Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletės N7

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Loratadinas/pseudoefedrino sulfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Clarinase ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Clarinase
3. Kaip vartoti Clarinase
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Clarinase
6. Kita informacija

1. kas yra clarinase ir kam jis vartojamas
Clarinase tablečių sudėtyje yra du vaistai – antihistamininis ir gleivinės paburkimą mažinantis. Loratadinas (antihistamininis vaistas) padeda sumažinti alergijos ar peršalimo simptomus, blokuodamas organizmo gaminamos medžiagos histamino poveikį. Pseudoefedrinas mažina nosies gleivinės paburkimą.

Clarinase tabletės palengvina alerginės slogos (pvz., šienligės) simptomus: čiaudulį, nosies ir akių niežulį, ašarojimą, nosies užgulimą ar varvėjimą.

2. kas žinotina prieš vartojant clarinase
Clarinase tablečių vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) loratadinui, pseudoefedrinui arba bet kuriai pagalbinei Clarinase medžiagai;

Dėl Clarinase tablečių sudėtyje esančio pseudoefedrino, jų vartoti negalima:
- jei Jūs kartu vartojate širdį veikiančių ar kraujospūdį mažinančių vaistinių preparatų.
- jei Jūs sergate glaukoma, Jums sunku šlapintis, sutrikęs šlapimo nutekėjimas, yra padidėjęs kraujospūdis, sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, jei Jums yra buvęs insultas;
- jei suaktyvėjusi skydliaukės veikla;
- perspėkite savo gydytoją, jei Jūs vartojate monoaminooksidazę slopinančius vaistus (MAO) ar nustojote juos vartoti per pastarąsias 14 dienų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Dėl žemiau pateiktų būklių, Jūs galite tapti neįprastai jautrus šio vaisto sudėtyje esančiam gleivinės užburkimą mažinančiam pseudoefedrinui.
Prieš pradėdami vartoti Clarinase, pasakykite savo gydytojui, jei:
- esate 60 metų ar vyresnis, nes vyresni pacientai gali būti jautresni šio vaisto poveikiui;
- sergate cukriniu diabetu, stenozuojančia pepsine opa (sukeliančia skrandžio, plonojo žarnyno ir stemplės susiaurėjimą), prievarčio ir dvylikapirštės žarnos nepraeinamumu, šlapimo pūslės kaklelio nepraeinamumu, kažkada yra buvęs bronchospazmas (apsunkintas kvėpavimas dėl plaučių lygiųjų raumenų susitraukimo), kepenų, inkstų ar šlapimo pūslės veiklos sutrikimais.
- Jums bus atliekama operacija, turėtumėte kelioms dienoms nutraukti Clarinase vartojimą.
- vartojate digitalio preparatų – vaistų, kuriais gydomi tam tikri širdies sutrikimai - tuo atveju reikia koreguoti dozę.
- jei vartojate α-metildopą, mekamilaminą, rezerpiną, čemerio alkaloidus ir guanitidiną kraujospūdžiui mažinti, tuomet gali tekti koreguoti dozę.
- vartojate gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (geriamųjų ar vartojamų į nosį), apetitą slopinančių vaistinių preparatų ar amfetamino grupės vaistų - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį.
- vartojate skalsių alkaloidų (tokių kaip dihidroergotaminas, ergotaminas ar metilergometrinas) migrenai gydyti - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistai gali padidinti Jūsų kraujospūdį.
- vartojate linezolido (antibiotikas), bromokriptino (nevaisingumo ar Parkinsono ligos gydymui), kabergoliną, lizuridą ir pergolidą (Parkinsono ligos gydymui) - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį.
- vartojate skrandžio sulčių rūgštingumą neutralizuojančių vaistų - jie gali padidinti Clarinase veiksmingumą.
- vartojate kaolino - jis gali sumažinti Clarinase veiksmingumą.

Pasakykite savo gydytojui, jei Jums buvo diagnozuota arba yra:
- padidėjęs kraujospūdis;
- dažnas ir stiprus širdies plakimas;
- sutrikęs širdies ritmas;
- pykinimas ir galvos skausmas arba galvos skausmo sustiprėjimas vartojant Clarinase.
Gydytojas gali patarti nutraukti gydymą.

Vienu iš vaistų, esančių Clarinase sudėtyje, pseudoefedrino sulfatu, gali būti piktnaudžiaujama, o didelės pseudoefedrino dozės gali būti toksiškos.

Gydymą reikia nutraukti, jei pakyla kraujospūdis, jei atsiranda nereguliarus ar dažnas širdies plakimas, pykinimas, galvos skausmas ar jis sustiprėja.

Kitų vaistų vartojimas
Clarinase vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, alkoholio poveikis nesustiprėja.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Laboratoriniai tyrimai Kadangi odos alerginių mėginių rezultatai gali būti silpnesni ar klaidingai neigiami, nutraukite Clarinase vartojimą prieš 48 valandas iki numatomų alerginių odos mėginių.

Sportininkams, vartojantiems Clarinase, dopingo mėginių rezultatai gali būti teigiami.

Clarinase vartojimas su maistu ir gėrimais
Clarinase tabletes galima vartoti nevalgius ar valgio metu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia, Clarinase vartoti negalima.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei žindote kūdikį, Clarinase vartoti nerekomenduojama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Loratadinas ir pseudoefedrinas išsiskiria į motinos pieną. Vartojant pseudoefedrino, esančio Clarinase
sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie pieno gamybos sumažėjimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Clarinase neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Tačiau, labai retais atvejais, kai kurie pacientai jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Clarinase medžiagas
Clarinase pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti clarinase
Clarinase visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nevartokite daugiau Clarinase tablečių ir negerkite jų dažniau, nei nurodyta pakuotės lapelyje.

Suaugusiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams
Gerkite vieną Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletę kartą per parą su maistu ar be jo, užgerdami stikline vandens. Nurykite iškart visą tabletę – prieš nuryjant jos negalima skaldyti, laužyti ar kramtyti.

Jaunesniems kaip 12 metų vaikams
Vartoti Clarinase jaunseniems kaip 12 metų amžiaus vaikams nerekomenduojama.

Vyresniems kaip 60 metų pacientams
Vartoti Clarinase vyresniems kaip 60 metų amžiaus pacientams nerekomenduojama.

Pacientams, kuriems yra inkstų ar kepenų problemų, Clarinase vartoti nerekomenduojama.

Pavartojus per didelę Clarinase dozę
Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Clarinase dozę.

Perdozavus loratadino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie mieguistumą, dažną širdies plakimą ir galvos skausmą.
Perdozavus pseudoefedrino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie traukulius, dažną širdies plakimą, pykinimą ir nervingumą.

Pamiršus pavartoti Clarinase
Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, kai prisiminsite ir toliau vartokite kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Clarinase, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kiek galima greičiau susisiekite su gydytoju ar vaistininku, jei vartojant Clarinase, Jums pasireiškia reakcija, kuri yra besitęsianti, varginanti ar manote, kad yra sunki.

Dažniausi su Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis siejami nepageidaujami poveikiai yra: nervingumas, apetito stoka, mieguistumas, nemiga, svaigulys, betiksliai įvairių kūno dalių judesiai, burnos džiūvimas ir nuovargis.

Rečiau pasitaikę nepageidaujami poveikiai: greitas ar nereguliarus širdies plakimas, kraujavimas iš nosies, nosies gleivinės uždegimas, vidurių užkietėjimas ar pykinimas.

Clarinase patekus į rinką, labai retai buvo pranešama apie stiprias alergines reakcijas, iš jų – bėrimą, pūkšles ir veido patinimą, galvos svaigimą, traukulius, širdies ritmo sutrikimą, padidėjusį kraujospūdį, kosulį, bronchų spazmą, kepenų veiklos sutrikimą, šlapimo susilaikymą ir plaukų slinkimą.
Kiti nepageidaujami poveikiai, kurie buvo nustatyti klinikinių tyrimų metu naudojant vien tik loratadino ar jam patekus į rinką, buvo apetitas padidėjimas, bėrimas ir skrandžio veiklos sutrikimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti clarinase
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po “EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Clarinase vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, Clarinase vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Clarinase sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra loratadinas ir pseudoefedrino sulfatas. Vienoje tabletėje yra 10 mg loratadino ir 240 mg pseudoefedrino sulfato.
- Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra hipromeliozė 2208, etilceliuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, povidonas K 29/32, silicio dioksidas ir magnio stearatas; tabletės dangale - makrogolis 3350, hipromeliozė 2910, OPASPRAY baltasis K-1-7000 (titano dioksidas (E171), hidroksipropilceliuliozė (E463)), makrogolis 400, sacharozė, karnaubo vaškas ir baltasis vaškas.

Clarinase išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ar beveik baltos, ovalios, abipus išgaubtos, dengtos tabletės, lygios iš abiejų pusių.
Clarinase tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7 tabletės. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Rinkodaros teisės turėtojas

Schering-Plough Europe
Rue de Stalle 73
B-1180 Bruxelles
Belgija

Gamintojai

Schering-Plough Labo N.V.
Industriepark 30
B-2220 Heist-op-den-Berg
Belgija

arba

Laboratoire Schering-Plough S.A.
Carretera Nacional I, Km 36, San Augustin de Guadalix
28750 Madrid
Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Schering-Plough
Kęstučio g. 65/40
LT-08124 Vilnius
Tel. 8 5 210 18 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-10-14

Šaltinis: Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2023 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai