (traukulius); nualpimą.
staigų dusulį; konvulsijas (traukulius); nualpimą.
konvulsijas (traukulius); nualpimą.
nualpimą.

Kitos reakcijos injekavus vaistą (iš karto po injekcijos)
Kai kuriems žmonėms per keletą minučių po COPAXONE 20 mg/ml injekcijos gali pasireikšti vienas ar daugiau iš šių simptomų. Paprastai jie nesukelia problemų ir praeina savaime per pusę valandos.
Tačiau jei žemiau išvardinti simptomai trunka ilgiau nei 30 minučių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių:
krūtinės ar veido paraudimas; spaudimas krūtinėje; dusulys; dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija).
spaudimas krūtinėje; dusulys; dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija).
dusulys; dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija).
dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija).

Vartojant COPAXONE, pastebėti toliau išvardinti šalutiniai poveikiai:

Labai dažni (daugiau kaip 1 pacientui iš 10):

Odos reakcija injekcijos vietoje. Tai apima: odos paraudimą, skausmą, randų formavimąsi, niežėjimą, audinių patinimą, uždegimą ir padidėjusį jautrumą injekcijos vietoje. Šios reakcijos injekcijos vietoje nėra retos ir paprastai išnyksta laikui bėgant.

Kiti labai dažni šalutiniai poveikiai yra:

Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas Bendrieji sutrikimai: silpnumas, krūtinės skausmas, nespecifinis skausmas Infekcijos: infekcijos, gripas Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių ir nugaros skausmas Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Bendrieji sutrikimai: silpnumas, krūtinės skausmas, nespecifinis skausmas Infekcijos: infekcijos, gripas Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių ir nugaros skausmas Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Infekcijos: infekcijos, gripas Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių ir nugaros skausmas Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių ir nugaros skausmas Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Psichikos sutrikimai: nerimas, depresija Odos sutrikimai: odos bėrimas
Odos sutrikimai: odos bėrimas

Dažni (mažiau kaip 1 pacientui iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100):

Kraujo sutrikimai: limfmazgių patinimas Širdies sutrikimai: retas širdies plakimas, dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija) Ausų sutrikimai: ausų problemos Akių sutrikimai: akių problemos, dvejinimasis Virškinimo trakto sutrikimai: išangės problemos, vidurių užkietėjimas, dantų apnašos, skrandžio veiklos sutrikimas, pasunkėjęs rijimas, išmatų nelaikymas, vėmimas Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Širdies sutrikimai: retas širdies plakimas, dažnas ir tvinkčiojantis širdies ritmas (palpitacija) Ausų sutrikimai: ausų problemos Akių sutrikimai: akių problemos, dvejinimasis Virškinimo trakto sutrikimai: išangės problemos, vidurių užkietėjimas, dantų apnašos, skrandžio veiklos sutrikimas, pasunkėjęs rijimas, išmatų nelaikymas, vėmimas Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Ausų sutrikimai: ausų problemos Akių sutrikimai: akių problemos, dvejinimasis Virškinimo trakto sutrikimai: išangės problemos, vidurių užkietėjimas, dantų apnašos, skrandžio veiklos sutrikimas, pasunkėjęs rijimas, išmatų nelaikymas, vėmimas Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Akių sutrikimai: akių problemos, dvejinimasis Virškinimo trakto sutrikimai: išangės problemos, vidurių užkietėjimas, dantų apnašos, skrandžio veiklos sutrikimas, pasunkėjęs rijimas, išmatų nelaikymas, vėmimas Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Virškinimo trakto sutrikimai: išangės problemos, vidurių užkietėjimas, dantų apnašos, skrandžio veiklos sutrikimas, pasunkėjęs rijimas, išmatų nelaikymas, vėmimas Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Bendrieji sutrikimai: šaltkrėtis, vietinės reakcijos, skysčio kaupimasis, kulkšnių patinimas, veido patinimas, aukšta temperatūra, poodinių audinių praradimas injekcijos vietoje Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Infekcijos: kvėpavimo takų, pilvo, ausų infekcijos, sloga, pūslelinė, dantų abscesas, pienligė Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Kepenų sutrikimai: kepenų funkcijos rodiklių pokyčiai Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Metabolizmo sutrikimai: svorio didėjimas, apetito netekimas Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Skeleto, raumenų sutrikimai: kaklo skausmas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos augimas, audinių padidėjimas Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Nervų sistemos sutrikimai: skonio pokyčiai, neįprastas arterijų ir raumenų įtempimas, migrena, kalbos sutrikimai, nualpimas, drebėjimas Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Psichikos sutrikimai: nervingumas Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Inkstų sutrikimai: negalėjimas iki galo nusišlapinti, staigus poreikis šlapintis, dažnas šlapinimasis Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, karštis Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos
Odos sutrikimai: mėlynės, padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, dilgėlinis bėrimas ir kitos odos problemos

Nedažni (mažiau kaip 1 pacientui iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000):

Kraujo sutrikimai: leukocitų kiekio arba formos pokytis, sumažėjęs trombocitų kiekis, padidėjusi blužnis Širdies sutrikimai: padažnėjęs širdies plakimas, lėtas arba greitas širdies ritmas Endokrininiai sutrikimai: padidėjusi arba suaktyvėjusi skydliaukė Akių sutrikimai: katarakta, akies obuolio pažeidimas, akių sausumas, kraujosruva akyje, akių vokų nusileidimas, vyzdžio išsiplėtimas, neįprastas matymas arba apakimas Virškinimo trakto sutrikimai: žarnų uždegimas, gaubtinės žarnos polipas, raugėjimas, stemplės opa, dantenų uždegimas, kraujavimas iš išangės, padidėję seilių liaukos Bendrieji sutrikimai: cista, pagirių efektas, sumažėjusi kūno temperatūra (hipotermija), nespecifinis uždegimas, audinių netekimas injekcijos vietoje, gleivinės problemos Infekcijos: abscesai, furunkulai, odos ar inkstų infekcijos, juostinė pūslelinė Sužalojimai ar apsinuodijimai: nuovargis po vakcinacijos Kepenų sutrikimai: akmenys tulžies pūslėje, padidėjusios kepenys Metabolizmo sutrikimai: mažas alkoholio toleravimas, podagra, riebalų (lipidų) padidėjimas kraujyje, kraujo pokyčiai (natrio padidėjimas, feritino sumažėjimas) Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių patinimas (artritas arba osteoartritas), raumenų masės sumažėjimas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos vėžys Nervų sistemos sutrikimai: rankų tirpulys ir skausmas, psichikos sutrikimai, traukuliai (konvulsijos), negalėjimas rašyti ir skaityti, raumenų spazmas, raumenų tonuso pakitimas, nervų uždegimas, raumenų silpnumas, paralyžius, akių mirkčiojimas, nukarusi pėda, kūno sustingimas (stuporas), tamsios dėmės regėjimo lauke Nėštumo būklės: persileidimas Psichikos sutrikimai: keisti sapnai, sumišimas, neįprastas pasitenkinimas arba aktyvumas, nesančių daiktų matymas ir girdėjimas, agresyvumas, asmenybės sutrikimai, bandymas nusižudyti Inkstų sutrikimai: kraujas šlapime ar kitos šlapimo sistemos problemos, inkstų akmenys Lytinės sistemos sutrikimai: krūtų patinimas, ilgalaikė erekcija, erekcijos sutrikimai, prolapsas, makšties, prostatos arba sėklidžių problemos, kraujavimas iš makšties, pakitimai gimdos kaklelio tepinėlyje Kvėpavimo sistemos sutrikimai: plaučių problemos, gerklės spazmas, negalėjimas kvėpuoti, neįprastai greitas arba gilus kvėpavimas (hiperventiliacija), kraujavimas iš nosies Odos sutrikimai: kapiliarų pabrinkimas, kontaktinis odos bėrimas, gumbai, skausmingi raudoni odos plotai Kraujagyslių sutrikimai: venų varikozė
Širdies sutrikimai: padažnėjęs širdies plakimas, lėtas arba greitas širdies ritmas Endokrininiai sutrikimai: padidėjusi arba suaktyvėjusi skydliaukė Akių sutrikimai: katarakta, akies obuolio pažeidimas, akių sausumas, kraujosruva akyje, akių vokų nusileidimas, vyzdžio išsiplėtimas, neįprastas matymas arba apakimas Virškinimo trakto sutrikimai: žarnų uždegimas, gaubtinės žarnos polipas, raugėjimas, stemplės opa, dantenų uždegimas, kraujavimas iš išangės, padidėję seilių liaukos Bendrieji sutrikimai: cista, pagirių efektas, sumažėjusi kūno temperatūra (hipotermija), nespecifinis uždegimas, audinių netekimas injekcijos vietoje, gleivinės problemos Infekcijos: abscesai, furunkulai, odos ar inkstų infekcijos, juostinė pūslelinė Sužalojimai ar apsinuodijimai: nuovargis po vakcinacijos Kepenų sutrikimai: akmenys tulžies pūslėje, padidėjusios kepenys Metabolizmo sutrikimai: mažas alkoholio toleravimas, podagra, riebalų (lipidų) padidėjimas kraujyje, kraujo pokyčiai (natrio padidėjimas, feritino sumažėjimas) Skeleto, raumenų sutrikimai: sąnarių patinimas (artritas arba osteoartritas), raumenų masės sumažėjimas Gerybiniai ir piktybiniai navikai: odos vėžys Nervų sistemos sutrikimai: rankų tirpulys ir skausmas, psichikos sutrikimai, traukuliai (konvulsijos), negalėjimas rašyti ir skaityti, raumenų spazmas, raumenų tonuso pakitimas, nervų uždegimas, raumenų silpnumas, paralyžius, akių mirkčiojimas, nukarusi pėda, kūno sustingimas (stuporas), tamsios dėmės regėjimo lauke Nėštumo būklės: persileidimas Psichikos sutrikimai: keisti sapnai, sumišimas, neįprastas pasitenkinimas arba aktyvumas, nesančių daiktų matymas ir girdėjimas, agresyvumas, asmenybės sutrikimai, bandymas nusižudyti Inkstų sutrikimai: kraujas šlapime ar kitos šlapimo sistemos problemos, inkstų akmenys Lytinės sistemos sutrikimai: krūtų patinimas, ilgalaikė erekcija, erekcijos sutrikimai, prolapsas, makšties, prostatos arba sėklidžių problemos, kraujavimas iš makšties, pakitimai gimdos kaklelio tepinėlyje Kvėpavimo sistemos sutrikimai: plaučių problemos, gerklės spazmas, negalėjimas kvėpuoti, neįprastai greitas arba gilus kvėpavimas (hiperventiliacija), kraujavimas iš nosies Odos sutrikimai: kapiliarų pabrinkimas, kontaktinis odos bėrimas, gumbai, skausmingi raudoni odos plotai Kraujagyslių sutrikimai: venų varikozė
Endokrininiai sutrikimai: padidėjusi arba suaktyvėjusi skydliaukė Akių sutrikimai: katarakta, akies obuolio pažeidimas, akių sausumas, kraujosruva akyje, akių vokų nusileidimas, vyzdžio išsiplėtimas, neįprastas matymas arba apakimas Virškinimo trakto sutrikimai: žarnų uždegimas, gaubtinės žarnos polipas, raugėjimas, stemplės opa, dantenų uždegimas, kraujavimas iš išangės, padidėję seilių liaukos Bendrieji sutrikimai: cista, pagirių efektas, sumažėjusi kūno temperatūra (hipotermija), nespecifinis uždegimas, audinių netekimas inje
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 12:44 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


flint
flint
Naujokas
Man Odos piktybiniai navikai. Naudoju si preparata, taciau kolkas rezultatu nematau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai