Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Brufen 400mg plėvele dengtos tabletės N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Brufen 200 mg plėvele dengtos tabletės
Brufen 400 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen
3. Kaip vartoti Brufen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Brufen
6. Kita informacija

1. kas yra brufen ir kam jis vartojamas
Brufen priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Brufen malšina skausmą, mažina temperatūrą ir uždegimą.

Brufenas vartojamas suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, reumatinių ligų (reumatoidinio artrito, artrozės) gydymui ir menstruacijų skausmui mažinti.

Brufen 200 mg gali būti vartojams 6-12 metų vaikams esant ūminiam skausmui ir karščiavimui dėl peršalimo.

Brufen poveikis paprastai atsiranda per 30 minučių.

2. kas žinotina prieš vartojant brufen
Brufen vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Brufen medžiagai;
- jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre;
- jei turite padidėjusį polinkį kraujuoti;
- jei sergate sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis;
- jeigu jums yra sunkus širdies nepakankamumas;
- jei Jums yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba jei anksčiau yra buvę skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, atsiradusios vartojant Brufen ar panašius vaistus;
- jei Jums yra buvusios alerginės reakcijos (pvz., sunkumas kvėpuojant, nosies užgulimas, bėrimas) pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo uždegimo.
-
Specialių atsargumo priemonių reikia:

- Visada vartokite mažiausią galimą dozę trumpiausią gydymo laiką, kad būtų išvengta pašalinių reiškinių atsiradimo galimybės. Dažniausiai pašalinius poveikius sukelia vartojamos didesnės nei rekomenduojamos vaisto dozės. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti vartoti keletą NVNU tuo pačiu metu.
- Pacientai, kuriems šiuo metu yra, ar yra buvę toliau išvardintos ligos ar simptomai, turi pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant vartoti Brufen: sisteminė raudonoji vilkligė (jungiamojo audinio liga), kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai, lengvo ar vidutinio laipsnio širdies nepakankamumas, astma, uždegiminės žarnyno ligos, prieš tai buvusi skrandžio opa ar padidėjusi kraujavimo rizika.
- Kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, Brufen gali maskuoti infekciją.
- Šis vaistas priklauso vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri turi įtakos moters vaisingumui. Šio poveikio nelieka nustojus vartoti vaistą.
- Pacientai, ypač senyvi, kurie yra turėję virškinimo sistemos problemų, turėtų kreiptis į gydytoją jei pradėjus gydymą atsirastų virškinimo sistemos pažeidimo simptomų.
- Labai retai buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas vartojant NVNU. Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas.
- Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema);
- veido, liežuvio ir gerklės sutinimas;
- sunkumas ryjant;
- dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.
- -Tokie vaistai kaip Brufen gali šiek tiek padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką. Ši rizika didėja, kai vartojamos didelės vaisto dozės arba jo vartojama ilgą laiką. Nevartokite vaisto didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis ir ne ilgiau nei reikia.
- Pasikonsultuokite su gydytoju, jei turite širdies problemų, jei Jums yra buvęs infarktas ar Jums yra padidėjusi šių ligų rizika (pvz., jei Jūsų aukštas kraujospūdis, sergate diabetu, aukštas cholesterolio kiekis kraujyje ar rūkote).
- Jei planuojate pastoti, Brufen nevartokite. Prieš tai pasitarkite su gydytoju.
- Sergant vėjaraupiais reikėtų vengti vartoti šio vaisto.

Kitų vaistų vartojimas

Negalima vartoti skirtingų skausmą malšinančių vaistų vienu metu, nebent taip paskyrė gydytojas.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Brufen gali veikti arba jo poveikį įtakoti kai kurie vaistai, įskaitant vartojamus šių ligų gydymui:
- navikų ir imuninės sistemos ligų (metotreksatas);
- maniakinę depresiją (litis);
- nereguliarų širdies ritmą (digoksinas);
- skausmą (acetilsalicilo rūgštis);
- krešėjimą (pvz., dikumarolį, varfariną, tiklopidiną);
- depresiją (vaistai, vadinami SSRI);
- aukštą kraujo spaudimą (pvz., beta blokatorius, diuretikus, AKF inhibitorius, angiotenzino II inhibitorius);
- uždegimą (kortikosteroidai);
- grybelines infekcijas (antigrybelinius vaistus, ypač vorikonazolą ar flukonazolą);
- cukrinį diabetą (sulfonilkarbamidai);
- žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV) (zidovudinas).
-
- Dėl šių priežasčių, Jus gydantis gydytojas turi žinoti apie visus vaistus, kuriuos Jūs vartojate.

Brufen vartojimas su maistu ir gėrimais
Brufen galima vartoti su maistu ar gėrimais. Norint greitesnio vaisto poveikio, Brufen galima vartoti ir nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščiosios neturėtų vartoti Brufen paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Moterys, planuojančios pastoti ar pastojusios, taip pat neturėtų vartoti Brufen. Nėštumo metu Brufen galima vartoti tik jei paskyrė gydytojas.

Ibuprofenas patenka į motinos pieną. Žindant, vartoti ibuprofeną nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu tektų dažniau vartoti Brufen, pasikonsultuokite su gydytoju.

Ibuprofeno vartojimas gali turėti įtakos vaisingumui. Todėl šio vaisto vartojimas bandant pastoti ar atliekant nevaisingumo tyrimus yra nerekomenduojamas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Brufen kai kuriems žmonėms gali veikti reakcijos greitį. Tai reikia turėti omeny, jei atliekamas budrumo reikalaujantis darbas, pvz., vairuojama.

Tik Jūs galite nuspręsti,ar esate tinkamoje būsenoje ir galite vairuoti bei atlikti kitus, didelio dėmesio reikalaujančius darbus. Dėl vaisto veikimo ar pašalinio vaisto poveikio, kai kuriuos darbus atlikti gali būti nesaugu. Šie nepageidaujami reiškiniai išvardinti kituose šio lapelio skyriuose. Perskaitykite visą pakuotės lapelį. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoja ar vaistininku , jei kyla klausimų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brufen medžiagas
Brufeno sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti brufen
Brufen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprasta dozė paaugliams (12- 18 metų) ir suaugusiems esant reumatinėms ligoms yra: viena 400 mg tabletė 3 kartus per parą. Dozę kartoti kas 4- 6 val. Kad pasijustų greitesnis poveikis sustingusiems sąnariams, rytinę dozę galima vartoti nevalgius.
Maksimali paros dozė: 2400 mg.
Menstruacijų skausmui malšinti: viena 400 mg tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį. Dozę kartoti kas 4- 6 val. Vaisto išgerti pajutus pirmuosius menstruacijų skausmus.
Skausmas, įprastinė suagusiųjų dozė: viena 200 mg arba viena 400 mg tabletė kartą per parą arba 3-4 kartus per parą. Dozę kartoti kas 4-6 val.
Ūmus skausmas ir karščiavimas dėl peršalimo, 6-12 metų vaikams: viena 200 mg tabletė 1-3 kartus per parą.
Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate vyresnio amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

Pavartojus per didelę Brufen dozę

Jei išgėrėte didesnę nei Jums paskirta Brufen dozę ar vaikas netyčia išgėrė vaisto, kreipkitės į gydytoją,ligoninę, ar Skubios pagalbos centrą (tel.: 112), kur įvertins galimą riziką ir patars, kaip toliau elgtis.

Perdozavimo simptomai gali pasireikšti pykinimu, skrandžio skausmu, vėmimu (gali būti su kraujo priemaiša), galvos skausmu, spengimu ausyse, sutrikimu ir nistagmu. Vartojant dideles dozes galimas sąmonės praradimas, traukuliai ( dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigimas, kraujas šlapime, šalčio pojūtis kūne, kvėpavimo sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Brufen
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Brufen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnai (pasireiškia 1-10 pacientų iš 100):
- Galvos skausmas.
- Virškinimo trakto sutrikimai (apetito netekimas, rėmuo, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, juodos išmatos, kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno).
- Bėrimas.
- Nuovargis.

Nedažnai (pasireiškia 1-10 pacientų iš 10 00) ): sloga, nemiga, nerimas, regėjimo pakitimai, klausos sutrikimai. Sunkumas kvėpuojant, bronchų spazmas, astma ar astmos paūmėjimas. Skrandžio opa, skrandžio gleivinės uždegimas. Hepatitas. Gelta. Dilgėlinė, niežulys, nedidelės odos ir gleivinių kraujosruvos, angioedema ( žr. skyrių 2. „Specialių atsargumo priemonių reikia“), jautrumas šviesai. Sutrikusi inkstų funkcija.

Retai (pasireiškia 1 -10 iš 10000): nebakterinis meningitas, kraujo sudėties pakitimai, alerginės reakcijos, depresija, sutrikimas, galvos svaigimas, mieguistumas, sutrikusi rega, tinitas (spengimas ausyse), skrandžio opos prakiurimas, sutrikusi kepenų funkcija, odos ir gleivinių pakitimai, tokie kaip nekrolizė ir (ar) daugiaformė eritema, skysčių susilaikymas organizme.

Atkreipkite dėmesį, kad Brufen gali prailginti kraujavimo laiką.

Buvo pranešimų apie aukštą kraujospūdį ir širdies veiklos sutrikimą, taip pat apie storojo žarnyno opų ir Krono ligos (žarnyno liga) pablogėjimą vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Galima sunki odos infekcija sergant vėjaraupiais.

Tokie vaistai kaip Brufen gali padidinti infarkto ar insulto riziką.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Brufen

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Ant dėžutės, buteliuko etiketės po “Tinka iki” ir lizdinės plokštelės po “EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brufen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Brufen sudėtis

Vienoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.
Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.

- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, laktozės monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas,,natrio laurilsulfatas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, talkas, titanio dioksidas E 171.

Brufen išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ovalios plėvele dengtos tabletės.

Brufen 200 mg: Dėžutėje būna 30 tablečių lizdinėse plokštelėse arba 100 tablečių DTPE buteliuke.
Brufen 400 mg: Dėžutėje būna 20, 30 ar 60 tablečių lizdinėse plokštelėse arba 100 tablečių DTPE buteliuke.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės..

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Abbott Laboratories Baltics SIA
Vienības 87h, Rīga, LV 1004
Latvija
Tel: +37167605580

Gamintojas
Abbot GmbH & Co. KG
Knollstrasse, D-67061 Ludwigshafen
Vokietija

arba

Famar SA.
7 Anthoussas Avenue
153 44 Anthousa, Attiki
Graikija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-03-05
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai