Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Asentra 100mg plėvele dengtos tabletės N28

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Asentra ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Asentra
3. Kaip vartoti Asentra
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Asentra laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Asentra 50 mg plėvele dengtos tabletės
Asentra 100 mg plėvele dengtos tabletės
Sertralinas

- Veiklioji medžiaga yra sertralinas.
Plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg sertralino (sertralino hidrochlorido pavidalo).
Plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg sertralino (sertralino hidrochlorido pavidalo).

- Pagalbinės medžiagos yra: kalcio hidrofosfato dihidratas, bevandenis kalcio hidrofosfatas, natrio karboksimetilkrakmolas (krakmolo natrio glikolatas), mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė (hidroksipropilmetilceliuliozė), titano dioksidas (E171), propilenglikolis.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija

1. KAS YRA ASENTRA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Asentra – tai sertralino prekinis pavadinimas. Sertralinas priklauso vaistų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais, grupei.
Asentra yra vaistas nuo:
depresinių sutrikimų su nerimu ar be jo;
panikos sutrikimo (t.y. kai būna trumpalaikių didelio nerimo (panikos) priepuolių);
obsesinio-kompulsinio sutrikimo (t.y. kai vargina įkyrios mintys, kurių norint atsikratyti, tenka atlikti tam tikrus veiksmus, pvz., labai dažnai plauti rankas).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ASENTRA
Asentra vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) sertralinui arba bet kuriam nors kitam šio vaisto komponentui. Taip pat negalima vartoti kartu su vaistais, vadinamais monoaminooksidazės inhibitoriais ir dar 2 savaites baigus jais gydytis.

Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu Jūs sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas, arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.
Prašome pasakyti gydytojui, jeigu:
sergate kepenų liga (prireikus gydytojas sumažins vaisto dozę arba prailgins jo vartojimo intervalą);
anksčiau būdavo arba dabar būna epilepsijos priepuolių;
esate jaunesnis (jaunesnė) kaip 16 metų.
Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metu
Asentra paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metu pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Asentra jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Asentra jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkites į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Asentra, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Asentra poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Asentra vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Asentra, negalima gerti greipfrutų sulčių.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nenustatyta, ar saugu vartoti šį vaistą nėštumo laikotarpiu. Jei moteris yra nėščia, planuoja pastoti arba žindo kūdikį, dėl sertralino vartojimo ji turėtų pasitarti su gydytoju.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nenustatyta, ar saugu vartoti šį vaistą žindymo laikotarpiu. Jei moteris yra nėščia, planuoja pastoti arba žindo kūdikį, dėl sertralino vartojimo ji turėtų pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šis vaistas gali mažinti protinį ir fizinį darbingumą, ypač vartojamas kartu su alkoholiniais gėrimais ar kai kuriais kitais vaistais. Ar galite vairuoti transporto priemonę ir dirbti su technika, paklauskite gydytojo, kuris Jums patars, atsižvelgdamas į ligos sunkumą, organizmo reakciją į gydymą ir galimus vaisto šalutinius poveikius.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tai yra svarbu, kadangi kai kurie vaistai gali turėti įtakos sertralino poveikiui, kai kurių vaistų veikimą gali pakeisti sertralinas. Tokie vaistai yra karbamazepinas, fenitoinas, sumatriptanas, fenfluraminas, tramadolis, diazepamas, tolbutamidas ir cimetidinas. Jei vartojate ličio preparatus arba varfariną, gydytojas tikriausiai patars daryti tam tikrus kraujo tyrimus.
Gydantis sertralinu, nerekomenduojama gerti alkoholinių gėrimų.

3. KAIP VARTOTI ASENTRA
Asentra visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Negalima keisti dozės ar nutraukti vaisto vartojimo su juo nepasitarus.
Paklauskite gydytojo, kiek laiko reikės vartoti šį vaistą.
Gerkite šį vaistą 1 kartą per parą (rytą arba vakare).
Apytikris dozavimas pateiktas žemiau.
Depresija
Įprastinė pradinė sertralino dozė – 50 mg (viena 50 mg tabletė) 1 kartą per parą. Jei gydymas neveiksmingas, gydytojas gali palaipsniui (ne dažniau kaip kas savaitę) didinti paros dozę po 50 mg (t.y. po vieną 50 mg tabletę). Didžiausia paros dozė – 200 mg (keturios 50 mg arba dvi 100 mg tabletės).
Obsesinis-kompulsinis sutrikimas
Pradinė sertralino dozė – 50 mg (viena 50 mg tabletė) 1 kartą per parą. Jei gydymas neveiksmingas, gydytojas gali palaipsniui (ne dažniau kaip kas savaitę) didinti paros dozę po 50 mg (po vieną 50 mg tabletę). Didžiausia paros dozė – 200 mg (keturios 50 mg arba dvi 100 mg tabletės).
6-12 metų vaikams pradinė sertralino dozė – 25 mg (pusė 50 mg tabletės) 1 kartą per parą. Po savaitės gydytojas gali padidinti sertralino dozę iki 50 mg (vienos 50 mg tabletės) 1 kartą per parą.
Panikos sutrikimas
Pradinė sertralino dozė – 25 mg (t.y. pusė 50 mg tabletės) 1 kartą per parą. Gydytojas po savaitės gali padidinti sertralino dozę iki 50 mg (vienos 50 mg tabletės) 1 kartą per parą, o paskui palaipsniui (ne dažniau kaip kas savaitę) didinti paros dozę po 50 mg (po vieną 50 mg tabletę). Didžiausia paros dozė – 200 mg (keturios 50 mg arba dvi 100 mg tabletės).
Šį vaistą geriausia kasdien gerti tuo pat laiku, valgant arba kitu metu.
Tabletę užgerkite vandeniu.
Nekramtykite ir nesmulkinkite tabletės.
Vaistą gerkite reguliariai, kasdien. Jį vartojant, savijauta gali pagerėti po savaitės arba tik po 2-4 savaičių. Savijautai pagerėjus, šį vaistą būtina ir toliau vartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Kada gydymą baigti, nuspręs gydytojas.

Jeigu manote, kad Asentra veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Asentra dozę Perdozavus reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

Pamiršus pavartoti Asentra Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Vartokite šį vaistą toliau taip, kaip nurodė gydytojas.

Pokyčiai nutraukus Asentra vartojimą Baigus vartoti sertraliną, labai retais atvejais gali pasireikšti galvos svaigimas, drebulys, nerimas, pykinimas ir širdies plakimas.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Asentra, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Gali pasireikšti pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, drebulys, prakaitavimas, seksualinė disfunkcija (pvz., uždelsta ejakuliacija), galvos svaigimas, nemiga, mieguistumas, sumažėti apetitas ir svoris. Šie šalutiniai poveikiai paprastai būna lengvi ir ilgainiui praeina.
Reti šalutiniai poveikiai yra mėšlungis, alerginės reakcijos (kvėpavimo susilpnėjimas, krūtinės skausmas, akių vokų, veido arba lūpų tinimas, dilgėlinė, viso kūno niežulys), nevalingi judesiai (raumenų trūkčiojimas, stūmimo ar sukimo judesiai), pilvo skausmas, nereguliarus menstruacijų ciklas, krūtų padidėjimas ir skausmingumas (gali išsiskirti pieno).

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. ASENTRA LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-10
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai