Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Augmentin 500/125mg plėvele dengtos tabletės N20

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Augmentin 500/125 mg plėvele dengtos tabletės
Augmentin 875/125 mg plėvele dengtos tabletės
Amoksicilinas/klavulano rūgštis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Augmentin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Augmentin
3. Kaip vartoti Augmentin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Augmentin
6. Kita informacija

1. kas yra augmentin ir kam jis vartojamas
Indikacijos
Augmentin – tai plataus veikimo spektro antibiotikas. Jis veikia dažniausiai bendrosios ambulatorinės praktikos ir ligoninės sąlygomis pasitaikančius patogeninius mikroorganizmus. Klavulanato beta laktamazes slopinamasis poveikis išplečia amoksicilino veikimo spektrą, kuris apima daugiau mikroorganizmų, taip pat daugumą sukėlėjų, atsparių kitiems beta laktaminiams antibiotikams.
Augmentin geriamųjų preparatų skiriama trumpalaikiam (du kartus per parą) toliau nurodytų bakterijų sukeliamų infekcinių ligų gydymui. Tai:

· Viršutinių kvėpavimo takų, taip pat ausų nosies ir gerklės ( ANG) infekcinė liga, pvz., tonzilitas, prienosinių ančių uždegimas, vidurinės ausies uždegimas.
· Apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga, pvz., paūmėjęs lėtinis bronchitas, skiltinė pneumonija ir bronchopneumonija.
· Šlapimo ir lyties organų infekcinė liga, pvz., cistitas, uretritas, pielonefritas.
· Odos ir minkštųjų audinių infekcinė liga, pvz., šunvotė, pūlinys, celiulitas, žaizdų infekcija.
· Kaulų ir sąnarių infekcinė liga, pvz., osteomielitas.
· Dantų infekcinė liga, pvz., dantų alveolių pūlinys.
· Kita infekcija, pvz., sepsinis abortas, pogimdinis sepsis, pilvo ertmės sepsis.

Augmentin veikia baktericidiškai daugelį mikroorganizmų:
Gramteigiamus
Aerobus: Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, *Staphylococcus aureus, *koagulazės negaminančius stafilokokus (taip pat Staphylococcus epidermidis), Corynebacterium rūšies, Bacillus anthracis, Listeria monocytogenes.
Anaerobus: Clostridium rūšies, Peptococcus rūšies, Peptostreptococcus.
Gramneigiamus
Aerobus: *Haemophilus influenzae, *Escherichia coli, *Proteus mirabilis, *Proteus vulgaris, *Klebsiella rūšies, *Moraxella catarrhalis, *Salmonella rūšies, *Shigella rūšies, Bordetella pertussis, Brucella rūšies, *Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Vibrio cholerae, Pasteurella multocida.
Anaerobus: *Bacteroides rūšies, taip pat B. fragilis.

Taip pat tiekiama į veną leidžiama (intraveninė) Augmentin forma trumpalaikiam bakterinės infekcinės ligos gydymui arba infekcijos, susijusios su didelės apimties chirurginėmis operacijomis, profilaktikai. Intraveninė Augmentin forma aprašyta atskirame informaciniame lapelyje.

Augmentin taip pat tiekiamas geriamosios suspensijos pavidalu. Jo vartojama 3 kartus per parą. Sirupas skirtas jaunesnių kaip 12 metų vaikų bakterijų sukeliamai infekcinei ligai gydyti.

2. kas žinotina prieš vartojant augmentin
Augmentin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) penicilinui ar bet kuriai pagalbinei Augmentin medžiagai;
- jeigu buvo su Augmentin ar penicilinų vartojimu susijusi gelta ar sutrikusi kepenų veikla.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs sergate infekcine mononukleoze. Tuomet vartojant amoksicilino, gali atsirasti eriteminis bėrimas. Įtarus infekcinę mononukleozę, Augmentin patartina nevartoti.
- jeigu Jums yra apysunkis ar sunkus inkstų veiklos nepakankamumas. Tuomet Augmentin dozę reikia mažinti taip, kaip nurodoma skyriuje Dozavimas.
- jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi.
- peniciliną vartojusiems pacientams pasitaikė sunkių, retkarčiais net mirtinų padidėjusio jautrumo (anafilaktoidinių) reakcijų. Jos daugiau tikėtinos, jeigu Jums buvo padidėjusio jautrumo reakcijų nuo penicilino.
- jei vaisto vartojate ilgai, nes gali išvešėti nejautrių mikroorganizmų.
- retai gali pasitaikyti cholestazinė gelta, net sunki, tačiau paprastai laikina. Simptomų gali atsirasti praėjus šešioms savaitėms po gydymo.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kuriems Augmentin vartojantiems pacientams pailgėjo kraujavimo ir protrombino laikas. Todėl šį vaistą reikėtų atsargiai skirti kraujo keršumą mažinančius preparatus vartojantiems pacientams.

Augmentin, kaip ir kiti plataus veikimo spektro antibiotikai, gali mažinti geriamųjų saugančių nuo pastojimo vaistų efektyvumą. Apie tai reikia įspėti pacientes.

Nepatartina kartu vartoti probenecido. Pastarasis slopina amoksicilino sekreciją inkstų kanalėliuose. Vartojamas kartu su Augmentin, jis gali padidinti ir ilgiau išlaikyti amoksicilino, bet ne klavulano rūgšties, koncentraciją kraujo plazmoje.

Kartu su amoksicilinu vartojamas alopurinolis gali padidinti odos alerginių reakcijų tikimybę. Nėra duomenų apie Augmentin vartojimą kartu su alopurinoliu.

Būtina nepamiršti apie galimą kryžminį padidėjusį jautrumą su kitais beta laktaminiais antibiotikais, pvz., cefalosporinais.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Tiriant geriamojo ir parenterinio Augmentin poveikį gyvūnų (pelių ir žiurkių) dauginimosi funkcijai, nustatyta, kad preparatas teratogeninio poveikio nesukelia. Apie Augmentin vartojimą nėštumo laikotarpiu patirties turima nedaug. Šį vaistą, kaip ir kitus, vengtina vartoti nėštumo laikotarpiu, ypač per pirmuosius tris mėnesius, nebent gydytojas nuspręstų, kad tai būtina.
Augmentin galima vartoti žindyvėms. Be įjautrinimo pavojaus, susijusio su nedideliu vaisto kiekiu, patenkančiu į motinos pieną, kitokio neigiamo poveikio žindomam kūdikiui nenustatyta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Neigiamo poveikio gebėjimui vairuoti ar prižiūrėti veikiančius įrenginius Augmentin neturi.

3. kaip vartoti augmentin
Augmentin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimas
Įprastinės dozės infekcinei ligai gydyti

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai