Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Atorvastatin-ratiopharm 10mg plėv.dengtos tab.N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Atorvastatin-ratiopharm 10 mg plėvele dengtos tabletės
Atorvastatin-ratiopharm 20 mg plėvele dengtos tabletės
Atorvastatin-ratiopharm 40 mg plėvele dengtos tabletės
Atorvastatinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Atorvastatin-ratiopharm ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Atorvastatin-ratiopharm
3. Kaip vartoti Atorvastatin-ratiopharm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Atorvastatin-ratiopharm
6. Kita informacija

1. kas yra atorvastatin-ratiopharm ir kam jis vartojamas
Atorvastatin-ratiopharm yra lipidų kiekį kraujyje mažinantis vaistas. Atorvastatin-ratiopharm vartojamas lipidų, pvz. cholesterolio, trigliceridų kiekio mažinimui kraujyje kartu su dieta pacientams, kai gydymas vien dieta su sumažintu riebalų kiekiu arba kitokiu būdu, pvz., fiziniais pratimais ir nauju gyvenimo būdu, buvo nepakankamas. Atorvastatin-ratiopharm taip pat vartojamas kartu su kitais lipidų kiekį kraujyje mažinančiais vaistiniais preparatais.

2. kas žinotina prieš vartojant atorvastatin-ratiopharm
Atorvastatin-ratiopharm vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Atorvastatin-ratiopharm medžiagai;
- jeigu Jums vartojant į atorvastatiną panašių lipidų kiekį kraujyje mažinančių vaistinių preparatų buvo pasireiškusi alergija (padidėjęs jautrumas);
- jeigu Jūs sergate kepenų liga;
- jeigu yra raumenų veiklos sutrikimas (miopatija);
- jeigu Jūs esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį;
- jeigu Jūs esate vaisingo amžiaus moteris ir nesinaudojate tinkamomis kontraceptinėmis priemonėmis.
- jeigu Jums buvo nustatyti nepaaiškinami pakitę kepenų funkcijos rodmenys kraujo tyrimuose

Specialių atsargumo priemonių reikia

- jeigu Jūs sirgote kepenų liga arba geriate daug alkoholio;
- jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla;
- jeigu dėl skydliaukės veiklos nepakankamumo (hipotirozės) lėta medžiagų apykaita;
- jeigu Jūs esate vyresni negu 70 metų;
- jeigu Jūsų ligos istorijoje yra genetinė miopatija;
- jeigu Jums vartojant lipidų kiekį kraujyje mažinančių vaistų buvo pasireiškusi miopatija.

Atsiradus nepaaiškinamam raumenų skausmui (mialgijai), mėšlungiui, jautrumui arba nuovargiui, ypač kartu su negalavimu ar karščiavimu, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi gali reikėti mažinti Atorvastatin-ratiopharm dozę arba nutraukti jo vartojimą.

Prieš gydymą ir gydymo metu gydytojas tikriausiai Jums norės nustatyti cholesterolio kiekį kraujyje ir patikrinti kepenų veiklą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Atorvastatin-ratiopharm poveikiui, o Atorvastatin-ratiopharm gali įtakoti kitų vaistų poveikį.

Šių vaistinių preparatų kartu su Atorvastatin-ratiopharm reikia vartoti atsargiai, kadangi gali padidėti miopatijos, kuri retais atvejais gali būti sunki ir sukelti inkstų funkcijos pakenkimą, rizika:
- ciklosporino (imunosupresanto);
- kai kurių antibiotikų (eritromicino, klaritromicino);
- kai kurių preparatų nuo grybelio (itrakonazolo, ketokonazolo);
- nefazodono (antidepresanto);
- nikotino rūgšties (cholesterolio kiekį mažinančio vaisto);
- fibratų (cholesterolio kiekį mažinančio vaisto);
- ŽIV proteazės inhibitorių.

Jeigu vartojate varfarino (antikoagulianto), digoksino, geriamųjų kontraceptikų, kuriuose yra noretisterono ir (arba) etinilestradiolio, kolestipolio (cholesterolio kiekį kraujyje mažinančio vaisto), ar antacidinių preparatų, kuriuose yra magnio ir aliuminio hidroksidų, pasakykite gydytojui, kadangi šių vaistų veiksmingumas gali padidėti.

Atorvastatin-ratiopharm vartojimas su maistu ir gėrimais

Šio vaisto galima gerti valgio metu arba nevalgius.
Gydymo Atorvastatin-ratiopharm metu daug greipfrutų sulčių gerti negalima, kadangi greipfrutų sultys gali įtakoti Atorvastatin-ratiopharm poveikį.

Nėštumas

Nėštumo metu Atorvastatin-ratiopharm vartoti negalima. Vaisingo amžiaus moterims gydymo Atorvastatin-ratiopharm metu būtina naudotis tinkamomis kontraceptinėmis priemonėmis. Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpis

Žindymo laikotarpiu Atorvastatin-ratiopharm vartoti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Atorvastatin-ratiopharm gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. kaip vartoti atorvastatin-ratiopharm
Atorvastatin-ratiopharm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atorvastatin-ratiopharm vartojamas vieną kartą per parą. Vaistą galima gerti bet kuriuo dienos metu, valgant arba nevalgius. Nepamirškite, kad Atorvastatin-ratiopharm gydymo metu būtina toliau laikytis specialios dietos ir pakeisto gyvenimo būdo.

Pradinė dozė priklauso nuo cholesterolio kiekio kraujyje ir gydymo tikslo. Įprasta pradinė paros dozė yra 10 mg. Po 4 savaičių arba vėliau gydytojas dozę gali patarti keisti. Didžiausia dozė - 80 mg vieną kartą per parą. Paros dozė geriama iš karto.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Dozės keisti nereikia. Laikykitės gydytojo nurodymų.

4 – 17 metų vaikai ir paaugliai

Vaikus Atorvastatin-ratiopharm galima gydyti tik gydytojui prižiūrint.

Pavartojus per didelę Atorvastatin-ratiopharm dozę

Atorvastatin-ratiopharm perdozavus, kreipkitės į gydytoją, greitąją pagalbą arba į vaistininką.

Pamiršus pavartoti Atorvastatin-ratiopharm

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, išskyrus tuos atvejus, kai bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Atorvastatin-ratiopharm, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Atsiradus nepaaiškinamam raumenų skausmui (mialgijai), mėšlungiui, jautrumui ar nuovargiui, ypač tuo atveju, jeigu kartu pasireiškia ir negalavimas arba karščiavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pastebėtas nepageidaujamas poveikis

Dažnas (pasireiškia 1 – 10 pacientų iš 100). Vidurių užkietėjimas, pūtimas, dispepsija, pykinimas, viduriavimas, padidėjęs jautrumas, nemiga, galvos skausmas ar sukimasis, odos deginimo, dilgčiojimo niežėjimo ar perštėjimo pojūtis be aiškių fizinių priežasčių (parestezija, sumažėjęs lietimo pojūtis), bėrimas, niežulys, raumenų skausmas (mialgija), sąnarių skausmas (artralgija), nuovargis, krūtinės arba nugaros skausmas ir periferinė edema.

Nedažnas (pasireiškia 1 – 10 pacientų iš 1 000). Apetito netekimas, vėmimas, kraujo krešumo sumažėjimas (trombocitopenija), plaukų slinkimas, nuplikimas (alopecija), gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas arba sumažėjimas, kasos uždegimas (pankreatitas), nervų sistemos sutrikimas (periferinė neuropatija), niežtintis odos bėrimas (dilgėlinė), atminties praradimas (amnezija), spengimas ar ūžimas ausyse, miopatija, t. y. raumenų skausmingumas ir silpnumas, negalavimas, kūno svorio didėjimas, impotencija.

Retas (pasireiškia 1 – 10 pacientų iš 10 000). Kepenų uždegimas (hepatitas), cholestazinė gelta, raumenų uždegimas (miozitas), mėšlungis arba silpnumas, atsiradę dėl bendro sutrikimo ir karščiavimo (rabdomiolizė).

Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000). Sunki alerginė reakcija (anafilaksija), trumpalaikis veido, kaklo, rankų ir kojų sutinimas (angioneurozinė edema), bėrimas pūslėmis (įskaitant daugiaformę eritemą, Stevens-Johnson‘o sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti atorvastatin-ratiopharm
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniui preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ bei lizdinės plokštelės po EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Atorvastatin-ratiopharm vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Atorvastatin-ratiopharm sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra atorvastatinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, kalcio karbonatas, povidonas K-30, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, bevandenis koliodinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 6000.

Atorvastatin-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

Atorvastatin-ratiopharm 10 mg tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, 7 mm skersmens, dengtos plėvele.
Atorvastatin-ratiopharm 20 mg tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, 9 mm skersmens, dengtos plėvele.
Atorvastatin-ratiopharm 40 mg tabletės yra baltos, ovalios formos, abipus išgaubtos, 8,2x17 mm, dengtos plėvele.

OPA-Al-PVC/Al lizdinės plokštelės, kuriose yra 4, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 84, 98, 100, 200 (10 x 20) arba 500 plėvele dengtų tablečių.
DTPE buteliukas užspaudžiamu MTPE dangteliu, kuriame yra 10, 20, 30, 50, 100 arba 200 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
ratiopharm GmbH
Graf-Arco-Str. 3
89079 Ulm
Vokietija

Gamintojas
Actavis hf
Reykjavikurvegur 78
IS-220 Hafnarfjörður
Islandija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm
Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,
LT-11350 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 212 3295
Faks.: +370 5 260 8737

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-03-05
Šaltinis:vvkt
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai