Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Arilin 500mg plėvele dengtos tabletės N10

Mielasis paciente!

Šį lapelį prašom skaityti atidžiai, kadangi jame pateikta vertingos informacijos, į kurią reikia atsižvelgti, vartojant šį vaistą. Jei kiltų klausimų, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Informacinis lapelis Arilin 500 Veiklioji medžiaga - metronidazolis.

SUDĖTIS
1 plėvele dengtos tabletės sudėtis

Vaistinė veiklioji sudedamoji dalis 500 mg metronidazolio.
Kitos sudedamosios dalys
Bulvių krakmolas, laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, makrogolis - 6000, poli [butilmetakrilat - co - (2 - dimetilaminoetil) - - metakrilat - co - metilmetakrilatas], povidonas, labai dispersiškas silicio dioksidas, stearino ir palmitino rūgštis, talkas, titano dioksidas (E - 171).

Vaisto forma ir turinys
Plėvele dengtos tabletės.

Pakuotė, kurioje yra 10 plėvele dengtų tablečių (N 1), 14 plėvele dengtų tablečių (N 1) arba 20 plėvele dengtų tablečių (N 2).

Vaistas pirmuonių ir anaerobinių (be deguonies gyvenančių) bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti Dr. August Wolff GmbH & Co. Sudbackstrače 56, 33611 Bielefeld Telefonas + 0521 88 08 05 Telefaksas + 0521 8 80 83 34

INDIKACIJOS
Vaistas vartojamas infekcinėms ligoms, kurias sukėlė (ar įtariama, kad sukėlė) be oro augančios bakterijos (anaerobai), ypač Bacteroides fragilis bei kitų rūšių bakteroidai, Fusobacteria, Eubacteria, Clostridia, taip pat vaistui jautrūs be oro augantys kokai, gydyti:
* dubens ir pilvo ertmės, pavyzdžiui, po virškinimo trakto operacijų, pilvaplėvės uždegimui, abscesui;
* moters lyties organų;
* kvėpavimo takų bei ausų, nosies ir gerklės;
* kaulų ir sąnarių;
* odos ir minkštųjų audinių;
* centrinės nervų sistemos (tarp jų smegenų pūliniui bei meningitui), ypač jei jas sukėlė bakteroidų rūšys ;
* kraujo užkrėtimui (sepsiui);
* endokarditui. Be to, Arilin(r) 500 gydomos infekcinės ligos, sukeltos Gardnerella vaginalis, pavyzdžiui, nespecifinis makšties uždegimas (bakterinė vaginozė), Trichomonas vaginalis (trichomonozė) bei Lamblia intestinalis (lambliozė), taip pat jo galima vartoti prieš operaciją anaerobinės infekcijos profilaktikai (kai yra didesnis šios infekcijos pavojus).

Paaiškinimai
Trichomonozė yra liga, kurią sukelia daugiažiuželinis pirmuonis Trichomonas vaginalis. Šis pirmuonis dažniausiai sukelia moterų makšties ir vyrų šlaplės uždegimą. Liga plinta beveik vien lytiškai santykiaujant. Ligai diagnozuoti tiriamas sekreto tepinėlis. Sergant nespecifiniu makšties uždegimu, pakinta natūralios bakterinės makšties floros sudėtis. Atsiranda makšties išskyrų, kurių kvapas yra panašusį žuvies.

Bakterinė vaginozė ir nespecifinis makšties uždegimas (kolpitas) - tai aminkolpito pavadinimo sinonimai. Amebiazė - tai liga, kurią sukelia pirmuonis Entamoeba histolytica. Virškinimo trakto infekcija dažnai sukelia pilvo skausmus ir sunkų viduriavimą. Be to, sukėlėjas gali patekti ir į kitus organus, negydoma liga dažnai baigiasi mirtimi. Amebiazei diagnozuoti tiriamos išmatos. Lambliozė - tai liga, kurią sukelia žiuželinis pirmuonis Giardia lamblia. Dėl infekcijos virškinimo trakte dažniausiai būna viduriavimas vandeningomis išmatomis. Sukėlėjui (Giardia lamblia) nustatyti tiriamos išmatos.

KONTRAINDIKACIJOS

Kada Arilin 500 vartoti negalima? A
rilin 500 negalima vartoti, jei yra padidėjęs jautrumas vaistams, kurių sudėtyje (kaip ir šiose tabletėse) yra metronidazolio arba kitų 5 - - nitroimidazolo darinių. Išimtis - jei infekcinė liga yra pavojinga gyvybei, o kiti vaistai neveikia. Kada

Arilin 500 galima vartoti tik pasitarus su gydytoju?
Gydytojas turi tiksliai nustatyti, ar skirti šį vaistą, jei pacientui yra sunkių kepenų pažeidimų, kraujodaros sutrikimų ar jis serga galvos bei nugaros smegenų, nervų liga.

Į ką reikia atsižvelgti nėštumo ir žindymo laikotarpiu?
Arilin 500 pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais galima vartoti tik sunkioms, gyvybei pavojingoms infekcinėms ligoms gydyti. Nuo 4 mėnesio iki nėštumo pabaigos bei žindymo laikotarpiu šio preparato galima vartoti ir kitoms ligoms gydyti tik gydytojui rūpestingai apsvarsčius būtinybę, tačiau nėštumo laikotarpiu pirmenybę reikėtų teikti vietinio poveikio vaisto formoms. Kadangi preparato patenka į motinos pieną, todėl vartojant jo žindymą reikia nutraukti, pieną išsiurbti ir išpilti.

Atsargumo priemonės ir įspėjimai

Prašom atkreipti dėmesį į įspėjimus dozavimo instrukcijoje.

Kokių atsargumo priemonių reikia imtis?
Reikėtų nevartoti alkoholio, kadangi gali atsirasti alkoholio netoleravimo simptomų, pavyzdžiui, galvos ir sprando odos paraudimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmai, svaigulys.

Į ką reikia atsižvelgti, dalyvaujant gatvių eisme, prižiūrint mechanizmus ar dirbant be tinkamų saugos priemonių?
Arilin 500, ypač gydymo pradžioje, gali sutrikdyti gebėjimą reaguoti. Tada žmogus nebegali taip greitai ir gana tiksliai reaguoti į netikėtus ir staigius įvykius. Tokiu atveju negalima vairuoti automobilio ar kitokio transporto!
Draudžiama prižiūrėti elektrinius prietaisus arba mechanizmus!
Negalima dirbti be tinkamų saugos priemonių!
Jokiu būdu negalima pamiršti, kad alkoholis dar labiau pablogina gebėjimą vairuoti.

Į ką dar reikia atsižvelgti?
Sergant trichomonoze, dažnai trichomonomis būna užsikrėtęs ir seksualinis partneris (jis yra trichomonų nešiotojas), net jei jis ir nejaučia jokių pokyčių, todėl sergant trichomonoze būtina Arilin 500 gydyti ir seksualinį partnerį, nes priešingu atveju galima pakartotinai užsikrėsti. Gydantis šiuo vaistu, reikėtų lytiškai nesantykiauti.

Sąveika su kitais vaistais

Kokie kiti preparatai turi įtakos Arilin 500 poveikiui?
Kartu vartojamas disulfiramas (preparatas, padedantis atprasti nuo alkoholio) gali sukelti suglumimą ir tam tikrų psichikos sutrikimų (psichozę). Arilin(r) 500 veikia silpniau, jei kartu vartojama barbitūratų (vaistų, kuriuose yra veikliųjų medžiagų heksobarbitalio arba fenobarbitalio ir kurie vartojami nemigai, traukuliams gydyti, bendrajai nejautrai sukelti) bei fenitoino (medikamento nuo traukulių priepuolių). Medikamentai, kurių sudėtyje yra cimetidino (jis vartojamas gastritui, skrandžio bei žarnų opaligei gydyti), pavieniais atvejais gali sutrikdyti Arilin 500 išsiskyrimą iš organizmo ir sustiprinti jo poveikį.

Alkoholio veikimo pokyčiai, kartu vartojant Arilin 500, aprašyti skyriuje "Atsargumo priemonės ir įspėjimai". Kokių kitų preparatų poveikiui turi įtakos Arilin 500? Pacientams, vartojantiems kai kurių kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (varfarino tipo antikoaguliantų), dozę gali tekti nustatyti iš naujo, nes Arilin 500 stiprina kraujo krešėjimą mažinantį šių medikamentų poveikį.

Kartu vartojant preparatų, kuriuose yra ličio (jis vartojamas, jei yra maniakinė ir depresinė būsena), būtinas atsargumas, kadangi buvo nustatyta didesnė ličio koncentracija kraujyje (yra pavojus apsinuodyti ličiu: atsiranda drebėjimas ir traukulių priepuoliai).

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šie nurodymai tinka ir tuo atveju, jei, nors ir neilgai, buvo vartota kitų preparatų!

Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė Arilin 500 yra vaistas, kurio dozė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo ir kiekvienam pacientui gali labai skirtis.

Preparato dienos dozę ir vartojimo trukmę nustato gydytojas. Be jo leidimo dozavimo ir vartojimo trukmės keisti negalima.

Kiek Arilin 500 reikia gerti ir kaip dažnai?
Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, reikia vartoti toliau nurodytas vidutines Arilin 500 dozes. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams per dieną reikia gerti ne mažiau kaip pusę, bet ne daugiau kaip 4 Arilin(r) 500 tabletes (atitinka 0,25 - 2 g metronidazolio).
Paprastai plėvele dengtos tabletės išgeriamos per 2 - 3 kartus. Jei infekcinė liga nekomplikuota (pavyzdžiui, susirgus nespecifiniu makšties uždegimu ar trichomonoze, gydant pasveikstama greitai ir be jokių padarinių), vartojant nedidelę dienos dozę, t.y. 1 Arilin(r) 500 plėvele dengtą tabletę (atitinka 500 mg metro nidazolio), gydyti būtina kelias (5 - 7) dienas. Jei vartojama daugiau kaip 2 - 4 Arilin(r) 500 plėvele dengtas tabletes (atitinka 1 - 2 g metronidazolio) per dieną, pakanka gydyti trumpiau (1 - 3 dienas).

Nespecifinį makšties uždegimą ar trichomonozę galima gydyti ir vienkartine 4 Arilin 500 tablečių doze (atitinka 2 g metronidazolio). Jei gydoma komplikuota infekcinė liga (pavyzdžiui, susirgus liga, kurią ir rūpestingai gydant pasveikstama sunkiai), pavyzdžiui, endometritas (gimdos gleivinės uždegimas), adneksitas (kiaušintakių arba kiaušidžių uždegimas), dantų, burnos ir žandikaulio srities, ausų, nosies ir gerklės srities uždegimas, peritonitas (pilvaplėvės uždegimas), pilvo abscesas, pradžioje per dieną vartojama po 3 - 4 Arilin 500 plėvele dengtas tabletes (atitinka 1,5 - 2 g metronidazolio), kitas dienas - po 2 plėvele dengtas tabletes (atitinka 1 g metronidazolio). Vaisto reikia gerti 5 - 7 dienas.

Tik išimtiniais atvejais dozė didinama ir vartojama po 3 Arilin 500 plėvele dengtas tabletes (atitinka 1,5 g metronidazolio) per dieną.

Gydant profilaktiškai, užtenka vienkartinės ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 4 Arilin 500 plėvele dengtų tablečių (atitinka 0,5 - 2 g metronidazolio) dozės.

Dienos dozė vaikams yra pusė Arilin 500 plėvele dengtos tabletės (atitinka 0,25 g metronidazolio) maždaug 10 kg kūno svorio (t.y. 20 - 30 mg/kg), pavyzdžiui, maždaug 30 kg sveriančiam vaikui duodama gerti pusantros plėvele dengtos tabletės (atitinka 0,75 g metronidazolio).

Kaip ir kada gerti Arilin 500?
Nesukramtytas plėvele dengtas tabletes reikia praryti valgant ar po valgio, užsigeriant pakankamu skysčių kiekiu.

Kiek laiko jį reikia gerti?
Gydymo trukmę nustato gydantis gydytojas. Įspėjimas Arilin 500 ar kitus vaistus, kuriuose yra nitroimidazolo darinių, paprastai galima vartoti ne ilgiau kaip 10 dienų. Šitą terminą galima viršyti tik pavieniais atvejais ir tik tada, jei gydytojas mato, kad vaistą vartoti yra rimta priežastis.
Pakartotinai gydyti šiuo vaistu reikėtų kiek galima rečiau.
Gydymo trukmę būtina riboti ir dėl to, jog negalima atmesti galimybės, kad preparatas nepažeis žmogaus gametų (gali būti sutrikdytas paveldimumas).
Be to, tyrimais nustatyta, kad šio vaisto vartojusiems gyvūnams dažniau atsirasdavo tam tikrų navikų.

Perdozavimas ir kitos vartojimo klaidos
Kaip elgtis, jei buvo išgerta per didelė Arilin(r) 500 dozė (perdozuota sąmoningai arba netyčia)?
Vieną kartą netyčia išgėrus dvigubai didesnę vienkartinę Arilin(r) 500 tablečių dozę, vaisto vartojimo keisti nereikia, plėvele dengtas tabletes ir toliau reikia gerti taip, kaip buvo nurodyta. Jei išgeriamas gerokai didesnis vaisto kiekis, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, sustiprėja refleksai, atsiranda ataksija (koordinuotų judesių nebuvimas), padažnėja pulsas, prasideda dusulys, sutrinka laiko ir vietos orientacija. Priešnuodis nežinomas.
Gydytojui gydant apsinuodijimą, visi negalavimai turėtų praeiti per kelias dienas.

Kaip elgtis, jei Arilin 500 buvo išgerta per mažai arba vieną kartą iš viso buvo užmiršta išgerti?
Jei klaida pastebima dar tą pačią dieną, tai trūkstamą vaisto dozę reikia išgerti dar tą pačią dieną, o jei tik kitą - tai gydymą gali tekti pratęsti viena diena. Tokiu atveju reikia pasitarti su savo gydytoju.

Į ką reikia atsižvelgti, jei gydymas Arilin 500 buvo pertrauktas arba per anksti nutrauktas?
Gydymą nutraukus per anksti arba vaistą vartojant su pertraukomis, norimas poveikis gali nepasireikšti. Jei atsiranda nemalonus šalutinis poveikis, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis patartų, kaip gydytis toliau.

ŠALUTINIS POVEIKIS
Koks šalutinis Arilin 500 poveikis?

Kartais pasireiškiantis
* Metalo skonis burnoje, kartus atsirūgimas, liežuvio apnašos, burnos uždegimas (glositas, stomatitas), spaudimas pilve, pykinimas, vėmimas, apetito stoka, viduriavimas.
* Galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, nemiga, sumišimas, dirglumas, depresija, ataksija (judesių koordinacijos nebuvimas).
* Traukulių priepuoliai bei nervų sutrikimas (periferinė neuropatija), kuriam būdingas rankų ir kojų tirpimas, pojūtis, kad liečiamasi prie kailio (parestezijos rūšis), arba parestezija. Apie šiuos simptomus, net ir nestiprius, būtina tučtuojau pranešti savo gydytojui.
* Odos reakcija, pavyzdžiui, niežulys, dilgėlinė, kai atsiranda pūslelių ir ruplių (urtikarinė egzantema), vaistų sukeltas karščiavimas.
* Baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) skaičiaus sumažėjimas (leukopenija ir granulocitopenija), todėl ilgiau vartojant preparato, reikia reguliariai tirti kraują.
* Šlapimo patamsėjimas dėl medžiagų apykaitos produkto poveikio (šis pokytis nėra ligos simptomas).

Retas
* Stiprus, ilgai trunkantis viduriavimas (gydant šiuo vaistu ir po gydymo jis gali būti storosios žarnos uždegimo, t.y. pseudomembraninio kolito, kurį reikia tučtuojau gydyti, simptomas).
* Greita padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksinė reakcija, net anafilaksinis šokas). Lengvais atvejais gali būti uždegimas (paraudimas), ruplės, alerginė sloga, alerginis akies junginės uždegimas. Labai retai gali atsirasti sunkių simptomų: dusulys, galvos svaigimas ir vėmimas. Jei atsiranda kraujagyslių nepakankamumas (sutrinka sąmonė, pila šaltas prakaitas, pablykšta ir atšąla rankos bei kojos), reikia tučtuojau kreiptis į gydytoją. Iki tol žmogų būtina paguldyt i, jo kojas pakelti į viršų, kad nenukristų kūno temperatūra - užkloti antklode.
* Skausmas šlapinantis (dizurija), šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas).
* Kepenų funkcijos sutrikimas.
* Lyties organų srities infekcinė liga, sukelta odos grybelio ar Candida albicans.
* Silpnumas, regos sutrikimas. Pasireiškiantis pavieniais atvejais
* Trombocitų skaičius sumažėjimas (trombocitopenija).
* Agranulocitozė (trūksta tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių). Ji gali atsirasti per keletą valandų. Ligos simptomai yra karščiavimas, prostracija, gerklės tonzilių ir burnos gleivinės uždegimas. Tokiu atveju būtina nedelsiant tirti kraują ir tučtuojau kreiptis į artimiausią gydytoją.
* Kasos uždegimas. Pasireiškus šalutiniam poveikiui, neminėtam šiame pakuotės lapelyje, apie jį reikia pranešti savo gydytojui arba vaistininkui.

Kokių priemonių reikia imtis, pasireiškus šalutiniam poveikiui?
Atsiradus vienam iš aukščiau aprašytų sunkių vaisto šalutinio poveikio simptomų, reikia kreiptis pagalbos į artimiausią gydytoją. Pasireiškus kitokiam nepageidaujamam poveikiui, su savo gydytoju reikia pasitarti dėl tolesnio gydymo.

Tinkamumas
Vaisto tinkamumo laikas išspausdintas ant pakuotės liežuvėlio ir lapelio folijos. Preparato nevartoti, pasibaigus tinkamumo laikui.

Kokios yra Arilin 500 laikymo sąlygos?
Vaistą reikia laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Informacijos data 1998 m. lapkričio mėnuo

Papildoma informacija pacientui
Jeigu gydytojas Arilin(r) 500 paskyrė kartu su kitais vaistais skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opaligei, kuria sergant reikia sunaikinti bakteriją Helicobacter pylori, gydyti, tabletes reikia vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

Dr. Wolff Arzneimittel

Už vertimo tikslumą atsakau Doc. A.Milašius
Tekstą redagavo V. Jurkienė
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 14:09 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


flint
flint
Naujokas
Gimdos gleivinės uždegimas (endometritas) yra gydomas ir tradiciskai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai