Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Azopt 10mg/ml akių lašai, suspensija 5ml

INFORMACINIS LAPELIS
AZOPT 10 mg/ml Suspensija, akių lašai
Brinzolamidas

Prieš pradėdami vartoti vaistą atidžiai perskaitykite šį informacinį lapelį.

Šį vaistą gydytojas paskyrė jums, todėl neduokite jo kitiems žmonėms, nes vaistas gali jiems pakenkti, net jeigu serga ta pačia liga.
Saugokite šį lapelį, kol vartojate vaistą, gal reikės jį dar kartą perskaityti. Jei kas neaišku, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Viename mililitre yra 10 mg veikliosios vaisto medžiagos brinzolamido.
Kitos sudedamosios dalys: benzalkonio chloridas, karbomeras 974P, dinatrio edetatas, manitolis, išgrynintasis vanduo, natrio chloridas, tiloksapolis.
Reikiamam rūgštingumui (pH) palaikyti vaisto sudėtyje taip pat gali būti labai mažas kiekis vandenilio chlorido rūgšties arba natrio hidroksido.

AZOPT prekybos teisių savininkas yra Alcon Laboratories (UK) Ltd., Boundary Way, Hemel Hempstead, Herts., HP2 7UD, Jungtinė Karalystė.

AZOPT gamintojas: S.A. Alcon–Couvreur N.V., Rijksweg 14, B–2870 Puurs, Belgija.

AZOPT akių lašai skirti mažinti padidėjusį akispūdį, kuris gali sukelti glaukomą.
Padidėjęs akispūdis. Jūsų akių obuoliuose yra skaidraus vandeninio skysčio, kuris maitina akies vidų. Skystis nuolat pasišalina iš akies ir gaminasi naujas. Jei akis prisipildo skysčio greičiau, negu jis pasišalina, spaudimas akies viduje didėja, dėl to gali sutrikti rega.
AZOPT priklauso grupei antiglaukominių vaistų, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais. Jis slopina skysčio gamybą akyje ir taip sumažina akispūdį. Vaistas gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais akių lašais – vadinamaisiais beta blokatoriais, kurie taip pat mažina akispūdį.
AZOPT yra balzganas skystis (suspensija), tiekiamas 5 ml arba 10 ml plastikiniuose buteliukuose-lašintuvuose (droptainer) su užsukamaisiais dangteliais arba supakuotas po tris 5 ml plastikinius buteliukus-lašintuvus su užsukamaisiais dangteliais.

Nevartokite AZOPT, jei:
nesveiki jūsų inkstai; esate alergiški brinzolamidui ar kitoms sudedamosioms vaisto dalims; esate alergiški vaistams, vadinamiems sulfonamidais. AZOPT gali sukelti tokią pat alerginę reakciją; sergate hiperchloremine acidoze (kraujas per daug rūgštus).
esate alergiški brinzolamidui ar kitoms sudedamosioms vaisto dalims; esate alergiški vaistams, vadinamiems sulfonamidais. AZOPT gali sukelti tokią pat alerginę reakciją; sergate hiperchloremine acidoze (kraujas per daug rūgštus).
esate alergiški vaistams, vadinamiems sulfonamidais. AZOPT gali sukelti tokią pat alerginę reakciją; sergate hiperchloremine acidoze (kraujas per daug rūgštus).
sergate hiperchloremine acidoze (kraujas per daug rūgštus).
Tokiais atvejais klauskite gydytojo patarimo.

Vartodami AZOPT būkite ypač atidūs, jei: nesveikos jūsų kepenys. Pasakykite apie tai gydytojui; jūsų akys sausos arba nesveika ragena. Pasakykite apie tai gydytojui; nešiojate minkštuosius kontaktinius lęšius. Nevartokite šių lašų, neišėmę lęšių iš akių. Įsilašinę vaisto, palaukite 15 minučių ir tik po to vėl įsidėkite lęšius. AZOPT konservantas (benzalkonio chloridas) gali pažeisti minkštuosius lęšius.
jūsų akys sausos arba nesveika ragena. Pasakykite apie tai gydytojui; nešiojate minkštuosius kontaktinius lęšius. Nevartokite šių lašų, neišėmę lęšių iš akių. Įsilašinę vaisto, palaukite 15 minučių ir tik po to vėl įsidėkite lęšius. AZOPT konservantas (benzalkonio chloridas) gali pažeisti minkštuosius lęšius.
nešiojate minkštuosius kontaktinius lęšius. Nevartokite šių lašų, neišėmę lęšių iš akių. Įsilašinę vaisto, palaukite 15 minučių ir tik po to vėl įsidėkite lęšius. AZOPT konservantas (benzalkonio chloridas) gali pažeisti minkštuosius lęšius.
AZOPT neturėtų vartoti jaunesni kaip 18 metų asmenys.

Nėščioms moterims ir žindyvėms
Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš pradėdama vartoti AZOPT pasakykite apie tai gydytojui.
Jei žindote, nevartokite AZOPT – vaisto gali patekti į pieną.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir dirbti su mechanizmais
Įsilašinus AZOPT trumpam gali pablogėti rega. Kartais įsilašinus AZOPT apima mieguistumas arba svaigsta galva. Nevairuokite automobilio ir nedirbkite su techniniais įrenginiais, kol šie reiškiniai nepraėjo.

AZOPT IR KITI VAISTAI
Jei vartojate kitą karboanhidrazės inhibitorių (acetazolamidą ar dorzolamidą, žr. skyrelį „AZOPT poveikis”), vartojate (ar neseniai vartojote) kitus vaistus, pasakykite savo gydytojui.
Paminėkite ir tuos vaistus, kuriuos pirkote be recepto.

Įprastinis dozavimas
Suaugusiesiems: po 1 lašą į akį arba abi akis du kartus per parą – rytą ir vakare.
Gydytojas gali nurodyti vartoti ir kitaip. Lašinti AZOPT į abi akis reikia tik gydytojo nurodymu. Vartoti AZOPT reikia tiek, kiek gydytojas liepia.

AZOPT galima lašinti tik į akis.

Paimkite AZOPT buteliuką ir veidrodėlį. Nusiplaukite rankas. Suplakite buteliuko turinį ir atsukite dangtelį. Laikykite buteliuką nykščiu ir didžiuoju pirštu lašintuvo galiuku žemyn. Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies obuolio susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.). Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Nusiplaukite rankas. Suplakite buteliuko turinį ir atsukite dangtelį. Laikykite buteliuką nykščiu ir didžiuoju pirštu lašintuvo galiuku žemyn. Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies obuolio susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.). Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Suplakite buteliuko turinį ir atsukite dangtelį. Laikykite buteliuką nykščiu ir didžiuoju pirštu lašintuvo galiuku žemyn. Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies obuolio susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.). Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Laikykite buteliuką nykščiu ir didžiuoju pirštu lašintuvo galiuku žemyn. Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies obuolio susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.). Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies obuolio susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.). Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu. Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Nelieskite nei akies voko, nei pačios akies ar kokio nors kito paviršiaus lašintuvo galiuku, nes tirpalas gali užsiteršti mikrobais. Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Pirštu švelniai paspaudę buteliuko dugnelį, įlašinkite į akį vieną lašą vaisto. Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Nesuspauskite buteliuko: jis taip pagamintas, kad užtenka tik švelniai spustelėti buteliuko dugnelį (2 pav.). Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Įsilašinę AZOPT užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų vaisto. Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Jei reikia, taip pat įsilašinkite vaisto į kitą akį. Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.
Įsilašinę vaisto, iš karto gerai užsukite buteliuko dangtelį.

Jei nepataikėte vaisto įsilašinti į akį, bandykite dar kartą.

Jei įsilašinote vaisto per daug, išplaukite jį iš akies šiltu vandeniu. Daugiau nesilašinkite, kol neateis laikas lašinti kitą (įprastinę) vaisto dozę.

Jei pamiršote įsilašinti vaisto, įsilašinkite, kai tik prisiminsite; toliau vartokite vaistą įprastu laiku. Nesilašinkite dvigubos vaisto dozės.

Jei vartojate kitus akių lašus, padarykite mažiausiai 5 minučių pertrauką tarp AZOPT ir kito vaisto lašinimo.

Kai kuriems žmonėms, vartojantiems AZOPT, gali pasireikšti šalutinis vaisto poveikis. Jis gali būti nemalonus, tačiau dažniausiai greitai praeina.

Jei šalutinis poveikis nestiprus, galite toliau vartoti vaistą. Jei abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko.

Dažniau pasitaikantys šalutiniai reiškiniai
Vienas ar keli iš šių šalutinių reiškinių galimi šešiems iš 100 žmonių:

Poveikis akims: trumpalaikis regos pablogėjimas, deginimo ar dilgsėjimo jutimas iš karto įlašinus vaisto; svetimkūnio akyje pojūtis; akių paraudimas.

Poveikis visam organizmui: kartaus ar sūraus skonio jutimas, galvos skausmas.

Jei pastebėjote kokį nors šalutinį poveikį, kuris nebuvo čia aprašytas, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Atsukę buteliuką, vaistą galite vartoti keturias savaites, po to jį reikia išmesti.
Ant buteliuko ir dėžutės užrašykite datą, kada vaistą pirmą kartą atsukote.
Jei pakuotėje yra trys buteliukai, užrašykite kiekvieno jų atsukimo laiką:
1 buteliukas atsuktas:
2 buteliukas atsuktas:
3 buteliukas atsuktas:

Laikykite vaistą saugioje, vaikams nematomoje ir neprieinamoje vietoje.
Nevartokite vaisto, jei pasibaigęs jo tinkamumo laikas, nurodytas ant buteliuko ir dėžutės (pažymėta Exp.).

Jei jums reikia papildomos informacijos apie šį vaistą, klauskite gydytojo ar vaistininko.

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2023 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai