Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Chloe 2mg+35mcg plėvele dengtos tabletės N3x28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
CHLOE 35 mikrogramai/2 mg plėvele dengtos tabletės
Etinilestradiolis ir ciproterono acetatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra CHLOE ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant CHLOE
3. Kaip vartoti CHLOE
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti CHLOE
6. Kita informacija

1. kas yra chloe ir kam jis vartojamas
Plėvele dengtoje veikliojoje tabletėje yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų hormonų —etinilestradiolio (estrogeno) ir ciproterono acetato (progestageno, pasižyminčio antiandrogeninėmis savybėmis).
Kadangi tablečių sudėtyje hormonų yra mažai, CHLOE vadinamas mažos dozės vaistu.

Veiklioji CHLOE medžiaga ciproterono acetatas slopina androgenų (vyriškų lytinių hormonų), gaminamų ir moters organizme, poveikį. Vadinasi, CHLOE galima gydyti moterų ligas, kurias sukelia arba padidėjusi androgenų gamyba, arba per daug padidėjęs organizmo jautrumas šiems hormonams.

Vartojant CHLOE slopinama sustiprėjusi riebalų liaukų funkcija, skatinanti formuotis spuogus ir seborėją (odos liaukose gaminama daugiau riebalų). Vaisto vartojant spuogai paprastai užgyja po 3‑4 mėnesių. Per didelis plaukų ir odos riebalavimasis dažniausiai normalizuojasi anksčiau. Plaukų slinkimas, kuris dažnai būna dėl seborėjos, taip pat sumažėja. CHLOE galima gydyti vaisingo amžiaus moteris, kurioms yra nedidelis hirsutizmas (padidėjęs kūno plaukuotumas), ypač veido srityje. Tačiau vaisto poveikis pastebimas ne anksčiau kaip po kelių vartojimo mėnesių.

Be aprašyto antiandrogeninio poveikio (mažinančio vyriškų lytinių hormonų poveikį), ciproterono acetatas daro stiprų gestageninį poveikį (moteriškųjų lytinių hormonų poveikis). Vartojant vien ciproterono acetato gali sutrikti mėnesinių ciklas, tačiau sudėtinis vaistas, kuriame yra ir etinilestradiolio kaip CHLOE, mėnesinių nesutrikdo. Šis derinys veiksmingas vaistą vartojant cikliškai, kaip nurodyta toliau. Kadangi CHLOE sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, jis pasižymi sudėtinių kontraceptinių tablečių savybėmis: jeigu CHLOE geriamas reguliariai (jo išgerti nepamirštama), pastojimo tikimybė labai maža. Taigi, naudotis papildomais hormoniniais arba kitokiais kontracepcijos metodais nereikia.

Kaip sudėtinis kontraceptinis preparatas, CHLOE turi ir kitą, ne kontraceptinį poveikį.

Mėnesinių metu kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis, todėl anemijos rizika yra mažesnė. Skausmas mėnesinių metu gali sumažėti arba jo išvis gali nebūti.

Pacientėms, vartojančioms kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų (µg) etinilestradiolio (didelės dozės tabletė), rečiau pastebėta sunkių susirgimų, tokių kaip gerybiniai krūties susirgimai, kiaušidžių cistos, dubens infekcijos (organų, esančių mažajame dubenyje, uždegiminės ligos), negimdinis nėštumas (kai embrionas vystosi ne gimdoje), endometriumo (gimdos gleivinės) bei kiaušidžių vėžys. Tai gali būti pastebėta ir tada, kai vartojama CHLOE (mažos dozės tabletės), tačiau kol kas tai patvirtinta tik endometriumo ir kiaušidžių vėžio atvejais.

CHLOE gydomos moterų ligos, priklausomos nuo androgenų (vyriškųjų lytinių hormonų), kai kartu reikalinga kontracepcija (slopinti vaisingumą). Tokios ligos yra spuogai, ypač gilieji bei susiję su seborėja, uždegimu, mazgų atsiradimu (pvz., papuliniai, pustuliniai, mazginiai ir pūsliniai spuogai), androgeninė alopecija (plikimas) ir nedidelis hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas).

2. kas žinotina prieš vartojant chloe
CHLOE vartoti negalima:
- Jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas (alergija) etinilestradioliui ar ciproterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei CHLOE medžiagai.
- Jeigu sergate arba kada nors sirgote ligomis, susijusiomis su kraujotaka, ypač svarbios kojų (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija, kitaip plaučių kraujagyslių užsikimšimas kraujo krešuliu), širdies (miokardo infarktas), smegenų (insultas), kitų organizmo vietų kraujagyslių trombozė (susidaro kraujo krešuliai) arba pasireiškė smegenų kraujotakos sutrikimų (insultas). Išsamesnė informacija pateikta poskyryje ,,CHLOE ir trombozė“.
- Jeigu yra arba buvo simptomų, panašių į prasidedančios širdies ligos (pvz., krūtinės angina, krūtinės skausmas) arba smegenų kraujotakos sutrikimo (pavyzdžiui, praeinantys smegenų kraujotakos nepakankamumo požymiai arba nedidelis insultas) požymius.
- Jeigu yra arba buvo migrena (sunkus vienos galvos pusės skausmas), sutrikdanti regą ar kalbą, sukelianti silpnumą arba kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimą.
- Jeigu sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą.
- Jeigu sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), susijusiu su riebalų koncentracijos kraujyje padidėjimu.
- Jeigu sergate gelta arba kita sunkia kepenų liga.
- Jeigu yra arba buvo nuo lytinių steroidinių hormonų priklausomų auglių (pvz., krūtų arba lyties organų).
- Jeigu yra arba buvo gerybinis arba piktybinis kepenų auglys.
- Jeigu kraujuojate iš makšties dėl nenustatytos priežasties.
- Jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi.
- Jeigu žindote kūdikį.

Jeigu pradėjus vartoti CHLOE susiklosto čia minėtos aplinkybės arba susergate kuria nors minėta liga, nedelsdama nutraukite CHLOE vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tuo metu naudokitės nehormoniniais kontracepcijos metodais.

CHLOE vyrams nevartojamas.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Šiame pakuotės lapelyje aprašytos tam tikros aplinkybės, kada reikia nutraukti CHLOE vartojimą ar CHLOE patikimumas gali sumažėti. Tokiais atvejais turite vengti lytinių santykių arba naudotis kitu papildomu nehormoniniu kontracepcijos metodu, pavyzdžiui, prezervatyvu arba kitokiu barjeriniu metodu. Nevaisingų dienų skaičiavimas, temperatūros matavimas netinkami. Šie metodai nepatikimi, kadangi CHLOE sutrikdo įprastinius temperatūros ir gimdos kaklelio gleivių ciklinius pokyčius.

Nors CHLOE turi geriamųjų kontraceptikų savybių, rekomenduojama vaisto nevartoti moterims, kurioms reikalinga vien kontracepcija.

Jeigu CHLOE vartoja moterys, kurioms yra tam tikros žemiau aprašytos būklės, reikia specialių atsargumo priemonių. Gydytojas Jums paaiškins apie tai. Prieš pradėdama vartoti CHLOE, būtinai pasakykite gydytojui, jeigu:

- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- turite viršsvorio;
- yra padidėjęs kraujospūdis;
- pažeisti širdies vožtuvai arba sutrikęs širdies ritmas;
- sergate venų (paviršinių) uždegimu;
- yra venų varikozė;
- kuriam nors Jūsų kraujo giminaičiui buvo trombozė, miokardo infarktas arba smegenų insultas;
- sergate migrena;
- sergate epilepsija;
- Jūsų arba Jūsų kraujo giminaičių cholesterolio arba trigliceridų (riebalų) koncentracija kraujyje padidėjusi (yra arba buvo);
- kraujo giminaitės serga krūties vėžiu;
- sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
- sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtinis žarnų uždegimas);
- sergate sistemine raudonąja vilklige (lėtinė liga, kuri pažeidžia įvairius organus, ypač viso kūno odą);
- yra ureminis hemolizinis sindromas (kraujo krešėjimo sutrikimas, dėl kurio dažniausiai pasireiškia inkstų nepakankamumas);
- pjautuvo pavidalo ląstelių anemija;
- yra arba buvo sutrikimų, kurie pirmą kartą išryškėjo ar pasunkėjo nėštumo metu, arba anksčiau vartojant steroidinių hormonų (pvz., klausos sutrikimas, porfirija, t.y., porfirino (kraujo dažomosios medžiagos) susitelkimas audiniuose, nėštumo pūslelinė, t.y., į odos pūslelinę panaši liga, nervų liga, vadinama reumatine (Sydenhamo) chorėja);
- yra arba buvo chloazma (rudmė, gelsvai rudos pigmentinės dėmelės odoje, ypač veido srityje). Tokiu atveju turite saugotis saulės arba ultravioletinių spindulių.

Jeigu kuri nors iš minėtų būklių arba ligų atsiranda pirmą kartą, atsinaujina arba pasunkėja vartojant CHLOE, kreipkitės į gydytoją.

CHLOE neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) infekcijos ir kitų lytiškai plintančių ligų.

CHLOE ir trombozė

Trombozė - tai būklė, kai atsiranda kraujo krešulių, kurie gali užkimšti kraujagysles.

Kartais pasireiškia kojų giliųjų venų trombozė. Kojų venose susidaręs krešulys gali atsipalaiduoti ir užkimšti plaučių arterijas, tai – plaučių embolija. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali būti ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Ji gali pasireikšti ir nėštume. Moterims, kurios vartoja hormoninius kontraceptikus, pavojus yra didesnis nei nevartojančioms, bet daug mažesnis nei nėštumo metu.

Labai retais atvejais kraujo krešulių gali patekti į širdį (ir sukelti širdies infarktą) arba į smegenis (ir sutrikdyti smegenų kraujotaką). Labai retai krešulių gali susidaryti kepenų, žarnyno, inkstų ir akių kraujagyslėse.

Labai retais atvejais trombozė gali būti pavojinga gyvybei ir baigtis mirtimi.

Širdies infarkto ir insulto pavojus senėjant didėja. Daug rūkant tikimybė dar didesnė. Jeigu geriate CHLOE, meskite rūkyti, ypač jeigu esate vyresnė kaip 35 metų.

Jeigu vartojant CHLOE nustatomas aukštas kraujospūdis, gydytojas gali patarti nutraukti šio vaisto vartojimą.

Po chirurginių operacijų arba ilgos imobilizacijos (mažiau judėjote, nes buvo sugipsuota koja arba uždėtas įtvaras) giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja. Jeigu vartojate kontraceptinių tablečių (arba CHLOE), jis gali būti dar didesnis. Jeigu esate gydoma ligoninėje arba ruošiama chirurginei operacijai, pasakykite gydytojui, kad vartojate CHLOE. Gydytojas gali nurodyti nutraukti CHLOE vartojimą keletą savaičių prieš numatytą operaciją arba per visą laiką, kol aktyvumas bus mažesnis. Gydytojas pasakys Jums, kada pasveikusi vėl galėsite tęsti CHLOE vartojimą.

Jeigu atsirado trombozei būdingų simptomų, nutraukite CHLOE vartojimą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. poskyrį ,,Kada kreiptis į gydytoją“).

CHLOE ir vėžys
Nustatyta, kad moterys, kurios vartoja kontraceptines tabletes, krūties vėžiu suserga šiek tiek dažniau nei to paties amžiaus jų nevartojančios moterys. Liovusis vartoti kontraceptines tabletes, per 10 metų šiek tiek didesnės rizikos susirgti krūties vėžiu palaipsniui nebelieka. Kol kas tiksliai nežinoma, ar didesnį krūties vėžio atvejų skaičių lemia kontraceptinių tablečių vartojimas. Gali būti, kad moterys dažniau tikrinasi, taigi ir vėžys diagnozuojamas anksčiau.

Nustatyta, kad vartojant kontraceptines tabletes retais atvejais susiformuoja gerybiniai kepenų augliai ir itin retais – piktybiniai. Tokie augliai gali sukelti vidinį kraujavimą. Jeigu labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Nustatyta, kad moterims, ilgą laiką vartojančioms kontraceptines tabletes, dažniau diagnozuojamas gimdos kaklelio vėžys. Tačiau tai labiau susiję ne su hormoninėmis tabletėmis, bet lytine elgsena ir kitais veiksniais.

Reguliarus tikrinimasis

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai