Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Citalostad 20mg plėvele dengtos tabletės N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
CITALOSTAD 10 mg plėvele dengtos tabletės
CITALOSTAD 20 mg plėvele dengtos tabletės
CITALOSTAD 40 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopramas (citalopramo hidrobromido pavidalo)

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra CITALOSTAD ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant CITALOSTAD
3. Kaip vartoti CITALOSTAD
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti CITALOSTAD
6. Kita informacija

1. kas yra citlostad ir kam jis vartojamas
CITALOSTAD plėvele dengtos tabletės priklauso vaistų, vadinamų selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai padeda sureguliuoti kai kuriuos smegenų cheminės pusiausvyros sutrikimus, kurie sukėlė Jūsų ligos simptomus.

CITALOSTAD gydomi didžiosios depresijos epizodai.

CITALOSTAD mažina panikos sutrikimo su agorafobija ar be jos simptomus.

Gydytojas gali skirti CITALOSTAD ir kitai ligai gydyti. Jeigu nežinote, kodėl CITALOSTAD skirtas Jums, klauskite gydytojo.

2. kas žinotina prieš vartojant citalostad
CITALOSTAD vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) citalopramui ar kuriai nors pagalbinei CITALOSTAD medžiagai;
- jeigu vartojate monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių.

MAO inhibitoriais irgi gydoma depresija. Citalopramą draudžiama gerti 14 dienų po to, kai baigiama gydytis negrįžtamojo poveikio MAO inhibitoriumi, arba laiką, kuris nurodytas RIMA informaciniame lapelyje, baigus gydytis grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriumi (RIMA). MAO inhibitorių draudžiama vartoti dar 7 paras, baigus gydymą citalopramu.

Citalopramą draudžiama vartoti kartu su vaistais, kurie sužadina serotonino receptorius, pavyzdžiui, sumatriptanu ir kitais triptanais, tramadoliu, oksitriptanu ir triptofanu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sutrikusi kepenų funkcija;
- jeigu sergate sunkia inkstų liga;
- jeigu sergate diabetu (gali tekti keisti vaistų nuo diabeto dozę);
- jeigu sergate epilepsija arba buvo traukulių ar priepuolių;
- jeigu buvo manija ar hipomanija;
- jeigu buvo kraujavimo sutrikimų.

Pasitarkite su gydytoju net, jeigu tokių būklių buvo seniai praeityje.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Manijos epizodai
Ligoniams, sergantiems maniakine depresine psichoze, gali prasidėti manijos fazė. Jai būdinga greitai besikeičiančių minčių gausa, pernelyg didelis linksmumas ir labai didelis fizinis aktyvumas. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją.

Panikos sutrikimas
Ligoniai, kuriems būna panikos priepuolių, gydymo pradžioje gali jausti padidėjusį nerimą, kuris per pirmąsias 1‑2 gydymo savaites išnyksta. Todėl gydant panikos sutrikimą, rekomenduojama mažesnė pradinė dozė.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų
CITALOSTAD paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, kuriems pasireiškia didžiosios depresijos epizodai, panikos sutrikimas su agorafobija ar be jos. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybė ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti CITALOSTAD jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė CITALOSTAD jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems CITALOSTAD, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie CITALOSTAD poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.specialių grupių pacientai

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai veikia vienas kito veikimą, dėl to kartais gali kilti sunkių šalutinių reakcijų.

Jeigu vartojate arba per pastarąsias 14 dienų vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui, taip pat ir apie kitus vaistus depresijai gydyti (žr. anksčiau skyrelį CITALOSTAD vartoti negalima).

CITALOSTAD reikia atsargiai vartoti kartu su tokiais vaistais:
- ličiu (vartojamas maniakinei depresinei psichozei gydyti ir jos profilaktikai) ir triptofanu. Jeigu pradedate karščiuoti, jaučiate staigius raumenų susitraukimus, jaučiate susijaudinimą ar sumišimą, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją;
- metoprololiu (gydomas padidėjęs kraujospūdis i r(arba) širdies liga) ‑ didėja metoprololio koncentracija kraujyje, bet metoprololio poveikio sustiprėjimo požymių ar šalutinių reiškinių nebūna;
- sumatriptanu ir panašiais vaistais (gydoma migrena) ‑ šalutinio poveikio rizika. Jeigu vartojant šių vaistų kartu atsiranda neįprastų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją;
- cimetidinu, kai skiriamos didelės jo dozės (gydant skrandžio opas) ‑ gali didėti CITALOSTAD koncentracija kraujyje, bet CITALOSTAD šalutinis poveikis nesustiprėja;
- vaistų, kurie veikia trombocitų funkciją (pvz.: vaistų nuo psichozės, triciklių antidepresantų, acetilsalicilo rūgštį (malšina skausmą), nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (gydomas artritas) ‑ šiek tiek dažniau būna kraujavimo sutrikimų;
- jonažolės preparatais (Hypericum perforatum) – vartojant kartu su CITALOSTAD gresia didesnė šalutinio poveikio rizika;
- dezipraminu – gali tekti sumažinti dezipramino dozę.

CITALOSTAD vartojimas su maistu ir gėrimais
CITALOSTAD tabletės geriamos valgant ar nevalgius, bet užgeriant vandeniu.
Gydymo metu rekomenduojama negerti alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Prieš pradedant vartoti CITALOSTAD, aptarkite su gydytoju galimą riziką ir gydymo naudą. Citalopramo nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus. Vartojamo nėštumo metu vaisto dozę reikia sumažinti ir, jeigu galima, nutraukti jo vartojimą paskutinėmis savaitėmis prieš gimdymo terminą. Šios grupės vaistų (antidepresantų) vartojimas gali turėti įtakos Jūsų naujagimio būklei.

Mažas kiekis citalopramo prasiskverbia į motinos pieną. Ne visos gydomos motinos gali žindyti kūdikį. Žindymo nauda turi persverti galimą šalutinį poveikį kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
CITALOSTAD dažniausiai nemigdo. Jeigu pradėjęs gydytis šiuo vaistu jaučiatės apsvaigęs ar apsnūdęs, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima tol, kol toks poveikis nepraeis.

3. kaip vartoti citalostad
CITALOSTAD visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė yra:

Suaugusiems
Didžiosios depresijos epizodai
Įprastinė pradinė dozė — 20 mg. Gydytojas gali paros dozę padidinti iki didžiausios ‑ 60 mg.

Panikos sutrikimas
Pirmąją gydymo savaitę vartojama pradinė dozė ‑ 10 mg. Toliau paros dozė padidinama iki 20 mg. Būklė dažniausiai pradeda gerėti po 2‑4 savaičių. Gali tekti gydytis kelis mėnesius. Gydytojas gali paros dozę padidinti iki didžiausios ‑ 60 mg.

Senyviems asmenims (vyresniems kaip 65 metų)
Didžiosios depresijos epizodai
Rekomenduojama paros dozė senyviems pacientams ‑ 10‑20 mg. Gydytojas gali paros dozę padidinti iki didžiausios – 30‑40 mg.

Panikos sutrikimas
Pradinė dozė ‑ 10 mg vieną kartą per parą. Po vienos savaitės paros dozė padidinama iki 20 mg. Gydytojas gali paros dozę padidinti iki didžiausios ‑ 40 mg.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų
Vaikams ir paaugliams vartoti CITALOSTAD negalima (žr.Specialios atsargumo priemonės vartojant CITALOSTAD).

Kepenų funkcijos sutrikimas
Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gydomi ne didesne kaip 30 mg per parą doze..

Inkstų funkcijos sutrikimas
Jei inkstų sutrikimas lengvas ar vidutinio sunkumo, dozės keisti nebūtina. Ligoniai, sergantys sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, gydomi atsargiai.

CITALOSTAD tabletės geriamos kasdien vieną kartą per parą, nesvarbu, ryte ar vakare, valgant ar nevalgius. Tabletės nuryjamos užgeriant vandeniu. Jų negalima kramtyti.

Gydymo trukmė
Kaip ir kitų vaistų nuo depresijos ir panikos sutrikimo, šių tablečių gali tekti vartoti keletą savaičių, kol pradėsite jaustis geriau.

Jeigu manote, kad CITALOSTAD veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaisto dozės keisti, nepasitarus su gydytoju, negalima.

Gydymo trukmė individuali, dažniausiai ne trumpesnė kaip 6 mėnesiai. Gerkite tabletes tiek laiko, kiek rekomendavo gydytojas. Jeigu jaučiatės geriau, vartokite vaistą tol, kol gydytojas lieps gydymą nutraukti. Liga gali būti ilgai ir per anksti baigus gydymą, simptomai vėl atsinaujins.

Pavartojus per didelę CITALOSTAD dozę

Jeigu manote, kad Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug CITALOSTAD tablečių, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, net jeigu negalavimo ir apsinuodijimo požymių nėra. Pasiimkite su savimi CITALOSTAD dėžutę ar talpyklę.

Perdozavimo simptomai: pykinimas (šleikštulys), vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas, odos pamėlynavimas, traukuliai, greitas širdies plakimas, drebulys, sąmonės praradimas.

Pamiršus pavartoti CITALOSTAD

Jeigu pamiršote išgerti dozę, kitą išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti CITALOSTAD

Staiga nutraukus vaisto vartojimą, gali pasireikšti lengvų trumpalaikių nutraukimo simptomų, pavyzdžiui, galvos svaigimas, pykinimas, sustingimas, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas. Jei skirtas gydymo kursas baigiasi, patartina kelias savaites palaipsniui mažinti CITALOSTAD dozę, o ne staiga nutraukti vaisto vartojimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
CITALOSTAD, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Sunkus šalutinis poveikis

Jei atsirado bet kuris iš toliau išvardytų simptomų, CITALOSTAD vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

- pykinimas (šleikštulys) ir negalavimas su raumenų silpnumu ar sumišimu. Tai gali būti retos būklės, vadinamos hiponatriemija (pernelyg maža natrio koncentracija kraujyje), požymiai, kuriuos, ypač senyviems ligoniams, gali sukelti šios grupės (SSRI) antidepresantai;

- karščiavimas, susijaudinimas, sumišimas, raumenų drebėjimas ir staigūs susitraukimai. Tai gali būti retos būklės, vadinamojo serotonino sindromo, kuris buvo vartojant įvairių antidepresantų, požymiai;

Toliau išvardytas šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas ir, toliau tęsiant gydymą, išnyksta po kelių dienų. Kai kurios toliau išvardytos reakcijos gali būti Jūsų ligos simptomas ir išnyks, kai pradėsite jaustis geriau. Jei nepageidaujamas poveikis vargina arba trunka ilgiau nei keletą dienų, pasakykite gydytojui.

Labai dažnas šalutinis poveikis (dažniau kaip 1iš 10 pacientų):

- smarkesnis prakaitavimas,
- burnos džiūvimas,
- susijaudinimas,
- nervingumas,
- nemiga,
- mieguistumas,
- viduriavimas,
- pykinimas (šleikštulys),
- vidurių užkietėjimas,
- galvos skausmas,
- drebulys,
- galvos svaigimas
- astenija.

Džiūstant burnai, gresia didesnė ėduonies rizika. Todėl dantis būtina valyti dažniau nei įprastai.

Dažnas šalutinis poveikis (dažniau kaip 1 iš 100 , bet rečiau kaip 1 iš10 pacientų):

- svorio sumažėjimas ar padidėjimas,
- apetito padidėjimas ar nebuvimas,
- miego sutrikimai,
- nenormalūs sapnai,
- dėmesio sukaupimo sutrikimas,
- užmaršumas,
- nerimas,
- mėginimas žudytis,
- sumišimas,
- migrena,
- padėties hipotenzija,
- virškinimo sutrikimas,
- vėmimas,
- pilvo skausmas,
- vidurių pūtimas,
- smarkesnis seilėtekis,
- išbėrimas,
- niežulys,
- šlapinimosi sutrikimai,
- lytinio potraukio sumažėjimas,
- ejakuliacijos ir erekcijos sutrikimai vyrams,
- orgazmo nebuvimas moterims,
- skausmingos mėnesinės,
- impotencija,
- nuovargis,
- žiovulys,
- skonio jutimo sutrikimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (dažniau kaip 1 iš 1000 , bet rečiau kaip 1 iš100 pacientų):

- pernelyg pakili nuotaika,
- padidėjęs lyrinis potraukis,
- traukuliai,
- spengimas ausyse,
- retas pulsas,
- kosulys,
- kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas,
- padidėjęs jautrumas šviesai,
- raumenų skausmas,
- alerginės reakcijos,
- apalpimas,
- negalavimas.

Retas šalutinis poveikis (dažniau kaip 1 iš 10 000 , bet rečiau kaip 1 iš1000 pacientų):

- kraujavimo sutrikimas (pvz., iš lyties organų, virškinimo trakto, odos (greitai atsiranda mėlynių) ir gleivinės).

Labai retas šalutinis poveikis (rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų):

- haliucinacijos,
- manija,
- asmenybės jausmo netekimas,
- panikos priepuoliai (tokius simptomus gali sukelti liga),
- širdies ritmo sutrikimai,
- sąnarių skausmas,
- pieno krūtyse atsiradimas,
- anafilaksinės reakcijos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti citalostad
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po tinkamumo laiko santrumpa nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CITALOSTAD vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
CITALOSTAD sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra citalopramas (citalopramo hidrobromido pavidalo).
CITALOSTAD 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra toks citalopramo hidrobromido, kuris atitinka 10 mg citalopramo.
CITALOSTAD 20 mg plėvele dengtoje tabletėje yra toks citalopramo hidrobromido, kuris atitinka 20 mg citalopramo.
CITALOSTAD 40 mg plėvele dengtoje tabletėje yra toks citalopramo hidrobromido, kuris atitinka 40 mg citalopramo.
- Pagalbinės medžiagos yra manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tablečių plėvelėje yra hipromeliozės, makrogolio 6000, titano dioksido (E 171).

CITALOSTAD išvaizda ir kiekis pakuotėje

CITALOSTAD 10 mg yra baltos, apvalios, 6 mm skersmens plėvele dengtos tabletės.
CITALOSTAD 20 mg yra baltos, apvalios, 8 mm skersmens plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele.
CITALOSTAD 40 mg yra baltos, apvalios, 10 mm skersmens plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele.

Tiekiamos CITALOSTAD plėvele dengtų tablečių lizdinių plokštelių ar didelio tankio polietileno talpyklių pakuotės:
1, 10, 14, 20, 28, 30, 49, 50, 56, 60, 84, 90, 98, 100 ir 250 tablečių lizdinės plokštelės bei 100x1 tablečių vienadozės lizdinės plokštelės.
10, 14, 15, 20, 28, 30, 49, 50, 56, 60, 84, 90, 98, 100, 250, 500 ar 750 tablečių didelio tankio polietileno talpyklės.

Gali būti tiekiamos ne visų stiprumų tabletės ir ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel
Vokietija

Gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel
Vokietija

arba

Centrafarm Services BV
Nieuwe Donk 9
4879 AC Etten-Leur
Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizpharm-Baltija“
Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Tel. +370 5 260 39 26
el. paštas ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-12-04
Šaltinis: STADA-Nizpharm-Baltija
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai