Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Citalopram Teva 40mg plėvele dengtos tabletės N30

INFORMACINIS lapelis: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Citalopram -Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopram -Teva 20 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopram -Teva 40 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopramas (Citalopramo hidrobromido pavidalu)

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Citalopram -Teva ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Citalopram -Teva
3. Kaip vartoti Citalopram -Teva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Citalopram -Teva
6. Kita informacija

1. KAS YRA Citalopram -Teva IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
- Citalopram -Teva priklauso vaistinių preparatų, vadinamųjų selektyviųjų serotonino atgalinio sugražinimo į nervų ląsteles inhibitorių (SSRI), grupei.
- Citalopram -Teva vartojamas depresijos (didžiosios depresijos epizodų) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Citalopram -Teva
Citalopram -Teva vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) citalopramui arba bet kuriai pagalbinei šio preparato medžiagai;
- jeigu Jūs vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (vadinamųjų MAOI, pvz., moklobemido, selegilino) arba jų vartojote per paskutines dvi savaites. Jūsų gydytojas Jums pasakys, kada baigus gydymą MAOI galima pradėti vartoti Citalopram -Teva (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“);
-
Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:
- vaisto vartojama vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų. Citalopram -Teva paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Citalopram -Teva jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Citalopram -Teva jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Citalopram -Teva, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Citalopram -Teva poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystimuisi;
- kyla minčių apie savižudybę ar savęs žalojimą. Retkarčiais šių minčių gali atsirasti arba jos sustiprėti per pirmąsias kelias depresijos gydymo savaites, kol nepasireiškė akivaizdus antidepresinis poveikis. Jeigu atsirado bet kokių kankinančių minčių ar pergyvenimų, reikia nedelsiant pasakyti gydytojui;
- sergate cukriniu diabetu. Gydant citalopramu gali keistis gliukozės kiekio kraujyje reguliavimas, todėl gali prireikti koreguoti insulino ir/ar geriamųjų vaistų nuo diabeto dozavimą;
- sergate epilepsija. Vaistai nuo depresijos gali didinti traukulių riziką;
- esate gydomas elektros srove sukeliamais traukuliais. Kadangi nepakanka patirties, patariama laikytis atsargumo;
- yra kraujavimo sutrikimų. Citalopramas gali sukelti kraujavimą, pvz., odos ir gleivinės kraujavimą;
- vartojate vaistinių preparatų, kurie veikia kraujo krešėjimą (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“);
- skrandyje yra opa arba anksčiau buvo bet koks kraujavimas iš skrandžio ar žarnų;
- prasidėjo vadinamasis serotonino sindromas. Jo vystymąsi gali rodyti simptomų derinys, pvz., sujaudinimas, drebulys, raumenų susitraukinėjimas ir hipertermija. Jeigu atsiranda tokių simptomų, būtina nedelsiant nutraukti citalopramo vartojimą;
- yra psichozė su depresijos epizodais;
- sutrikusi inkstų ar kepenų veikla;
- yra polinkis į QT intervalo pailgėjimą, įtariama, jog yra įgimtas ilgo QT intervalo sindromas, arba yra hipokaliemija/hipomagnezemija;
- nutraukiamas gydymas, kadangi gali atsirasti nutraukimo simptomų (žr. skyrių „Jeigu Jūs nutraukiate citalopramo vartojimą“). Nutraukimo reakcijos gali pasireikšti įvairiais simptomais, įskaitant svaigimą, dilgčiojimą ar tirpulį, galvos skausmą, pykinimą ir nerimą. Dauguma nutraukimo reakcijų yra laikinos ir išnyksta savaime. Jigu yra nutraukiamas gydymas, patariama dozę mažinti palaipsniui, t. y. kas 1 – 2 savaites.

Jei Jums yra arba kada nors buvo bent viena iš minėtų aplinkybių, reikia pasitarti su gydytoju.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Prašom įsidėmėti, kad šie nurodymai gali tikti ir preparatams, kurių pacientas prieš kurį laiką vartojo arba po šiek tiek laiko vartos.
Kai kurių vaistų vartojant kartu su Citalopram -Teva gali atsirasti problemų.
Atsargumas būtinas vaisto vartojant kartu su:
- vaistais nuo depresijos, vadinamaisiais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pvz., fenelzinu, izokarboksazidu ir tranilciprominu. Nutraukus negrįžtamojo poveikio MAOI vartojimą, citalopramo galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 14 parų, o nutraukus grįžtamojo poveikio MAOI vartojimą, – ne ankščiau, negu nurodyta grįžtamojo poveikio MAOI informaciniame lapelyje. Nutraukus citalopramo vartojimą, gydymą MAOI galima pradėti ne ankščiau kaip po 7 parų (žr. 4.5 skyrių). Jeigu Jūs gydomas didesne negu 10 mg selegilino paros doze, citalopramo vartoti draudžiama.
- kitais vaistais nuo depresijos, pvz., fluoksetino, fluvoksaminu, paroksetino, sertralinu, venlavafaksinu, tricikliais antidepresantais (pvz., nortriptilinu) ir vaistažolių preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum);
- preparatais nuo migrenos, vadinamaisiais triptanais, pvz., sumatriptanu;
- vaistais nuo skausmo, pvz., tramadoliu;
- nesteroidiniais vaistais nuo skausmo ir uždegimo (NVNU), pvz., ibuprofenu, ketoprofenu ir diklofenaku;
- kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais, pvz., varfarinu, acetilsalicilo rūgštimi, dipiridamoliu, tiklopidinu;
- vaistais nuo širdies ritmo sutrikimo, pvz., propafenonu, flekainidu;
- metoprololiu ( vartojamu nuo širdies veiklos nepakankamumo);
- preparatais nuo skrandžio opos (omeprazolu, lansoprazolu, cimetidinu);
- medikamentais, vartojamais psichikos ligoms gydyti, pvz., ličiu, risperidonu, chlorpromazinu;
- kitais vaistiniais preparatais, kurie sukelia serotoninerginį poveikį, pvz., oksitriptanu ar triptofanu.
Jeigu Jūs gydomas vienu iš minėtų vaistų, prieš pradedant vartoti Citalopram -Teva reikia pasikalbėti su gydytoju.

Citalopram -Teva vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo Citalopram -Teva metu patariama negerti alkoholio. Citalopramo vartojimas nuo valgymo laiko nepriklauso.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Citalopramo vartojimo nėštumo metu patirtis yra maža. Jeigu Jūs nėščia ar ketinate pastoti, citalopramo vartoti negalima, nebent gydytojas nuspręstų, jog Jus gydyti šiuo vaistu yra būtina.
Staiga nutraukti gydymą citalopramu negalima. Jeigu per paskutinius tris nėštumo mėnesius Jūs vartojote Citalopram -Teva, reikia pasakyti gydytojui, kadangi gimusiam kūdikiui gali atsirasti kai kurių simptomų. Jie paprastai pasireiškia po gimimo per pirmąsias 24 valandas. Šiems simptomams priklauso: miego ar maitinimosi sutrikimas, kvėpavimo pasunkėjimas, odos melsvumas, temperatūros padidėjimas ar sumažėjimas, vėmimas, dažnas verkimas, raumenų tonuso padidėjimas ar sumažėjimas, apatija, drebulys, nervingumas ar traukuliai. Jei Jūsų kūdikiui pasireiškė bet kuris iš minėtų simptomų, reikia kreiptis į gydytoją ar akušerę, kurie sugebės Jums suteikti konsultaciją.
Žindymas
Nedidelis citalopramo kiekis išsiskiria su žindyvės pienu, todėl galimas vaisto poveikis kūdikiui. Jeigu Jūs vartojate Citalopram -Teva, prieš pradedant žindyti reikia pasitarti su gydytoju.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Citalopram -Teva gali daryti įtaką Jūsų gebėjimui vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus. Kol nepaaiškės, kokį poveikį Jums daro citalopramas, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima. Jei dėl ko nors kyla abejonių, reikia klausti gydytojo ar vaistininko.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Citalopram -Teva medžiagas
Šio medikamento sudėtyje yra laktozės. Šio medikamento sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartojant šio medikamento reikia pasitarti su gydytoju.

3. KAIP VARTOTI Citalopram -Teva
Citalopram -Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Citalopramo paros dozę reikia gerti iškarto, t. y. iš ryto arba vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tabletes reikia nuryti sveikas, užsigeriant vandeniu ar kitu skysčiu. Citalopramo poveikis pasireiškia ne tuojau pat. Paprastai poveikis gali būti pastebimas tik po 3 – 4 savaičių.
Išnykus ligos simptomams vaisto reikia vartoti dar 4 – 6 mėnesius. Citalopramo vartojimą reikia nutraukti lėtai. Patariama dozę mažinti laipsniškai kas 1 – 2 savaitės. Net jeigu pradėjote jaustis geriau, nenutraukite citalopramo vartojimo, nebent tai padaryti lieps Jūsų gydytojas. Jis pasakys Jums, kiek laiko reikės vartoti citalopramo. Niekada nekeiskite dozavimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.
Vartojimas vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams.
Vaikų ir jaunesnių negu 18 metų paauglių gydymui citalopramo vartoti negalima (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:“).
Paprastai rekomenduojamas toliau nurodytas dozavimas.
Suaugę žmonės
Iš pradžių rekomenduojama vartoti 20 mg paros dozę. Prireikus ją galima didinti iki 40 mg, atsižvelgiant į vaisto sukeltą reakciją konkrečiam pacientui. Didžiausia paros dozė yra 60 mg.
Senyvi, t. y. vyresni kaip 65 metų, pacientai
Senyviems pacientams šio vaisto reikia skirti 2 kartus mažesnę, negu rekomenduojama jaunesniems žmonėms, paros dozę, pvz., 10 - 20 mg. Dozę galima didinti atsižvelgiant į vaisto sukeltą reakciją konkrečiam pacientui. Didžiausia paros dozė senyvam pacientui yra 40 mg.
Kepenų veiklos susilpnėjimas
Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas, iš pradžių reikia vartoti 10 mg paros dozę. Paros dozė turi neviršyti 30 mg.
Jei labai susilpnėjusi kepenų veikla, vartojant vaisto patariama laikytis atsargumo ir labai tikslaus dozavimo. Pacientus, kurių susilpnėjusi kepenų veikla, turi nuolat prižiūrėti medikas.
Inkstų veiklos susilpnėjimas
Ar skirti mažesnę už nurodytą aukščiau dozę, nuspręs gydytojas.
Nutraukimo simptomai, pastebėti baigus vartojimą
Reikia vengti staigaus gydymo nutraukimo. Baigiant gydymą citalopramu, kad būtų mažesnė nutraukimo reakcijų rizika, dozę reikia mažinti palaipsniui kas savaitę arba kas dvi savaites (žr. skyrių „Pokyčiai nutraukus Citalopram -Teva vartojimą“ ir skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
Jeigu manote, kad Citalopram -Teva veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Citalopram -Teva dozę
Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Perdozavimo simptomai
Mieguistumas, sąmonės pritemimas, pasireiškiantis akivaizdžiu psichiniu inertiškumu ir sumažėjusiu gebėjimu reaguoti į dirginimą (koma, stuporas), traukuliai, širdies ritmo pokyčiai (pvz., QT intervalo pailgėjimas), širdies aritmija, pykinimas, vėmimas, padidėjęs prakaitavimas, cianozė (odos pamėlynavimas, atsiradęs dėl nepakankamo deguonies kiekio kraujyje), hiperventiliacija. Gali atsirasti serotonino sindromo požymių, ypač pacientams, kurie citalopramo išgėrė kartu su kitomis medžiagomis (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
Pamiršus pavartoti Citalopram -Teva
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Pokyčiai nutraukus Citalopram -Teva vartojimą
Nutraukti Citalopram -Teva vartojimą prieš tai nepasitarus su gydytoju, net jei Jūs pasijutote geriau, negalima. Baigiant gydymą citalopramu, kad būtų mažesnė nutraukimo reakcijų rizika, dozę reikia mažinti palaipsniui kas savaitė arba kas dvi savaitės.
Nutraukimo reakcijos pasireiškia svaigimu, dilgčiojimu ar tirpuliu, galvos skausmu, pykinimu ir nerimu. Dauguma nutraukimo reakcijų yra lengvos ir išnyksta savaime. Jei gydymas baigiamas, patariama dozę mažinti laipsniškai kas 1 – 2 savaitės.
Jeigu atsiranda papildomų klausimų dėl šio preparato vartojimo, klauskite savo gydytojo ar vaistininko.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Citalopram -Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne kiekvienam vaisto vartojančiam žmogui.
Pastebėjus bet kurį toliau išvardytą sunkų šalutinį poveikį, reikia nutraukti citalopramo vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba greitąją medicinos pagalbą.
Selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių vartojantiems pacientams pastebėta serotonino sindromo atvejų. Jeigu labai padidėja temperatūra, pasireiškia drebėjimas, raumenų trūkčiojimas ir nerimas, būtina skubiai kreiptis į gydytoją, kadangi šie simptomai gali rodyti, jog prasideda minėtasis sindromas. Reikia nedelsiant nutraukti citalopramo vartojimą.
Jus turi nedelsiant apžiūrėti Jūsų gydytojas, jei patinsta veidas, liežuvis ir/ar ryklė, sutrinka rijimas ar atsiranda dilgėlinė ir su šiuo pokyčiu susijęs kvėpavimo pasunkėjimas (angioedema).
Tai yra labai sunkūs šalutiniai efektai. Jeigu Jums atsirado minėtų sutrikimų, galbūt pasireiškė sunki alerginė reakcija citalopramui. Tokiu atveju Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.
Visi šie labai sunkūs šalutiniai efektai yra labai reti.
Toliau išvardyti šalutinio poveikio atvejai pastebėti apytikriai tokiu dažnumu:
Labai dažni (pasireiškė daugiau negu 1 pacientui iš 10)
Dažni (pasireiškė mažiau negu 1 pacientui iš 10, bet daugiau negu 1 pacientui iš 100)
Nedažni (pasireiškė mažiau negu 1 pacientui iš 100, bet daugiau negu 1 pacientui iš 1000)
Reti (pasireiškė mažiau negu 1 pacientui iš 1000, bet daugiau negu 1 pacientui iš 10000)
Labai reti (pasireiškė mažiau negu 1 pacientui iš 10000, bet daugiau negu 1 pacientui iš 100000)
Kiekvienoje dažnumo grupėje nepageidaujami reiškiniai išvardyti pagal sunkumą lengvėjimo tvarka.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti. Kraujavimas, pvz., iš moters lyties organų, iš virškinimo trakto, odos ir gleivinės kraujavimas.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Dažni. Svorio padidėjimas ar sumažėjimas.
Psichikos sutrikimai
Labai dažni. Mieguistumas, nemiga, sujaudinimas, padidėjęs nervingumas.
Dažni. Miego sutrikimas, susilpnėjęs gebėjimas susikaupti, nenormalūs sapnai, atminties susilpnėjimas, nerimas, susilpnėjęs lytinis potraukis, padidėjęs ar sumažėjęs apetitas, emocijų ar entuziazmo stoka, sumišimas.
Nedažni. Euforija (optimizmas, linksmumas ir gera savijauta), padidėjęs lytinis potraukis.
Reti. Mintys apie savižudybę/mėginimas nusižudyti, psichomotorinis neramumas (akatizija).
Labai reti. Haliucinacijos, nuotaikos sutrikimas, kontakto su savimi praradimas, lydimas netikroviškumo ir susvetimėjimo pojūčio, panikos priepuoliai.
Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni. Galvos skausmas, svaigimas, drebulys.
Dažni. Migrena, dilgčiojimas, tirpulys.
Nedažni. Konvulsijos, valingų judesių sutrikimas, pvz., drebulys, raumenų trūkčiojimai. Raumenų tonuso pokyčiai, judesių sulėtėjimas.
Akies sutrikimai
Labai dažni. Vaizdo susiliejimas.
Dažni. Regėjimo sutrikimas.
Ausies ir labirinto sutrikimai
Nedažni. Spengimas ausyse.
Širdies sutrikimai
Labai dažni. Nereguliarūs širdies susitraukimai.
Dažni. Didelis širdies susitraukimų dažnis.
Nedažni. Mažas širdies susitraukimų dažnis.
Labai reti. Nenormalus širdies ritmas ar susitraukimų dažnumas.
Kraujagyslių sutrikimai
Dažni. Svaigimas staiga atsistojus, kraujospūdžio sumažėjimas arba padidėjimas.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai
Dažni. Nosies varvėjimas ir niežėjimas, veido ančių uždegimas.
Nedažni. Kosulys.
Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni. Pykinimas, burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas.
Dažni. Blogas virškinimas/rėmuo, vėmimas, pilvo skausmas, gausus dujų išėjimas, sustiprėjęs seilėtekis.
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Nedažni. Kepenų negalavimai.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Dažni. Šlapinimosi sutrikimas, gausus šlapimo išsiskyrimas.
Reti. Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, dažniausiai senyviems pacientams.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni. Ejakuliacijos susilpnėjimas, orgazmo nebuvimas moterims, skausmingos mėnesinės, impotencija.
Labai reti. Savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai dažni. Padidėjęs prakaitavimas.
Dažni. Odos išbėrimas, niežulys.
Nedažni. Padidėjęs jautrumas šviesai.
Labai reti. Odos ar audinių, kuriais padengtos vidinės kūno ertmės (gleivinės), pabrinkimas ir niežėjimas.
Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Nedažni. Raumenų skausmas.
Reti. Sąnarių skausmas.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Labai dažni. Silpnumas (astenija).
Dažni. Nuovargis, žiovulys, skonio sutrikimas.
Nedažni. Alerginė reakcija, sinkopė, bendrasis negalavimas.
Labai reti. Šokas (Labai sumažėjęs kraujo spaudimas, blyškumas, silpnas ir greitas pulsas, šalta ir drėgna oda, pritemusi sąmonė). Jis pasireiškia dėl sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos staiga labai išsiplėtus kraujagyslėms.
Nutraukimo simptomai, pastebėti baigus vartojimą
Kadangi baigus gydymą gali atsirasti nutraukimo reakcijų, dozę reikia mažinti palaipsniui kas 1 – 2 savaitės.
Nutraukimo reakcijos pasireiškia svaigimu, dilgčiojimu ar tirpuliu, galvos skausmu, pykinimu ir nerimu. Dauguma nutraukimo reakcijų yra lengvos ir išnyksta savaime. Jei gydymas baigiamas, patariama dozę mažinti laipsniškai kas 1 – 2 savaitės.
Pasireiškęs bet kuris šalutinis efektas paprastai išnyksta per kelias dienas. Jeigu kuris nors šalutinis efektas tampa sunkus ar atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Citalopram -Teva LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant išorinės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.
Medikamento negalima išmesti į paplavas ar buitines šiukšles. Pasiklauskite vaistininko, kaip sutvarkyti medikamento likučius. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Kokia Citalopram -Teva sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra citalopramo hidrobromidas.
Citalopram -Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 12,49 mg citalopramo hidrobromido (atitinka 10 mg citalopramo).
Citalopram -Teva 20 mg plėvele dengtos tabletės. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 24,98 mg citalopramo hidrobromido (atitinka 20 mg citalopramo).
Citalopram -Teva 40 mg plėvele dengtos tabletės. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 49,96 mg citalopramo hidrobromido (atitinka 40 mg citalopramo).
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: kopovidonas, kroskarmeliozės natrio druska (E 466), glicerolis (E 422), laktozės monohidratas, magnio stearatas (E 470b), kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460i); tabletės plėvelė: hipromeliozė (E 464), mikrokristalinė celiuliozė (E 460i), makrogolio stearatas 40 (E 431), titano dioksidas (E 171).
Kokia Citalopram -Teva išvaizda ir kiek jo yra pakuotėje
Citalopram -Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, baltos, 6 mm skersmens.
Citalopram -Teva 20 mg plėvele dengtos tabletės yra ovalios, baltos, 8 mm skersmens, su laužimo įranta. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.
Citalopram -Teva 40 mg plėvele dengtos tabletės yra ovalios, baltos, 11 mm skersmens, su laužimo įranta. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.
Vaistinis preparatas tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 50x1, 56, 98 arba 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registravimo liudijimo turėtojas
Teva Pharma B.V.,
Industrieweg 23
Postbus 217, 2640 AE Mijdrecht,
Nyderlandai
Gamintojas
Pharmachemie B.V.,
Swensweg 5, Postbus 552, 2003 RN Haarlem,
Nyderlandai
arba
Teva Pharmaceutical Works Company Limited by Shares,
Pallagi str.13, H-4042 Debrecen,
Vengrija

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-08-13

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai