Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Arduan 4mg 2ml milteliai/tirpiklis inj.tirpaluiN25

Pakuotės lapelis:informacija vartotojui
ARDUAN 4 mg milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpaluiPipekuronio bromidas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys1.Kas yra ARDUAN ir kam jis vartojamas2.Kas žinotina prieš vartojant ARDUAN 3.Kaip vartoti ARDUAN 4.Galimas šalutinis poveikis5.Kaip laikyti ARDUAN 6.Kita informacija
1.kas yra arduan ir kam jis vartojamas
ARDUAN yra nedepoliarizuojantis ilgai veikiantis miorelaksantas, blokuojantis impulso perdavimą iš nervų į griaučių raumenis ir sukeliantis raumenų atsipalaidavimą. Preparato, sušvirkšto pasibaigus sukcinilcholinu sukeltai depoliarizacijai, poveikis pasireiškia po 4-5 min. Veikimo trukmė priklauso nuo dozės ir organizmo jautrumo vaistui. Jis vartojamas kaip bendrosios anestezijos sudedamoji dalis chirurginių operacijų metu, kai per operaciją raumenys turi būti atsipalaidavę ilgiau nei 20-30 min. Kol vaisto poveikis tęsiasi, reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.
2. kas žinotina prieš vartojant arduan
ARDUAN vartoti negalima:-jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) pipekuroniui ir/ar bromido jonams arba bet kuriai pagalbinei ARDUAN medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia:-jeigu sergama sunkia kepenų liga;-jeigu sergama sistemine liga, pažeidžiančia skeleto raumenis, pvz., sunkiąją miastenija;-jeigu sergama sunkia inkstų liga;-jeigu vartojant bet kurių kitų miorelaksantų pasireiškė piktybinė hipertermija (retkarčiais lydima raumenų sustingimo ir stipraus karščiavimo). Kitų vaistų vartojimasKiti vaistai, vartojami prieš operaciją ar jos metu, gali daryti įtaką ARDUAN poveikiui.Vartojant kai kurių vaistų (pvz., digitalio, diuretikų), sumažėjus kalio, kalcio kiekiui arba padidėjus magnio kiekiui kraujyje, sutrikus rūgščių – šarmų pusiausvyrai, netekus daug skysčių arba labai sumažėjus kūno svoriui, ARDUAN poveikis gali pailgėti.
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
NėštumasNėra pakankamai duomenų apie žalingą ARDUAN poveikį žmogaus ar gyvūno vaisiui. Gydytojas nėščiai moteriai šio vaisto skirti gali, jei nusprendžia, kad nauda bus didesnė už galimą pavojų.
Žindymo laikotarpisNėra duomenų apie ARDUAN vartojimą žindymo laikotarpiu.
Vairavimas ir mechanizmų valdymasPacientas gali vairuoti ir valdyti mechanizmus, kai tai leidžia chirurgas ir anesteziologas.
3.kaip vartoti arduan
ARDUAN vartojamas į veną. ARDUAN, kaip ir kitų periferinių miorelaksantų, dozė kiekvienam pacientui nustatoma individualiai. 4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
ARDUAN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Imuninės sistemos sutrikimai.Visi miorelaksantai gali sukelti anafilaksinę ar histamino atpalaidavimo reakciją. Nors duomenų, kad ją sukeltų ARDUAN nėra, tačiau, jei taip atsitiktų, reikia būti pasiruošusiems ją gydyti. ARDUAN reikia skirti atsargiai, jei anksčiau pacientui buvo miorelaksantų sukelta anafilaksinė reakciaj, nes miorelaksantai gali sukelti kryžminę alerginę reakciją. ARDUAN neišlaisvina histamino, anafilaksinė reakcija prasideda labai retai.Širdies ir kraujagyslių sutrikimai. Ne didesnė kaip 0,10 mg/kg kūno svorio dozė neblokuoja ganglijų ir nesukelia vagolizinio poveikio, gali pasireikšti tik silpnas poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai (kraujospūdžiui ar širdies susitraukimų dažniui). Pacientams, kuriems įvadinė bendroji anestezija sukeliama halotanu ar fentaniliu, gali atsirasti bradikardija, sumažėti kraujospūdis.Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai. Po preparato vartojimo gali pasireikšti raumenų silpnumas.
5. kaip laikyti arduan
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.Laikyti 2 ºC - 8 ºC temperatūroje (šaldytuve). Buteliuką laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.Paruošto tirpalo tinkamumo laikas 6 valandos, laikant ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6.kita informacija
ARDUAN sudėtis
- Veikioji medžiaga yra pipekuronio bromidas. Viename buteliuke jo yra 4 mg.- Pagalbinės medžiagos. Buteliuke yra manitolio. Tirpiklio ampulėje yra natrio chlorido ir injekcinio vandens.
ARDUAN išvaizda ir kiekis pakuotėjeARDUAN 4 mg milteliai yra balti arba beveik balti. Tirpiklis yra skaidrus ir bespalvis tirpalas.Kartono dėžutėje yra 25 buteliukai miltelių ir 25 ampulės tirpiklio (2 ml).
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojasGedeon Richter Plc. Gyömröi út 19-211003 BudapestVengrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau ,kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Gedeon Richter Plc. atstovybėMaironio 23-3,Vilnius Tel. +370 5 261 01 54
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-28
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai