Santrauka: Pasikeitusios egzaminu kalbejimo temos desimtoms ir dvyliktoms klasems
Tema sukurta: 2008.12.12 19:41
2008.12.12 19:41 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


shea
shea
Pažengęs
Ka manote apie tai, kad pasikeite kalbejimo temos?? Gerai ar blogai, kad kelerius metus nusistovejusios temos staiga eme ir iskrito is saraso?? Pvz anksciau buvo leidziama kalbeti apie "individa ir visuomene", o dabar vietoj to bus "asmuo ir valstybe".
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.12 21:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Brolelis
Brolelis
Pradedantysis
cia ta prasme lietuviu kalbos egzaminas 10 kl?!
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.12 21:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pastebeta2
Pastebeta2
Meistras
jo jo 12 kl nes labai jau girdeta buvo.... kadangi sitai praejusman nusispjaut tegu sunkina kalbejima
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.13 09:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Samantulia
Samantulia
Pažengęs
Pastebeta ,man ir nusispjaut nors as dar desimtoke
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.13 10:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Juo labiau, kad kalbai reikia sugebėti pasiruošti per tą laiką, kuris duotas. Nepriklausomai nuo temos. O ne išmokti mintinai visas galimas, jau n kartų apkalbėtas temas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.13 12:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pastebeta2
Pastebeta2
Meistras
na islaikyt tuos iskaitymus visi manau islaiko
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.13 20:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


shea
shea
Pažengęs
Na taip, bet man kazkaip nepatinka kad si karta temos yra labai "placios" ir nieko konkretaus neimanoma pasneket... laikysiu iskaita, tai bus grazu, kai per kalbejima nusisnekesiu...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.14 00:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Hilari
Hilari
Pradedantysis
tikrai galėtų jos būt labiau sukonkretintos. juk net kai gyvenime einu i koki nors pokalbį tu jau zinai mazdaug kokia tema tau reiks kalbėt.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.14 07:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


invazija
invazija
Moderatorius
nežinau, man kalbėjimo temos nebuvo svarbu, vis tiek tik likus dienai iki įskaitos pradėjau mąstyt, ką būtų galima pasakyt pasirinkta tema..dėl manęs tai galėtų ir visai iš anksto temų nesakyt, nes nieko sunkaus ten neduoda..svarbiausia nebijoti, turėti savo nuomonę ir nesileisti išmušamam iš vėžių..nežinau, ar visur taip yra, bet man kalbant tikrai mokytojas bandė "sudirbt" mane nepavyko ne todėl, kad buvau kažką atmintinai iškalus, tiesiog neparodžiau jaudulio, nes jo ir nebuvo, todėl tai buvo lyg eilinis pokalbis pasimatyme ar su draugais..tik dar įdomiau, kad keičia temas, kad temos abstraktėja, tai tik dar daugiau galimybių kažką įdomaus pasakyt..jei temos autorius/-ė pasirinko temą "asmuo ir valstybė", siūlyčiau pagalvot, paieškot kokių įdomių faktų, kurie būtų susiję su tema..atsimenu, kad pati kalbėjau apie individų įtaką visuomenei( buvau pasirinkusi temą "individas ir visuomenė), susiradau įvairių pavyzdžių su įtakingais asmenim..tad ir šitoj "asmuo ir valstybė" temoj tikrai bus kokia potemė, kuriai tiks tradicinis kalbėjimas - įžanga, dėstymas, kulminacija..tik šalia viso įprasto dėstymo, būtina įterpti ką nors iš Lietuvos ar pasaulio konteksto t.y parodyt savo apsiskaitymą, įterpti save, savo požiūrį, kalbėti taisyklingai, suformuoti aiškų klausimą-problemą ir jį paeiliui išdėstyti, galiausiai prieinant išvadas..kalba begalė mokinių, galiausiai mokytojai girdi tik bla bla..būtina atkreipt į save dėmesį, pasakyt tai, ko kiti tikrai nesakė..sėkmės
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.14 10:40 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Hilari rašė:

tikrai galėtų jos būt labiau sukonkretintos. juk net kai gyvenime einu i koki nors pokalbį tu jau zinai mazdaug kokia tema tau reiks kalbėt.


Kalbėjimo temos manau labiau tikrina bendrą išsilavinimą - todėl jomis kalbėti sugebėti reikia bet kada.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.14 11:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


WildWind
WildWind
Patyręs
Taigi tos temos siaurinamos yra. Pries iskaita pasirenki ta placia tema, o atejes laikyt, issirenki poteme, arba issitrauki, neatsimenu kaip tada atsisedi, ir per 20 min pasiruosi kalbet ta siauresne tema
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.12.14 13:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


shea
shea
Pažengęs
Na taip, zinau as situos niuansus, kaip ir kas ten vyksta, nes ir 10 klasej iskaita laikiau. Tik vat taip ir nesuzinojau kiek as uz kalbejima tasku gavau, svarbu buvo, kad pati egzamina astuonetui islaikiau;]
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai