Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Cancidas 70mg milteliai infuzinio tirpalo konc.N1

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
CANCIDAS 70 mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui
Kaspofunginas (acetato pavidalu)
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami arba Jūsų vaikui pradedant vartoti šį vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums arba Jūsų vaikui, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų. - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra CANCIDAS ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant CANCIDAS 3. Kaip vartoti CANCIDAS 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti CANCIDAS 6. Kita informacija
1. kas yra cancidas ir kam jis vartojamas
CANCIDAS yra priešgrybelinis vaistas, kuris sutrikdo grybelio ląstelės sienelės komponento (glukano polisacharido), būtino grybeliui toliau gyventi ir augti, gamybą. CANCIDAS paveiktų grybelio ląstelių sienelės susiformuoja nevisavertės, dėl to ląstelės tampa trapios ir nebeauga.
CANCIDAS gali būti skiriama sunkiai grybelinei infekcinei ligai, vadinamai invazine kandidoze, gydyti. Infekcinę ligą sukelia grybelių (mielių) ląstelės, vadinamos Candida. Šių mielių ląstelių paprastai būna virškinimo trakte ir jos nesukelia infekcinės ligos, kol nepatenka į kraują (kai patenka, infekcinė liga vadinama kandidemija) ar į kitus audinius bei organus, tokius kaip pilvaplėvę (peritonitas), širdį, inkstus, kepenis, kaulus, raumenis, sąnarius, blužnį ar akis. Didelę riziką susirgti invazine kandidoze turi chirurginėmis ligomis sergantys ligoniai ir asmenys, kuriems yra imuninės sistemos nepakankamumas. Šių infekcinių ligų dažniausi simptomai yra antibakteriniam gydymui atsparūs karščiavimas ir drebulys.
Antra vertus, Jūsų gydytojas CANCIDAS gali skirti grybelių sukeltai infekcinei nosies, prienosinių ančių ar plaučių ligai gydyti, kai kitas priešgrybelinis gydymas neveikė taip gerai kaip buvo tikėtasi arba sukėlė šalutinius poveikius. Šią infekcinę ligą sukelia mikroorganizmai, vadinami Aspergillus.
Aspergillus grybeliai sukelia kvėpavimo sistemos (nosies, prienosinių ančių ar plaučių) infekcines ligas, nes grybelių sporų yra ore, kuriuo kvėpuojame kiekvieną dieną. Ši infekcinė liga vadinama invazine aspergilioze. Grybelis gali išplisti į kitus audinius ir organus. Daugumai sveikų asmenų dėl natūralaus atsparumo ligoms sporos sunaikinamos ir pasišalina iš organizmo. Kai kurios sveikatos būklės susilpnina organizmo atsparumą ligoms. Be to, atsparumą mažina ir kai kurie vaistai, vartojami pacientų, kuriems persodinti organai ar kaulų čiulpai. Tokiems pacientams labiausiai tikėtina, kad gali pasireikšti Aspergillus sukelta infekcinė liga.
Nuolatinis karščiavimas dėl infekcijos gali būti po chemoterapijos arba medicininių būklių, kurios, mažindamos tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių skaičių, mažina organizmo atsparumą. Jei gydymo antibiotikais pasekoje karščiavimas nesumažėja, Jūsų gydytojas gali įtarti, kad Jums yra grybelinė infekcija ir paskirti gydymui CANCIDAS.
2. kas žinotina prieš vartojant cancidas
CANCIDAS vartoti negalima
- Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kaspofunginui arba bet kuriai pagalbinei CANCIDAS medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia
- Jeigu Jūs sergate ar sirgote kepenų ligomis. Kai kuriems pacientams, kuriems yra sutrikusi kepenų funkcija, gali prireikti parinkti dozę.
- Jeigu vartojate ciklosporiną, vaistą padedantį apsisaugoti nuo persodinto organo atmetimo arba jį vartojate kai kurioms imuninės sistemos ligoms gydyti. Gydymo metu gydytojas gali papildomai tirti kraują.
- Jeigu turite bet kokią alergiją.
Pasakykite gydytojui apie bet kokias ligas, kuriomis sergate arba sirgote.
Vaikai ir paaugliai
Patvirtintas CANCIDAS vartojimas vaikams ir paaugliams visų aukščiau išvardintų tipų infekcijoms gydyti. Vaikams vartojama dozė gali skirtis nuo suaugusiesiems vartojamos dozės.
Kitų vaistų vartojimas
Gydytojas nuspręs, ar reikia keisti kitų vaistų, kuriuos galbūt jau vartojate, dozę. Jei vartojate ciklosporiną, gydytojas gali Jums paskirti atlikti papildomus kraujo tyrimus.
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote bet kokių kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui. Gydytojui ypač svarbu žinoti, ar vartojate vaistus nuo ŽIV (pavyzdžiui, efavirenzo ar nevirapino), nuo traukulių (epilepsijos), pavyzdžiui, fenitoiną ir karbamazepiną, taip pat steroidą deksametazoną, antibiotiką rifampiciną ir imunosupresantą takrolimuzą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
CANCIDAS nėščiosioms netirtas ir joms jį galima skirti tik tada, kai laukiama nauda pateisina galimą riziką vaisiui.
CANCIDAS vartojančios moterys neturi žindyti kūdikio.
Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra duomenų, kad CANCIDAS galėtų veikti Jūsų gebėjimą vairuoti automobilį arba valdyti mechanizmus.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines CANCIDAS medžiagas
CANCIDAS sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į gydytoją.
3. kaip vartoti cancidas
CANCIDAS Jums visada paruoš ir duos gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas.
CANCIDAS visada lėtai 1 val. lašinama į veną vieną kartą per parą.
Gydytojas nuspręs, kaip ilgai ir po kiek CANCIDAS kiekvieną dieną vartoti. Jis stebės atsaką į gydymą ir Jūsų būklę. Dozės nereikės keisti dėl amžiaus arba dėl inkstų funkcijos sutrikimo. Jei sveriate daugiau kaip 80 kg, gali prireikti pakoreguoti dozę.
Pavartojus per didelę CANCIDAS dozę
Gydytojas stebės atsaką į gydymą ir Jūsų būklę, kad galėtų parinkti Jums tinkamiausią CANCIDAS dozę. Tačiau jei susirūpinote, kad galbūt pavartojote per daug CANCIDAS, tučtuojau kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą.
Pamiršus pavartoti CANCIDAS
Gydytojas stebės atsaką į gydymą ir Jūsų būklę, kad galėtų parinkti Jums tinkamiausią CANCIDAS dozę. Tačiau jei susirūpinote, kad galbūt praleidote CANCIDAS dozę, tučtuojau kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą.
Nustojus vartoti CANCIDAS
Nutraukimo simptomų nežinoma.
4. galimas šalutinis poveikis
CANCIDAS, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Žemiau išvardyti terminai vartojami šalutinio poveikio dažniui aprašyti.
Labai dažni (pasireiškė mažiausiai 1 iš 10 gydytų pacientų).
Dažni (pasireiškė mažiausiai 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų)
Nedažni (pasireiškė mažiausiai 1 iš 1 000, bet mažiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų).
Reti (pasireiškė mažiausiai 1 iš 10 000, bet mažiau kaip 1 iš 1 000 gydytų pacientų).
Nežinomas dažnis (negalima įvertinti remiantis turimais duomenimis).
Suaugusieji (18 metų arba vyresni)
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Nedažni: kai kurie laboratorinių kraujo tyrimų pakitimai (pavyzdžiui, sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis).
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai:
Dažni: kalio kiekio kraujyje sumažėjimas.
Nedažni: kūno skysčių kiekio padidėjimas, apetito praradimas, druskos pusiausvyros kūne sutrikimas, magnio kiekio kraujyje sumažėjimas, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas, kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas, kraujo rūgštingumo padidėjimas.
Psichikos sutrikimai:
Nedažni: nervingumas, orientacijos sutrikimas, negalėjimas miegoti.
Nervų sistemos sutrikimai:
Dažni: galvos skausmas.
Nedažni: svaigulys, skonio sutrikimas, dilgčiojimas ir tirpimas, mieguistumas, drebulys, sumažėję jutimai ar jautrumas (ypatingai odos).
Akių sutrikimai:
Nedažni: akių obuolių pageltimas, neaiškus regėjimas, pabrinkę vokai, padidėjęs ašarojimas.
Širdies sutrikimai:
Nedažni: greito ir nereguliaraus širdies plakimo pojūtis, greitas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas, nenormalus širdies ritmas, širdies nepakankamumas.
Kraujagyslių sutrikimai:
Dažni: venos uždegimas.
Nedažni: patinimas ir paraudimas palei veną, kuris yra ypatingai skausmingas palietus, paraudimas, kraujo samplūdis į veidą, padidėjęs kraujo spaudimas, sumažėjęs kraujo spaudimas.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai:
Dažni: dusulys.
Nedažni: užgulusi nosis, skausmas gerklės srityje, greitas kvėpavimo dažnis, raumenų žiedo aplink kvėpavimo takus įsitempimas, dėl ko atsiranda švokštimas ar kosėjimas, kosulys, dusulys, kuris prižadina pacientą miegant, deguonies trūkumas organizme, traškantis garsas plaučiuose, švokštimas.
Virškinimo trakto sutrikimai:
Dažni: pykinimas, vėmimas, viduriavimas.
Nedažni: pilvo skausmas, pilvo viršutinės dalies skausmas, burnos sausmė, nevirškinimas, skrandžio diskomfortas, pilvo pūtimas, patinimas dėl skysčio susikaupimo aplink pilvą, vidurių užkietėjimas, sunkumas nuryti, dujų susikaupimas.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Dažni: kai kurie laboratorinių kraujo tyrimų pakitimai (pavyzdžiui, padidėję kai kurie kepenų funkcijos rodikliai).
Nedažni: sulėtėjusi tulžies tėkmė, padidėjusios kepenys, odos ir (arba) akių obuolių pageltimas, cheminis kepenų pažeidimas, kepenų sutrikimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Dažni: bėrimas, niežėjimas, perteklinis prakaitavimas, odos paraudimas.
Nedažni: raudonos dažnos niežtinčios dėmės galūnėse ir kartais ant veido ir kitų kūno dalių, skirtingu laiku atsirandantis bėrimas, dilgėlinė, generalizuotas niežulys, nenormalus odos audinys.
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažni: sąnarių skausmas.
Nedažni: nugaros skausmas, galūnių skausmas, kaulų skausmas, raumenų silpnumas, raumenų skausmas.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Nedažni: inkstų funkcijos praradimas, staigus inkstų funkcijos praradimas.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Dažni: karščiavimas, drebulys, vietos, į kurią švirkšta, niežulys.
Nedažni: skausmas, kateterio vietos skausmas, nuovargis, pakitimai injekcijos vietoje (paraudimas, kietas guzas, skausmas, patinimas, sudirginimas, bėrimas, dilgėlinė), injekcijos vietos venos uždegimas, galūnių patinimas, skausmingumas, krūtinės diskomfortas, krūtinės skausmas, veido patinimas, kūno temperatūros pasikeitimo pojūtis, bendras negalavimas, patinimas.
Tyrimai:
Dažni: kai kurie laboratorinių kraujo tyrimų pakitimai (pavyzdžiui, padidėję kai kurie inkstų funkcijos rodikliai);
Vaikai ir paaugliai (nuo 12 mėnesių iki 17 metų)
Nervų sistemos sutrikimai:
Dažni: galvos skausmas.
Širdies sutrikimai:
Dažni: padažnėjęs širdies plakimas.
Kraujagyslių sutrikimai:
Dažni: paraudimas, mažas kraujospūdis.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Dažni: kai kurie laboratorinių kraujo tyrimų pakitimai (pavyzdžiui, padidėję kai kurie kepenų funkcijos rodikliai).
Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Dažni: bėrimas, niežulys.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai dažni: karščiavimas;
Dažni: drebulys, kateterio vietos skausmas.
Tyrimai:
Dažni: kai kurie laboratorinių kraujo tyrimų pakitimai.
Buvo pranešta apie galimai histamino sukeltus simptomus, tarp jų pranešimus apie bėrimą, veido ir (arba) lūpų pabrinkimą, niežėjimą, karščio pylimą ar apsunkintą kvėpavimą.
Gyvybei gresiančios alerginės reakcijos, tarp jų apsunkintas švokščiantis kvėpavimas arba anksčiau buvusio bėrimo pablogėjimas, lašinant CANCIDAS, taip pat stebėtos retai. Kaip ir vartojant bet kurį receptinį vaistą, retkarčiais gali pasitaikyti kitų šalutinių poveikių, kai kurie iš jų gali būti gana sunkūs. Paprašykite gydytoją daugiau informacijos apie juos.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. kaip laikyti cancidas
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CANCIDAS vartoti negalima. Pirmieji 2 skaičiai rodo mėnesį, kiti 4 – metus. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).
Ištirpintą CANCIDAS reikia nedelsiant suvartoti, nes jame nėra konservantų, saugančių nuo užkrėtimo bakterijomis. Tiktai specialiai apmokytas sveikatos priežiūros specialistas, perskaitęs visus nurodymus (žr. žemiau „CANCIDAS tirpinimo ir skiedimo instrukcija”), šį vaistą gali tinkamai paruošti vartoti.
6. kita informacija
CANCIDAS sudėtis
Veiklioji CANCIDAS medžiaga yra kaspofunginas (acetato pavidalu).
Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, manitolis, ledinė acto rūgštis ir natrio hidroksidas.
CANCIDAS išvaizda ir kiekis pakuotėje
CANCIDAS yra sterilūs, balti ar balkšvi, šaltyje išdžiovinti suspausti milteliai.
Vienoje pakuotėje yra vienas buteliukas, kuriame yra 70 mg kaspofungino (acetato pavidalu).
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisės turėtojas Merck Sharp & Dohme Limited Hertford Road, Hoddesdon Hertfordshire EN11 9BU Jungtinė Karalystė Gamintojas Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39, Postbus 581 2003 PC Haarlem Nyderlandai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2021 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai