Santrauka: poziuris i save....
Tema sukurta: 2008.03.06 10:43
1 2 3 4 Toliau Paskutinis
2008.03.06 10:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
atsiprasau,nesumasciau kur dar ikisti sita tema...taigi...as vat kazkaip susimasciau...pagal ka dauguma zmoniu apsprendzia kokie jie yra???....kaip jie atranda savo tapatybe???....ir dar,idomus faktas,kadangi cia megstama sakyti pvz. "tu-netoks,as-tokia"...ir pan.,tai man vat idomus irgi faktas,pagal ka meruojama vienu ar kitu verte???....tikrai nesumeluosiu sakydama,kad visi vieni apie kitus esame susidare kazkokias nuomones...ir kazkodel turiu itarima,kad beveik visi manome,jog esame teisus....taigi sekantis klausimas,pagal ka apsprendziam kitu tapatybes???....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 10:48 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Raganiukė
Raganiukė
Didmeistris
Manyčiau,kad pagal dėstomą nuomuonę,frazes,taip pat iš postų,kurie gal atspindi to žmogaus mąstymą,požiūrį.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 10:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
Originally posted by: ji777

Manyčiau,kad pagal dėstomą nuomuonę,frazes,taip pat iš postų,kurie gal atspindi to žmogaus mąstymą,požiūrį.



o savo pagal ka???...juk saves is salies nematom?!....ar tik nera taip,kad susikuriame savo tapatybe ir pagal ja lygiuojame kitu?...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 10:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Raganiukė
Raganiukė
Didmeistris
Originally posted by: panterrrra

Originally posted by: ji777


Manyčiau,kad pagal dėstomą nuomuonę,frazes,taip pat iš postų,kurie gal atspindi to žmogaus mąstymą,požiūrį.


o savo pagal ka???...juk saves is salies nematom?!....ar tik nera taip,kad susikuriame savo tapatybe ir pagal ja lygiuojame kitu?...


Nežinau,o kam kurtis? Gal geriau būti toks koks esi? Nors jei susikuri kažką geresnio,savo įvaizdį,gal ir tikrai yra į ką lygiuotis...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Skuuna
Skuuna
Meistras
Panterrrra, tu cia kalbi apie interneta, ar apie realybe?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


JoyFool
JoyFool
Moderatorius
Labai sunki tema. Manau, gilinantis į save ar kitus, veikia tankėjančio miško dėsnis. Kol buvome vaikai gal ir tikėjome tuo, ką sakydavo tėvai "pervesi močiutę per gatvę/padarysi namų darbus/elgsis mandagiai - būsi gera mergaitė", nors tarp suaugusiųjų irgi galime pastebėti "aš nieko blogo nedarau, paaukoju elgetai - taigi, esu geras". Tačiau viskas daug sudėtingiau.

Manau, asmenybę galima kažkiek užfiksuoti atsižvelgiant į daug faktorių, bet būtinai ne į vieną:
* kuo aš tikiu;
* ko aš noriu;
* kokiu noriu būti;
* koks aš manausi esąs;
* kaip aš elgiuosi;
* kas mane traukia;
* su kuo aš bendrauju;
* kaip elgiuosi ribinėse situacijose;
* kaip elgiuosi, kai niekas nemato;
* ką apie mane sako kiti;
* kuo užsiimu... ir t. t.
Ganėtinai sunkus uždavinys, ar ne? ypač, kai viena kitam prieštarauja (o juk to būna). Nereikia pamiršti, kad ir keičiamės žingsnis po žingsnio.

Nepatinka, kai žmonės sako "apie save nesprendžiu, tegul sprendžia kiti". Manau, kiti, su tuo žmogumi nebūna visose situscijose, tad gali šiek tiek pasakyti tik: draugas - koks tu draugas; meilužis - koks tu meilužis; kolega - koks tu darbuotojas... bet ir vėl - tai priklauso nuo to, kiek atidžiai įsižiūrime į žmogų ir kiek atsakingai elgiamės apie jį spręsdami.

Apie kitus sprendžiu tarsi rašydama viską į baltą lapą - pagal tai, ką savimi, savo elgesiu, žodžiais išduoda žmogus. Kitaip neišeina. Todėl, tarkim, susitikus naują žmogų, kai jam bloga diena, gali pagalvoti, kad tai - liūdnas ir irzlus žmogus. Ko gero, svarbu leisti tam žmogui tavo rašomame lape apie jį atsiskleisti, augti. Ne visada esame teisūs spręsdami, kartais pirmas žvilgsnis ir su juo susijusios nuojautos neapgauna. Bet neapgauna dažniausiai gyvoje erdvėje, čia, internete kiek sunkiau perprasti žmones. Aš, pvz., labai klydau dėl panterrros, nes nelabai susigaudžiau, kur ji kalba rimtai, kur tik erzina ar provokuoja. Dar dabar pamenu, kaip mes ten dėl kažko ginčyjomės. Nors, tarkim, Furija666 mano akimis nelabai pakito, nors daugiau bendraujame. Tiesiog sužinai daugiau apie žmogų, ir tiek. Žmogus vis daugiau leidžia apie save žinoti. Matai vis didesnę spalvų gamą. Nes žmoguje labai daug ko yra, net neaprašysi ir nepažinsi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


LaukineKojote
LaukineKojote
Didmeistris
Manau, kad tam tikromis aplinkybėmis galima save "kurti", eliminuoti arba bent minimaizinti kai kurias savo savybes, kitas ugdyti. Tik tam reikia motyvacijos iš vidaus, o ne keistis dėl kitų.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


JoyFool
JoyFool
Moderatorius
Oi, aš tai užsiimu savęs darymu. Anksčiau sakydavau "na, aš tiesiog tokia". Bet dabar suvokiu ir tai, mane atskleidžia ir tai, kokia noriu būti. Ne dėl kito žmogaus. Dėl to, kad manau kažkokią savybę esant per daug įsikerojusią.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Raganiukė
Raganiukė
Didmeistris
Originally posted by: laukinekojote

Manau, kad tam tikromis aplinkybėmis galima save "kurti", eliminuoti arba bent minimaizinti kai kurias savo savybes, kitas ugdyti. Tik tam reikia motyvacijos iš vidaus, o ne keistis dėl kitų.



Laukine,tai aišku,kad viską darome tik del savęs pačių Aš kartais pati negalėčiau pasakyti,kokia aš būsiu po mėnesio? Nieko pastovaus nėra,nors kaip sakoma suaugusio žmogaus charakteris jau yra susiformavęs,bet kai kurios sąvybės gali kisti...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Skuuna
Skuuna
Meistras
As uzklausiau apie internetine realybe ir paprasta, todel kad zmones labai skiriasi cia ir ten.
Net nesamoningai. As buvuas isitikinusi, jog internetine realybe, saves ir kitu suvokimas joje labai mazai arba isvis nesiskiria nuo tikrosios realybes, kaip tik neva cia gali buti toks koks is tiesu esi ir pan. Bet isitikinau labai klydus.
Taip, tema sudetinga.
Ir ja galima dalinti-del to bandau pasitikslinti apie ka konkreciai klausiama.
Tapatybe, ji kazkiek kintanti, nepastovi.
Kaip ten sako yra 3"as, 1kaip pats save suvoki, 2 kaip tave suvokia kiti ir 3 tikrasis as, kuris skiriasi nuo abieju, bet egzistuoja tik teorinej erdvej(nu nei pats nei kiti taves tokio nemato ).
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Atsiskyrėlis
Atsiskyrėlis
Meistras
Tikrasis "aš" atsiskleidžia tada, kai esi vienas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Skuuna
Skuuna
Meistras
Originally posted by: Atsiskyrelis

Tikrasis "aš" atsiskleidžia tada, kai esi vienas.


Nepritarciau. O jei su kitais tai jau ne "as"(?), aisku daznai buna kad su skirtingais zmonemis atsiskleidzia ir skirtingos savybes(vidines, esancios, sudarancios asmeni).
Bunant tik vienam su savim, net neitartum apie daugeli savo savybiu!
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Atsiskyrėlis
Atsiskyrėlis
Meistras
Originally posted by: Skuuna

Originally posted by: Atsiskyrelis

Tikrasis "aš" atsiskleidžia tada, kai esi vienas.


Nepritarciau. O jei su kitais tai jau ne "as"(?), aisku daznai buna kad su skirtingais zmonemis atsiskleidzia ir skirtingos savybes(vidines, esancios, sudarancios asmeni).

Bunant tik vienam su savim, net neitartum apie daugeli savo savybiu!


Bunant tik vienam su savimi, tikrai net neįtartum apie tai, kaip daugelis tavo savybių atrodo kitiems.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Skuuna
Skuuna
Meistras
Originally posted by: Atsiskyrelis

Bunant tik vienam su savimi, tikrai net neįtartum apie tai, kaip daugelis tavo savybių atrodo kitiems.


Nemanau, jog supranti paie ka kalbu- kai kurios vidines savybes isryskeja tik kitu zmoniu apsuptyjevz dominavimas, lyderyste, prisitaikeliskumas ir pan.... Vienas nu ka tu ten padominuosi-save?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 11:40 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Atsiskyrėlis
Atsiskyrėlis
Meistras
Vienas gali analizuoti jau įvykusį bendravimą. O kai esi nevienas, tai svarbiausia bendravimas. Nebent moki bendravimą analizuoti "real time".
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 12:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
Originally posted by: ji777


Nežinau,o kam kurtis? Gal geriau būti toks koks esi? Nors jei susikuri kažką geresnio,savo įvaizdį,gal ir tikrai yra į ką lygiuotis...


regis nelabai supranti apie ka as...as kalbu daugiau apie pacio zmogaus suvokima kas jis yra?....ir jo poziurio i pasauli ir kitus zmones...kas jie?...kokie jie?...ar jie geresni uz mane ir blogesni?...kuom?....ir pan....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 12:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
Originally posted by: Skuuna

Panterrrra, tu cia kalbi apie interneta, ar apie realybe?


apie viska...bendrai...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 12:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
xanax...na as,kaip visad su tavim sutiksiu...mano,turbut,poziuris,gana artimas tavo...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 12:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kelione
kelione
Didmeistris
Originally posted by: Skuuna

As uzklausiau apie internetine realybe ir paprasta, todel kad zmones labai skiriasi cia ir ten.

Net nesamoningai. As buvuas isitikinusi, jog internetine realybe, saves ir kitu suvokimas joje labai mazai arba isvis nesiskiria nuo tikrosios realybes, kaip tik neva cia gali buti toks koks is tiesu esi ir pan. Bet isitikinau labai klydus.

Taip, tema sudetinga.

Ir ja galima dalinti-del to bandau pasitikslinti apie ka konkreciai klausiama.

Tapatybe, ji kazkiek kintanti, nepastovi.

Kaip ten sako yra 3"as, 1kaip pats save suvoki, 2 kaip tave suvokia kiti ir 3 tikrasis as, kuris skiriasi nuo abieju, bet egzistuoja tik teorinej erdvej(nu nei pats nei kiti taves tokio nemato ).



tarkim as bendraudama su zmonemis ir su kaikureis sutikdama realybeje,nepasakyciau,kad zmogaus tapatybe skyriasi....o kur tu pastebejei tuos skirtumus?...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.03.06 12:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lazeris
Lazeris
Didmeistris
pagal kitu poelgius tam tikrose situacijose lyginam su savo moraliniais isitikinimais, normomis ir tada gaunam rezultata...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 3 4 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai