Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Begonijinių (Begoniaceae) šeimos begonijų gentis gausi - suskaičiuojama apie 1 000 rūšių. Nors dauguma kambarinių begonijų - puošnūs lapiniai augalai, yra ir kelios gražiai žydinčios rūšys. Aukštoji begonija (Begonia x hiemalis, sin. B. elatior) pražysta bet kuriuo metų laiku. Kerelio aukštis siekia nuo 20 cm iki 0,5 m. Žiedų spalvos įvairios: balta, geltona, oranžinė, rausva, raudona; būna dvispalvių, paprastais, bet dažniausiai - pilnaviduriais žiedais. Rečiau auginamos kalėdinės begonijos (B. x cheimantha, angl. Lorraine begonia). Balkonus ir gėlynus puošiančios visadžydės begonijos (B. semperflorens) taip pat gali augti ir žydėti kambaryje.PriežiūraBegonijos gerai auga įprastomis kambario sąlygomis, šviesioje, labai saulės nekaitinamoje vietoje. Laikant per tamsiai nustoja žydėti. Laistomos reguliariai kambario temperatūros vandeniu. Iš padėklo vandens perteklius išpilamas. Tręšiamos kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Gausiai žydi 2-3 mėnesius. Vėliau augalus verta nugenėti ir palaukti, kol pražys naujos šakelės. Begonijos persodinamos kasmet, baigus žydėti, į durpinės ir kompostinės žemės mišinį. Pasenusių augalų laikyti neverta, geriau pakeisti naujais. Vasarą galima auginti balkone, gėlyne.DauginimasVegetatyviškai galima dauginti visus metus, bet geriausia - pavasarį. Nuo motininio augalo nupjaunamos 8-10 cm ilgio šakelės. Įšaknydinamos dėžutėse su durpių ir smėlio mišiniu arba pamerkus į vandenį. Į vazonus sodinamos po vieną. Kad šakotųsi, nugnybiama viršūnė. Galima dauginti ir lapais: sveiki lapai su 1-1,5 cm ilgio lapkočiais susmeigiami į dauginimo dėžutes ir uždengiami. 20-22 °C šilumoje po 1-1,5 mėnesio pasirodo daigai. Paaugusius juos po vieną galima persodinti į atskirus vazonėlius. Sėklomis begonijos dauginamos tik šiltnamiuose.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Populiariausios vienmetės gėlės – visadžydžių begonijų grupė (dar vadinama Semperflorens grupė). Visadžydė begonija (B. semperflorens) – šios grupės pradininkė. Kryžminant su kitomis rūšimis ir tarpusavyje išvesta labai daug veislių. Žydi smulkiais (iki 3 cm skersmens) baltais, rožiniais, raudonais žiedais. Lapai, kaip ir būdinga begonijoms, storoki, žali arba rusvi. Krūmeliai dažniausiai 15–30 cm aukščio.
Begonijinių (Begoniaceae) šeimos begonijų gentis gausi - suskaičiuojama apie 1 000 rūšių. Nors dauguma kambarinių begonijų - puošnūs lapiniai augalai, yra ir kelios gražiai žydinčios rūšys. Aukštoji begonija (Begonia x hiemalis, sin. B. elatior) pražysta bet kuriuo metų laiku. Kerelio aukštis siekia nuo 20 cm iki 0,5 m. Žiedų spalvos įvairios: balta, geltona, oranžinė, rausva, raudona; būna dvispalvių, paprastais, bet dažniausiai - pilnaviduriais žiedais. Rečiau auginamos kalėdinės begonijos (B. x cheimantha, angl. Lorraine begonia). Balkonus ir gėlynus puošiančios visadžydės begonijos (B. semperflorens) taip pat gali augti ir žydėti kambaryje.Priežiūra. Begonijos gerai auga įprastomis kambario sąlygomis, šviesioje, labai saulės nekaitinamoje vietoje. Laikant per tamsiai nustoja žydėti. Laistomos reguliariai kambario temperatūros vandeniu. Iš padėklo vandens perteklius išpilamas. Tręšiamos kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Gausiai žydi 2-3 mėnesius. Vėliau augalus verta nugenėti ir palaukti, kol pražys naujos šakelės. Begonijos persodinamos kasmet, baigus žydėti, į durpinės ir kompostinės žemės mišinį. Pasenusių augalų laikyti neverta, geriau pakeisti naujais. Vasarą galima auginti balkone, gėlyne.Dauginimas. Vegetatyviškai galima dauginti visus metus, bet geriausia - pavasarį. Nuo motininio augalo nupjaunamos 8-10 cm ilgio šakelės. Įšaknydinamos dėžutėse su durpių ir smėlio mišiniu arba pamerkus į vandenį. Į vazonus sodinamos po vieną. Kad šakotųsi, nugnybiama viršūnė. Galima dauginti ir lapais: sveiki lapai su 1-1,5 cm ilgio lapkočiais susmeigiami į dauginimo dėžutes ir uždengiami. 20-22 °C šilumoje po 1-1,5 mėnesio pasirodo daigai. Paaugusius juos po vieną galima persodinti į atskirus vazonėlius. Sėklomis begonijos dauginamos tik šiltnamiuose.
 
Plačiau apie vienmetes gėles žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 47 „Vienmetės gėlės“.
Susiję straispniai:
„Kuo serga begonija?“
„Begonijų puokštė vazonėlyje“
„Spalvingas begonijų pasaulis“
 
 
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai