Spausdinti temą

Temos pavadinimas: Lietuvių kalbos valstybinis brandos egzaminas

Žinutės laikas: 2009.05.16 17:12
Autorius: jilita (Pažengęs)

Dvyliktokai, ką žadate rašyti interpretaciją ar samprotavimą? Kiek girdėjau iš samprotavimo išbraukė įvestis, bet niekas tiksliai apie jas nepasakė. Gal kas žino ką nors apie įvestis? Kaip ruošiatės pirmajam ir bene svarbiausiam egzaminui? Ką manote apie šperas?

-------------------------
Jeigu faktai neatitinka teorijos, pakeiskite faktus. (A. Einšteinas)

Žinutės laikas: 2009.05.16 17:47
Autorius: Shinzo (Meistras)

Ir ką tu užsirašysi į tą šperą? Daug šustrų žodžių, kurių nesugebi atsimint?

Žinutės laikas: 2009.05.16 17:53
Autorius: Pavlikass (Patyręs)

cia tau ne matieka kad formules susirasysi tu net nzn koki autoriu tau dos irterpretuoti tai kad speros lietuviu egze bebrasmes

Žinutės laikas: 2009.05.16 17:56

- padėėėėkit, man su širdim kažkas...!
- lauk iš egzamino!!!

Žinutės laikas: 2009.05.16 18:00
Autorius: Pavlikass (Patyręs)

ner ten taip griezta kaip sako, kaip pasako tai i kara ne taip baisu eit butu

Žinutės laikas: 2009.05.16 18:02
Autorius: DreiFrei (Meistras)

Shinzo rašė:

Ir ką tu užsirašysi į tą šperą? Daug šustrų žodžių, kurių nesugebi atsimint?

LOL

Žinutės laikas: 2009.05.16 18:22
Autorius: emexas (Patyręs)

jilita rašė:

Dvyliktokai, ką žadate rašyti interpretaciją ar samprotavimą? Kiek girdėjau iš samprotavimo išbraukė įvestis, bet niekas tiksliai apie jas nepasakė. Gal kas žino ką nors apie įvestis? Kaip ruošiatės pirmajam ir bene svarbiausiam egzaminui? Ką manote apie šperas?

ruoskis netiketumams.. praitais metais tokias temas pakiso, kad baisu zet.
"ka reiskia buti tolerantiskam?" ir "ar menas daro zmogu geresni?"..

Žinutės laikas: 2009.05.16 18:31
Autorius: Varske (Meistras)

rasysiu "samprotavima" nes per 2 metus esu perskaites vos kelis privalomus kurinius Ir Lietuviu egzamino tikrai svarbiu nepavadinciau.

Žinutės laikas: 2009.05.16 18:45
Autorius: Terraincognita (Patyręs)

Kadangi mūsų interpretacijos beveik nemokė, o ir šeip man privalomųjų lietuvių rašytojų kūriniai nelabai suvokiami, tai samprotausiu... Visai man gerai sekas manau o dėl ruošimosi, tai nieko čia nepasiruoši.. Jei nemoki rašyt, juk nebeišmoksi... Aš persiskaitysiu visus straipsnius, kuriuos esu gavus iš mokytojų, pasižiūrėsiu gal ką internete apie mitologija ar bibliją parėmimui...
Paruoštuko jokio tikrai nesidarysiu, nes jame geriausiu atveju galėčiau užsiklijuoti lipduką su linksmu veideliu ;]]]

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:11
Autorius: Lygius (Pradedantysis)

taigi labai lengvos tos preitų metų temos rašinio, duok dieve šiemet tokių ir suvokimas buvo labai lengvas...kaip valstybiniui tikrai lengvas egzaminas buvo, mes jį kaip bandomajį rašėm, tai apie 90proc surinkau. jūs nesikraukit, neišlaikysit tai ne, perlaikysit, džiaukitės kol turim tokią galimybę

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:17

amham... as ir bandomaji rasiau: 72 balus gavau, bet is lietuviu turiu 5-keta...
Belieka tik tiketis lengvu temu

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:22

Lygius rašė:

taigi labai lengvos tos preitų metų temos rašinio, duok dieve šiemet tokių ir suvokimas buvo labai lengvas...kaip valstybiniui tikrai lengvas egzaminas buvo, mes jį kaip bandomajį rašėm, tai apie 90proc surinkau. jūs nesikraukit, neišlaikysit tai ne, perlaikysit, džiaukitės kol turim tokią galimybę

lengva tiem, kad sugeba berasant suda malt.. pilstyt is tuscio i kiaura apie nieka..
tik menininkams tokiomis temomis rasyt eina.

racionaliai mastanciam zmogui tokiomis temomis nera ka rasyt..

beto, temos turejo buti "aktualios visuomeneje".. o cia sugebejo toki slamsta idet. niekas nieko panasaus nesitikejo.

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:27

aš tai ir tikiuosi lengvų prisiminkit altorių šešėlį, riešutų duona..juos galima daug kur pritempt kaip argumentą, dar vieną kitą filosofo mintį apie moralinius dalykus

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:40
Autorius: Vandenis (Meistras)

emexas rašė:

Oho, gerai būtų, kad kai aš laikysiu valstybinį egzą, tokias temas duotų. Manau, kiekvienas žmogus bent kažką galėtų šiomis temomis pasamprotaut, nes tai tikrai nesunku.

You can piss on my face, just don't tell me it's raining.

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:44

emexas, ne tu čia klysti. niekada rašinys nebus geras jeigu pilstysi iš tuščio į kiaurą. mintys turi būt tikslios, aiškios, nesikartot. kaip tik yra atvirkščiai. racionaliai mąstančiam lengviau laikytis tos rašinio struktūros: tezės, argumentai, įžanga, išvados, tikslumas... o meniškesnės sielos žmogui yra sunkiau įkomponuot kažkokią svetimą požiūrį į savo, dėstyt mintis aiškiai, kad nereiktų sąsiuvinio varyt į visas puses, jog suprastum ką ten pasakyt norėjo

Žinutės laikas: 2009.05.16 19:50

Vandenis rašė:

emexas rašė:

Oho, gerai būtų, kad kai aš laikysiu valstybinį egzą, tokias temas duotų. Manau, kiekvienas žmogus bent kažką galėtų šiomis temomis pasamprotaut, nes tai tikrai nesunku.

su kazkuo neuzkisi.. reik tilpti ir i tam tikrus reikalavimu remus

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:03

Lygius rašė:

emexas, ne tu čia klysti. niekada rašinys nebus geras jeigu pilstysi iš tuščio į kiaurą. mintys turi būt tikslios, aiškios, nesikartot. kaip tik yra atvirkščiai. racionaliai mąstančiam lengviau laikytis tos rašinio struktūros: tezės, argumentai, įžanga, išvados, tikslumas... o meniškesnės sielos žmogui yra sunkiau įkomponuot kažkokią svetimą požiūrį į savo, dėstyt mintis aiškiai, kad nereiktų sąsiuvinio varyt į visas puses, jog suprastum ką ten pasakyt norėjo

as nekalbu apie stuktura.. kabu apie pacia rasinio verte.

nera ka protingo ir vertingo tokiomis temomis rasyt.. ir tuo labiau neina atskleist savo ziniu.

zodziu - menininkams rojus tokios temos..

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:04

tai būtent į tuos reikalavimų rėmus lengviausia talpintis tiems kurie racionaliai mąsto

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:29

Lygius rašė:

tai būtent į tuos reikalavimų rėmus lengviausia talpintis tiems kurie racionaliai mąsto

nesutinku.. ar itilpsi ar ne priklauso labiausiai nuo temos. jei neturi ka pasakyt ta tema, tai ir nesigaus nieko gero.. pacia stuktura perprast nera sunku.

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:36

emexas rašė:

su kazkuo neuzkisi.. reik tilpti ir i tam tikrus reikalavimu remus

Na žinoma, kad reikia žinoti reikalavimus, tik norėjau pasakyti, kad tos temos nėra tokios sunkios samprotauti, kaip tu manai.

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:36

tai tu ir nesirink tos temos jeigu neturi joje ką pasakyt, gi bus dvi ir pasiimsi priimtinesnę. aš nesuprantu kam iš to egzamino tokią didelę bėdą daryt, beprasmiška bijoti to kas neišvengiama o tai kokia turi būti tema samprotaujamo pobūdžio rašiniui, kad jis būtų protingas?

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:41

emexas rašė:

as nekalbu apie stuktura.. kabu apie pacia rasinio verte.

nera ka protingo ir vertingo tokiomis temomis rasyt.. ir tuo labiau neina atskleist savo ziniu.

zodziu - menininkams rojus tokios temos..

Vat nesutinku. Jei esi protingas, apsiskaitęs ir mąstantis žmogus, gali daug ką protingo parašyti, ir tai nebūtinai turi būti daug literatūrinių ir dar kitokių terminų. Kai tau duotų parašyt kokį mokslinį straipsnį, va tada sakyčiau, kad čia gali atskleisti savo žinias, bet samprotaujamojo rašinio esmė yra interpretacija, kuri parodo žmogaus gebėjimą mąstyti.

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:46

suvarė į vienus vartus

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:50

Lygius rašė:

tai tu ir nesirink tos temos jeigu neturi joje ką pasakyt, gi bus dvi ir pasiimsi priimtinesnę. aš nesuprantu kam iš to egzamino tokią didelę bėdą daryt, beprasmiška bijoti to kas neišvengiama o tai kokia turi būti tema samprotaujamo pobūdžio rašiniui, kad jis būtų protingas?

man realiai tai nei silta nei salta kaip ten kas.. as tik patirtimi dalinuosi

kalbant apie temas, tai jos abi buvo panasaus "zanro"...

tema turi buti aktuali visuomeneje, kurioje galima pasiremti realiais pavyzdziais, faktais ir t.t.

o cia gaunas kazkokia kuryba..
dar tie reikalavimai remtis literatura tai isvis idiotizmas.

saprotavime turi buti iskeltas probleminis klausimas, destoma esama situacija, isreiskiama nuomone ir visa tai turi buti paremta faktais.. cia literaturai ne vieta. literatura yra menas, o menas su reliu gyvenimu nedera.

Žinutės laikas: 2009.05.16 20:52

emexas rašė:

tema turi buti aktuali visuomeneje, kurioje galima pasiremti realiais pavyzdziais, faktais ir t.t.

saprotavime turi buti iskeltas probleminis klausimas, destoma esama situacija, isreiskiama nuomone ir visa tai turi buti paremta faktais.. cia literaturai ne vieta. literatura yra menas, o menas su reliu gyvenimu nedera.

O tau tema "Ką reiškia būti tolerantiškam?" neparodo jokios socialinės problemos? Jeigu neparodo, tu samprotaujamojo rašinio neparašysi.

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:00

Vandenis rašė:

emexas rašė:

O tau tema "Ką reiškia būti tolerantiškam?" neparodo jokios socialinės problemos? Jeigu neparodo, tu samprotaujamojo rašinio neparašysi.

neparodo.. tolerantiskumas siaip laikais dideja, tad kur cia problema matai?

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:01

o tolerancija nėra visuomenei aktualus klausimas? koks turėtų būti tolerantiškas žmogus? - čia ne probleminis klausimas? netolerantiškumas yra jau senų laikų, ir yra tų pvz istorinių argumentų: žydai, juodaodžiai, vergovė...tai galima puikiausiai kaip argumentą pritempt. Taip pat iš socialinio gyvenimo ir tolerantiškumo pvz galima parinkt nemažai. Gi nebūtina tomis knygomis remtis, svarbiausia ale "protingai" kaip tu sakai suformuluot argumentą. Aišku nepasakot kad netolerantiškai su Berineen pasielgė ir ją sumušė tu vienu sakiniu paneigi kitą, manau jau pats pasimetei ką čia pasakyt norėjai, ir iš tuščio į kiaurą pilstyt pradėjai

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:03

emexas rašė:

O aš daug kur netolerancijos matau. Dar pridursiu, kad samprotaujamasis rašinys neturi būti būtinai aktualus visuomenei, nes tada jis praras savo vertę, liks nebe samprotaujamasis rašinys, o publicistinis rašinys. O publicistiniam rašiniui nereikia pasiremti perskaityta literatūra.

Koreguota: 2009.05.16 21:04 Vandenis

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:06

emexas rašė:

jilita rašė:

Na tas temas žinau bet vis tiek ačiū

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:10

O kaip apie įvestis? Beje, aš klausiau ką manote apie šperas? Aš pati jų nežadu daryt. Žmonės, būkit atidesni skaitydami klausimus.

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:16

nu mes nesudarinėjam tų egzaminų užduočių, nžn bus tos įvestis ar ne. o gandų klausytis beprasmiška, nueisi į egzaminą ir sužinosi, vistiek niekos nuo to nesikeičia o ką į tą šperą pasirašysi? knygų turinius nusirašyt reikėtų gal? ne tas egzaminas čia kad su šperom eit

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:17

Vandenis rašė:

emexas rašė:

O aš daug kur netolerancijos matau. Dar pridursiu, kad samprotaujamasis rašinys neturi būti būtinai aktualus visuomenei, nes tada jis praras savo vertę, liks nebe samprotaujamasis rašinys, o publicistinis rašinys. O publicistiniam rašiniui nereikia pasiremti perskaityta literatūra.

jei nebus aktualus, tuomet nebus prasmes diskutuoti.. saprotavimas remiasi nuomones isreskimu aktualia tema, kuria gali buti vystoma tam tikra diskusija...

paskaityk Donskio straipsnius. puikus pavyzdys kas yra tikras samprotavimas

Koreguota: 2009.05.16 21:17 emexas

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:17

Na kad išbraukė įvestis, tai bus sunkiau rašyti, jei nesugalvosi nieko daugiau pasirinkta tema. Bet iš dalies ir gerai, nes tada visi tekstai nebus vienodi ir tai padės geriau atskleisti kiekvieno mąstymą.

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:18

jilita rašė:

O kaip apie įvestis? Beje, aš klausiau ką manote apie šperas? Aš pati jų nežadu daryt. Žmonės, būkit atidesni skaitydami klausimus.

nera ka i tas speras rasyt

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:21

emexas rašė:

jei nebus aktualus, tuomet nebus prasmes diskutuoti.. saprotavimas remiasi nuomones isreskimu aktualia tema, kuria gali buti vystoma tam tikra diskusija...

Samprotaujamasis rašinys turi sietis ne tik su aktualia tema, kur bus parašyti vieni faktai, argumentai ir kitas š., bet ir su literatūra, pasiremta kitų autorių tekstais, mintimis.

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:24

nu mane jau nervas imt pradėjo
emexas tai ir rinkis temą kuri aktuali yra nebambėjęs, atrodo dangus griūt pradėjo nes elementariausiais dalykais neturi ką pasakyt, mat tau dar protingesnių temų reikia, o kokios jos būtų taip ir neatsakei. nu nemoki rašyt tų rašinių, nemoki, ir ką mes dabar padarysim? skųskis ten kur sudarinėja temas, gal atkreips į tave dėmesį ir prikurs protingų, aktualių temų

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:31

Lygius rašė:

nu mane jau nervas imt pradėjo

emexas tai ir rinkis temą kuri aktuali yra nebambėjęs, atrodo dangus griūt pradėjo nes elementariausiais dalykais neturi ką pasakyt, mat tau dar protingesnių temų reikia, o kokios jos būtų taip ir neatsakei. nu nemoki rašyt tų rašinių, nemoki, ir ką mes dabar padarysim? skųskis ten kur sudarinėja temas, gal atkreips į tave dėmesį ir prikurs protingų, aktualių temų

nesiparink..

deja, as jau senai islaikes egzus ir man nebeteks garbe dar karta tokiomis temomis kazka rasyt

o samprotaut moku gerai.. savo klaseje geriausiai rasydavau samprotavima. bet mes tokiomis temomis neraseme. temos buvo normalios, vertos diskusijos, buvo kuo pasiremti.. zodziu, nereikdavo uzsiimti kuryba, kaip kad rasant temomis, kurios buvo egzamine

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:36

Vandenis rašė:

emexas rašė:

Samprotaujamasis rašinys turi sietis ne tik su aktualia tema, kur bus parašyti vieni faktai, argumentai ir kitas š., bet ir su literatūra, pasiremta kitų autorių tekstais, mintimis.

tu cia tik destai eilinius standartus, pagal kuriuos reikalauja rasyti.. bet akivaidziai truksta patirties tau siuo klausimu

Koreguota: 2009.05.16 21:37 emexas

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:50

nu tai tuo labiau ko piktinies, jei tau tai negresia, mes jau įpratom tokiom temom rašyt, ir tos preitų metų yra laaabai lengvos, tik žiedeliai, palyginus su tom kokias per pamokas tenka rašyt na nžn kokias kiti rašo, bet mum tokias duoda kad tikrai reikia nemenkai galvelę pasukt preitais metais iš dalies sunkiau buvo rašyt, nes naujai atsiradus buvo ta rašinio struktūra, o mes jau pora metų tokiam rašiniui ruošiamės.

Rašinys tai nieko, bet teksto suvokimas..uuu..

Žinutės laikas: 2009.05.16 21:52
Autorius: Dmx20 (Didmeistris)

Samprotavimą rašysiu, ir šiaip jau nusiteikęs kokią temą rast su tūkstantmečiu susietą, tai lt istoriją, kultūros paskutiniu metu skaitau O taip perdaug nesiruošiu, nei mandrų žodžių nesimokau, nieko, tiesiog skaitau straipsnių kad argumentų būtų, o per 12m vistiek kažką išmokom, nebus kad neišlaikysim, klausimas tik kiek puikiai mes jį išlaikysim.. Va o teksto analizės ten šiektiek prisibijau, visad man kitokios mintys negau autoriui su tom visom temom ir panašiai.. Na bet jei atsirakini ir supranti gerai tekstą tai nuostabu..

Žinutės laikas: 2009.05.16 22:00

Lygius rašė:

nu tai tuo labiau ko piktinies, jei tau tai negresia, mes jau įpratom tokiom temom rašyt, ir tos preitų metų yra laaabai lengvos, tik žiedeliai, palyginus su tom kokias per pamokas tenka rašyt na nžn kokias kiti rašo, bet mum tokias duoda kad tikrai reikia nemenkai galvelę pasukt preitais metais iš dalies sunkiau buvo rašyt, nes naujai atsiradus buvo ta rašinio struktūra, o mes jau pora metų tokiam rašiniui ruošiamės.

Rašinys tai nieko, bet teksto suvokimas..uuu..

piktinuos nes mas rezultatus sumove tos temos

tas ir kvailiausia kad istisai viskas keiciasi... padaro bandomaisiai trusiais ir vartykis kaip nori

siaip cia individualus dalykas kiekvienam.. vienas viena tema gali lengvai kazka parasyt, kita kita tema..

Žinutės laikas: 2009.05.16 22:16

tai kas kaltas, kad nesi brandus. Gi aiškiai parašyta "Lietuvių valstybinis BRANDOS egzaminas", jei nesi brandus ir gali rašyti tik banaliom ir lengvom temom, tai rinkis mokyklinį egzaminą

Žinutės laikas: 2009.05.16 23:09

Dmxyler17 rašė:

tai kas kaltas, kad nesi brandus. Gi aiškiai parašyta "Lietuvių valstybinis BRANDOS egzaminas", jei nesi brandus ir gali rašyti tik banaliom ir lengvom temom, tai rinkis mokyklinį egzaminą

nu vyruti, cia smarkiai klysti

Žinutės laikas: 2009.05.16 23:15
Autorius: Deiwiuzz (Pažengęs)

aš tai pats rašysiu rašinį.. žymiai lengviau.. nes mastai pats, ir nereikia galvot ką kažkoks grybas norėjo pasakyti tuo ar tuo žodžiu.. nes kiekvienas žmogus tą patį tekstą gali suvokt kitaip.. o temų nebijau kad ir kokios bus.. nes prikurt galiu bet ko..

http://deiwiuzz.mybrute.com

Žinutės laikas: 2009.05.17 01:26

na, bet jei pamatei temas, ir nesugalvoji argumentų, tada gal geriau ir interpretacija...jei neturi argumentų daug balų numuša ar išvis nuliu vertina, net nepamenu

nesikraukit dėl tų egzų, božė moj o jei jau prastai eikit į wc šperų ieškot, mums mokytoja sakė kad būna kartais ten jų prislėpta

Žinutės laikas: 2009.05.17 12:07

emexas rašė:

tu cia tik destai eilinius standartus, pagal kuriuos reikalauja rasyti.. bet akivaidziai truksta patirties tau siuo klausimu

Na jeigu tu dabar rašytum samprotaujamąjį rašinį pasitelkdamas tik informaciją, kurią radai spaudoje ar internete, aukšto balo tikrai negautum, nes aktuali tema turi susipinti su literatūra.

Žinutės laikas: 2009.05.17 12:11
Autorius: PerfectLie (Meistras)

Lygius rašė:

na, bet jei pamatei temas, ir nesugalvoji argumentų, tada gal geriau ir interpretacija...jei neturi argumentų daug balų numuša ar išvis nuliu vertina, net nepamenu

nesikraukit dėl tų egzų, božė moj o jei jau prastai eikit į wc šperų ieškot, mums mokytoja sakė kad būna kartais ten jų prislėpta

Vistiek neparašysi geros interpretacijos,jeigu mokykloj visą laiką rašydavai rašinius.. Arba neparašysi rašinio gero jei visada interpretacijas rašei.. Visos taisyklės,reikalavimai ir pnš. Mokytoja pasakojo,kad tie,kurie taip padarė,visiškai susimovė.

Savižudybė - tėra tik menkas ir neteisėtas atsarginis įšėjimas. Daug kilniau ir gražiau,kai tave nugali ir patiesia gyvenimas,o ne tavo paties ranka. Hermann Hesse("Stepių vilkas")

Žinutės laikas: 2009.05.17 12:38

nu tai reikia atsižvelgt į tai ar tu mokeisi ar ne, aišku jei net nesuvoki kaip ta interpretacija turi atrodyti jos nerašysi. bet jei žinai kaip rašyt ir rašinį ir interpretaciją, tada geriau kiek prastesnė interpretacija, negu rašinys be argumentų

Žinutės laikas: 2009.05.17 14:46

Už argumentus berods 12 taškų iš maždaug 54 duoda , tai net ir iš savos patirties parašius, nu neįsivaizduoju kaip reiktų gaut nulį už argumentus.. galų gale visokias akcijas mieste pamini, ar ką per tv rodo..

Žinutės laikas: 2009.05.17 15:18

argumentas argumentui nelygus... yra šioks toks skirtumas tarp mokyklinio egzamino rašinio ir valstybinio. mokykliniame gali rašyt apie akcijas ir bla bla bla, valstybiniam reikėtų jau tokių rimtesnių biški. be to girdėjau kad argumentus parinktus iš biblijos labai gerai vertina

Žinutės laikas: 2009.05.17 15:25

O va mane tai pvz biesina toks dalykas - tu rašai rašinį, pateiki tikrai gerų minčių, jas analizuoji iš vieno ir kito kampo, padarai įdomių išvadų, o kas tave po to vertina? Kažkokių daunų, baigusių visokias Panevėžio kolegijas, gauja - tai po to ir gaunasi, kad mokinys, kuris parašė tikrai kūrybiškai ir įdomiai "neatitinka reikalavimų" ir gauna 35, o dauniukas, kuris mintinai iškalęs tuos reikalavimus sugebėjo išstenėt du sakinius į temą, gauna 30.

Žinutės laikas: 2009.05.17 18:30

visada tokiose taisyklėse pasitaiko neteisybių.. ir kur išvis ta teisybė

Žinutės laikas: 2009.05.17 20:21

Lygius rašė:

argumentas argumentui nelygus... yra šioks toks skirtumas tarp mokyklinio egzamino rašinio ir valstybinio. mokykliniame gali rašyt apie akcijas ir bla bla bla, valstybiniam reikėtų jau tokių rimtesnių biški. be to girdėjau kad argumentus parinktus iš biblijos labai gerai vertina

Tikrai teisingai girdėjai, nes tapatį ir aš girdėjau, o biblija irgi surišta su literatūra, religija, tikėjimu.. Tai irgi svarus argumentas.
Na o tą suprantu, kad mokyklinio ir valstybinio argumentai tikrai skiriasi, bet aš norėjau pasakyt tai, kad na nulį gaut iš argumentų neįmanoma, kad ir lėkštesni tie argumentai bus, tai kelis taškus vistiek gausi.. kad ir ne maksimumą

Žinutės laikas: 2009.05.17 20:54

bet būna kad žmogus išvis argumento neparašo, kažką maždaug pasapalioja, arba kaip mūsų mokytoja sako papletkina ta tema ir viskas..dar geriau parašo "aš manau..." ko jokiu būdu rašiny būt negali

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:18

Lygius rašė:

argumentai is biblojos cia jau gaunas iskrypimas, o ne samprotavimas

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:23

emexas rašė:

argumentai is biblojos cia jau gaunas iskrypimas, o ne samprotavimas

Nu jo, man argumentai iš biblijos irgi nepatinka.

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:27

itariu, jau nevienas varto biblija...

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:30

Tai žinoma. Bet iš tikrųjų, vertintojai daug balų duoda už argumentus, paimtus iš biblijos.

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:34

prie ko čia iškrypimas?

Žinutės laikas: 2009.05.17 21:36

Vandenis rašė:

Tai žinoma. Bet iš tikrųjų, vertintojai daug balų duoda už argumentus, paimtus iš biblijos.

va cia ir beda, kad padaryti tokie idiotiski vertinimo kriterijai..

Žinutės laikas: 2009.05.17 22:56

Nu jei tau biblija yra idiotizmas, tai tu pats idiotas esi Visi ten tie kriterijai teisingai padaryti yra, tik tu nori visko lengvai ir greitai .. Bent jau toks vaizdas susidarė skaitant tavo postus

Žinutės laikas: 2009.05.17 23:40

ne ne jis viską žino ir rašinių temos nėra pakankamai protingos dar

Žinutės laikas: 2009.05.18 02:18

O jūs gal galite aiškiai suformuluoti - ką turite prieš bibliją?

Žinutės laikas: 2009.05.18 07:35

Aš nieko. Gerai, kad yra tokia knyga.. Kai žmogus prie dvasiško palūžimo yra, tai biblija yra kaip tik.. Ir šiaip biblijos skaitymas tinka kiekvienam žmogui

Žinutės laikas: 2009.05.18 09:02

biblija biblija... Neskaiciau ir skaityt nesiruosiu! galu gale net netikiu as i Dieva, o istorijos parasytos biblijoje prasimanytos, ir mano akimis - apgailetini argumentai. jau geriau pasinaudoti Budos ar Konfucijaus citatelemis.

Žinutės laikas: 2009.05.18 12:19

Nu Konfucijaus ir Mencijaus ir visi kiti kinų ir kitų filosofai irgi svarūs argumentai, bet ten daugiau citatos, kurių prasmė ne tokia ir paprasta, jei gerai neišmanysi gali susivelti

Žinutės laikas: 2009.05.18 13:25

beje... del tu biblijiniu veikeju. gal galite trumpai aprasyti koks veikejas ka padare?

pvz:
Kainas apimtas pavydo nuzude savo broli Abeli. Kainas neatgailavo dėl savo nuodėmės, todėl Dievas už tai jį nubaudė: Kainas turėjo iki mirties klajoti po žemę ir niekur negalėjo rasti sau ramybės.

buciau dekingas uz kelis tokio tipo pavyzdelius.

Žinutės laikas: 2009.05.18 15:00

Neskaičiau, bet intike gal dar permesiu rytoj akim ką ten rašo Dabar iš bernardinai.lt skaitau ten prie kultūros ir religijos šiektiek, kad būtų vis daugiau argumentų galvoj betkokia tema..

Žinutės laikas: 2009.05.18 19:12

Na supratau - nieko argumentuoto, tiesiog "religija sucks", o jei paklaust kodėl - tai atsakymas maždaug "o ką aš žinau!".

Tad ir neaušinsiu pirštų daugiau

Žinutės laikas: 2009.05.18 20:21
Autorius: Abisala (Pradedantysis)

Varske rašė:

rasysiu "samprotavima" nes per 2 metus esu perskaites vos kelis privalomus kurinius Ir Lietuviu egzamino tikrai svarbiu nepavadinciau.

Va su tų kūrinių skaitymu man irgi buvo bėdų O šiaip tai stot noriu toli nuo lietuvių kalbos, tai kaip tai nesiparinu... Kaip cool būtų jeigu ką nors su informacinėm technologijom susijusio pasamprotaut duotų

o kas dėl šperų čia kalba tai kažkaip nematau point'o investuot laiką į parkes dėl to kaip į tą šperą pažiūrėsi... Nors darydamas šperą kažką pasikartoji

studentas - ne zmogus

Žinutės laikas: 2009.05.18 20:25
Autorius: Abisala (Pradedantysis)

Vandenis rašė:

vaa? biblijos? kažkokia diskriminacija... bet kad duoda papildomų balų jeigu kažkuo pasiremi, tai tikrai tas net per mano storą odą smegenis pasiekė

studentas - ne zmogus

Žinutės laikas: 2009.05.18 20:28

Shinzo rašė:

Na supratau - nieko argumentuoto, tiesiog "religija sucks", o jei paklaust kodėl - tai atsakymas maždaug "o ką aš žinau!".

Tad ir neaušinsiu pirštų daugiau

Tai ko tu nori iš žmonių,kuriem Dievas yra oras? O Biblija-pezalai. kokio tu atsakymo iš jų tikiesi,jeigu jie biblijos rankose nėra turėję?

Savižudybė - tėra tik menkas ir neteisėtas atsarginis įšėjimas. Daug kilniau ir gražiau,kai tave nugali ir patiesia gyvenimas,o ne tavo paties ranka. Hermann Hesse("Stepių vilkas")

Žinutės laikas: 2009.05.18 20:49

PerfectLie rašė:
Tai ko tu nori iš žmonių,kuriem Dievas yra oras? O Biblija-pezalai. kokio tu atsakymo iš jų tikiesi,jeigu jie biblijos rankose nėra turėję?

Tai vat tegul patys prisipažįsta, kad nei jie tą bibliją skaitė nei ką, bus galima šūstrai suvartyt

Žinutės laikas: 2009.05.18 21:02

Abisala rašė:

Vandenis rašė:

vaa? biblijos? kažkokia diskriminacija... bet kad duoda papildomų balų jeigu kažkuo pasiremi, tai tikrai tas net per mano storą odą smegenis pasiekė

Bet pasirėmus biblija duoda daugiau, nei paprastai.

Ką aš žinau, netikiu aš jokiais Dievais, biblijom jokiom nesiremsiu, ir lai čiulpia jie b*bį.

Žinutės laikas: 2009.05.18 21:04
Autorius: cattus (Meistras)

Nieko nebus, reikės pradėt negrinėt bibliją.. O apie ką ten rašoma?

Kai negali užmigti, nes galiausiai tikrovė yra geresnė už tavo sapnus, žinok - tu įsimylėjai.

Žinutės laikas: 2009.05.18 21:10

O jei aš pasakysiu, kad už samurajaus garbės kodekso citavimą gausit kaip minimum po 9 balus, gal irgi pulsit jį studijuot? Dar vienas įrodymas, kaip vaikus veikia ta VBS agentūra...

Žinutės laikas: 2009.05.18 21:49
Autorius: Vargsas (Pažengęs)

Tai gal gerai vertina ne dėl to kad Biblija remiesi, o dėl to, kad TINKAMAI ja remiesi. Koks skirtumas, kuo remsies, jei ebiliską pavizdį duosi ar ne vietoj tas tavo argumentavimas bus. Tas pats: jei remsies tinkamai bet kokia gera grožine knyga- gausi maksimuma balų. Kartais net keista kokie naivūs žmonės eis į valstybinius egzaminus, nors gal ir gerai- paklesit gabesniem balus

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.18 21:57

Supranti, biblijoje tie argumentai yra labai gerai ir aiškiai suformuluoti, o grožinėje literatūroje juos reikia pamatyti tarp eilučių, ir tai nebus labai aišku, reiks pačiam suformuluot normaliai.

Žinutės laikas: 2009.05.18 22:34

vienas už kitą protingesni čia visi

Žinutės laikas: 2009.05.19 00:25

neveltui valstybinis brandos egzaminas neprotingi nelaikytų tokio

Žinutės laikas: 2009.05.19 09:40

Ir išvis. Aš nesuprantu, ko jūs čia ant tos Biblijos taip užsiciklinot? Skaitys ir gilinsis jie mat. Nejuokinkit,chebra.
Man ryt taip pat egzas,12ka metų mokausi lietuvių ir niekados rašiny nesu rėmusis Biblija. Tačiau tai netrukdo man gauti aukštus balus. Siūlau remtis knygom. Tai pagrindinis rodiklis.O jei nedaug skaitot,tada teatras,kinas,režisieriai kažkokie. O galų gale prisirinkit citatų internete,išmokit atmintinai. Vieną ar kitą vistiek rasit kur įkišt. Sėkmės.

Žinutės laikas: 2009.05.19 10:30

Jep rytoj egzas, po biški apima panika, nes noriu šiandien daug ką pakartot, bet tam turėsiu tik 5h , nes nenoriu iki nakties sedėt, kad po to galva belekokia būtų per egzaminą

Žinutės laikas: 2009.05.19 10:34
Autorius: beeilen (Naujokas)

hey,iskilo kl.Rasini savo nuomone reiksti galima,naudojant tokius zodzius kaip mano nuomone as manau ir pan?

Žinutės laikas: 2009.05.19 10:35

Nelabai ten yra ką kartotis.. Vistiek rašinį rašyt moki,struktūrą žinai. Jei dar neturi,tai nete susirask vertinimo normas (rašinio) turėtų būt manau...

Žinutės laikas: 2009.05.19 10:35

beeilen rašė:

hey,iskilo kl.Rasini savo nuomone reiksti galima,naudojant tokius zodzius kaip mano nuomone as manau ir pan?

Ne tik galima,bet ir reikia

Žinutės laikas: 2009.05.19 12:37

hey, gal zinote, kas parase barona miunchauzena? googlej nerandu

Žinutės laikas: 2009.05.19 15:17

Kad daug ko apie jį prirašyta, kiek žinau- ne vienas autorius rašė.

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 17:22

O kam tau tas miunchauzenas būtent, gi yra daugiau ir geresnių kūrinių su aiškiais autoriais.

P.S
http://lab.lekevicius.lt/countdown/

Koreguota: 2009.05.19 21:03 Dmx20

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:04

kaip manot ar gali but panasios i praeitu metu rasinio temos,apie tolerancija?

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:20

Abejoju.. Dar nei vienais metais taip nebuvo..

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:24

Kaip nuotaikos jūsų? Nebaisu dar?

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:38

ziaurios,as nuo ryto panikoj ;D,bandau kazka ismokt,bet kad rezultatas nulinis.nepagaunu,egzas sake sporto salej bus,tai kiek ten zmoniu tilps..

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:39

beeilen rašė:
ziaurios,as nuo ryto panikoj ;D,bandau kazka ismokt,bet kad rezultatas nulinis.nepagaunu,egzas sake sporto salej bus,tai kiek ten zmoniu tilps..

Ot gerai, ot gerai

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:47

beeilen rašė:

Baik tu mokytis.. Suprantama juk,kad tokios savijautos nieks į galva nelenda ;] Nueisim,atsisėsim,susikaupsim ir parašysim.. nereikia savęs graužt ir parint ankščiau laiko

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:55

palaukit, tokių dalykų kaip aš "aš manau" rašinį būt negali, gi čia aceit skaitos mokslinis darbas, tam ir reikalingi tie argumentai. tu savo nuomone rašyk kaip teiginius be jokų aš manau, ar mano nuomone ot didieji rašytojai susirinko, net nžn kad tokio dalyko būt negali..ar aš čia kažką blogai supratau?

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:56

Lygius rašė:

palaukit, tokių dalykų kaip aš "aš manau" rašinį būt negali, gi čia aceit skaitos mokslinis darbas, tam ir reikalingi tie argumentai. tu savo nuomone rašyk kaip teiginius be jokų aš manau, ar mano nuomone ot didieji rašytojai susirinko, net nžn kad tokio dalyko būt negali..ar aš čia kažką blogai supratau?

Taip,blogai supratai. Savo nuomonę reikšti galima ir netgi patartina...

Žinutės laikas: 2009.05.19 21:58
Autorius: Pegaso (Naujokas)

Ragas, bijau egzo ;D

Pamilkite tuos, kurių kitokie įsitikinimai, ir pamatysite, kaip išlošite.

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:01

na vadinasi mumis kitaip moko, savo patirtimi ir savo nuomone mums leido remtis tik 10klasėj rašiniuose

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:01

Zmones, duokit patarimu kaip izanga rasyti, kiek sakiniu mazdaug, uzbaigt klausimu ar pradet, zdz, kas protingesnis paprotinkit

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:03

Lygius rašė:

na vadinasi mumis kitaip moko, savo patirtimi ir savo nuomone mums leido remtis tik 10klasėj rašiniuose

Reikšk nuomonę drąsiai ;]

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:05

Pegaso rašė:

Zmones, duokit patarimu kaip izanga rasyti, kiek sakiniu mazdaug, uzbaigt klausimu ar pradet, zdz, kas protingesnis paprotinkit

Ta įžanga mane irgi neramina.. Žinom visi,kad joje turi būt tai,apie ką kalbėsim rašiny.. Pati taip niekad nerašiau,bet mokytoja kažkada pasiūlė primiausia pasirašyt dėstymą ir pabaigą,o tik tada įžangą. Ale lengviau taip bus. Bet gal nereik eksperimentuot ;D

Koreguota: 2009.05.19 22:06 PerfectLie

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:05

ne, rašysiu taip kaip mokiausi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:06

Rašyk ;D

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:07

blem,gerai kad parasiai

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:07

As tai isvis rasiniu ekspertas ;DD jei rasant rasini pagaudavo ikvepimas, tai per pamoka prirasydavau 6psl, o per sekancia isbraukydavau ir pasitikrindavau, bet dazniausiai paduodavau sasiuvini ir eidavau i valgykla, neisivaizduoju kaip ryt iskentesiu tiek laiko... 3h vien rasiniui... o po to, visas istiskes teksto suvokima turesiu gliaudyt ;D raags.

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:08

visų pirma susiraskit raktinį žodį temoje, na pvz buvo tema apie tolerancija, tai vadinasi tolerancija yra raktinis žodis. parašai kas tai yra ir bla bla bla paskui iškeli probleminius klausimus, kuriuos aptarsi rašinio eigoje paprasta labai

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:10

pazekit prikoleli apie egzus http://pegaso.lt/egz.php

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:10

Pegaso rašė:

As tai isvis rasiniu ekspertas ;DD jei rasant rasini pagaudavo ikvepimas, tai per pamoka prirasydavau 6psl, o per sekancia isbraukydavau ir pasitikrindavau, bet dazniausiai paduodavau sasiuvini ir eidavau i valgykla, neisivaizduoju kaip ryt iskentesiu tiek laiko... 3h vien rasiniui... o po to, visas istiskes teksto suvokima turesiu gliaudyt ;D raags.

Taigi parašysi ir išeit galėsi, o po pertraukos sugryši

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:12

Sugrizes nebegalesi rasyt rasinio, jeigu ka bus saukstai per velu... Idomu, atsiras tokiu zmoniu, kurie pries egza paris kokiu raminamuju ar isgers ko nors ;D ?

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:12

Įžangoj turi matytis pagrindinė mintis, patartina iškelti probleminius klausimus (ne per daug siaurus, nes vėliau dėstyme gali lengvai nukrypt nuo esmės), gali maždaug atsispindėti tavo nuomonė. Ilgumas, sunku pasakyti koki 5-6 sakiniai bent jau, svarbu, kad pabaiga ir įžanga būtų proporcingos.
Įžangą ir paskutinę pastraipą stenkitės rašyti kuo stropiau, t.y. jei neturit daug protingų minčių, tai panaudokit jas būtent pradžioj. Šitaip vertintojai susidarys geresnę išankstinę nuomonę, kurią po to sunkiai keičia.

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:13

Ai, zekit, dar apie rasinius... Mokytoja sake, kad labai gerai lyginti epochomis... Tarkime: antikoje herojais buvo laikomi tie, kas kovojo su blogiu.... viduramziais herojai buvo riteriai ir tt.... o siandien iskyla problematiskas klausimas, ka galetume vadinti herojumi..... kaip manot, remiantis tokiom nesamonem iseitu prikimst izanga?

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:14

Vargsas, aciu

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:15

Pegaso rašė:

Ai, zekit, dar apie rasinius... Mokytoja sake, kad labai gerai lyginti epochomis... Tarkime: antikoje herojais buvo laikomi tie, kas kovojo su blogiu.... viduramziais herojai buvo riteriai ir tt.... o siandien iskyla problematiskas klausimas, ka galetume vadinti herojumi..... kaip manot, remiantis tokiom nesamonem iseitu prikimst izanga?

Gal ir gerai, bet tą patį galima taikyt dėstyme jau pasitelkian kūrinius tam tiksrus.

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:18

ne nu tik vaistų nerykit, paskui atmintis išvis užsiblokuos bus dar blogiau

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:18

O dėl tų funkcinių stilių.. Kai būna publicistinis,tai argumentas kodėl:meniškumas derinamas su dalykiškumu. Ar galima šitaip pasakyt?

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:21

PerfectLie rašė:

O dėl tų funkcinių stilių.. Kai būna publicistinis,tai argumentas kodėl:meniškumas derinamas su dalykiškumu. Ar galima šitaip pasakyt?

Labai gerai. Plius- kalbama visuomenei aktualia tema. Tada jau pilnas pagrindimas.

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:22

Vargsas rašė:

PerfectLie rašė:

Labai gerai. Plius- kalbama visuomenei aktualia tema. Tada jau pilnas pagrindimas.

Dėkinga

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:22

Siandien buvau konsultacijoje, mokytoja sake, kad iki siol buvo vien publicistinis stilius, bet ji itaria, kad rytoj gali sulauzyti sia tradicija ir duoti menini arba mokslini, tuoj parasysiu bruozus

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:24

tai publicistinis straipsnis koks ir bus greičiausiai

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:25

Mokslinisbjektyvus kalbejimas, dalykiska kalba, skaicius, faktu pavyzdziu pateikimas, teksto paskirtis informuoti

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:25

Meninis: kuriamas meninis vaizdas, stilius originalus, individualus, vaizdinga kalba

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:27

Dar gali buti kanceliarinis (dokumetai), gali pasitaikyti, nes tipo Lietuvos tukstantmecio minejimas, gali duoti kokia nesamone is istoriniu saltiniu. P.s, jei bus buitinis stilius, tai negali buti vien jis! Jis tik gali buti ikomponuotas i kita

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:27

Pegaso rašė:

Siandien buvau konsultacijoje, mokytoja sake, kad iki siol buvo vien publicistinis stilius, bet ji itaria, kad rytoj gali sulauzyti sia tradicija ir duoti menini arba mokslini, tuoj parasysiu bruozus

Blemba kokie kiaulės būtų.. Juk suvokimuose visada būdavo publicistika..

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:28

Taip, šiais metais galima visko tikėtis. Na bet gal neskriaus per daug. Man teksto suvokimai nelabai patinka. Tiksliau nepatinka kaip užduočių kūrėjai interpretuoja kitų autorių tekstus ir po to kuria klausimus. Dauguma autorių kartais stebisi kaip tokia mintį įžvelgė teksto suvokimo užduoties rengėjai, nes patys jie apie tai nepagalvojo

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:29

turi kažkas pakiaulint eikit miegot ne be daug liko

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:29

Ai, dar gali buti tokie dalykai, kurie pakisa kiaule. Isnagrineti turinio arba raiskos aspektu. Turinio aspektu - tai apie ka kalbama (pvz. Pirmame tekste kalbama apie laisva Lietuva tarpukaryje, o antrajame apie laisva Lietuva dabar). Raiskos aspektu - tai kaip kalbama... Pvz: Pirmajame tekste kalbama ironiskai, vartojant zargonus, antrajame filosofine kalba, vartojami tarptautiniai zodziai , sudetinga sakinio struktura

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:30

Vistiek tekstas turbūt bus ne vienas, tai manyčiau bus arba publicistiniai arba publicistinis plius meninis. Pamatysim

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:31

Pegaso rašė:

Ai, dar gali buti tokie dalykai, kurie pakisa kiaule. Isnagrineti turinio arba raiskos aspektu. Turinio aspektu - tai apie ka kalbama (pvz. Pirmame tekste kalbama apie laisva Lietuva tarpukaryje, o antrajame apie laisva Lietuva dabar). Raiskos aspektu - tai kaip kalbama... Pvz: Pirmajame tekste kalbama ironiskai, vartojant zargonus, antrajame filosofine kalba, vartojami tarptautiniai zodziai , sudetinga sakinio struktura

Už šitą labai ačiū

Man teksto suvokimas visiskai nekelia baimes, pergyvenu tik del rasinio. Mokytoja kaip sake, pas mane viskas lb gerai, tik truksta argumentavimo ir reikia daugiau remtis kulturiniu kontekstu, o ne asmenine patirtimi

Nera cia uz ka dekot, "bile tik macytu" ;D

Pegaso rašė:

Jo jo, jie mėgsta paprastą klausima "mandrai" užduot, po to pasimeta mokiniai. Neskubėkit atsakinėt, perskaitykit visus klausimus iš pradžių

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:32

Bet tai tas "turinio aspektu", tai čia praktiškai teksto temą nusakyt reikia juk

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:33

Na taip, bet siek tiek placiau. O apie tema, cia jau visi zino, bet primisiu: formuluodami tama nenaudokite veiksmazodzio!!! Ji pakeiskite veiksmazodiniais daiktavardziais: pvz įtaka... Pvz Europos sajungos itaka Lietuvai.

SU pagr mintim priesingai - naudoti veiksmazodi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:35

Katik buvo geras prikolas... Su draugu per skype keiciames medziaga, naudinga egzui... Jis man atsiunte menines raiskos priemones ir paklause ar as turiu ko nors... sakau turiu.... nusiunciau kavarskas.mp3 D Taip, tai labai naudinga egzui... Nuo streso vaziuoja stogas jau ;D

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:35

kaip nuotaikos? Man kažkaip jaudulio nebeliko, suėmė toks lyg kaip azartas

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:37

Man ir, paklausiau tos juokingos dainos, atrodo linksma, nors galva tvinksi ;D reiks eit issitraukt kostiuma ;D

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:38

Kažkokios šhyzovos nuotaikos... Jaudulys jaustis pradeda

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:42

Ką gi sekmės, paskaitysiu kelias Hesse mintis ir miegot

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.19 22:45

Gali pradėt nuo mano avataro

Žinutės laikas: 2009.05.19 23:20

Visiems rytoj sėkmės ;]

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:08

Na, Abiturientai... Kaip nuotaikos po Egzo? Kas su manim i pakartotine sesija? (joke. ...tikiuosi)

Koreguota: 2009.05.20 14:09 Varske

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:49

Yeaah.. Nuotaikos neblogos. Kaip gera,kad viskas baigėsi (sun)

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:50

hehe... palauk.. .dar bent 2 egzaminai liko

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:51

Liko,bet pradžia jau yra. Gal pameni kaip tiksliai vadinosi antra rašinio tema?

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:54

ne... rasiau pirma. antros issigandau vos paskaites ta... 2 eiluciu pavadinima

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:57

Visi pirma rašė kaip pastebėjau Aš tai nesugalvojau kuo remtis ir antrą pajamiau

Žinutės laikas: 2009.05.20 14:59

Hehe. Va grįžau ir aš. Visai nieko tas. Samprotaujamojo rašinio temų tikėjaus lengvesnių, bet tiko ir tos, rašiau antrąja tema
PerfectLie , jei neklystu tai vadinosi "Ar pritariate žodžiams: "...žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/ Ne taip jau ir paprastai bei lengva paklaidinti" (J.V.Gėtė "Faustas")?
Pats pasiėmiau šitą temą, nors iš pradžių apie kaukes rašiau, o po to pritrūkau argumentų, išvis nelb ėjos tą rašyt rašinį, tai valanda praėjo ir pradėjau antrą temą

Na o teksto suvokimas gana lengvas, bent jau man taip atrodo dabar, po to kai aiškinsimės su mokytoja ar kuo, gal viskas bus kurkas giliau ir sudėtingiau, nes dažnai taip būna..

Koreguota: 2009.05.20 15:01 Dmx20

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:00

Ačiuka.O kuo rėmeisi? Šeip rašinio galėjo ir daugiau temų įdėt. Bent jau tris... O dėl suvokimo,tai tikrai nesunkus,bet buvo klausimų suktų..

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:04

Na aš ten biški gal nusvaigau. Bet pasinaudojau ta V.Mačernio ištrauka, dar ten kažkokia ištrauka buvo apie J.V.Gėtės ten tą Mefistofelio ir Dievo dialogą, tai tą paminėjau, po to apie dvasines vertybes ir atramas, kad jos padeda žmogui nepaklysti Paminėjau autoritetingus žmones, kad dalis žmonių į juos lygiuojasi, taip jie nori būti panašūs į juos, tapti stipresniais, kad juos sunkiau būtų paklaidint gyvenime..
Po to apie klaidas ten gyvenimo rašiau, kad žmogų paklaidinti yra sunku, kai jis yra pasimokęs iš gyvenimo klaidų, tai paminėjau Altorių šėšėly kaip tas Liudas Vasaris padarė klaidą ir įstojo į kunigų seminariją, dar apie bibliją biški pavėliau ten prie dvasios vertybių ir autoritetų

Koreguota: 2009.05.20 15:04 Dmx20

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:06

O del to teksto suvokimo... man jis pasirode itartinai per lengvas
toks vaizdas, kad visus klausimus buvo galima atsakyti tiesioginem prasmem: imti tekste rasta sakini, ir ji suformuluoti is naujo vien tam, kad necituoti.

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:09

Jo man irgi toks įtartinas. Dar apsidžiaugiau kad nebuvo "parašykite VISO teksto pagrindinę mintį, idėją, problemą" Bet ir nebuvo lengvų dviejų taškų kaip visada "Pagrįskite atsakyma kodėl tai toks ar anos stilius" ir visad publicistinis, tai rašai "Dalykiškumas derinamas su meniškumu. Yra autoriaus nuomonė. Svarstomos visuomenei aktualios problemos" tai tą jau mintinai mokėjau bet ir nebuvo

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:11

Dmxyler17 rašė:

Na aš ten biški gal nusvaigau. Bet pasinaudojau ta V.Mačernio ištrauka, dar ten kažkokia ištrauka buvo apie J.V.Gėtės ten tą Mefistofelio ir Dievo dialogą, tai tą paminėjau, po to apie dvasines vertybes ir atramas, kad jos padeda žmogui nepaklysti Paminėjau autoritetingus žmones, kad dalis žmonių į juos lygiuojasi, taip jie nori būti panašūs į juos, tapti stipresniais, kad juos sunkiau būtų paklaidint gyvenime..

Po to apie klaidas ten gyvenimo rašiau, kad žmogų paklaidinti yra sunku, kai jis yra pasimokęs iš gyvenimo klaidų, tai paminėjau Altorių šėšėly kaip tas Liudas Vasaris padarė klaidą ir įstojo į kunigų seminariją, dar apie bibliją biški pavėliau ten prie dvasios vertybių ir autoritetų

Tai visai tu čia gerai pavarei... Aš šiaip labai panašiai.. Tik kad "Gyvenimu po klevu" remiaus. Škėma,Hamletu ir Hesses pora citatų irašiau. Šeip ką aš žinau. Tikėkimės neblogai bus.

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:11

mhm... as ir tikejaus sito. taip pat buvau "iskales"

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:12

O kaip į paskutinį teksto suvokimo klausimą atsakėt?

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:15

Aš ką esu skaitęs tai pritaikiau.. Testą irgi viską atsakiau, nors nežinau ar gerai. Niekad tuščių eilučių nepalieku, bent mėginu kažką, ne kengūra gi čia, taškų neatims

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:18

hehe... o mano rasinys... nekas.
rasiau apie kaukes:
pradzia ale "gyvenimas gretinamas su teatru"
po to: "zmoniu noras buti kitokiais, masine kultura, pavizdys su Zvonke ()" (socialine patirtis)
po to: "mano nuomone, poziuris i visa tai, pasvarstymai, kodel zmones apsimeta + pavizdys is "nusikaltimas ir bausme"."(asmenine ir kulturine patirtis)
po to: "Mimikrija. pavizdys, palyginimas zmogaus ir gyvuno prisitaikymo prie aplinkos. kazkas su SSRS laikais, kai reikejo prisitaikyti" (socialine patirtis)
po to: " dar karta mano nuomone su apibendrinimu + pavizdys is "Altoriu sesely"." (kulturine patirtis)
Pabaiga: "vel apie teatra ir gyvenima, tik padarius isvada."

egm.. ar tokius argumentus vertintu kaip tinkamus?

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:19

PerfectLie rašė:

Straipsnis. pagal mane.

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:20

Ai ten žanro klausė. Straipsnis čia Nes svarstomos visuomenei aktualios problemos..

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:23

Varske rašė:

PerfectLie rašė:

Straipsnis. pagal mane.

Šūdas. Minus 1

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:23

publicistinis parasei?

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:27

Aha.. Žinojau,kad neteisingai.. bet rašiau bele tik kad tuščios vietos nepalikt. Apie straipsnį net nesusimąsčiau..

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:28

Varske rašė:

hehe... o mano rasinys... nekas.

rasiau apie kaukes:

pradzia ale "gyvenimas gretinamas su teatru"

po to: "zmoniu noras buti kitokiais, masine kultura, pavizdys su Zvonke ()" (socialine patirtis)

po to: "mano nuomone, poziuris i visa tai, pasvarstymai, kodel zmones apsimeta + pavizdys is "nusikaltimas ir bausme"."(asmenine ir kulturine patirtis)

po to: "Mimikrija. pavizdys, palyginimas zmogaus ir gyvuno prisitaikymo prie aplinkos. kazkas su SSRS laikais, kai reikejo prisitaikyti" (socialine patirtis)

po to: " dar karta mano nuomone su apibendrinimu + pavizdys is "Altoriu sesely"." (kulturine patirtis)

Pabaiga: "vel apie teatra ir gyvenima, tik padarius isvada."

egm.. ar tokius argumentus vertintu kaip tinkamus?

Taigi gerai čia viskas. Daug kuo remtąsi. Tik gal reikėjo šiek tiek daugiau literatūrinės. Bet jei parašei argumentą,jį pagrindei,tai tvarkoj viskas ;]

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:29

Ten gi ne stiliaus klausė, o žanro

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:30

Tai jau supratau dabar. Nebežlugdyk manęs dar labiau

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:36

tai vienas taškas kas iš to. Na bet jau 100proc negausi

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:36

Tiek ir nesitikiu ;]

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:38

su taip zanrais ir funkciniais stiliais daug kas maisosi... as ir pats tik vakar ismokau 12 metu iki to speliodavau

Žinutės laikas: 2009.05.20 15:49

aš tai moku, viską išmokstu kur lengvai taškus galima susirinkt

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:05

Tekstas suvokimo užduoty manau buvo ESE, bent jau pagal apibrėžimą atitinka.
O visa kita atrodo ganėtinai lengva, nežinia kaip bus, bet į pakartotinę sesiją tikrai neisiu

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:17

Vargsas rašė:

Tekstas suvokimo užduoty manau buvo ESE, bent jau pagal apibrėžimą atitinka.

O visa kita atrodo ganėtinai lengva, nežinia kaip bus, bet į pakartotinę sesiją tikrai neisiu

nesakyk Op nepersokes griovio. as tai pasirenges pakartotinei... nes Lietuviu egzaminas yra tas, del kurio islaikymo as dristu abejoti niekada is lietuviu kalbos neturejau daugiau 7

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:33

Bl bl, padariau fakto klaida, parasiau ne A.Mickeviciaus , bet V.Kreves D

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:41

Šeip manau,kad būtent lietuvių egzaminą išlaikyt yra paprasčiausia. Nežinau iki kokio lygio reiktų nusigrybaut,kad neišlaikyt.. Vistiek per tiek metų gali kažką tam pačiam rašiny išspaust. Bent kažką O teksto suvokimas,tai jau sėkmės dalykas. Pvz šiam,tai tikrai puse atsakymų galima buvo tiesiog aklai iš teksto nurašyt šiek tiek pakeitus formuoluotę

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:46

Del teksto suvokimo, tai jo, bet bliam... per ta skubejima iveliau siek tiek pievu, teko braukt, paskui nebetilpo. zdz

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:49

Va..Va.. Dėl šito ir mane biški parkės ima. Pradėjau pirma ale į juodraštį rašyt(suvokimą) poto pažiūrėjau,kad laikas labai greit bėga ir tiesiai į švaraštį pyliau. Niekados man neužtenka tų eilučių duotų.. amžinai per daug prirašau,o tipo negalima Padarytų jų daugiau.. Kaip žmonės Ir šeip pribraukiau biški.

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:52

PerfectLie rašė:

Šeip manau,kad būtent lietuvių egzaminą išlaikyt yra paprasčiausia. Nežinau iki kokio lygio reiktų nusigrybaut,kad neišlaikyt..

uzmirsai pasakyti "tau", nes tas 'lengviausia' yra salyginis dalykas. mano akimis lengviausi egzaminai yra Matematika ir Fizika, nors daugkas ju baidosi. nuo pirmu klasiu neturejau su situo problemu. net ir 12 klaseje neteko nei papildomai, nei savarankiskai namuose kazka kalti, o pasprendus bandomaji egzamina nemaciau nieko, ko negaleciau isspresti.

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:54

Varske rašė:

PerfectLie rašė:

Šeip manau,kad būtent lietuvių egzaminą išlaikyt yra paprasčiausia. Nežinau iki kokio lygio reiktų nusigrybaut,kad neišlaikyt..

uzmirsai pasakyti "tau", nes tas 'lengviausia' yra salyginis dalykas. mano akimis lengviausi egzaminai yra Matematika ir Fizika, nors daugkas ju baidosi. nuo pirmu klasiu neturejau su situo problemu. net ir 12 klaseje neteko nei papildomai, nei savarankiskai namuose kazka kalti, o pasprendus bandomaji egzamina nemaciau nieko, ko negaleciau isspresti.

Tai tau šitie dalykai geriau sekasi,bet tai nereiškia,jog neišlaikytum lietuvių. Beto apie save aš nekalbėjau,šneku apskritai. Vien jau tai,kad tą pačia matieką ar fiziką galima pasirinkt,o lietuvių(gimtoji) yra privaloma.

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:57

Man visiškai taip pat su matematika. Bet ir lietuvių nesibaidau.. Vistiek rašyt moki, temą iš dalies supranti, negausi iš turinio 0 gi.. aplink nelb į temą pataikysi, be tkažkiek ten pataikysi.. Už klaidas gali nemažai taškų susirinkt, jei gerai su rašyba, nu ir taip toliau. Žodžiu surinkt tokia taškų ribą, kad išlaikyt yra paprasta, bent man

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:59

Dmxyler17 rašė:

Man visiškai taip pat su matematika. Bet ir lietuvių nesibaidau.. Vistiek rašyt moki, temą iš dalies supranti, negausi iš turinio 0 gi.. aplink nelb į temą pataikysi, be tkažkiek ten pataikysi.. Už klaidas gali nemažai taškų susirinkt, jei gerai su rašyba, nu ir taip toliau. Žodžiu surinkt tokia taškų ribą, kad išlaikyt yra paprasta, bent man

Va apie tai ir šneku

Žinutės laikas: 2009.05.20 16:59

mhm... nes jei butu neprivaloma - butu tragedija. Lietuva butu berasciu salis Aisq, visuomet atsirastu tokiu, kas savo noriu mokytusi, su pasididziavimu ja vartotu ir t.t... bet yra tikrai nemaza dalis mokiniu, kurie mokosi lietuviu kalba ale is baimes, kad neislaikys, ir toliau negales niekur stoti. kitaip sakant, is paskutiniuju saugomas tautiskumas ;D

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:03

Kaži kaip jis čia saugomas. Man į klaipėdos universitetą į ekonomiką tarkim stojant Lietuvių koficientas 0,2, o anglų irgi 0,2 Kur teisybė savoj šaly anglų reik taip pat kaip lietuvių.
Dar ten dėl to , kad paskutinis atsakymas Esė.. Dabar irgi pagalvojau, kad turbūt tiktų. Bet esė tokio maždaug laisvo pobūdžio rašynukas, o čia rimtesnis. NOrs nežinau. Šiaip ir tas ir tas turbūt užskaitytas būtų

Ten kaip ir visokios problemos, idėjos, būna po kelias parašyta, o tikrintojai pažiūri ar bent kažkuris dalykas teisingas. Ir istorija su šaltiniais, žemėlapiais taip pat.
Tai ir rašiau po kelias problemas, kelias autoriaus mintis Buvo mūsų mokytoja kelis kartus ten kur apie egzaminus pasakoja valstybinius, nes ji pati irgi taisys valstybinius, tai sakė jei klausimas tarkim klausia kokias vertybes teikia kūrinys ar kasnors panašaus ir vaikas parašo daug vertybių ir tarkim reik 3 vertybes, jis parašo 3 gerai ir šalia dar kokias 2 blogai, tai vistiek taškus duoda visus, nes gerai tipo atsakė. O seniau būdavo , kad numeta balus

Koreguota: 2009.05.20 17:05 Dmx20

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:07

joa, as ir girdejau, kad tinka ir ese ir straipsnis. bet kadangi autorius buvo zinomas zmogus, o teksto pabaigoje buvo nurodyta, kad tekstas publikuojamas tokiam ir tokiam tinklalapyje - nusprendziau kad tiks ir straipsnis.

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:08

Nereikia taip drąstiškai.. "Beraščių šalis" Kaip ir pats minėjai,visados atsiras žmonių aukštinančių savo tautos dvasią. Ir iš dalies visuomet jiems pritarsiu,nes savo kalbą mokėti reikia. Ir plėsti reikia Šlykštu žiūrėt,kai žmonės gerai savo kalbos nemokėdami su pasididžiavimu varo rusiškai ar angliškai..

Koreguota: 2009.05.20 17:09 PerfectLie

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:09

man 5dieni informe, pirmadieni vokieciu .... paskui matieka ir istorija... viskas nuo lengviausio

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:10

Iiiistooorija.. Bbbrrr... ;//

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:21

Neminėk tos istorijos, baigiamąjį darbą davė kažkurių metų VBE testuką, ir po to šaltinis su žemėlapiu iš kito VBE. Tai tokį superinį susuko, kad testuke išvis faktų beviek nėr, vien tik išmąstymai, padariniai kokie nors Taip žiauru. Šešetą gavau, bet vistiek 9 išėjo metinis

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:22

pas mus kiekviena pamoka, du metus vien saltiniai, jokiu kitokiu uzduociu... patikeeeekit

O! ne as vienas Vokieciu laikau

Autorius: indeneee (Pradedantysis)

ei ,zmones gal kas laiket mokyklini ir raset samprotaujamaji ta rasini apie pareiga tevynei? Pasidalinkit savo ispudziais!!! D

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:26

indeneee rašė:

ei ,zmones gal kas laiket mokyklini ir raset samprotaujamaji ta rasini apie pareiga tevynei? Pasidalinkit savo ispudziais!!! D

Mokylinis lengvas ar sunkus buvo?

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:28

Kiek klasiokai sakė, tai buvo rašinio temos apie autoritetus ir dar kažką Ir du tekstukai suvokimo Bet sakė lengva buvo

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:31

Varske, is kur esi? ;D kuriam mieste laikai? ;D

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:32

hm...man tai sunkus ganetinai pasirode ypatingai tas teksto suvokimas...niekada nemokejau tinkamai atsakineti i i tuos klausimus...garbe zodis,Lietuvoj gyvenu,lietuviskai kalbu,skaitau ir rasau,o tekstu pagal SVIETIMO MINISTERIJOS pataisas ir smataisas visokias nesuvokiu atseit... uhhhhh.
O kas link samprotaujamojo rasinio ,tai nzn... pradzioj viskas lyg ir neblogai atrode,bet daba gryzau namolio ir viska permasciau ...-atrodo ,kad prastokai gal zinot ,ar labai blogai jei mokykliniam parasiau 450 zodziu(galima buvo 350-400). Ar numus tas bala?

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:33

indeneee rašė:

hm...man tai sunkus ganetinai pasirode ypatingai tas teksto suvokimas...niekada nemokejau tinkamai atsakineti i i tuos klausimus...garbe zodis,Lietuvoj gyvenu,lietuviskai kalbu,skaitau ir rasau,o tekstu pagal SVIETIMO MINISTERIJOS pataisas ir smataisas visokias nesuvokiu atseit... uhhhhh.

O kas link samprotaujamojo rasinio ,tai nzn... pradzioj viskas lyg ir neblogai atrode,bet daba gryzau namolio ir viska permasciau ...-atrodo ,kad prastokai gal zinot ,ar labai blogai jei mokykliniam parasiau 450 zodziu(galima buvo 350-400). Ar numus tas bala?

Išvada:reikėjo tau laikyt valstybinį

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:33

as nesuskaiciavau zodziu rasiny. pz man? ;D

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:34

Balo nenumuš, tiesiog virš 400 žodžių ar 350 ribos nevertins net už klaidas. Tiesiog paskaitys , kad būtų ten viskas tvarkoj pradžia pabaiga ir panašiai

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:34

Pegaso rašė:

as nesuskaiciavau zodziu rasiny. pz man? ;D

Jo.. Teks eit į pakartotinę sesiją

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:40

as valstybini ir norejau rasyti,bet kazkaip protelsi susisuko,kad neiveiksiu as jo ir pasirinkau mokyklini...nors gal kiek gailiuosi,vistiek gi tas lietuviu egzas loterija-vertinimas priklauso nuo mokytojo katram jau ten i rankas paklius tavo darbas ...

o ,del tu zodziu,tai dekui Dmxyler17,nuraminai mazumele blyn,kaip nervas ima ,kad taip ilgai reiks laukti rezulatatu...

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:41

tau ilgai? tau po 9 dienų rezultatai bus. Tiksliau devynių dienų bėgyje.. O mum birželio 29d už mėnesio su biški

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:44

bet 9 darbo dienos ar apskritai per 9 dienas?
o jum tai jooo-nepavydziu as turbut nuproteciau is tos nezinios tokios kankinancios ;D

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:45

Kaip nors sulauksim.. Niekur nesidėsim

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:52

bet tai nesamone su tokiu ilgu laukimu! Tai pala,ir kitu valstybiniu egzu rezultatu menesi teks laukt??? Pvz. istorija bus birzelio 10,tai rezultatai tik liepos 10?? Hm...as tarkime stoju i KU ir man stojamieji liepos 6 diena,tai jei laikyciau istorijos valstybini-stociau be balo ar kaip ten butu?

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:53

nžn, nu per dvi savaites bus, greit ten mokytojos tos mokyklinius ištaiso.. gi susėda kažkur keturios ar kiek jų būna, tai greit ten ištaiso

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:55

Ištaisys iki išleistuvių.. Juk tada atestatus gausim ;]

Žinutės laikas: 2009.05.20 17:56

indeneee rašė:

bet tai nesamone su tokiu ilgu laukimu! Tai pala,ir kitu valstybiniu egzu rezultatu menesi teks laukt??? Pvz. istorija bus birzelio 10,tai rezultatai tik liepos 10?? Hm...as tarkime stoju i KU ir man stojamieji liepos 6 diena,tai jei laikyciau istorijos valstybini-stociau be balo ar kaip ten butu?

Man rodos kad lietuvių tiek ilgai, nes lietuvių privalomas, o abiturientų apie 52 tūkstančiai.. O kiti tai neprivalomi, tai jų mažiau laiko apie 4 kartus (tuos populiarius matieka, istorija ir t.t), o kitus dar mažiau, tai kuo mažiau laiko tuo greičiau ištaiso. Beto čia rašinius ilgai taiso, todėl taip.. nes kol perskaitai , įvertini.. o istoriją tai ten greit testiniai 30 ats raidytes iš lentelės patikrint, net lapų nevarto, nu ir kitką..

Matieka nžn kaip ar ilgai ar ne, bet mūsų mokytoja mūsų grupės apie 25 žmonių kitai dienai būna ištaisius, tai čia viena mokytoja, o taiso gi šimtai mokytojų apylinkėse.. tai ten greit tik kol viską suveda ir t.t, tada rezultatai aiškūs

Žinutės laikas: 2009.05.20 19:17

Na, dvyliktokai, sunkus egzas buvo? Kokia tema rašinį rašėt?

Koreguota: 2009.05.20 19:25 Vandenis

Žinutės laikas: 2009.05.20 19:32

Pasiskaityk viršuje Vandeni Kaip pačiam sekėsi?

Žinutės laikas: 2009.05.20 19:59

Smagu tas, kad dabar žinau, jog tie valstybiniai egzaminai visiškai nieko baisaus

Forumiukas liūdi

Žinutės laikas: 2009.05.20 22:27

kaip pamačiau užduotis net apsidžiaugiau, tikrai nebuvo sunkios...tik dėl rašinio nervojuos kad galėjau biški kitaip parašyt, na bet ką darysi o tas teksto suvokimas man tikrai kažkoks įtartinas atrodo...

Žinutės laikas: 2009.05.20 23:23

kad kažkada per LTV mačiau apie egzaminų sudarymą šnekėjo, tai sakė palengvino šiektiek negu pernai, bet kuom palengvino tai nežinau. Ar temos suprantamesnės, ar tekstai lengvesni

Žinutės laikas: 2009.05.21 12:56

o pernai metų lt valstybinis lb lengvas buvo, bent jau man, mes jį kaip bandomąjį rašėm, tai aš lb mažai taškų praradau

Žinutės laikas: 2009.05.21 14:22

Kaip kada išpuola.. Žinok va matematika artėja, kai kurių metų neišsprendžiu kokių 2-3 užduočių, o kaikuriuose viską išssprendžiu non stop.. iškart viskas galvoj yra. . arba šiaip diena mąstymo būna, tai ir sprendžiasi. Sunku pasakyt kaip čia - ar egzas lengvas, ar protas gerai dirba

Žinutės laikas: 2011.08.18 11:46
Autorius: kirmeliukas4 (Naujokas)

Matyt protas gerai dirba

lietuviu egzaminas 2011

Žinutės laikas: 2011.08.18 13:19
Autorius: pekineede (Naujokas)

Sveiki visi
Artėja nauji mokslo metai. Gal galite rekomenduoti geriauisiu korepetitorius Kaune?
Ar planuojat šiais metais pas juos lankytis?

Žinutės laikas: 2011.08.19 23:57
Autorius: MylintisViska (Pažengęs)

Net ir geriausi korrepetitoriai neismokys taves jeigu pati to nenoresi ir nesimokysi.

Žinutės laikas: 2011.09.11 14:01
Autorius: Biomedic (Naujokas)

Rašinys patiks vertintojui, jeigu bus logiškai ir stilistiškai tvarkingai dėstomos mintys, pagrindžiamos logiškais ir svariais argumentais, o ir rašinio tema turi atitikti duotąją. Kitaip sakant, rašant būtina mąstyti. Taip pat labai svarbi rašyba, nes už ją galima prarasti net 16taškų iš 52 rašinio taškų - o tai labai daug. Kad argumentai būtų logiški, turi turėti platų kultūrinį ar socialinį kontekstą, o rašybą reiktų treniruoti... Teksto suvokimas taip pat gali pagerėti, jeigu nuolat spręsi teksto suvokimo užduotis ir jas tikrinsiesi kartu su mokytoju. Korepetitorius tau galėtų padėti