Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Cinie 50mg tabletės N2

Informacija vartotojui
Cinie 50 mg tabletės Sumatriptanas
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys1. Kas yra Cinie ir nuo ko jis vartojamas2. Kas žinotina prieš vartojant Cinie3. Kaip vartoti Cinie4. Galimas šalutinis poveikis5. Kaip laikyti Cinie6. Kita informacija 1. KAS YRA CINIE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Cinie yra vaistas nuo skausmo, kuris priklauso antimigreninių preparatų grupei. Cinie veiklioji medžiaga yra sumatriptanas 5HT1 receptorių agonistas.
Manoma, kad migreniniai galvos skausmai atsiranda dėl kraujagyslių išsiplėtimo. Cinie sutraukia šias kraujagysles, taip malšindamas migreninį galvos skausmą.
Cinie vartojamas migrenos priepuoliams su aura arba be jos (perspėjamieji jutimai, kurie paprastai pasireiškia iškreiptu regėjimu, pvz., šviesos blyksnių, zigzago pavidalo linijų, žvaigždžių ar bangų matymu) gydyti. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINIE
Cinie vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei Cinie tablečių medžiagai; - jeigu buvo širdies priepuolis; - jeigu sergate bet kokia širdies liga; - jeigu yra nusiskundimų, kurie gali rodyti širdies ligą, pvz., laikinas krūtinės skausmas ar spaudimas krūtinėje; - jeigu buvo ištikęs insultas arba praeinantis smegenų išemijos (kraujotakos sutrikimo) priepuolis (PSIP, mažoji smegenų insulto forma, trunkanti mažiau negu 24 val.); - jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimų (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga), dėl kurių atsiranda mėšlungis, skausmas vaikščiojant; - jeigu labai padidėjęs kraujospūdis arba jeigu krausospūdis išlieka didelis, nors vartojate vaistų; - jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų; - jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, kuriuose yra ergotamino ar jo darinių, įskaitant metizergidą; - jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, skirtų depresijos gydymui, kurie priklauso monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių grupei. Jeigu manote, kad gali būti bet kuri iš išvardytų problemų arba jeigu abejojate, prieš pradėdami vartoti Cinie, kreipkitės į gydytoją.
Specialios atsargumo priemonėsPrieš paskirdamas Cinie gydytojas nustatys, kad Jūsų galvos skausmas sukeltas migrenos, bet ne kitokios būklės.
Prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, jei yra bet kuris išvardytas atvejis. - Jeigu žinote, kad yra kepenų ar inkstų sutrikimų.- Jeigu jums diagnozuota epilepsija ar bet kokia kitokia liga, kuri mažina epilepsijos traukulių priepuolių slenkstį.- Jeigu esate alergiškas antibakteriniams vaistams, priklausantiems sulfamidų grupei.- Jeigu didelis kraujospūdis sureguliuotas vaistais (mažam skaičiui sumatriptano vartojusių pacientų kraujospūdis padidėjo).- Jeigu vartojate selektyvių serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių (SSRI). Sumatriptano vartojant kartu su serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitoriais sustiprėjo refleksai ir sutrikimo koordinacija.- Jeigu jaučiate skausmą ir (ar) ankštumą krūtinėje ar kakle. Toks poveikis paprastai būna trumpalaikis, tačiau jeigu jis išlieka ir kelia nerimą arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.- Jeigu jaučiate nuolatinius kasdieninius galvos skausmus (per dažnas Cinie vartojimas gali sukelti nuolatinį skausmą). Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją, nes gali tekti nutraukti Cinie vartojimą.- Jeigu yra rizikos veiksnių atsirasti širdies ligai (pvz., sergate cukriniu diabetu, daug rūkote ar vartojate nikotino pakeičiamosios terapijos preparatų) ir ypač jeigu esate postmenopauzinio amžiaus moteris ar vyresnis negu 40 metų vyras, kuriems yra šių rizikos veiksnių, gydytojas prieš paskirdamas Cinie turės ištirti Jūsų širdies funkciją. Labai retai, pavartojus Cinie, atsirado sunkių širdies sutrikimų, net jei prieš tai nebuvo rasta jokių širdies ligos požymių. Jeigu kiltų bet kokių klausimų, pasitarkite su gydytoju. Kitų vaistų vartojimasKai kurie vaistai gali daryti įtaką Cinie veiksmingumui, o Cinie gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate: • kitokių vaistų nuo migrenos, pvz., ergotamino ar panašių vaistų;• vaistų depresijai gydyti (MAO inhibitorių ar serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių);• vaistų nuo manijos ir depresijos sutrikimų (bipolinio afektinio sutrikimo), pvz., ličio preparatų.
Šalutinis poveikis pasireiškia dažniau, jei sumatriptano vartojama kartu su augaliniais preparatais, kuriuose yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nėštumas ir žindymo laikotarpisNėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Yra šiek tiek duomenų apie sumatriptano saugumą nėščioms moterims. Kol kas šie duomenys nerodo, kad padidėja apsigimimo rizika. Nėštumo metu Cinie vartoti be gydytojo leidimo nerekomenduojama.
Žindymo laikotarpisJeigu maitinate krūtimi, prieš vartodama bet kokį vaistą, būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Sumatriptanas patenka į motinos pieną. Kad į kūdikio organizmą sumatriptano patektų mažiausiai, po Cinie pavartojimo reikia 12 valandų nežindyti kūdikio.
Vairavimas ir mechanizmų valdymasMigrena arba Cinie gali sukelti mieguistumą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmus draudžiama. Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinie medžiagas Cinie sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 3. KAIP VARTOTI CINIE
Cinie visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Migrenos priepuolio profilaktikai Cinie vartoti negalima, nes šis vaistas skirtas migrenos priepuoliui gydyti. Prasidėjus migreniniam galvos skausmui, Cinie reikia gerti kiek galima greičiau, nors migrenos priepuolio metu vėliau išgerto vaisto veiksmingumas yra toks pats.
Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms yra 50 mg. Kai kuriems pacientams gali prireikti 100 mg dozės. Jei Cinie nedelsiant palengvėjimo nesukėlė, gerti kitą dozę to paties priepuolio metu nenaudinga. Kito migrenos priepuolio metu vėl galima gerti Cinie. Jei pavartojus pirmąją dozę migrenos simptomai išnyko, tačiau vėliau atsinaujino, praėjus mažiausiai 2 valandoms po pirmosios dozės išgėrimo galima vartoti kitą Cinie tabletę. Negerkite daugiau kaip 300 mg (šešių 50 mg tablečių arba trijų 100 mg tablečių) per 24 valandas.
Cinie vartoti vaikams, paaugliams ir vyresniems kaip 65 metų žmonėms nepatariama. Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų pažeidimas, rekomenduojamos mažesnės, t.y. 25 50 mg, dozės.
Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užsigeriant vandeniu.
Pavartojus per didelę Cinie dozęPerdozavimo požymiai tokie patys, kaip išvardyti 4 skyriuje ,,Galimas šalutinis poveikis“. Jei išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją arba ligoninę.
Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Cinie, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Jeigu norite apie jį sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją.
Toliau išvardytas šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažnumu: • dažnai : 1 - 10 iš 100 pacientų; • nedažnai : 1 - 10 iš 1 000 pacientų;• retai: nuo 1 - 10 iš 10 000 pacientų;• labia retai: mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų.
Alerginės reakcijosLabai retai. Alerginės odos reakcijos: odos išbėrimas, raudonos dėmelės ar dilgėlinė (odos patinimas).Stiprios alerginės reakcijos, pvz., akies vokų, veido ar lūpų pabrinkimas, staigus švokštimas, plazdėjimas ar ankštumas krūtinėje.Jeigu atsirado sunki alerginė reakcija, reikia nutraukti Cinie vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Poveikis nervų sistemaiDažnai. Mieguistumas, galvos sukimasis, dilgčiojimas.Labai retai. Nistagmas (nevalingas akies obuolių trūkčiojimas į šonus), skotoma (tamsios dėmės regėjimo lauke), tremoras ir distonija (nevalingi raumenų susitraukimai).Traukulių priepuoliai (paprastai žmonėms, sergantiems epilepsija).
Poveikis regėjimuiLabai retai. Regėjimo sutrikimai (mirgėjimas, dvejinimasis, regėjimo susilpnėjimas, įskaitant nepraeinančius regos defektus), nors migrenos priepuolio metu rega gali sutrikti ir savaime.
Poveikis širdžiaiLabai retai. Dažnas širdies plakimas retas pulsas, stiprus, juntamas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas, sunkios širdies vainikinių arterijų kraujotakos komplikacijos, širdies priepuolis, laikini išemijos sukelti pokyčiai EKG.
Poveikis kraujagyslėmsDažnai. Laikinas kraujospūdžio padidėjimas, atsirandantis netrukus po vaisto dozės suvartojimo, veido ir kaklo paraudimas.Labai retai. Kraujospūdžio sumažėjimas, Raynaudo fenomenas: liga, pasireiškianti tuo, kad nuo šalčio ar streso oda išblykšta ar tampa melsva ir (ar) atsiranda rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies ar smakro skausmingumas.
Poveikis virškinimo sistemaiDažnai. Pykinimas ar vėmimas.Labai retai. Gaubtinės žarnos uždegimas, kuris gali pasireikšti pilvo apatinės kairės pusės skausmu ir viduriavimu krauju.
Poveikis raumenims ir kaulamsDažnai. Dažniausiai praeinantis (laikinas) tempimas, kuris gali būti stiprus ir atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Labai retai. Sprando stingulys.
Bendrasis poveikisDažnai. Skausmas, karščio, spaudimo, ankštumo pojūtis ar nerimas. Šie požymiai gali būti stiprūs ir gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje.Silpnumas, nuovargis.
Poveikis tyrimų duomenimsJeigu atliekami kraujo tyrimai kepenų funkcijai nustatyti, Cinie gali daryti poveikį jų rezultatams.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. KAIP LAIKYTI CINIE Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės po ženklu ,,EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką. 6. KITA INFORMACIJA Cinie sudėtyje yra - Veiklioji medžiaga yra sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg sumatriptano (sumatriptano sukcinato pavidalu).- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, raudonasis geležies oksidas (E 172).
Kaip atrodo Cinie ir jo pakuotės turinys Cinie 50 mg tabletės yra rausvos, abipus išgaubtos, ovalios formos. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė skirta tabletei perlaužti. Pakuotės dydžiai Dėžutėse yra OPA/Al/PVC aliuminio lizdinės plokštelės, kuriose yra 1, 2, 4, 6 ar 12 tablečių. Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas ZENTIVA a.s., U kabelovny 130,Dolní Měcholupy,102 37, Prague 10, Čekija GamintojasEczacibasi Saglik Urunleri A.S. P.K.83-93 Kucukkaristiran, 39780 Luleburgaz Turkija Daugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Zentiva International a.s. atstovybė,
P. Lukšio 32/ J. Kubiliaus 12, LT 08222, Vilnius
Tel.:
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai