Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Clopidogrel-ratiopharm 75mg plėvele deng.tab.N28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Clopidogrel-ratiopharm 75 mg plėvele dengtos tabletės
Klopidogrelis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Clopidogrel-ratiopharm 75 mg ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Clopidogrel-ratiopharm 75 mg
3. Kaip vartoti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg
6. Kita informacija

1. kas yra clopidogrel-ratiopharm 75 mg ir kam jis vartojamas
Clopidogrel-ratiopharm 75 mg priklauso grupei vaistų, vadinamų antitrombocitiniais vaistiniais preparatais. Trombocitai yra labai mažos kraujo plokštelės, mažesnės už raudonuosius ir baltuosius kraujo kūnelius, kurios sulimpa kraujui krešant. Neleisdami joms sulipti antitrombocitiniai vaistiniai preparatai mažina galimybę susidaryti kraujo krešuliams (procesas vadinamas tromboze).

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartojamas, kad nesusidarytų kraujo krešulių (trombų) sukietėjusiose kraujagyslėse (arterijose). Šis procesas vadinamas aterotromboze, jis gali sukelti aterotrombozinių reiškinių, pvz., insultą, širdies priepuolį (miokardo infarktą) ar mirtį.

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg jums paskirtas dėl to, kad nesusidarytų kraujo krešulių ir sumažėtų minėtų sunkių reiškinių pavojus, nes:
- Jūsų arterijos sukietėjusios (tai vadinama ateroskleroze) ir
- Jums anksčiau buvo miokardo infarktas, insultas ar sergate periferinių kraujagyslių liga ar
- Jums jau buvo stiprus krūtinės skausmas, vadinamas nestabilia krūtinės angina, arba miokardo infarktas. Gydydamas tokią būklę, gydytojas į užsikišusią ar susiaurėjusią arteriją gali įstatyti stentą, kad būtų atkurta veiksminga kraujotaka. Taip pat gydytojas jums turėtų paskirti acetilsalicilo rūgšties (ji yra daugelio vaistų nuo skausmo, karščiavimo ir mažinančių kraujo krešėjimą vaistų sudedamoji dalis).

2. Kas žinotina prieš vartojant CLOPIDOGREL-RATIOPHARM 75 MG

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartoti negalima

· jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) klopidogreliui arba bet kuriai pagalbinei Clopidogrel-ratiopharm 75 mg medžiagai;
· jeigu sergate liga, kuri sukelia kraujavimą, pavyzdžiui, skrandžio opa ar kraujavimas į smegenis;
· jeigu sergate sunkia kepenų liga;
Jei manote, kad yra bet kuri minėta problema, ar iš viso kuo nors abejojate, prieš vartodami Clopidogrel-ratiopharm 75 mg pasitarkite su gydytoju.

Specialių atsargumo priemonių Clopidogrel-ratiopharm 75 mg reikia

Jeigu jums yra kuri nors iš išvardytų būklių, prieš vartodami Clopidogrel-ratiopharm 75 mg pasakykite apie tai gydytojui:
· jeigu jums yra padidėjęs kraujavimo pavojus, pavyzdžiui:
- sergate liga, dėl kurios yra vidinio kraujavimo pavojus (pavyzdžiui, skrandžio opa);
- sergate kraujo liga, dėl kurios jums gali būti vidinių kraujavimų (kraujavimų į audinius, jūsų organizmo organus arba sąnarius);
- neseniai buvote labai susižeidęs;
- neseniai buvo atlikta operacija (įskaitant dantų);
- per artimiausias 7 paras planuojama daryti operaciją (įskaitant dantų).

· jeigu Jūsų smegenų arterijoje yra kraujo krešulys (išeminis insultas), kuris susidarė per pastarąsias septynias paras;
· jeigu Jūs vartojate kitus vaistus (žr. „Kitų vaistų vartojimas”);
· jeigu Jūs sergate inkstų arba kepenų liga.

Kol vartojate Clopidogrel-ratiopharm 75 mg:
· Jūs turite pasakyti gydytojui, jeigu Jums planuojama daryti operaciją (įskaitant dantų);
· Jūs turite taip pat nedelsdami pasakyti gydytojui, jeigu pasireiškė būklė, kai atsiranda karščiavimas ir kraujosruvos po oda, kurios gali atrodyti kaip raudoni taškeliai, kartu gali būti arba nebūti be priežasties didžiulis nuovargis, sumišimas (minčių susipainiojimas), odos ar akių pageltimas (gelta) (žr. „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS“);
· Jeigu įsipjovėte ar susižeidėte, tai gali sąlygoti šiek tiek ilgesnį negu įprastai kraujavimą. Tai susiję su vaisto veikimo mechanizmu, nes jis mažina galimybę susidaryti kraujo krešuliams. Maži įpjovimai ar žaizdelės, pavyzdžiui, įsipjovus skutantis, rūpesčių nekelia. Vis dėlto, jei Jums neramu dėl kraujavimo, iš karto kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS“);
· Jūsų gydytojas gali paskirti Jums kraujo tyrimus;
· Jūs turite pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu pastebėsite bet kokį šio lapelio skyriuje „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS“ nenurodytą šalutinį poveikį, arba jeigu pastebėsite, kad pasireiškė sunkus šalutinis poveikis.

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg nėra skirtas vaikams ir paaugliams.

Kitų vaistų vartojimas

Kai kurie vaistai gali keisti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg veikimą, ir atvirkščiai.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu su Clopidogrel-ratiopharm 75 mg nerekomenduojama vartoti geriamųjų antikoaguliantų (kraujo krešumą mažinančių vaistų).

Ypač Jūs turite pasakyti gydytojui, jei vartojate nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, paprastai vartojamų gydyti raumenų ar sąnarių skausmingas ir (arba) uždegimines būkles, arba hepariną ar bet kokį kitą kraujo krešumą mažinantį vaistą, arba protonų siurblio inhibitorių (pvz., omeprazolį) skrandžio sutrikimams gydyti.

Jeigu Jums yra buvęs stiprus krūtinės skausmas (nestabili krūtinės angina arba miokardo infarktas), gali būti paskirtas Clopidogrel-ratiopharm 75 mg kartu su acetilsalicilo rūgštimi, kurios yra daugelyje vaistų nuo skausmo ir karščiavimo. Retkarčiais pavartota acetilsalicilo rūgštis (ne daugiau kaip 1 000 mg per 24 valandas) paprastai problemų nekelia, tačiau jei dėl kitų aplinkybių jos vartojama ilgai, reikia pasitarti su gydytoju.

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas neturi įtakos. Clopidogrel-ratiopharm 75 mg galima vartoti ir valgio metu, ir nevalgius.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu šio vaisto geriau nevartoti.

Jei esate ar manote, kad esate nėščia, būtinai pasakykite gydytojui prieš Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartojimą. Jei pastojote Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartojimo laikotarpiu, nedelsdama pasakykite gydytojui, kadangi nėštumo metu klopidogrelio vartoti nerekomenduojama.

Vartojant Clopidogrel-ratiopharm 75 mg, pasitarkite su gydytoju dėl kūdikio žindymo.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Clopidogrel-ratiopharm 75 mg

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg sudėtyje yra hidrinto ricinų aliejaus.
Hidrintas ricinų aliejaus gali sukelti skrandžio sutrikimų ar viduriavimą.

3. Kaip vartoti CLOPIDOGREL-RATIOPHARM 75 MG

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu Jums labai skaudėjo krūtinę (pasireiškė nestabili krūtinės angina arba ištiko miokardo infarktas), gydytojas gali paskirti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg gydymo pradžioje 300 mg (4 tabletes po 75 mg) vieną kartą per parą. Toliau įprastinė dozė yra viena 75 mg tabletė Clopidogrel-ratiopharm 75 mg per parą, kurią reikia gerti neatsižvelgiant į valgį kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg reikia vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

Pavartojus per didelę Clopidogrel-ratiopharm 75 mg dozę

Dėl padidėjusio kraujavimo pavojaus reikia kreiptis į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos tarnybą.

Pamiršus pavartoti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg

Jei užmiršote išgerti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg dozę, bet prisiminėte ne vėliau kaip po 12 valandų nuo įprastinio vartojimo laiko, iškart išgerkite praleistą tabletę, o kitą gerkite įprastu laiku.
Jei prisiminėte vėliau negu po 12 valandų, toliau vartokite po vieną dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Clopidogrel-ratiopharm 75 mg

Nenutraukite gydymo. Prieš nustodami vartoti vaistą kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Clopidogrel-ratiopharm 75 mg, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsirado:

- karščiavimas, infekcinės ligos požymiai arba didelis nuovargis. Retai tokie simptomai gali atsirasti sumažėjus kai kurių kraujo ląstelių;
- kepenų veiklos sutrikimo požymių, pvz., odos ir (arba) akių pageltimas (gelta), kurie gali būti susiję arba nesusiję su kraujavimu, kuris pasireiškia raudonais taškeliais po oda, ir (arba) sumišimu (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių Clopidogrel-ratiopharm 75 mg reikia“);
- burnos patinimas arba odos pokyčių, pvz., išbėrimas ir niežulys arba odos pūslės. Tai gali būti alerginės reakcijos požymiai.

Dažniausias praneštas Clopidogrel-ratiopharm 75 mg šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 pacientų) yra kraujavimas. Galimas kraujavimas skrandyje ar žarnyne, mėlynės, hematomos (neįprastas kraujavimas ar mėlynių atsiradimas po oda), kraujavimas iš nosies, kraujas šlapime. Taip pat buvo gauta nedaug pranešimų apie kraujavimą akyje, į kaukolės ertmę, plaučius arba sąnarius.

Jei vartodami Clopidogrel-ratiopharm 75 mg ilgai kraujuojate

Jeigu įsipjovėte ar susižeidėte, tai gali sąlygoti šiek tiek ilgesnį negu įprastai kraujavimą. Tai susiję su vaisto veikimo mechanizmu, nes jis mažina galimybę susidaryti kraujo krešuliams. Maži įpjovimai ar žaizdelės, pavyzdžiui, įsipjovus skutantis, rūpesčių nekelia. Vis dėlto, jei Jums neramu dėl kraujavimo, iš karto kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių Clopidogrel-ratiopharm 75 mg reikia“).

Kitas šalutinis poveikis, pastebėtas vartojant Clopidogrel-ratiopharm 75 mg

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 pacientų): viduriavimas, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas ar rėmuo.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1 000 pacientų): galvos skausmas, skrandžio opa, vėmimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis skrandyje ar žarnyne, bėrimai, niežulys, svaigulys, nenormalus lytėjimo pojūtis.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų): galvos sukimasis.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų): gelta; stiprus pilvo skausmas su arba be nugaros skausmo; karščiavimas; apsunkintas kvėpavima kartais susijęs su kosuliu; generalizuotos alerginės reakcijos; burnos ištinimas; pūslės odoje; odos alergija; burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), kraujospūdžio sumažėjimas, sumišimas, haliucinacijos, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, skonio sutrikimai.

Be to, Jūsų gydytojas gali nustatyti pokyčius Jūsų kraujo ar šlapimo tyrimų rodmenyse.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,
pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti clopidogrel-ratiopharm 75 mg
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant išorinės dėžutės ir lizdinės plokštlės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartoti negalima.

Laikyti gamintojo lizdinėje plokštelėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Pastebėjus bet kokių matomų gedimo požymių, Clopidogrel-ratiopharm 75 mg vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Clopidogrel-ratiopharm 75 mg sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra klopidogrelis. Kiekvienoje tabletėje yra 75 mg klopidogrelio (besilato pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra:
Tabletės šerdis: makrogolis 6000, mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas A tipo, hidrintas ricinų aliejus.

Tabletės plėvelė: etilceliuliozė, makrogolis 6000, titano dioksidas (E171).

Clopidogrel-ratiopharm 75 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
Clopidogrel-ratiopharm 75 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos ar balkšvos, imituojančios marmurą, apvalios ir abipus išgaubtos.
Jos tiekiamos kartono dėžutėse po 10, 14, 20, 21, 28, 30, 50, 50x1 (vienadozė lizdinė plokštelė), 56, 60, 84, 90, 98, 100, 500 tablečių OPA-Al-PVC/Aliuminio lizdinėse plokštelėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

ratiopharm GmbH
Graf- Arco- Str. 3
89079 Ulm
Vokietija

Gamintojas

Merckle GmbH
Ludwig-Mercle-Straβe 3
89143 Blaubeuren
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm, Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2, LT-11350 Vilnius Tel.:+ 370 5 212 32 95

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-11-04
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai