Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Biodroxil 250mg/5ml milteliai geriamajai susp.60ml

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Cefadroksilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Biodroxil ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Biodroxil
3. Kaip vartoti Biodroxil
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Biodroxil
6. Kita informacija

1. KAS YRA Biodroxil IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs b-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).
Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.
Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika
Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 12­24 val. 15­20% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.
Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.
Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos
Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:
Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Biodroxil

Biodroxil vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei Biodroxil medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Penicilinams alergiškiems žmonėms cefadroksilio, kaip ir kitokių cefalosporinų, reikia vartoti labai atsargiai, kadangi gali pasireikšti kryžminė alergija (ji galima 5-10% pacientų). Ligoniams, sergantiems sunkia alergine bronchine astma, Biodroxil reikia vartoti ypač atsargiai. Ligoniams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamu, reikia ilginti intervalus tarp dozių vartojimo (žr. skyriuje “Dozavimas” pateiktą lentelę). Vartojant, ypač ilgai, cefadroksilio, kaip ir kitokių antibiotikų, rekomenduojama dažnai nustatinėti kraujo ląstelių kiekį, ir reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją.

Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, egzantema, niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju reikia gydyti simpatikomimetikais, kortikosteroidais ir (arba) antihistamininiais preparatais.

Jeigu prasideda sunkus ir nepraeinantis viduriavimas, reikia nustatyti, ar nėra pseudomembraninio kolito, kuris gali būti net pavojingas gyvybei. Tokiu atveju Biodroxil vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti vartoti tinkamų preparatų (pvz., gerti po 250 mg vankomicino 4 kartus per parą). Peristaltiką slopinančių vaistų vartoti draudžiama.

Cefadroksiliu, kaip ir kitokiais antibiotikais, gydant ilgai, gali atsirasti grybelių (pvz., Candida) superinfekcija, vitamino K trūkumo (hemoragija) bei B grupės vitaminų trūkumo (stomatitas, glositas, neuritas, anoreksija ir kt.) simptomų.

Jeigu yra sunkus virškinimo trakto funkcijos sutrikimas, cefadroksiliu gydyti negalima.

Sunkias, gyvybei pavojingas infekcines ligas pradžioje reikia gydyti parenteraliniu būdu vartojamais cefalosporinais.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Klinikinių tyrimų, kuriais būtų įrodyta, jog Biodroxil gydyti nėščias moteris ir žindyves saugu, neatlikta. Jei medikamentu žindyves gydyti būtina, gydymo metu ir 2 paras po jo kūdikio žindyti negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Biodroxil negalima vartoti kartu su bakteristazinį poveikį sukeliančiais chemoterapiniais preparatais (antibiotikais), pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu, kadangi galimas antagonizmas.

Vartojanr probenecido ir Biodroxil, ilgiau gali išlikti didesnė pastarojo medikamento koncentracija kraujo serume.

Jeigu ligonis viduriuoja, gali mažėti medikamento rezorbcija ir dėl to silpnėti jo poveikis.

Kartu su aminoglikozidais, polimiksinu B, kolistinu ar didele Henlės kilpoje veikiančių diuretikų doze Biodroxil vartoti negalima, kadangi gali stiprėti toksinis poveikis inkstams.
Vartojant didelę Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų, dozę kartu su antikoaguliantais ar trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, reikia dažnai nustatinėti kraujo krešėjimo parametrus, kad neprasidėtų kraujavimas.

Kaip ir kiti antibiotikai, Biodroxil gali silpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Biodroxil medžiagas
Viename paruoštos suspensijos dozavimo šaukštelyje yra 3,4 g. cukraus. Cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina į tai atsižvelgti
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI Biodroxil

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo būdas
Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Kapsulės ir tabletės nuryjamos nesukramtytos, užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

Dozavimas
Vidutinė paros dozė vaikams, kurių inkstų funkcija normali, yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba padalijama į dvi lygias dalis, kurios geriamos 12 val. intervalu. Atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą ir sukėlėjo jautrumą preparatui, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
9­12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą, dozę.
Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau nei 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai ar vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti paros dozė yra 1-2 g. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą dozę.

Amžius ir svoris Biodroxil paros dozė Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg Gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml, 2 kartus per parą. 2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg Gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml. 1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg Gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml. 5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg Gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml. 9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg Gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą. Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms Gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.
Dozavimas specialiu atveju
b hemolizinio streptokoko (Streptococcus pyogenes) sukeltas tonzilitas ar faringitas
Vaikams. Paros dozė yra 30 mg /kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.
Suaugusiems žmonėms. Paros dozė yra 1 g. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.

Komplikuota šlapimo organų infekcinė liga (pvz., pielonefritas)
Suaugusiems žmonėms. Reikia gerti po 1 g 2 kartus per parą. Biodroxil būtina vartoti 7-10 parų.
Kaulų ir (ar) sąnarių infekcinė liga tuo atveju, jei galima gydyti geriamaisiais
cefadroksilio preparatais
Vaikams. Paros dozė yra mažiausiai 50 mg/kg kūno svorio. Ji dalijama į 2-4 lygias dalis, kurios geriamos 6-12 valandų intervalais. Biodroxil būtina vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Suaugusiem žmonėms. Reikia gerti po 1 g 4 kartus per parą (6 valandų intervalais). Biodroxil reikia vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Dozavimas žmonėms, kurių inkstų funkcija nepakankama

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai