Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
ARTIZIA 75/20mcg dengtos tabletės N21

Pakuotės lapelis:informacija vartotojui
ARTIZIA 75 mikrogramai / 20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenas / Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra ARTIZIA ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ARTIZIA
3. Kaip vartoti ARTIZIA
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ARTIZIA
6. Kita informacija

1. kas yra artizia ir kam jis vartojamas
ARTIZIA yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis. Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra toks pat hormonų derinio kiekis, todėl tabletės vadinamos vienfaziu sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Kadangi ARTIZIA tabletėse yra mažas hormonų kiekis, todėl jis vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

ARTIZIA vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo. Jeigu preparato vartosite taip, kaip nurodyta, labai mažai tikėtina, kad pastosite.

Bendrosios pastabos

Šiame informaciniame lapelyje nurodyta, kada Jūs turite nutraukti dengtų tablečių vartojimą bei kada jų poveikis gali tapti nepatikimas. Tokiais atvejais turite vengti lytinių santykių arba naudotis kitu nehormoniniu kontracepcijos būdu, pavyzdžiui, prezervatyvu arba kitokiu barjeriniu metodu. Nevaisingų dienų ar temperatūros matavimo metodu nesinaudokite. Šie metodai gali būti nepatikimi, kadangi dengtos tabletės veikia įprastinius temperatūros pokyčius ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį mėnesinių ciklo metu.

ARTIZIA, panašiai kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, nuo ŽIV infekcijos (AIDS) bei kitokių lytiniu keliu plintančių ligų neapsaugo.

2. kas žinotina prieš vartojant artizia
Jeigu pasireiškia bet kuri iš toliau išvardytų būklių, sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite. Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių jau yra, prieš pradėdama vartoti ARTIZIA, pasakykite apie tai gydytojui. Gydytojas Jums gali skirti kitokių kontraceptinių tablečių arba visiškai skirtingą (nehormoninį) kontracepcijos metodą.

ARTIZIA vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) etinilestradioliui, gestodenui arba bet kuriai pagalbinei ARTIZIA medžiagai;
- jeigu sergate arba kada nors sirgote liga, veikiančia kraujotaką, ypač bet kokiu sutrikimu, susijusiu su tromboze (kraujo krešulių formavimasis) kojų kraujagyslių (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija - kraujo krešulio įstūmimas į plaučių kraujagys), širdies (miokardo infarktas) ar kitų kūno dalių (žr. ir skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“).
- jeigu ištiko arba anksčiau buvo ištikęs cerebrovaskulinis priepuolis (smegenų insultas, pasireiškęs dėl smegenų kraujagyslės užkimšimo kraujo krešuliu arba kraujagyslės plyšimo)
- jeigu yra arba kada nors anksčiau buvo simptomų, kurie gali būti panašūs į pirmuosius poveikio širdžiai požymius (pvz., krūtinės angina arba krūtinės skausmas);
- jeigu sergate arba kada nors anksčiau sirgote migrena (stiprus vienos pusės galvos skausmas), susijusia su regos sutrikimu, kalbos sutrikimu, kai kurių kūno dalių silpnumu arba jautrumo sumažėjimu;
- jeigu sergate cukriniu diabetu, pažeidusiu kraujagysles;
- jeigu sergate arba kada nors anksčiau sirgote pankreatitu (kasos uždegimas), susijusiu su riebalų kiekio padidėjimu kraujyje;
- jeigu sergate gelta arba kitokia sunkia kepenų liga;
- jeigu yra arba kada nors anksčiau buvo navikas, kurį gali veikti lytiniai hormonai (pvz., krūties ar lyties organų);
- jeigu yra arba kada nors buvo gerybinis arba piktybinis kepenų navikas;
- jeigu dėl nežinomų priežasčių kraujuoja iš makšties;
- jeigu esate arba manote, kad galite būti, nėščia.

Jei kuris nors iš minėtų simptomų arba sutrikimų pirmą kartą atsiranda kontraceptinių tablečių vartojimo metu, nedelsdama nutraukite jų vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją. Tuo laiku naudokitės nehormoniu kontracepcijos metodu.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Specialios atsargumo priemonės būtinos moterims, kurioms ARTIZIA vartojimo metu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Jeigu tai Jus liečia, prieš vartodama ARTIZIA informuokite gydytoją, t. y. jeigu:
- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- turite antsvorio;
- jūsų kraujospūdis didelis (sergate hipertenzija);
- sergate širdies vožtuvų liga arba yra tam tikras širdies ritmo sutrikimas;
- sergate venų uždegimu (paviršinių venų uždegimu);
- turite išsiplėtusių venų mazgų;
- kuris nors iš Jūsų giminaičių sirgo tromboze, miokardo infarktu arba smegenų insultu;
- sergate migrena;
- sergate epilepsija;
- jums arba kuriam nors Jūsų giminaičiui yra ar buvo padidėjęs cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) kiekis kraujyje;
- kuris nors Jūsų giminaitis sirgo krūties vėžiu;
- sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
- sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnų liga);
- sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, t. y. liga, pažeidžiančia įvairius organus, tačiau daugiausia viso kūno odą);
- sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, t. y. kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą);
- sergate pjautuvine mažakraujyste;
- yra arba anksčiau buvo būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba ankstesnio lytinių hormonų vartojimo metu (pvz., bet koks klausos sutrikimas, kraujo pigmento metabolizmo sutrikimas, kuris vadinama porfirija, pūslelinė odos liga, kuri vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja);
- yra arba anksčiau buvo chloazma (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės), jeigu jų yra, venkite saulės ir ultravioletinių spindulių;
- sergate paveldėta angioneurozine edema, egzogeniniai estrogenai gali paskatinti arba pasunkinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu atsiranda angioneurozinės edemos požymių, pvz., veido, liežuvio ir (arba) ryklės patinimas ir (arba) rijimo sutrikimas arba išbėrimas, susijęs su kvėpavimo sutrikimais, turite nedelsdama susisiekti su savo gydytoju.

Jei kuri nors iš minėtų būklių ar sutrikimų atsiranda pirmą kartą arba pasunkėja dengtų tablečių vartojimo metu, turite susisiekti su savo gydytoju.

Kontracepcinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagysles, susiformavimas.
Kartais pasireiškia giliųjų kojų venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susiformavęs kraujo krešulys atplyšta nuo venos sienelės, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas - sukelti plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Pirmą kartą sudėtinių kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims trombozės rizika yra didžiausia pirmaisiais metais.

Venų tromboembolija gali pasireikšti tiek vartojant kontraceptinių tablečių, tiek jų nevartojant. Ji galima ir nėštumo metu. Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims venų tromboembolijos rizika yra didesnė, negu nevartojančioms, tačiau mažesnė, negu nėštumo metu.

Labai retai kraujo krešulių gali susiformuoti ir širdies kraujagyslėse (sukelia miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia smegenų insultą). Nepaprastai retai krešulių susiformuoja kepenų, žarnų, inkstų bei akių kraujagyslėse.

Retkarčiais trombozė sukelia sunkų nuolatinį neįgalumą arba net mirtį.

Miokardo infarkto arba smegenų insulto rizika didėja su amžiumi. Be to ji didėja su rūkymo gausumu. Jei vartojate kontracepcinių tablečių, turite nerūkyti, ypač jei esate vyresnė negu 35 metų.

Jei kontraceptinių tablečių vartojimo metu Jums nustatomas kraujospūdžio padidėjimas, Jūsų gydytojas gali patarti tablečių vartojimą nutraukti.

Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja po operacijos ar ilgalaikio imobilizavimo metu (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar įdėta į įtvarą). Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims ši rizika gali būti net didesnė. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba operuotis, pasakykite savo gydytojui, kad vartojate kontracepcinių tablečių. Gydytojas gali patarti jų vartojimą nutraukti likus kelioms savaitėms iki planinės operacijos arba riboto judrumo laikotarpiu. Be to gydytojas pasakys, kad pasveikusi Jūs vėl galėsite vartoti dengtų tablečių.

Jeigu pastebėsite požymius, kurie gali būti susiję su tromboze (žr. ir poskyrį „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”), nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims, negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus kontraceptines tabletes vartoti, šis nedidelis diagnozuoto krūties vėžio dažnio padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Nenustatyta, ar šį dažnio padidėjimą sukelia kontracepcinės tabletės. Tai gali lemti tas faktas, kad šių tablečių vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti vidinį kraujavimą. Jeigu atsiranda stiprus skrandžio skausmas, kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra išsilaikanti žmogaus papilomaviruso infekcija. Kai kurių epidemologiniai tyrimų duomenys rodo, kad ilgalaikis SGK vartojimas prisideda prie šio rizikos padidėjimo. Nėra aišku, ar šį rizikos padidėjimą sukelia kontraceptinės tabletės, kadangi jį gali sukelti ir kiti veiksniai (pvz., reguliarus profilaktinis gimdos kaklelio tyrimas, seksualinė elgsena, įskaitant ir naudojimąsi barjeriniu kontracepcijos metodu).

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali daryti įtaką kontracepcinių tablečių veiksmingumui. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas ir felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotika, vartojami kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) bei vaistažolių preparatai, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (jie vartojami depresijai gydyti).
Kontracepcinės tabletės irgi gali daryti poveikį kitiems vaistams (pvz., preparatams, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba vaistui nuo epilepsijos lamotriginui).

ARTIZIA vartojimas su maistu ir gėrimais
Nurykite visą dengtą tabletę, užgerdami, jei reikia, mažu kiekiu vandens.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate, arba manote, kad galite būti, nėščia, ARTIZIA Jums vartoti draudžiama. Jeigu įtariate, kad pastojote ARTIZIA vartojimo metu, turite nedelsdama susisiekti su savo gydytoju.

Žindymo laikotarpiu ARTIZIA vartoti nerekomenduojama. Jeigu kontraceptinių tablečių norite vartoti žindymo laikotarpiu, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ARTIZIA medžiagas
ARTIZIA sudėtyje yra laktozės monohidrato ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš vartodami šį vaistą.

3. kaip vartoti artizia
ARTIZIA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip ir kada ARTIZIA vartoti
Tinkamai vartojamų sudėtinių geriamųjų kontraceptikų neveiksmingumo dažnis yra 1% per metus. Jeigu dengtų tablečių išgerti pamirštate arba vartojate netinkamai neveiksmingumo dažnis gali būti didesnis.

Kiekvienoje ARTIZIA pakuotėje yra 21 dengta tabletė. Kiekviena dengta tabletė yra ženklinta savaitės diena, kurios metu ją reikia gerti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tokiu pačiu laiku, pavyzdžiui, po pusryčių. Per 21 dieną turite suvartoti 21 tabletę (po vieną tabletę kasdien), po to daryti 7 dienų pertrauką, kurios metu ARTIZIA tabletės nevartojamos. Per tas 7 dienas turi prasidėti mėnesinės (nutraukimo kraujavimas). Jos paprastai prasideda 2 - 3 dieną po paskutinės ARTIZIA tabletės pavartojimo. Naujos pakuotės tabletes pradėkite vartoti aštuntą dieną, net tuo atveju, jeigu kraujavimas nepraėjęs. Tai reiškia, kad naują pakuotę visada pradėsite vartoti tokią pačią savaitės dieną, o mėnesinės kiekvieną mėnesį prasidės maždaug tokiomis pačiomis dienomis.

Pirmos ARTIZIA pakuotės vartojimas
Jei per paskutinį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite ARTIZIA vartoti pirmą ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite tą tabletę, kuri pažymėta atitinkama savaitės diena. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda trečiadienį, imkite tabletę, pažymėtą „Treč.“. Išgėrusi pirmą tabletę, kiekvieną dieną imkite po vieną tabletę iš eilės rodyklės kryptimi tol, kol suvartosite visas 21 tabletę. Taip vartojama ARTIZIA veikia iš karto ir papildomo kontracepcijos metodo nereikia.

ARTIZIA galite pradėti vartoti ir 2 - 5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmo ciklo pirmas 7 dienas turite naudotis papildomu kontracepcijos metodu (barjeriniu metodu).

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes arba kontraceptinį transderminį pleistrą
ARTIZIA galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės ankstesnio preparato tabletės pavartojimo (t. y. nedarant pertraukos). Jei iki tol vartoto kontracepcini preparato pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, ARTIZIA pradėkite gerti kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės pavartojimo(jei neaišku, kurios tabletės veiksmingos, klauskite savo gydytojo arba vaistininko). ARTIZIA galite pradėti vartoti net ir vėliau, tačiau ne vėliau kaip kitą dieną po pertraukos tarp pakuočių vartojimo arba paskutinės neveiklios tabletės pavartojimo
Jeigu naudojotės kontracepciniu transderminiu pleistru, ARTIZIA galite pradėti vartoti tą dieną, kada nuimate pleistrą, tačiau ne vėliau kaip tada, kada turėtumėte klijuoti kitą pleistrą. Laikantis šių nurodymų, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Keičiant kontraceptines tabletes, kuriose yra tik progestageno (mažosios tabletės)
Mažųjų tablečių vartojimą galite nutraukti bet kokiu laiku ir kitą dieną tokiu pačiu metu gerti pirmą ARTIZIA tabletę. Tačiau jeigu jau turėjote lytinių santykių, pirmas septynias ARTIZIA vartojimo dienas turite naudotis papildomu kontracepcijos metodu (barjeriniu metodu).

Keičiant injekcinius preparatus, implantus arba vartojimo į gimdą sistemas (VGS), atpalaiduojančias progestageno
ARTIZIA pradėkite vartoti tą dieną, kurią reikia švirkšti kitą preparato dozę arba kai išimate implantą ar VGS, tačiau tuo atveju, jeigu jau turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 ARTIZIA vartojimo dienas turite naudotis papildomu kontracepcijos metodu (barjeriniu metodu) priemonių.

Po gimdymo
Jeigu ką tik pagimdėte, gydytojas Jums gali patarti ARTIZIA vartojimą atidėti iki pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti vartoti ir anksčiau. Pasitarkite su gydytoju.
Jei ARTIZIA norite vartoti kūdikio žindymo laikotarpiu, pirmiausia turite pasitarkite su savo gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Kreipkitės į gydytoją patarimo.

Pavartojus per didelę ARTIZIA dozę
Nepastebėta, kad tuo pačiu išgėrus daugiau negu vieną ARTIZIA tabletę pasireikštų sunkus kenksmingas poveikis sveikatai. Tuo pačiu metu išgėrus kelias tabletes gali pasireikšti pykinimas, vėmimas arba kraujavimas iš makšties. Jei ARTIZIA išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją patarimo.

Pamiršus pavartoti ARTIZIA
Jei tabletę išgerti pavėlavote mažiau negu 12 valandų, preparato patikimumas išlieka. Pamirštą tabletę gerkite tuo pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastiniu laiku.

Jei tabletę išgerti pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, preparato veiksmingumas gali tapti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių iš eilės praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontracepcinis poveikis taps nepatikimas. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant vartoti pakuotės tabletes. Tokiu atveju reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (žr. ir diagramą).

Praleidus daugiau negu 1 tabletę
Reikia kreiptis į gydytoją patarimo

1 tabletę praleidus pirmąją savaitę
Praleistą tabletę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite (net ir tuo atveju, jeigu tuo pačiu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o kitas vartokite įprastine tvarka. Pirmas 7 dienas naudokitės papildomu kontracepcijos metodu (barjeriniu metodu).

Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galite būti pastojusi, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

1 tabletę praleidus antrąją savaitę
Praleistąją tabletę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite (net ir tuo atveju, jeigu tuo pačiu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o kitas vartokite įprastine tvarka. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

1 tabletę praleidus trečiąją savaitę
Galite elgtis vienu iš dviejų būdų, nesinaudodama papildomomis kontracepcijos priemonėmis.

Praleistąją tabletę išgerkite tuoj pat, ai tik prisiminsite (net ir tuo atveju, jeigu tuo pačiu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o kitas vartokite įprastine tvarka. Naują pakuotę pradėkite iš karto, po paskutinės ankstesniosios pakuotės tabletės pavartojimo, taigi, pertraukos tarp dviejų pakuočių vartojimo nedarykite. Mėnesinės gali pasireikšti tik suvartojus visas pastarosios pakuotės tabletes, tačiau jų vartojimo metu galimas tarpmenstruacinis kraujavimas arba tepimas.
Arba
Iš vartojamos pakuotės tablečių nebegerkite, padarykite 7 dienų pertrauką (įskaičiuokite ir dieną, kurią tabletę išgerti pamiršote), po to pradėkite vartoti naujos pakuotės tabletes. Pasirinkusi šį būdą, naują pakuotę galite pradėti vartoti tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

Jei pamiršote išgerti tablečių iš pakuotės ir numatomas kraujavimas nepasireiškė, galite būti pastojusi. Tokiu atveju prieš pradėdama vartoti naują pakuotę, pasitarkite su gydytoju

Per ciklą praleista daugiau kaip viena tabletė Kreipkitės į gydytoją Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) Pirmoji savaitė Antroji savaitė Trečioji savaitė Turėjote lytinių santykių paskutinę savaitę prieš praleisdama tabletę Taip Ne Išgerkite praleistąją tabletę,7 dienas naudokitės papildomomis kontracepcijos priemonėmis Baikite pradėtąją pakuotę Išgerkite praleistąją tabletę Baikite pradėtąją pakuotę Išgerkite praleistąją tabletę Baikite pradėtąją pakuotę Nedarykite pertraukos Pradėkite naują pakuotę Nebaikite pradėtosios pakuotės Darykite 7 dienų pertrauką Pradėkite naują pakuotę arba

Nustojus vartoti ARTIZIA
ARTIZIA vartojimą galite nutraukti bet kada. Jeigu vartojimą nutraukiate todėl, kad planuojate nėštumą, paprastai patariama palaukti iki pirmųjų natūralių mėnesinių ir po jų bandyti pastoti.

Jeigu pastoti nenorite, paprašykite gydytojo, kad pasiūlytų kitą kontracepcijos metodą.

Ką daryti, jei......

…atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei vemiate arba stipriai viduriuojate, veikliosios ARTIZIA tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vemiate per pirmąsias 3–4 valandas, pasekmės yra tokios pačios, kaip ir tablečių išgerti pamiršus. Elkitės taip, kaip nurodyta elgtis tabletę praleidus. Jei stipriai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą
Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi vartoti vienos pakuotės tabletes nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite vartoti naują pakuotę. Naujos pakuotės tabletes galite vartoti tiek dienų, kiek norite, galite suvartoti net ir visas. Jeigu norite, kad kraujavimas prasidėtų, tik nutraukite tablečių vartojimą. Pastarosios pakuotės vartojimo metu galimas tarpmenstruacinis kraujavimas arba tepimas. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios dieną
Tabletes vartojant taip, kaip rekomenduojama, mėnesinės kas 4 savaitės prasideda maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik niekada neilginkite) artimiausią pertrauką tarp pakuočių vartojimo. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), naujos pakuotės tabletes pradėkite vartoti trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka per trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, tačiau kitos pakuotės vartojimo metu galimas tarpmenstruacinis kraujavimas arba tepimas.

…kraujuojate nenumatytai
Vartojant bet kokių kontracepcinių tablečių, gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties tarp mėnesinių. Tokiu atveju Jums reikės higieninių įklotų, tačiau Azitra vartojimo nenutraukite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas nenustoja, kartojasi arba yra gausus, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių
Jei visas tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, stipriai neviduriavote ir nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Vartokite ARTIZIA įprastine tvarka.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite vartoti naujos ARTIZIA pakuotės tol, kol gydytojas neatmes nėštumo.

Reguliarus sveikatos tikrinimas Jei vartojate ARTIZIA, gydytojas Jus kvies reguliariai tikrintis sveikatą. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei: · pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje. Nepamirškite ir giminaičių sveikatos sutrikimų; · apčiuopiate krūtyje gumbą; · ketinate vartoti kitų vaistų (žr. ir skyrių „Kitų vaistų vartojimas”); · planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to); · neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties; · pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių iš naujos pakuotės ir per paskutines septynias dienas prieš tai turėjote lytinių santykių; · stipriai viduriuojate; · du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite vartoti tablečių iš naujos pakuotės tol, kol nepasitarsite su gydytoju). Nedelsdama nutraukite tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote galimos trombozės, miokardo infarkto arba smegenų insulto požymių, pvz.: · neįprastą kosulį; · kvėpavimo nepakankamumą; · stiprų kojų skausmą arba sutinimą; · stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką; · nepaprastai stiprų arba ilgalaikį galvos skausmą arba migrenos priepuolį; · dalinį ar visišką apakimą arba dvejinimąsi akyse; · tarties sutrikimą arba negalėjimą kalbėti; · staigų klausos, uoslės ar skonio pokytį; · galvos svaigimą ar alpulį; · bet kurios kūno dalies silpnumą arba nejautrą; · stiprų pilvo skausmą; Čia išvardytos būklės ir simptomai aprašomi ir paaiškinami kituose šio lapelio skyriuose.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
ARTIZIA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visoms moterims.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač stiprų ar ilgalaikį, arba jeigu pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad dėl kontracepcinių tablečių vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontracepcinių tablečių vartojimu, kaip ir su jomis susiję atitinkami požymiai, yra aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Perskaitykite šiuos skyrius, kad turėtumėte išsamią informaciją ir, jeigu reikia, kreipkitės į gydytoją.

Kitos galimas šalutinis poveikis

Apie toliau išvardytas nepageidaujamas reakcijas pranešė pacientės, vartojusios sudėtinį etinilestradiolio ir gestodeno preparatą, tačiau jas nebūtinai sukėlė šis vaistas. Šios nepageidaujamos reakcijos galimos daugiausia pirmaisiais vartojimo mėnesiais ir tolesnio vartojimo metu paprastai retėja.

Nepageidaujamos reakcijos yra suskirstytos į grupes pagal dažnį.

Dažni sutrikimai: kūno svorio padidėjimas, galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmas, krūtų tempimas, krūtų skausmas, prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai.

Nedažni sutrikimai: migrena, vėmimas, viduriavimas, odos išbėrimas, dilgėlinė, skysčio susilaikymas organizme, krūtų padidėjimas, lytinio potraukio sumažėjimas, lipidų kiekio kraujyje padidėjimas.

Reti sutrikimai: kūno svorio sumažėjimas, mazginė eritema, daugiaformė eritema, kontaktinių lęšių netoleravimas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, regos pokytis, išskyros iš krūtų, lytinio potraukio padidėjimas, tulžies pūslės akmenligė.

Labai reti sutrikimai
Kasos uždegimas.

Moterims, sergančioms paveldėta angioneurozine edema, egzogeniniai estrogenai gali skatinti angioneurozinės edemos požymius (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant ARTIZIA“).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti artizia
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ARTIZIA vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
ARTIZIA sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra gestodenas ir etinilestradiolis. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 75 mikrogramai gestodeno ir 20 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės dranduolyje: natrio kalcio edetatas, laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, magnio stearatas, Tabletės dangale: sacharozė, povidonas 90 F, makrogolis 6 000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

ARTIZIA išvaizda ir kiekis pakuotėje
ARTIZIA tabletės yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, su blizgiu dangalu.

Pakuočių dydžiai
21 dengta tabletė
3 x 21 dengta tabletė

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Zentiva, k.s.
U kabelovny 130
Dolni Mecholupy
102 37, Prague 10
Čekija

Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai