Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Co-Diovan 160/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Co-Diovan 80/ 12,5 mg plėvele dengtos tabletės
Co-Diovan 160/ 12,5 mg plėvele dengtos tabletės
Co-Diovan 160/ 25 mg plėvele dengtos tabletės
Valsartanas ir hidrochlorotiazidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Co-Diovan ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Co-Diovan
3. Kaip vartoti Co-Diovan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Co-Diovan
6. Kita informacija

1. kas yra co-diovan ir kam jis vartojamas
Co-Diovan tabletėse yra angiotenzinui II jautrių receptorių blokatoriaus ir diuretiko. Šios medžiagos padeda reguliuoti kraujospūdį. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sutraukia kraujagysles ir dėl to didina kraujospūdį. Valsartanas blokuoja jos poveikį, todėl kraujagyslės plečiasi, mažėja kraujospūdis. Diuretikas didina šlapimo išskyrimą, todėl mažinamas druskų ir vandens kiekis organizme. Ilgiau vartojamas jis padeda mažinti ir reguliuoti kraujospūdį.

Co-Diovan gydoma didelio kraujospūdžio liga. Didelis kraujospūdis sunkina širdies ir arterijų veiklą. Jeigu tokia būklė ilgalaikė, galimas smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimas: gali ištikti smegenų insultas, prasidėti širdies arba inkstų funkcijos nepakankamumas. Dėl didelio kraujospūdžio didėja širdies priepuolių rizika. Kraujospūdį sunormalinus, minėtų sutrikimų galimybė mažėja.

2. kas žinotina prieš vartojant co-diovan
Co-Diovan galima vartoti tik po to, kai pacientą ištiria gydytojas, kadangi šis medikamentas tinka ne visiems žmonėms. Būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodymų.

Co-Diovan vartoti negalima:
- jeigu buvo pasireiškusi neįprasta arba alerginė reakcija valsartanui, hidrochlorotiazidui, sulfamidams arba bet kuriai šiame lapelyje išvardytai pagalbinei Co-Diovan tablečių medžiagai (jeigu kyla abejonių, reikia klausti gydytojo arba vaistininko);
- jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, kepenų cirozė, tulžies pūslės ar latakų obstrukcija;
- jeigu yra anurija, sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (kreatinino klirensas < 30 ml/min);
- jeigu yra gydymui atspari hipokaliemija, hiponatremija hiperkalcemija, hiperurikemija;
- jeigu sergate podagra;
- jeigu yra antras arba trečias nėštumo trimestras.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs sergate arba sirgote kepenų arba inkstų liga;
- jeigu Jūs sergate arba sirgote cukriniu diabetu (kraujyje daug cukraus);
- kai yra simptomų, kurie gali būti raudonosios vilkligės požymis, t. y. karščiavimas, išbėrimas, sąnarių skausmas (arba jeigu šia liga sirgote anksčiau);
- kai kraujyje per mažas kalio kiekis;
- kai kraujyje didelė cholesterolio koncentracija;
- jeigu Jūs vemiate, viduriuojate, vartojate didelę diuretikų (šlapimo išskyrimą didinantys vaistai) dozę;
- jeigu yra pirmas nėštumo trimestras arba žindymo laikotarpis.

Jei yra arba buvo kuri nors iš įšvardytų būklių, prieš Co-Diovan vartojimą būtina pasakyti gydytojui.

Įspėjimas
Co-Diovan vartojant, reikia reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų nustatyti, ar vaisto poveikis tinkamas. Gydytojo nurodymu tam tikrais laikotarpiais gali reikėti pamatuoti kalio ar kitų elektrolitų kiekį kraujyje, ypač vyresniems nei 65 metų žmonėms ir ligoniams, sergantiems kai kuriomis širdies, kepenų ar inkstų ligomis arba vartojantiems kalio papildų.
Kada ir kokį tyrimą atlikti, nurodys gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi gali tekti keisti dozę, o kai kuriais atvejais net nutraukti vieno arba kito preparato vartojimą. Taip reikia elgtis vartojus arba vartojant tiek su receptu, tiek be jo įsigytų preparatų, ypač:
- kraujospūdį mažinančių preparatų;
- kalį organizme sulaikančių vaistų, kalio papildų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;
- ličio (vaisto nuo psichikos ligų);
- skausmą ir uždegimą slopinančių vaistų, ypač nesteroidinių preparatų nuo uždegimo;
- kortizono grupės preparatų, steroidų;
- digoksino (vaisto nuo kai kurių širdies ligų);
- insulino, geriamųjų preparatų nuo cukrinio diabeto;
- kolestiramino ar c klestipolio (preparatų, vartojamų padidėjusiam riebalų kiekiui kraujyje mažinti);
- vitamino D, kalcio druskų.

Co-Diovan vartojimo metu alkoholio gerti negalima, kadangi gali daugiau sumažėti kraujospūdis ir (arba) padidėti galvos svaigimo ir alpulio. rizika

Co-Diovan vartojimas su maistu ir gėrimais
Preparato galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Paprastai Jūsų gydytojas Jums patars vietoj Co-Diovan vartoti kito vaisto, kadangi ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Co-Diovan vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui. Prieš nėštumo pradžią Co-Diovan paprastai būtina pakeisti kitu tinkamu vaistu nuo hipertenzijos. Antruoju ir trečiuoju nėštumo trimestrais bei žindymo laikotarpiu šio vaistinio preparato vartoti draudžiama.
Paprastai Jūsų gydytojas Co-Diovan vartojimą Jums patars nutraukti tuoj pat, kai tik sužinosite, kad esate nėščia. Jei pastosite vartodama Co-Diovan, nedelsdama kreipkitės į gydytoją ir jam apie tai pasakykite.

Žindyvėms Co-Diovan vartoti nepatariama. Vaisto sudėtyje esantis diuretikas gali mažinti pieno išskyrimą. Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, pasakykite gydytojui prieš šio medikamento vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Co-Diovan, kaip ir kiti didelį kraujospūdį mažinantys preparatai, gali sukelti galvos svaigimą, trikdyti gebėjimą sukaupti dėmesį, todėl jo vartojantiems žmonėms vairuoti, valdyti mechanizmus bei dirbti kitokį darbą, reikalaujantį dėmesio sukaupimo, galima tik tokiu atveju, jei minėtas poveikis nepasireiškia.

3. kaip vartoti co-diovan
Didelio kraujospūdžio ligos simptomų pacientai dažnai nejaučia, todėl daugumos jų savijauta gali būti visai normali, Todėl gydymo metu labai svarbu, net jaučiantis gerai, lankytis pas gydytoją. Kad gydymo rezultatas būtų geriausias ir sumažėtų šalutinio poveikio rizika, Co-Diovan būtina vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo nurodyta.
Rekomenduojamos dozės viršyti negalima.

Co-Diovan tabletės skirtos vartoti per burną.

Kokią dozę gerti
Kiek Co-Diovan tablečių Jums reikės gerti, nustatys gydytojas. Atsižvelgdamas į organizmo reakciją į vaistą, jis gali skirti mažesnę arba didesnę dozę.
Keisti dozės ar nutraukti preparato vartojimo be gydytojo leidimo negalima.

Kada ir kaip Co-Diovan gerti
Co-Diovan galima gerti valgio metu arba nevalgius. Tabletė nuryjama užsigeriant stikline vandens.

Kiek laiko Co-Diovan vartoti
Kiek laiko vaisto vartoti, nurodys gydytojas.

Senyvi (65 metų ar vyresni) žmonės
Senyvo amžiaus žmonėms Co-Diovan vartoti galima.

Vaikai ir jaunesni negu 18 metų paaugliai
Tokio amžiaus pacientų gydymo Co-Diovan patirties nėra.

Pavartojus per didelę Co-Diovan dozę
Jeigu atsiranda didelis galvos svaigimas ir (arba) alpulys, neįprastas nuovargis, silpnumas, raumenų mėšlungis arba širdies ritmas tampa nereguliarus, būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Co-Diovan
Medikamento patariama gerti tokiu pačiu paros laiku, geriau ryte. Jeigu neišgėrėte tabletės įprastiniu laiku, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminėte, tačiau jeigu yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštosios tabletės gerti nereikia. Tokiu atveju preparato reikia gerti įprastiniu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Co-Diovan
Preparato vartojimą nutraukus, liga gali pasunkėti. Be gydytojo leidimo preparato vartojimo nenutraukite.

4. galimas šalutinis poveikis
Co-Diovan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kurios iš šalutinių reakcijų gali būti panašios į gydomos ligos sukeliamus simptomus, kitos - visai nesusijusios su šio medikamento poveikiu.

Retai arba labai retai pasireiškiantis poveikis, kuris gali būti sunkus
Gerklės skausmingumas, karščiavimas arba šalčio krėtimas (kraujo pokyčių požymis), gelta (pagelsta akys ar oda), rankų, kojų ar lūpų tirpimas ir dilgčiojimas, neįprastas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas (kraujo plokštelių kiekio kraujyje sumažėjimo požymis), daiktų matymas lyg per miglą, nereguliarus širdies ritmas, pilvo skausmas, pasireiškiantis kartu su pykinimu, vėmimu ar karščiavimu (kasos uždegimo požymis), neskausmingas arba skausmingas kraujagyslių uždegimas (nekrozinis angitas), pūslinis išbėrimas, kvėpavimo pasunkėjimas (pneumonito ir plaučių edemos požymis), alerginė reakcija (veido, vokų ir lūpų sutinimas), inkstų funkcijos sutrikimas.
Jeigu pasireiškė kuris nors iš minėtų šalutinio poveikio simptomų, nedelsdami praneškite gydytojui.

Kitoks galimas šalutinis poveikis
Galvos skausmas, svaigimas ar apsvaigimas, stojantis iš gulimos arba sėdimos padėties, skrandžio funkcijos sutrikimas, neįprastas nuovargis ar silpnumas (gali būti kalio trūkumo organizme požymis), apetito stoka, odos išbėrimas arba niežulys, odos jautrumo saulės šviesai padidėjimas, raumenų skausmas, erekcijos sutrikimas, lytinio potraukio susilpnėjimas, vėmimas, pykinimas, viduriavimas, nugaros, sąnarių ar skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas, simptomai, panašūs į peršalimo arba gripo, sausas kosulys, galvos sukimasis (sukimo pojūtis), išbėrimas, miego sutrikimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti co-diovan
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.
Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Co-Diovan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Jeigu pakuotė pažeista ar praplėšta, vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Co-Diovan sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra valsartanas ir hidrochlorotiazidas. Vienoje tabletėje yra 80 mg valsartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido, arba 160 mg valsartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido, arba 160 mg valsartano ir 25 mg hidrochlorotiazido.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, krospovidonas, makrogolis 8000, talkas, magnio stearatas, titano dioksido (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172). Geltonasis geležies oksidas (E 172) – tik Co-Diovan 80 mg/12,5 mg ir 160 mg/25 mg plevėle dengtose tabletėse, o juodasis geležies oksidas (E 172) - tik Co-Diovan
160 mg/25 mg plevėle dengtose tabletėse.

Co-Diovan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Co-Diovan 80/12,5 mg tabletės yra ovalios, nedalijamos, dengtos plėvele, šviesiai oranžinės, maždaug 10,2 mm ilgio, 5,4 mm pločio, 3,7 mm storio ir apie 156 mg svorio. Vienoje jų pusėje įspaustos raidės „HGH“, kitoje „CG“.
Co-Diovan 160/12,5 mg tabletės yra ovalios, nedalijamos, dengtos plėvele, tamsiai raudonos, maždaug 15,2 mm ilgio, 6,2 mm pločio, 4,4 mm storio ir apie 312 mg svorio. Vienoje jų pusėje įspaustos raidės „HHH“, kitoje „CG“.
Co-Diovan 160/25 mg tabletės yra ovalios, nedalijamos, dengtos plėvele, rusvai oranžinės, maždaug 14,2 mm ilgio, 5,7 mm pločio, 4,5 mm storio ir apie 310 mg svorio. Vienoje jų pusėje įspaustos raidės „HXH“, kitoje „NVR“.
Pakuotė: PVC/PE/PVDC lizdinės plokštelės.
Pakuotėje yra 28 plėvele dengtos tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Novartis Finland Oy
Metsänneidonkuja 10
02130 Espoo
Suomija

Gamintojas
Novartis Pharma GmbH
Roonstrasse 25 and Obere Turnstrasse 8
D-90429, Niurnbergas
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Novartis Pharma Services Inc.
Atstovybė Lietuvoje
Konstitucijos pr. 7
LT-09308, Vilnius
Tel.+370 5 269 16 50
Fax. +370 5 249 63 38

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-31
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai